0 oy
225 göst.
Diğer kategorisinde (2,618 puan) tarafından
Benim geçen yıldan vardı unuttum sayısını 24 muydu 27 miydi 17 miydi hatirlamadim ona değmiş buna değmemiş derken 30 gün tutayım dedim. Smdi bugün niyetliyim yarında tutabilirsem 18 gün kalacak (HANİFİ MEZHEBİYİM) 

Niye bu seneye kaldı doğumdan sonra hemoroid oldum o yüzden tutamadım normalde kalmaz di borçlarım

20 Cevaplar

0 oy
(7,450 puan) tarafından
Var benım tutmak lazım hepsini
(2,618 puan) tarafından
İnsllah tutarsınız ben tutabilecegim kadar tutacağım tutamadiklarimida zaten bu ramazandan da borcum olur seneye kışın hemen günler kısaldı mi tutacağım insllah Rabbim ömür verir
-Reklam-
0 oy
tarafından
Benim de 15 günüm kaldı 3 gündür tutuyordum kızımı sütten kesiyorum bugün tutamadım ağrım var bir şeyler içmek için tutamadım yarın yine tutacam Allahin izniyle Allah kabul etsin canım benim 39 gündü 
(2,618 puan) tarafından
Amin canım cumlemizin insllah
0 oy
(7,266 puan) tarafından

9 gün borcum var hamile olduğum için tutamıyorum :'(

(2,618 puan) tarafından
İnsllah doğduktan sonra tutarsınız
0 oy
tarafından
Benim de çok var cnm 

Keşke ölmeden tutabilsem
(2,618 puan) tarafından
İnsllah canim Rabbim hayırlı ömürler versin benim smdi tutabilecegim kadar tutacağım ramazanda borcum olur Rabbim ömür verirse seneye kışın günler kısaldı mi hemen tutacagim
0 oy
(1,043 puan) tarafından
Benım en az 90 gün vardır 30 gün hamılelık

2 gün oğlum 1 yaşındayken 

58 günde adet döneminden (her sene denk geldıgını varsayarak)
(2,618 puan) tarafından
Ooo baya çokmuş Ben en çok benim vardır diye düşündüm bunu okuyana. Kadar
(7,208 puan) tarafından
Canım bu kadar sene üst üste getirmeseydin keske çünkü her senenin borcu diğer ramazan gelmeden bitmeli aksi takdirde günahkar olarak girmiş oluyorsun
(2,618 puan) tarafından
Evet canım birakmazdim normalde ama doğumdan sonra hemoroid oldu bende ondan tutamadım smdi çok şükür iyim basladim
0 oy
(6,512 puan) tarafından
26 tane tuttum bin şükür adet oldum bitsin ramazan gelmeden 4 tane daha tutacagım küçük kızımın borcu bitmiş olacak 
(2,618 puan) tarafından
İnsllah canim
0 oy
(1,356 puan) tarafından
Elhamdülillah hiç borcum yok oruclarimi aynı sene içinde hep tutmusumdur rabbim cumlemizin ibadetlerini kabul etsin  canım 
(2,618 puan) tarafından
Çok şükür ben de hiç aksatmam canim bekarken hep tuttum eşimin evine borçsuz geldim çok şükür ama doğumdan snra hemoroid olunca kaldı smdi çok şükür iyim başlıyim dedim ramazan gelene kadar
Amin inşallah canim
(1,356 puan) tarafından
Çok şükür canım sağlık söz konusu olunca yapacak birşey yok rabbim herşeyden haberdar insallh tutarsın hayırlısıyla
0 oy
tarafından
Allah affetsin o kadar çok ki :( niye tutmamışm diye hep düşünür pişmanlık yaşarım sayısını da hatırlamıyorum 
(2,618 puan) tarafından
30 30tutsankz
tarafından
Tutmak lazım evet
0 oy
(209 puan) tarafından
7 gündü tuttum 3 4 günde nafile orucuna tuttum
(2,618 puan) tarafından
Rabbim kabul etsin borçlarım olduğu için kandilde nafile tutamıyorum
0 oy
(15,745 puan) tarafından
Borç ramazan gelmeden tutulmalıdır sonra kaza olmuyor diyebiliyorum.

Ben lohusaydim hiç tutamamdim 30 tane borcum vardı geçen seneden hepsini tuttum şükür iki tane kaldı regl oldum çıkayım onları da tutarım İnsaAllah 
(1,356 puan) tarafından
Bilmiyordum canım şimdiye kadar böyle birşey duymadım demekki doğru
(1,356 puan) tarafından
Mirayin annesi bu konuda mezhep ayricaligi olduğunuda yeni duydum canım
(2,618 puan) tarafından
Dur canim hocalara bı sorup cevap vereyim size
(2,618 puan) tarafından
Kefaret orucu, ramazan ayında farz olarak emredilen oruçları tutan kişinin bilerek ve kendi iradesiyle orucu bozduğu durumda tutması gereken bir oruçtur.
(2,618 puan) tarafından
Sordum canim kefaret gerekmez sadece Ramazan gelmeden oruçlar bitmis olacak yoksa günahkar olunur
0 oy
(538 puan) tarafından
Benim de geçen ramazandan 23 günüm var hamileliğim riskli olduğu için tutmamistim ilk bir hafta denemiştim sonra kanamam olunca bıraktım şuan emziriyorum bakalım ne zaman telafi edicem :/
(2,618 puan) tarafından
İnşallah tutarsınız
0 oy
(6,253 puan) tarafından
Sadece 1 gün var onu da ramazana girmeden tutacam inşallah 
(2,618 puan) tarafından
İnşallah canim
0 oy
(119,463 puan) tarafından

ergenlikden bu yana gebelik vs derken 90 var tam :'(

(2,618 puan) tarafından
Ben kendi oruclarimi çok biliyordum bunlari okuyana kadar bekarken yediğim oruçları hep tuttum çok şükür evlenmeden sadece geçen yıl doğumdan sonra hemoroid oldu diye tutamadım smdi de geçti çok şükür basladim
(12,513 puan) tarafından
Bugün varız yarın yokuz Sevda.. :( tut inşallah en kısa zamanda.. :( bekletmek çok sıkıntı..
ramazana 10 11 gun kalmis betus ins ramazab sonu azda olsa basliycam bu ara simos mahvetti beni
(12,513 puan) tarafından
Az da olsa Baslama cokta olsa basla ☺️☺️ niye dis mi cıkarıyo :/ ahirette savunma hakkımız bile yok valla :/
dis bi tane sis varda gelmez o yeni sis daha normal gunluk gicikligi ustunde
0 oy
(493 puan) tarafından
Benimde var malesef Allah nasip ederse bu sene tam tutmak istiyorum 
(2,618 puan) tarafından
İnsllah canim
0 oy
(10,557 puan) tarafından
Cnm böyle borçlarınızı kimsenin yanında demeyin bence hocamızın dediği şey namaz oruç borçlarınızı kimseye demeyin onları şahit tutmayın derdi Allah affeder ama onlar şahit olur derdi 

Hayırlı cumalar inşaAllah 
(2,618 puan) tarafından
Hayırlı cumalar canim bilmiyordum
0 oy
(1,623 puan) tarafından
Hamile olduğumu ogrendigimde kaza orucu tutuyordum önceki yıldan. Öğrenince oruç tutmayı bıraktım o zamandan 3 tane kalmıştı. Hamileyken şekerim düşüktü aç kalmamam gerekiyordu, o ramazan hiç oruç tutmadım 30 da ordan geldi.  Sonraki sene kızım 7 aylıktı, 1 tane de dinlenmek için o zaman tutmadım. Henüz adet olmadığım için başka borç kalmamıştı o sene. Yani toplamda 34 tane borcum vardı. Bu sene Aralık ayından beri parça parça tutuyorum şükür son 4 tane kaldı.
(2,618 puan) tarafından
Masllah Rabbim kabul etsin
0 oy
(770 puan) tarafından
38 günde bnim var oglumda yedim 8 günde adetliydim geçen sene
(2,618 puan) tarafından
İnsllah tutarsinkz
(770 puan) tarafından
İnsallah canım kızım şuan 41 günlük sütten keseyim tutmaya başlayacagım inşallah bu sende tutmaya calışacgım mama falan veririm idare ederiz
0 oy
(12,513 puan) tarafından

Allaha sükür yok oruc borcum. Aynı yıl tutuyorum. Bekledikçe Bi yük gibi sürekli aklımda oluyo :(

(2,618 puan) tarafından
Demi bana da yüklendi de doğumdan sonra hemoroid oldu tutamadım smdi iyim çok şükür. Tutmaya başladı.m
(12,513 puan) tarafından
İnsallah kısa zamanda bitirirsn canım gecmis olsun
0 oy
(627 puan) tarafından
4 ay borcum vardı eskiden 2 yıl emzirdim 2 ramazan daha borclandım toplam 6 ay borcum oldu.Kandillerde niyetlendim oruç tutmaya
(2,618 puan) tarafından
Rabbim kabul etsin inşallah canım
0 oy
(244 puan) tarafından
Benim de var canım ya hamileyken tutmadım şimdide emziriyorum nasıl olacak bilmiyorum 
(2,618 puan) tarafından
Tutarsiniz inşallah kestiniz mi
(244 puan) tarafından
İnşallah canım yok kesmedim

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 87 göst.
10 Mart 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Prensesimmmm (285 puan) tarafından soruldu

381,079 soru

11,408,638 cevap

34,945 kullanıcı

...