0 oy
643 göst.
Aile kategorisinde (8 puan) tarafından
Kızlar şuan boğazım düğüm düğüm. Biz eşimle ailelerimizden uzak oturuyoruz iş sebebiyle, ailelerimiz köyde oturuyor. Dün ikimizin ailesine bizlere köyden yoğurt peynir vs gönderdi ama benim ailemin durumu pek iyi değil anneme zaten gönderme dedim hamile olduğum için herşeyden midem bulanıyor dedim ama anne yüreği işte göndermiş birkaç parça bişey. Eşimin anneside çok göndermiş. Eşim le annesi annemin gönderdikleriyle dalga geçiyorlardı, eşim annesine bunları göndermiş ailesi falan diyordu telefonda gülüyorlardı. Çok kırıldım çok darıldım çok üzüldüm birşey diyemedim, zaten ne diye bilirim kii. 

29 Cevaplar

+7 oy
(10,220 puan) tarafından
Zaten ne diyebilirim ki ezikliğiniz beni benden alıyor cidden böyle mi doğdunuz sonradan mı böyle oldunuz hanımlar anneniz ile dalga geçiliyor siz de ağlıyorsunuz aman ne dramatik. Anasının yanına kadar yollayacaksınız. Benim aileme hiç kimse laf edemez ettirmem. 
(10,220 puan) tarafından
İfadelerimden ben sorumluyum,kimseyi bağlamaz siz teskin edin. Belki de silkelenip kendine gelir ver üzülmek yerine ailesinin ve kendisinin hakkini savunur. Ne demek dişinden tırnağından artırıp yolladığı lokma ile dalga geçmek bunun hesabını ağlama ile soramaz. Üzüleceğini düşünüp merhamet taşıyan adam zaten dalga geçmez böyle bir şey ile.
(612 puan) tarafından
Gerçekten çok çok üzgünüm ama nagise katılıyorum. Hem de hamileyken , nasıl insanlar bunlar ya. Annesi ayrı oğlu ayrı. Ne diyebilirim ki deme lütfen, kendine gel. Hiç kimse evliliği bozulsun, huzuru bozulsun istemez ama bazı şeyler var ki bozulacaksa bozulsun denir. Annenden nefret bile ediyor olsa sana saygısından bunu yine yapmamalı.
(10,220 puan) tarafından
Canım bunun dozu artar çünkü biliyorum ben psikolojik şiddetin sınırı yok. Fiziksel şiddet bir yerde son buluyor ama psikolojik hep kademe arttırarak gider. Yarın doğum yapacak inşallah o bir anne yani güçlü olmak zorunda. Ağlamak vallahi çözüm olmuyor böyle durumlarda. Ailesine saygı duymak zorunda ya eşi. Beni zalim sayabilirler ama inan üzülmesem şu kadar şeyi yazmam ben
(308 puan) tarafından
Nagiş bundan sonra idolümsun
(10,220 puan) tarafından
Gözümsün, keşke zorunda kalmasak böyle şeyler söylemek. Amacım da canını yakmak değil arkadaşın. Dışarıdan bakmasını sağlamak silkelemek
-Reklam-
+2 oy
(5,804 puan) tarafından
Valla bacım ortadan 2 ye bölerim. Benim anamın yolladığı 1 parça ot bile dalga konusu olamaz onun annesinin yolladığı herşeyi onun gözünün önünde çöpe dökerim saygı duymayı bilmiyorsanız alın çerinizi çöpünüzü çıkın gidin evden diye yollarım. Darıldım ağladım değil onuda ağlatacaksın gerekirse annesinide ağlatacaksın taaki size saygı duymayı öğrenene kadar. 
(8 puan) tarafından
Öyle kibirli insanlar ki öyle mallarıyla övünen insanlar ki gözleri dünya malı bürümüş.
(5,804 puan) tarafından
Sen ses çıkarmadığın sürece dahada beter olacak
+1 oy
(1,103 puan) tarafından
Ah canim benm ya. En başında doğru insanı seçmek çok önemli 
0 oy
(4,146 puan) tarafından
Ne demek bir şey diyemedim canım yanımda ailemle dalga geçecekler hamile oldugum halde var ya düşününce bile gözüm dönüyor bulmuşlar senin gibi sessizi eziyolar galiba silkelen kendine gel kimsenin aileni de seninde küçümsemesine izin verme 
(8 puan) tarafından
Nezaman konuşsan sesim titriyor nefret ediyorum bu durumdan, ne olsaydı bende güçlü bir kadın olsaydım da sesim titremeden söyleyeceklerimi söylesem sonra yalnızken nekadar ağlamak istesem ağlasaydım ama yok yok.:((((((
(5,804 puan) tarafından
Sesin titresin ağla ama ağlayarakta olsa herşeyi söyle. Susmak çare değil köşene pıstıkça onlara saygısızlık normal gelir. Saygısızlık yapmalarına müsaade etme
0 oy
(3,333 puan) tarafından
Agizlarina ederdim bak cizgimden cikarim. Cok olan vermeli azdan gelen candan gelir zaten. Neden susuyorsun ya neden. Bugun buna yarin baska biseye laf edecekler. 

Hemen esinle konus soylemlerinin ne kadar kırıcı olduğunu ve asla tekrar etmemesi gerektigini soyle
(8 puan) tarafından
Gözlerimin dolduğunu gördü kendimi sıktığımı üzüldüğümü de gördü ama hala devam etti. Canım çok acıyor:(
(3,333 puan) tarafından
Gormesi degil bundan ne kadar rahatsiz olduğu soylemen lazim
0 oy
(11,089 puan) tarafından
Ne diyebilirim ki dediğin sürece ezmeye devam ederler. Akıllanın biraz açın gözünüzü ya...
0 oy
(10,784 puan) tarafından
Be demek diyemedim ya? Alıp patlatsana yere gonderilenleri
(10,220 puan) tarafından
Hayır bir de gözlerim doldu gördü yine devam etti diyor ya bunla dalga geçen adamda merhamet arıyor hala
(8,775 puan) tarafından
Maalesefki umut ediyor hala
(8 puan) tarafından
Bakın kızlar umut ettiğim yada merhamet beklediğim yok, bazı insanlar hayat şartlarından dolayı birşeyleri göz arda etmek zorunda. Ben olsaydım böyle yapardım diyorsunuz ya hani işte bu siz olsaydınız yapardınız bu da benim zamanında çooook yaptım 1 buçuk yıllık evliyim bu yılda onların yaptığı rezillikler yüzünden nekadar krizler geçirdiğimi bir ben bilirim, sonra anladım ki ahille cahil olunmaz mış  Allaha havale edeceksin, sonra bir bakmışsın Allah onlara öyle güzel cezallarını vermişki ömür boyu uğraşsan onları bu hale getiremezsin.
(8,775 puan) tarafından
Allaha elbette havale edilecek cnm ama unuttuğun bisey var dunyadada ezilmemek güçlü olmak bizim elimizde belki sen bu gücü kendinde bulamıyorsun yada başka sebeplerin var fakat şunu unutma şuan hamilesin sağlıkla bi avazda kucagina al yarın öbür gün bu kadar pasif olursan evladını dışarıya karşı nasıl koruyup kollayacaksin onun ezilmemesine nasıl izin vereceksin
(8 puan) tarafından
Çok haklısın elbette. Burda bir çok kişi çok güzel şeyler yazdı ve haklılar da bu konuda sanırım tavrımı koymam gerekiyor ve öylede yapıcam. Ve artık evladım için güçlü olmam gerekiyor. Teşekkür ederim kendime gelmemi sağladınız burda yazan herkes.
0 oy
(3,543 puan) tarafından
Ne demek ne diyebilirsin ya kendini ve aileni ezdirmeye devam edersen daha çok şey duyarsın kadın yok halinde sana göndermiş teşekkür edeceklerine ne demek dalga geçmek güçlü ol biraz ya 
(8 puan) tarafından
Ençok da buyüzden üzüldüm annem canım annem bana birşeyler gönderdi diye nasılda seviniyordu. Sürekli aradı "aldınmı gönderdiklerimi kızım ye birgüzel karnındakine şifa olsun kuzum" deyip durdu hep ama öyle bir adamla evliyim kii öyle bir ailesi var kii. Yadıkca boğazımdaki yumru büyüyor:(((
(3,543 puan) tarafından
Bak canım benim ağlamayı ve ezilmeyi büzülmeyi bırak dimdik karşına geç annem doğurdu beni madem ailemi begenmiyordun benimle neden evlendin de beğenmiyorsan kapı orda de sen sustukça inan daha çok laf duyar
Sin
0 oy
tarafından
Valla ben ağızlarına ederdim. 
0 oy
(8,775 puan) tarafından
Ne demek bisey diyemedim bisey diyemediysen sikayet etmeyip susup oturacaksin kusura bakma ama 
0 oy
tarafından
Nasıl birşey diyemedin ya. O telefonu monte ederim ona da anasına da. 
0 oy
(270 puan) tarafından
Ne demek ne diyebilirdim ki .Ben olsam kavga ederdim .beğenmiyorsan yemezsin derim ve yedirmem kayinvalideme de lafı çakarım sonra dan .hayırdır arzu sabancı falan mı haspam ya da kocan İngiliz prensi mi paşam 
0 oy
(2,387 puan) tarafından
Onlar kimmiş ailemle dalga geçecek durumu olmayanın yardımı daha değerlidir benim gözümde 
0 oy
tarafından
Valla gelenleri atarım başında paralarım. Ne demek ne diyebilirim? 
0 oy
(1,439 puan) tarafından
Galiba bosanma imkanınız yok ve onlarda bunu biliyor çünkü beni de çok eziyorlar hep bir üstünlük kurmaları baskilari hep bir öncelikleri var kaynanam.laflari sayıyor sayıyor sonra ben lafına göre cevap veriyorum o bunu dedi diyor ben suçlu oluyorum kuzum elinden birsey gelmiyor anlıyorum Allaha ağlarken dua et ve kimsenin yaptığı yanına kalmasın burda olmazsa öbür tarafta ınsallah 
0 oy
(1,918 puan) tarafından
Kaynanami evden kovdum anneme sesini yükseltti diye bu hakareti yaoicak ciktiklari delige geri sokarim onlari biraz savunun kendinizi bu kadar küçük düşürmeyin bunun devami gelir 
0 oy
(151 puan) tarafından
Burda boyle konusanlara aldirma canim kavga cikaririm ederirim diye ne diyebilirsinki oyle insanlara esinede kaynananada allaha havale ett buyukluk sende kalsin kalkip bisey desen olay buyucek kavga etceksiniz esinle evine daha cok huzursuzluk qircek dediqim qibi allaha havale et canim 
0 oy
(9,247 puan) tarafından
Kusura bakma canım ama diyecem içimde kalacak yoksa Allah ailene muhtac etsin onları
0 oy
(6,237 puan) tarafından
Terbiyesizler! Bence bağırıp çağırmak yerine sakince ağızlarının payını ver. Ve bir daha asla benim evime bişey göndermeyin de. Kesinlikle kabul etme gönderdiklerini. 
0 oy
(3,812 puan) tarafından
Pislikler kusura bakma ikisi de pislik okurken benım içim acıdı ya 

İlgili sorular

0 oy
13 cevap 322 göst.
20 Nisan 2023 Aile kategorisinde Sevii (45 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 499 göst.
8 Nisan 2022 Aile kategorisinde Esra & (209 puan) tarafından soruldu
0 oy
18 cevap 2,340 göst.