0 oy
383 göst.
Diğer kategorisinde (1,092 puan) tarafından
Sizede, oluyor mu bilmiyorum ama bazen insan kendisini çaresiz koskoca dünyada yapayalnız hissediyor. Telefonun Bile calmıyor gurbet elde kardeşlerin seni merak bile edip artık aramıyorlardir. Kardeşinle can çiğerken evlenip seni çoktan unutmuştur karısıyla hayat yaşıyordur. Ee anne baba gidince kimsesiz kalırmış sın derlerdide inanmazdım başıma gelince anladım. Çok doluyum hayat çok derdimi dinleyecek dost götüren etrafa dağıtacak insanlarla dolmuş. Bu hayata beni bağlayan insan oğlum daha 11 aylık ama ondan başka kimsem yok hoş iyidir hoştur eşimde seviyorda beni bende onu ama pupg den başını kaldırmaz Bi gün sen nasılsın demez. Daha anlatacak çok şey varda işte. Gurbette olunca tek olunca insanı çok zorluyor muş hoş kendi memleketim olsa ne olacak kimim kimsem yok orada bana gurbet 

15 Cevaplar

+1 oy
(9,247 puan) tarafından
Kalk bak aynaya sen sana yetersin bacım
(1,092 puan) tarafından
Keşke yetsem işte bazen insan biseyler yapacak Bi arkadaş istiyor Bi dost istiyor kahvesine eşlik edeceği
-Reklam-
0 oy
(2,180 puan) tarafından
Ben böyle zamanlarda günlük tutuyorum yada illaki kendime hobi buluyorum. Insan boş kalınca bunları düşünüyor. Elbet insan insana muhtaç ama zorlada yanında  olmuyorlar. Allah ile paylaş. Rabbime böyle zamanlarda sevdiğin kullarına sevdir beni diye dua ediyorum 
(1,092 puan) tarafından
Teşekkür ederim kuzum hobi edinemem niye die sorarsan zaten ev temizlik çocuk market alışveriş kapsiyor beni
0 oy
tarafından
Ya okurken o kadar uzuldum kı her anlamda umıtsızlıgın bellı, esımde benı sevıyor bende onu cumlesı tamamen kendıne kabul ettırebılmek ıcın, bu oyuna bır cozum bul kuzum, esinden ilgi görsen ınsanlar tarafından aranmamayı bu kadar kafana takmazsın
(1,092 puan) tarafından
O kadar haklısın ki ama o bunun farkında bile değil bazen düşünüyorum ömrüm boyunca oyun oynayan Bi adamla yaşlanmak istiyor muyum die. Belki bin kez konuştum bu konuyu oyun konusunu tamm ddim oyna ama 2 saat oyna ama önceliğin oğlun olsun ben olayım sözde der öylesiniz de.
0 oy
(403 puan) tarafından
 Allah var gam yok   .
(1,092 puan) tarafından
Haklısın
0 oy
(3,328 puan) tarafından
Canim esin seninle ilgilense, onunla guzel vakit gecirebilsen birde bebegin var zaten telefona kafa yoracak zamanin kalmaz. Esine kota kiymays çalış. 1 saat oynasin biraksin. Yoksa evliligi bitecek belli ki. Herkesin bi hayat koşturmasi var uzulme. Evde bi hobi edin kendine oyle biseylerle ugras. Allah yardımcın olsun 
(84 puan) tarafından
Oyun oynuyo diye evliliği mi bitecek
(1,092 puan) tarafından
Her seferinde o kota kondu 1 hafta sonra eski düzene çevirdi artık konuşmaya derimi dillendirmek takatim dahi yok. Ve inanki ekonomik özgürlüğü elinde eolan Bi kadin olsan saniye durmazdım ama işte el mahkum nereye gideceksin bide çocukla. En büyük hatam daha üniversite mezunu yeni olmuşken evlenmek halbuki Bi sınava gir belki atamam olacak. Şimdi tekrar çalışıp girmeyi düşünuyorum
(3,328 puan) tarafından
Myss ya be olacakti. Evlilik paylaşımdir. Paylasim bittikce sevgide biter saygida. Esine saygi duysa elinde telefon qlipta surekli oyun oynamaz  cocuguyla esiyle vakit gecirir.
(3,328 puan) tarafından
Canim olan olmus evlenmissin. Yapmadiklarin icin yada gecmis icin kendini yipratmana gerek yok. Sinava hazirlan. Bosanmasan bile ayaklarin uzerinde dur.
(1,092 puan) tarafından
Öyle yapacam kesinlikle ayaklarımın üstünde duracam hep oğlum için güçlü kalacam
0 oy
(109 puan) tarafından
Zor valla bacım hayat zor ne tarafa dönsen bı tokat geliyor öyle söyledin ya ciğerim yandı ya çok üzüldüm keşke elimden bişey gelse de yapsam senin için imakaniniz varsa dışarıya çıkın ailecek cocugunla eşinle güzel vakit geçirin bu hayatta beni en çok seven eşim onunla konuşmadan duramıyorum bı telefona dalıyor kıyameti kopariyorium  ne kadar zor ona diyorum bı sen varsın burada sende telefona televiyona daliyorsun kiminle konusacam diye dayanamıyorum kocamsan ilgi gosterecen konusacan herşey yani sorumlulugunu yerine getirecen öyle kolay değil iki kuruş eve getirip te arkasına dönüp telefonla oynamak bozarım o telefonu birden bataryası mi bozulur şarj yeri mi bozulur ekranı mi çatlar bilmem hakkım ne ise vereceksin
(1,092 puan) tarafından
tarafından yeniden gösterildi
Bozsan ne olacak ki gidip yenisini alır üstüne borca girer en iyisini alır sen bozduğunla kalırsın. İşte anlatmak istediğim de bu tekjm burda kimsem yok Bi sen varsin tamm oyna oyununu ama bizede vakit ayır dün gece 11 buçukta oyunu bıraktı çocuğu 9 da uyumuştum bende geldim yataga girdim uyudum sabah uyandım tv karşısınd uyuya kalmış bu kadar ilgisiz işte sorsan ilgiliyim benim gibi koca bulunmaz, hava sıcak olunca oğlumla çıkıyoruz dışarı babasini çıkarmak istemiyorm çünkü dışarı diyince çıldırıyor
0 oy
tarafından
Aynen canım ya rehberimde o kadar insan var ama dertleşecek kimse yok Bi komşum yok Bi arkadaşım  yok ne edelim bizimkide böyle olsun
(1,092 puan) tarafından
Neden yok ama biz çokmu kötüyüz ya kimin ekmeğini elinden almışız
0 oy
(2,405 puan) tarafından
İnsan içine ata ata dertlerini dağ yaparmış bu hayatta bir tek kurban olduğum RABBİM kulunu bırakmaz RABBİM'e sığın dua et başka çaresi br hafta önce dört günlük yavrumu Cennette uğurladık eşim ile ilk iki üç gün gelen giden çok oldu bir iki gün de annem babam yanımdaydı sonra onlarda diğer ablalarimi görmeye gitti malum gurbetteyiz onlarıda görmeye kalmaya hakları var dört günün sonunda eşimle bir başımıza kaldık geldiği gibi gidiyor insanlar Elhamdülillah çok şükür eşim ve kızım yanımda eşimin ailesi ile birlikte oturuyoruz onlarda Kendi hallerinde aynı evde bir başıma gibiyim zor ama alışıyor insan umarım eşinde o oyunu biran önce bırakıp sana vakit ayırır 
(1,092 puan) tarafından
Başınız sagolsun rahatsizmiydi yavrun.seninde Bi kapin cennete açık artık Rabbım sana dayanma gücü versin işte bunları duyunca diyorun sende kide dertmi otur
Eşim bırakmaz bu gidişle biz onu bırakacağız o raddedeyim artık mota mot yasamaktan o kadar bunaldım ki.
(2,405 puan) tarafından
Âmin ALLAH razı olsun seni çok iyi anlıyorum benim işim de bir ara öyleydi o oyuna takıntılıydı hatta kayın validem eşim ve kaynıma karılarınız sizi boşasa yeridir diyordu o kadar bağımlıydı ki evde var ama yok gibiydi şükür o dönem tlf nu bozuldu öyle böyle bitti Elhamdülillah darısı senin kocanın başına
(1,092 puan) tarafından
Benimkinin telefonu bozulsa saniye durmaz yaptırır yok kesinlikle anladım ben bırakmaz evde varlığı yokluğu bir
0 oy
(9 puan) tarafından

bu dünyada sende bi tane daha yok daha ne olsun çok değerlisin kız harbi iyiki bizden bi tane daha yok:D

(1,092 puan) tarafından
Yok kız ne değerlisi ya DEĞER Veren mi var kadın temizlik yapsın çocuk baksın hor görülsün başka bise yok kj
0 oy
(3,248 puan) tarafından
Canım benim yaa. Ben kalabalık evde olmama rağmen  kendimi çok yalnız hiss ederim. Anllyorum
(1,092 puan) tarafından
Kalabalığın içinde yanlızim seninde
(3,248 puan) tarafından
Burada vakit geçirmek bana kendimi iyi hiss etdiriyor
(1,092 puan) tarafından
Haklısın insan içini rahatça buraya döküyor
0 oy
(13,232 puan) tarafından
Abimde var ablamda bu arada kayinvalidem bana sürekli diyor bu lafı sinir oluyorum anne babadan sonra kardeş evi el evi olur diye. Ama ablarim için öyle düşünmüyorum ne zaman başım sıkışsa maddi manevi yanımdalar çok şükür arada tabiki her zaman ulaşamadığın derdini mutluluğunu paylaşamadığın zamanlar var ama herkesin bir çekirdek ailesi önceliği var ona da saygı duymak lazım 
(1,092 puan) tarafından
Kız kardeş yanar insana ama erkek yanmıyor bu arada bence kayibvalidede kızma gercekten de kardeş evi el evi oluyor yaşadığım için söylüyorum anne baba sana yanar kardeş yanmaz herkesin önceliği kendi çekirdek ailesi ama kardeşlerini de kenara gitmemek gerekiyor
(13,232 puan) tarafından
Iyi niyetten demiyor art niyetle diyor bunu  bildiğim için belki mesela kendi oğlu için kız kardeşi kiymetlisidir diyor yani biz ailesi daha önce geliriz iması ama benim ailem şu an hayattalar sağlar çok şükür üstelik onlarla yasitlar ben daha yeni evliyim beş on yıl sonra baba evine bu kadar özlem duymam zaten ama şimdi ailem dediğim her cümlede bunu söylemesi iyi niyetle değil maalesef
(1,092 puan) tarafından
Anladım seninki çok farklı Bi durum haklısın her cümlede tekrar etmedi iyi niyet olmuyor
0 oy
(89 puan) tarafından
Ahh ah seni en iyi ben anlarım. Gurbet çok zor canım. 
(1,092 puan) tarafından
Sen neredesin canım
0 oy
tarafından
Şuan aynı senin gibiyim öyle doluyum ki oturup saatlerce ağlamak istiyorum ama ona bile fırsatım yok alıp başımı çekip gitmek istiyorum her şeyden 
(1,092 puan) tarafından
Ben misali hep hız düşünüyoruz onlar neden düşünmüyor bizleri
tarafından
Bugün nasıl olduysa eşim dışarı çıkardı bende şaşırdım valla
(1,092 puan) tarafından
Bugün kafalarına bise inmiş demkki bizimde çıkardı
tarafından
Evet aynen valla :)
0 oy
(7,123 puan) tarafından
Bende de oluyo beni ne olursa olsun asla bırakmayan biri var çok hatalarım kusurlarim oldu ona karşı mahcubum ama ne zaman ellerimi açsam yandım Allah'ım desem yettim kulum dediğini hissediyorum bu dünyada herkes geçici bacım mezarın altı var burda peşinde pervane olsalar mezelara kimse gelmeyecek seninle 
(1,092 puan) tarafından
O kadar haklısın ki çok çok haklısın ama işte insan bu dünyada değer görmek istiyor
0 oy
tarafından
Kusura bakmada eşinde çok öküzmüş 

Oğluna sımsıkı sarıl o senin neşe kaynagin herşeyin 
(1,092 puan) tarafından
Hiç kusura bakmadım inanki bugün baktık ki trip atar gibiyim parka gittik vakit geçirdik eve geldik ve hemen girdi oyuna
tarafından
Bazı erkekler yarım akıllı gibi oluyor benim eşimde öyle
(1,092 puan) tarafından
Kız yok ne yarım akıllısı herseye varlar bize yoklar inanki ama şükür daha iyiyim bu post ü açtığımda çok kötüydüm

İlgili sorular

+1 oy
8 cevap 164 göst.
27 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Smyra17777 (460 puan) tarafından soruldu
+1 oy
21 cevap 397 göst.
17 Nisan 2024 Diğer kategorisinde idilt (965 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 261 göst.
17 Şubat 2024 Aile kategorisinde Limonlukek (3,097 puan) tarafından soruldu
0 oy
18 cevap 399 göst.