0 oy
725 göst.
Diğer kategorisinde (250 puan) tarafından
Kızlar ben memleketimden başka memlekete gittim bugün de bı kaç gün kalmaya anneme geldim otobüsle bir yaşında kızım var ve hamileyim neyse çocukla hazırlanmakta biliyosunuz baya meşakatli mide bulantısı ilacımı ben bizim evde unutmuşum annemin ikinci evliliği bu arada annemle eşi de isteydi annemi aradım dedim ki ilacımı alır mısınız ben veririm burda parasını neyse ilacı akşam gelirken almış hemen 211 tl ne kadar pahalı dedi eşimde nakit harçlık olarak 250 TL vermisti otobüs parası 50 tuttu son 200 tlm vardı nakit olarak ben hemen 200 TL'yi cüzdanımdan çıkarttim anne 10tlyi de sonra versem olur mu son 200 vardı dedim annemde 211 tlydi ama dedi bir lirayı dahi söylüyo ay Allah'ım veririm onu da tamam dedim saolun falan dedim işte annemin eşi anneme göz parlatti alma falan diye saçmalama dedi hatta annem hemen aldı cüzdanına koydu ya zaten vercektim ben almasa bile ama hemen bir lirasına kadar hatırlatması üzdü açıkçası yada hamileyim belki ondan alındım bilmiyorum ama kendi öz kızından kuruşu kuruşuna alır eşinin kızına çeyiz düzer taksitini öder sigarasina kadar alır bilmiyorum belkide hamile olduğum için alındım sizce yanlış mı düşünüyorum 

22 Cevaplar

+4 oy
(5,603 puan) tarafından
hamilelik ile ilgili değil bence haklısın kırılmakta ben bile okurken kırıldım 
(250 puan) tarafından
Bide yanlız da değildik eşi ve eşinin kızı da vardı nasıl utandim
(5,603 puan) tarafından
utanması gereken sen değil sin boş ver rabbim kendinden başkasına muhtaç etmesin
(250 puan) tarafından
Aminn
-Reklam-
0 oy
(250 puan) tarafından
Başka memlekete gelin gittim yazacaktım kızlar
(313 puan) tarafından
Ben olsam bir daha kapısını açmam o parayı senden alsa nolur almasa nolur kimse açından ölmez ne kadar kırıcı bir davranış ayıp yaptığı birde hamilesin
(250 puan) tarafından
Gerçekten öyle bence de
0 oy
(3,730 puan) tarafından
Hayır canım yalnış düşünmüyorsun üzgünüm haklısın :(
(250 puan) tarafından
Yok kız eşi Allah var valla hiç ayırt etmez kendi kızından eşi alma saçmalama dedi anneme annem hemen koyduğum gibi aldı ayrıca annemin de maddi desteği fln hiç olmadı çok afedersin bı paket orkidin parasına kadar aldı hep
(250 puan) tarafından
Ama eşinin kızı oldu mu çok cömert ben kaçarak evlendim benim bir dünya kaçarak evlenen arkadaşım var mesela ailesi hep çeyiz aldı ne bileyim biseyler aldı benim ailem hiç ne çeyiz ne bişey bı perde aldılar bı de 6kisilik yemek takımı 800tllik o kadar ama üvey kızı oldu mu çeyiz düzüyo
(3,730 puan) tarafından
O zaman ders çıkarma zamanı çoktan gelmiş canım bundan sonra hiç birşeyini isteme ondan lafını da söyle içinde kalmasın yani
(3,730 puan) tarafından
Bi laf vardır millete şapır şupur bize Yarabbi Şükür diye annen öyle yapıyor demekki sana
(250 puan) tarafından
Aynen öyle yapıyo eve gideyim konusu geçince dicem valla daha da öyle gelmek için can atmam dicem
0 oy
(4,158 puan) tarafından
Bence kırılmakta haklısın hani yapmak zorunda değil diycem ama eşinin kızına o kadar şey yapıyorsa kendi öz kızına Bi ilacın parasını almasın Bi zahmet eminim istemese de sen bir şekilde verirdin zaten ama el içinde yaptığı hiç hoş olmamış aranızda konuşma geçerse evine dönünce söyle bence bide uzunca Bi süre gitme kıymetini anlasın 
(250 puan) tarafından
Valla bende öyle düşünüyorum bidaha ayda yılda bı gelirim bugüne kadar bak bı Orkid ya bı paket Orkid onun bile parasını aldı hep ben zaten almasa bile veririm ama insan bı buda benden olsun denmesini bekliyo çünkü ben zaten sizin için gelmişim bı ilaç yani
(4,158 puan) tarafından
Tabi canım çok haklısın hamilesin bide onun için çocukla gitmişsin el üstünde tutması lazım o değer verecek ki evlendiği adam ve ailesi de sana öyle değer versin ama belli ki annen o tarafa değer verip kendini öyle sevdirme peşinde üzülme sen yaptığının yanlış oldugunu söyle vakti gelince
(250 puan) tarafından
Aynen öyle zaten bı gör eşinin kızını bı el üstünde tutar ki sorma he beni arar söyle iş yapmiyo böyle yapmiyo diye anlatır ama yüzüne de kızın kendi anasından daha iyi davranır ama bana gelince böyle dediğin gibi otobüsle bı yaşında ki bebeğimle gelmişim sizin için en azından 1tlyi söyleme
0 oy
(10,878 puan) tarafından
Elin adamı alma diye göz bukuyor annen 11 TL söylüyor ne diyim ki bacım.haklisin.
(250 puan) tarafından
Bide son paramdı hani ben yine verecektim zaten almasa bile ama en azından bı deseydi evine gidince atarsın ibana şimdi son paranı verme diyebilirdi
(10,878 puan) tarafından
Ana olan kusurabakma da bacım ah yavrum bu ilacı her ay mi aliyorsun bir iki paket alalım da dursun derdi bacım.
(250 puan) tarafından
Öyle gerçekten bide sözde çok doğrudur çok evlatlarını sever
(10,878 puan) tarafından
Bak canım bunu hava atmak vs için demiyorum beni yanlış anlama.annemle mesela ne kavgalarimiz oldu ama bu gün bana kardeşim geldi evdeki 4 dilim pastırmalı koymuş gondermis
(250 puan) tarafından
Keşke herkes anne olmasa var ya sonra cenemesini doğurduğu çocuklar çekiyo
0 oy
(645 puan) tarafından
Hamilelikle alakalı değil kusura bakma ama yanlış da anlama ama saygısızlık olmuş biraz 
(250 puan) tarafından
Evet gerçekten öyle
0 oy
(91 puan) tarafından
Ne her evlat birdir ne her anne baba..yani cok üzüldüm  beni en çok düşündüren senin son param dediğin  halde annenin o parayı alıp cüzdana atması hani insan düşünür bu kız başka memleketten gelmiş lazım olur bunun eve dönüşü var aman neyse boşver üzme kendini bence artık çok gidip gelmede boşver bu zamanda Allah kimseyi kimseye muhtaç etmesin tek muhtacligimiz Rabbimize olsun inşallah 
(250 puan) tarafından
Aynen öyle
0 oy
(9,247 puan) tarafından
Ne analar var ya
(250 puan) tarafından
Gerçekten bizimki hep bana hep dana diyenlerden
0 oy
(1,070 puan) tarafından
Düzenli kullandığım bir ilacım var annem hep ben alayım da kenarda dursun sen evden getirme der ne biliyim anneni en iyi sen tanırsın sonuçta ama yaptığı ayıp olmuş bir anne öz evladından canını bile sakınmaz sen kendini üzme Allaha bırak o en güzelini bilir 
(250 puan) tarafından
Ne anneler var ya gerçekten bizimki hiç öyle değil çok paragöz
0 oy
(480 puan) tarafından
Kendim yaşamış gibi üzüldüm . 
(250 puan) tarafından
Malesef bide o an beni düşün aşırı utandım bide
(480 puan) tarafından
:( Yerinde olmak istemezdim . Ben yerinde olsam fevri davranır esimi arar para isterdim sonra anneme verirdim 11 Tl ve sonra eşimi aradığım için pişman olurdum büyük ihtimalle . İlacın pahalı bi ilaç olduğunu bilmiyor muydun ? Bi daha birine bi şey aldırmadan cebimdeki para yeter mi diye kontrol et canım
(250 puan) tarafından
Kız aldirdigim kişi öz ve öz annem bunca zaman babamla ayriyken sigarasina kadar alıp veren bendim benim ilaçlarımı eşim alır ve asla parasını söylemez bana kendimi mahcup hissederim diye düşündüğü için heralde bilmyrm ama ne olursa olsun annemin 11 TL'yi söylemesi bence çok hayasızca ve yanlış
(480 puan) tarafından
Kesinlikle doğru değil tabiki . Yani bu ders olsun sana annen bile böyle 3 ü 5 i arıyorsa başkaları dünden arar :/
(250 puan) tarafından
Aynen öyle doğru söylüyorsun
0 oy
(480 puan) tarafından
Şimdi son paranı da annene verdin nasıl döneceksin ? Rabbim kimseye muhtaç etmesin bu arada . 
(1,206 puan) tarafından
Kocasida istemiyormuş gidip kalmasını böyle duurmda ona da bunları anlatsa adam iyice düşman olur o kadına. Ne zor imtihan
(250 puan) tarafından
Dönüşte eşim alacak ama ben şey düşünüyodum burda çarşıya inerim biseyler falan bakarım alırım belki diye
(480 puan) tarafından
Kıyamam ya :( Bir daha evden çıkmadan bütün eksiklerini aldığından emin ol canım .
(250 puan) tarafından
İşte gerçekten bidaha on kere kontrol edicem benim kız da şımarık çok  s alak ediyo insanı
0 oy
(1,369 puan) tarafından
Bilmiyorum böyle şeylere pek takılmam sanki ben. Gerçi etrafımda öyle biri de yok yani kurusu kuruşuna benden para alan ama bilemedim ki canım. Olsun sen sıkma tatlı canını amaaan. Sen güzel.l bir gebelik doğum yaşamaya bak çocuklarına odaklan eşinle.olan yuvanın huzurun daim olması için çabala. Bırak başka şeyler de kaliversin üzme kendini 
(250 puan) tarafından
Aynen haklısın
0 oy
(245 puan) tarafından
Annen çoook ayıp etmiş. Almasa ne vardı sanki. Adam görgülü insan belli ki. O bile almaması gerektiğini akıl etmiş ama annen edememiş. Üzme canını boşver. Bi daha sende ona göre davranırsın
(250 puan) tarafından
Daha da öyle gelmicm sık sık
0 oy
(182 puan) tarafından
Senin yerınde olsam hemn kocamı arardım para yollattırdım heaabına 11 mi 1 mi neyse direk ertesi gün çıkar giderdim evime kızına yapmayacaksa daha ne için yaşar insan evladına yapacK insan bu hYaftta. Sende üzülme boş ver canını sıkma hamılesin bu dünya böyle malesefki
(250 puan) tarafından
Bugün ablamdn alicm vericm
(182 puan) tarafından
Ver valla hicte muhtac olma allah kımseyımkımseye muhtac etmesın
0 oy
(12,946 puan) tarafından
Parasını almakta isteyebilir ama bunu o an hemen a şu kadar tuttu diye gözüne sokmasına gerek yok yaptığı çok yanlış anne bu anne aranızda parasal konularda hak gecme diye bir şey olmaz ki bazen sen ona ikramda bulunursun bazen o sana 
(250 puan) tarafından
Ben bulunuyorum ama annem bir paket orkidin bile parasını aldı düşün
0 oy
tarafından
Alınmakta haklısın benim annemde bu konularda destek olur ama ben uzatsam bile parayı almaz sen benim çocuğumsun ne var vermişsem der 
(250 puan) tarafından
Bizimki hiç öyle değil mesela bı kere ablamla taksiyle bı yere gitmişlerdi ablam gidiş parasını annem dönüş parasını verecekti dönüşte ablam vermiş parayı annem cüzdanı çıkartana kadar ama sonra taksiden indikten sonra almış annemden parayı ona nasıl kızmıştı bana anlatmıştı böyle böyle yaptı diye ama kendi yaptığını hiç gözü görmez
0 oy
(1,106 puan) tarafından
Ben bile kırıldım. Öyle yapacağını bilsem, kusmaktan ölürüm yine de söylemem ona.... Ee şimdi gidene kadar sen ne yapacaksın parasız
(250 puan) tarafından
Evden çıkmicam malesef zaten çok durmam yarın eşimi arar çağırırım
0 oy
(6,669 puan) tarafından
Çok haklısın:(      
0 oy
tarafından
Yazık gerçekten annemde öyledir ama memlekete gittim babam 2bin yol paramızı verdi 600zekat verdi eşime bin tlyede oğlumu sünnet ettirdi 4bin borcumuz vardı Onuda istemedi kurusu kuruşuna söylemesi çok ayıp
(250 puan) tarafından
Ne güzel babanız var benim de annemin eşi öyle ama annem hiç öyle değil eşi bile alma saçmalama dedi annem dinlemedi
0 oy
(985 puan) tarafından
Canım şöyle olmuş annen sen kaçtığın için seni ve ayrıldığı eşi gözden çıkarmış çoktan ben olsam bidaha gitmem de aramam da sormamda ama sen bilirsin 
(985 puan) tarafından
İşte sana yardımcı olmak istememiş benim kv gr elti gibi boşver paragöz ama üvey kzına çeyiz yaparmış şimdi marketlerde var herşey oradan da alabilir o kız annenin almasına çok mu gerek var demekki ona yaranmak istiyor iyi görünmek için
(250 puan) tarafından
Aynen öyle benim hiç çeyizim olmadı mesela hadi bunda kaçtım diye daha önce ben söz attım sözlüm vardı mesela güzellikle olacaktı o zaman bile ben bişey yapamam durumum yok diyodu şimdi üvey kızına yaranmak için herşeyi aliyo ay bilemiyorum ya gerçektwn bende kız annesiyim gözümün nuru gibi ben büyüyünce ona böyle yapamam
(985 puan) tarafından
Uzak dur görüşünce ayetel kürsi falan oku sana bişey demesin hamilesin çünkü ben çok inanırım hamileyken nasıl Yaşar SAN çocuğa doğunca geçiyor
(250 puan) tarafından
Öyle oluyo gerçekten kız laf lafı açtı bı ara eşimden ayrilacaktim daha hamile değildim o zamanlar annemin evine sığınmıstim yaklaşık bir aya kadar kaldım o süre zarfında bile Orkid parasına kadar aldi düşün 800tl faturalarına verdirtti düşün
(250 puan) tarafından
Ve ben ayrılıyordum yani sonra dayanamadım eşimle konuştum anlaştım kendini düzelteceğini söyledi ben de kabul ettim iyiki de etmişim yoksa yaşanmazdı burda

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 196 göst.
28 Kasım 2022 Diğer kategorisinde Prensesp (7,375 puan) tarafından soruldu
0 oy
25 cevap 817 göst.
7 Ocak 2024 Diğer kategorisinde Asyahatunnn (406 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 399 göst.
12 Aralık 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 704 göst.