0 oy
117 göst.
Diğer kategorisinde (267 puan) tarafından
Kızım 19 aylık hala emzik istiyor kesmeli miyim kızlar emzikle konuşmamasının bir baglantısı var mı çogu şeyi söylüyor aslında ama yinede kararsız kaldım

8 Cevaplar

0 oy
(5,138 puan) tarafından
Emzik hayat kurtarici emiosa kesme en azhindan huysuzluk zamanlari gecene kadar.  2 yas sonrasina ertele bence. Ben kendimi parcaladim ne kizim emdi ne oglum . Cile bulbulum cile diye diye kafayi yiye yiye buyuttum oglan 10 aylik insani yasam standartlarinda yasama ulasmama daha cok var hala daha cekecem yani cile
(5,138 puan) tarafından
Egitmen diyorum ya kendimi parcaladim kendimi kizimda   Genel anestezi oldum ayilamadim
İki gun annem kiyip verememis sonra aglama zirlama derken. Ogurdu kiyip veremediler oguruo diye bana da kizdilar ilk bebek bende korktum ögurunce falan. İki senem  resmen kabustu.  Markete gderken bile bebek arabasinda bebek durmassa tik agzina emzigi susuyo sakinlio. Ama ben. Yol yenarimda kaldirima galan oturup uc dort yerde cck emzirmeye koyuluodum sakinlesin arabasina yatirayim otutturayim da yoluma devam edeyim diye gece oyle gunduz oyle. Surekli sık sık emmekten reflu oldu mide dolup tasiyor dr emzik ver dedi veremedim almio buyudu artik. Su mu rezene papatya verip kandirdik emmek istedikce ki. Fazla kalori almasin diye cok kilo aliyordu reflu tetikleniyordu
tarafından
Bende çok emzik vermeyi düşünmüyordum 6 ay kadar verir sonra emzik vermem diye düşünüyordum uzmanlar 2 yaşına kadar sakınca görmüyor fakat ben alısmasın vs diyordum e tabi her bebek farklı ağlama krizleri şu bu cidden ise yarıyormuş şimdi gördüm ve kararımı değiştirdim 2 yaşına kadar tikayacam emzigi ağzına yeterki huysuzlanmasin benim canım oglusum:))))
(5,138 puan) tarafından
Oglumda sirf annem beceremez diye ayik olayim diye apinal anestezi oldum ki. Hemen ilk gun vercem emzik. İlk gun veridm emdi ilk gece kan uyusmazligi sevepli sarilik oldu 6 gun yogunvalimda kaldi gelince unutmustu emzigi ama beni emmeyi unutmamis sukur  sutumu damlattim olmadi sekere recele batirdim olmadi sac bandiyla agzina sabitledim fileli bebek sac bandiyla olmadi nirmal bandin yapiskanini azaltim yanaklarina bantladim olmadi. Pandemide kullndgimiz maskelerin lasitiklerini. Kesip emzige diktim kulaklarindan astim emzigi maske gbi sabitledim agzina olmadi pirt diye atio emzigi   İlk 3 ay yatarken kendi atletimle uzerimden cikardigim kokumun sindigi atletle destek yaptim emzige agzindan atamadi yatarken sonra hareketleninve malesef o da ise yaramadi. Bi ccgun yanaklari matkapla delip vidayla sabitlemedigim kaldi. Mumkun olsa onu da yapardim ama malesef olmadi olmadi olmadi .  En onemli savas malzemesi. Emzik bebegi sakinlestirmede inanilmaz yardimci. Yoksa gece gunduz 15 dkkda bi kendi mememi koparip agzina veresim ekinde top gibi oyna naparsan yap diyesim gelio ek gidaya gectik de az bira dahatladim ek gida alinca bi yarim saat mememden benden uzak kalioallaha bin sukru kizimda o da olmamisti surekli emiodu kizimi 22 ay emzirdim ama 5 bebek emmis kadar emdi 22 ay boyunca emzik olsa buladra nefret etmezdim emzirmekten suan oglumu mcbur emziriorum bagisiklik icin ama aklim vikio kizim gibi bagimli olur diye
(5,138 puan) tarafından
Evde inan 4  ceyrek altin alacak degerde emzik var her marka her modelden var:) arada bi goruyorum hala aliyorum bi umit emer diye 10 aylik oldu onune bilac tane koyyorum yanlislikla kemirirken falan emmeye baslar bi mucize olur :) ne kadaraini kurtarsam kar ilk iki ikinucuk senemin:)
tarafından
Aboooww seninkide maasallah memeye amma düşkünmüş en korktugumda bu benim biliyor musun memeye düşkün olup memede uyumasi zaten doğumdan sonra çalışma hayatıma döneceğim için emzik benim kurtarıcım olcak iyi olduğu öğrendiğim ya sayenizde rahat edecegim inşallah:)))))
-Reklam-
0 oy
(967 puan) tarafından
benim oğlum hiç tutmadi şuan bazen veriyim dış cikariyo kasinan yerleri kaşımak için kullaniuo
0 oy
(586 puan) tarafından
2 yasini 3 ay gecti hala emiyor konusmasida gayet akici ve guzel her kelimeyi konusuyor cumleler kurabiliyor konusmak isteyince emziklede gayet konusuyor canim :)
(267 puan) tarafından
Benim kızımda 19 aylık baba geldi gitti kedi köpek anne dede dayı teyze hala çogu seyi söylüyor ben mi evham yapıyorum bilmiyorum
0 oy
tarafından
Bacım ben 2 yaşındayken kestim ama oğlan resmen delirdi emziği bıraktı mı bıraktı sürekli ağlıyor bağırıyor şuan 30 aylık bilseydim 3 yaşına kadar arada bi yine veririrdim şu 2 yaş sendromunu atlatana kadar
(267 puan) tarafından
Bizde bu aralar 2 yaş sendromunu dibine kadar yaşıyoruz delirmemek için bi hal oldum
tarafından
O zaman emziği ağzına tıkıyordum şimdi ise ne laftan ne sustan anlıyor ta ki kendi susana kadar:(
0 oy
(1,102 puan) tarafından
Bizim konusma geriliği vardı. Dr emziği biraktir ve evde asla TV açma demişti. Bu ara 25 aylıktı.  Dediklerini yaptım ve sonra bı daha hiç susmadı :D şuan 4 yaşında 
(267 puan) tarafından
Ya benim kızım 19 aylık çogu seyi söylüyor aslında
0 oy
(4,245 puan) tarafından
16 aylık keseyim diye düşündüm cümle kurmaya başladı ama burda şimdi 2 yaş sendromunda kurtarıcı olduğunu okuyunca vazgeçtim  bizim tek sorun 0 6 ay emzik kullanıyor büyük emzik kesinlikle ağzına almiyor
0 oy
(209 puan) tarafından
Benim oğlum 25 aylık 5 6 kelimesi tek var konuşamıyor. Benim ki 3 aylıkken emziği bıraktı konuşup konuşmanin emzikle alakası olduğunu düşünmüyorum.
0 oy
(2,533 puan) tarafından
16 aylıkken kestim ben oyuncakların içinden emzik aramak sürekli kaynatmak zor oluyordu bir de dik bağı için 18 de bırakması gerekirmiş 19 aylık olduk iyi ki bıraktık böyle daha rahatım 

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 73 göst.
7 Temmuz 2022 Diğer kategorisinde Hdyemahsun (48 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 97 göst.
22 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde 12345ebe (877 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 73 göst.
16 Mayıs 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 122 göst.