0 oy
286 göst.
Diğer kategorisinde (981 puan) tarafından
Kızlar valla çok kötüyüm Hatay da yaşıyorum depremin her saniyesini yaşadık ve yaşıyoruz. 3 yavrum var onlarda çok korkuyor. Gece uykudan uyanıyorum deprem oluyor diye halbuki birşey yok . Uyuyamıyorum,ne yapacağım bilmiyorum. 15 gün Konya'da kaldık orada da öyleydim. Çok zor kızlar görünenden daha da zor. Rabbim hiçbir canlıya yaşatmasın bu durumu :( :(

11 Cevaplar

0 oy
(4,146 puan) tarafından
Deprem bölgesinde değilim ama bende çok etkilendim aksam yemek yiyoruz eşime kaç kez sanki sallandı mı masa mı sallandı sanki titredi vs dediysem adam bunaldı artık yeter dedi eminim sizin için çok çok daha zordur Rabbim yardımcınız olsun :(
-Reklam-
0 oy
(1,138 puan) tarafından

Allah yardımcınız olsun.başka şehre taşınma ihtimaliniz yok mu 

Korkma sen tedbirini al.inan şu an orda değil de başka şehirde ya da ülkede bile olsan ecel vakti gelmişse tek deprem değil herşey sebep olabilir.tedbirini al gerisini Allah a bırak 
0 oy
(1,535 puan) tarafından

99 berbat bi geceydi rabbim birdaha öyle büyük felaketler yaşatmasın sizin başınıza gelende öyle hissetmedik ama kalbimiz sizinle birlikte paramparça oldu yavaş yavaş unutulacak canım henüz çok taze atlatmak biranda kolay değil aslında birebir maruz kalanların tedaviyede başlaması gerekiyor belkide panikatak olduğunuz ağır bi travma yaşandı çünkü hiç kolay değil 

0 oy
(981 puan) tarafından
Kızlar normalde de sorumluluklarım fazlaydı annem yatalak gibi yürüyemiyor. Tuvalet ihtiyacını bilmiyor bez bağlıyorum.Deprem anında çocukları çıkarıp geri giriyoruz annemi çıkarmaya çalışıyoruz her artçı da bu sorunu yaşıyorum. Artık elim ayagim birden boşalıyor titriyorum . Allah'ım gönlümüze ferahlık versin. Aslen Gaziantep İslahiye liyim oralarda zaten bitmiş durumda. Annemlerm evi yıkıldı yıkılacak. Çoğu ev gitti çoğu canlar gitti :(  tamam yaşayan her insan ölecek ama üç beş sorumsuz insanlar yüzünden binlerce can gitmesi çok zoruma gidiyor. İnsan gibi yapsalardi evleri hiçbir şey olmazdı. Adamakıllı denetleme olsaydı belki de daha az hasarla atlatilirdi. Sağlam kalan binalarda var . :(
(472 puan) tarafından
Deprem bolgesindeyim . Şuan bende korkudan yatamiyorum. Senin sorumlulukların fazla hem çocuklar hem annen o yüzden fazla etkilenmişsin çok normal . Ama her depremde kaçmaktan da tedbirli yerlerde bekleyin . Denetleme yok   eski eve az hasarlı veriyorlar.benim bir çocuk nasıl yetisirim diye düşünüyorum senin 3 . Allah bağışlasın . Rabbim yardimcin olsun Allah içine ferahlık versin dua oku bol bol
0 oy
(83 puan) tarafından
Rabbim yar ve yardımcın olsun inşaallah canım. Seni o kadar iyi anlıyorum ki çünkü aynı dert bende de var. Bende Kayseri'de yaşıyorum ve sürekli deprem deprem... Evime giremez oldum korkudan panik atak oldum. Sürekli ağlıyorum korkuyorum. Rabbim bir daha yaşatmasın Rabbim aklımızı başımızdan almasın inşaallah 
0 oy
(981 puan) tarafından
Yine sallandık
(187 puan) tarafından
Nerden canım
(981 puan) tarafından
Hatay Dörtyol ama yazmıyor bir yerde baya sesli oldu
0 oy
(712 puan) tarafından

Çoook çok geçmiş olsun. Inan anlamak farklı yaşamak farklı. Hicbir zaman unutulmayacak sadece biraz üzeri küllenir. Destek almayı düşündünüz mü? Bence çok faydası olur profesyonel bir dinleyiciye anlatıp onun tavsiyelerine uymak. Belki ilk önce uykunu düzene sokabilmen için bisey verir. Uyku çok önemli bütün sağlığın psikolojin ona bağlı. Yani hepimiz için geçerli bu. 

Allaha emanet olun tüm depremzede aileleri<3

(981 puan) tarafından
Evet çok düşündüm maalesef özellere biz yetişemiyoruz. Devlette sıra yok
0 oy
(1,185 puan) tarafından
Bende hataydayım kuzum allahın izniyle hatayın büyük depremi bitti diyor uzmanlar beklenen fay hatları kîrılmış bizim ev müstakil gündüz evdeyiz akşam uyumaya bahçedeki çadıra geliyoruz çadırda yer yatağı olduğu için gece artçı ları hissetmiyoruz ama dediğin gibi her an çocukların yanındayım  wvet çok korkuyorum ama benim korkumun kimseye faydasî yok o yüzden korkumu kimseye belli etmiyorum artık
(981 puan) tarafından
Allah'ım yardımcımız olsun. 1 aydır eşimin işyerinden çadır bekliyoruz daha verecekler ne zamansa artık
0 oy
tarafından
Deprem bölgesinde değilim izmirdeyim burasıda sürekli olarak salaniyor psikolojik olarak çöktüm 
0 oy
(9,247 puan) tarafından
Duydugum tüm depremlere yakalanmış nsanım bu son 6 subattaki hariç.alıstım herhal ama berbat psikolojideyim
0 oy
(7,606 puan) tarafından
2011 van Erciş depremzedesi olarak yazıyorum ilk 1 sene insanın psikolojisi yerle bir oluyor en ufak sese deprem oluyor sanıyor insan 

İlgili sorular

0 oy
12 cevap 709 göst.
3 Ocak 2021 Aile kategorisinde Sdfhkn (413 puan) tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 421 göst.
31 Ekim 2020 Diğer kategorisinde busraaaaaa3535 (19 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 407 göst.
30 Ekim 2020 Diğer kategorisinde Nurane (759 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 323 göst.