0 oy
323 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Dün gece Tekirdağ biraz sallandı korktum doğrusu , Rabbim bir daha yaşatmasın . Genelde evde sadece ben ve 3 aylık oğlum var olaki deprem olsa ne yapmalıyım ? Ne gibi önlemler almalıyım biraz panik atagimda var maalesef :( bu arada evimiz 3. Kat aşağıya kadar insem bir şey olur mu yoksa evde mi korunmaliyim ? Sabahtandir bunu düşünüyorum bilgi veririseniz çok mutlu olurum tedbir bizden taktır Allahtan . Linç edecek olan yazmasın yok korkuyoruz yok bilmem ne falan ne yapım burası soru sohbet platformu istediğim soruyu sormakta özgürüm . Simiden teşekkürler kızlar ♥️

10 Cevaplar

0 oy
tarafından
seçilmiş

En İyi Cevap
Onecliklie deprem cwntasi hazirla deprem okursada cantayi alip masanin alti yada direklerin oldugu kosede kafani  koruyarak bekle boyle biliyorum ben
tarafından
Çok teşekkür ederim canım
tarafından
Rica esrim canim camasir makinesinin yanida guvenli ve camlardan dolaplarin oldugu yerlerden uzak dur
tarafından
Bizim hemen çamaşırın yyaninda cam var canım teşekkür ederim dediğin hibi yapicam inşallah sağolasın
tarafından
Anladim canim yinede Rabbim korusun yasatmasin ins
tarafından
Aminnn inşallah canım
-Reklam-
0 oy
(1,850 puan) tarafından

Biz oglumla avizelere bakiyoruz :Dve sakin oluyoruz çünki malatya haftada en az 2 kez sallaniyo alistik

tarafından
Yaa canim ben bir kere yasadilm.cok korktum panik atagimda var ne yapacağımı bilmiyorum inan .
(1,572 puan) tarafından
@Anladım Ya gerçekten öyle uykumdan uyanıyorum deprem oldu diye tam artık olmuyo diye oh çekip rahatlıyorum bakıyorum tekrar sallanıyoruz arama geçmişim depremler.afad resmen Allah yar ve yardımcımız olsun
tarafından
Amin canimmm aminn
0 oy
(1,925 puan) tarafından
Canım geçen sene bu zamanlar istanbulda çok büyük deprem olmuştu bende en çok etkilenen bölgesindeyim evimiz 4 katta, tek başımaydım öyle bir sallandıki yerimde duramadım ölüyorum dedim o anki panikle önce bi masanın altına girip sıkıca tutundum her şey yere düşmeye başladı bide o an çok kötü sesler olyo hem depremin etkisiyle bina sesleri hem binadeki kadınlar çığlık atyodu çok aşırı korktum kendimi öldümde ahırette sandım gerçekten. Daha sonra daha da hızlanmaya başlayınca kapıyıda açık brakıp ayakkabımıda giymeden aşşağıya koştum.  Ben  bir daha olsa dışarıya koşarım çünkü çok fazla olursa bina tamamen yıkılır çöker, en azından dışarıya yetişirsem sağ kalırım. 
tarafından
Öyle canım aynı şekilde bende geçen İstanbul depreminde çok korktum . Ama burda bir arkadaş ilk merdivenler çöküyor dedi orası tehlikeliymiş , direkleri olan köşeye geç dedi orası sağlam oluyormuş bakalım Rabbim bizleri korusun inşallah gerçekten o piskolojiyi atlatmak da yassamak da çok zor
(1,925 puan) tarafından
O kadar betondan yapılmış sağlam merdivenler çökecek kadar deprem varsa orda binada kalmaz zaten. Eski istanbul depreminin videolarına bak binalar nasıl olduğu gibi çökmüş o şekilde hiç sağ kalamazsın en azından aşşağıya koşarsam yetişme ihtimalim var diye düşünyorum. Evet psikolojik olarak atlatmak zor olyo depramden sonra sürekli deprem olyo sanyodum geceleri uyuyamıyodum gündüzleri zaten eşimle iş yerine gidip onun yanında kaldım.
tarafından
Çok zor ya cidden Rabbim yardımcımız olsun inşallah
0 oy
(817 puan) tarafından
O an ki korkuyla panikle ne yapılır bilemiyorum maalesef şuanki sakin kafayla olan düşüncem salonda balkona yakın kolon var köpeğimi telefonumu alıp oraya cenin pozisyonunda uzanmak durunca da sokağa koşmak 
tarafından
Evet canım en mantıklısı öyleymiş bende Allah nasip ederse öyle yapicam inşallah
0 oy
(1,390 puan) tarafından
Canım ben bir deprem belgeseli fln izlemiştim. Masa altı v da iyi değilmiş sağlam bir eşyanın yanına duravakmışsın. Mesela çamaşır makinesi yada koltuk, yatak odaısndaysanız yatağın yanına. Maksat Allah korusun üste düşen parçada üç n oluşturup sana alan açacak bir yükseklik kazandırmasıymış. Sakın altına fln giriyim dene bişeyleirn o zaman üstüne göçermiş
tarafından
Anladım canım çok teşekkür ederim öyle yapicam tedbir bizden takdir Allah'tan rabbim yar ve yardımcınız olsun inşallah
(1,390 puan) tarafından
Tabi kii canım Aminn inşallah
0 oy
tarafından
Valla bende düşünmüyo değilim ama galiba direk oğlumu alıp bi köşeye siginirum zaten arabamizda çantamız var 
tarafından
Aynen öyle yapicam inşallah çok sağol kuzum
0 oy
(119,341 puan) tarafından
Valla bem panik olurum baby  boyumu alip kacarim
tarafından
Bende de panik atak var canım ne yapicam bilmiyorum bebeğime bir şey korkusu sürekli aklımda , bir köşeye geçip beklicem mecbur aşağıya inmeye kalksam olmaz 3 . Kattayiz rabbim yardımcımız olsun inşallah
0 oy
tarafından
Depremde yiksekteysen sakın asagibinme en tehlikeli yerler merdivenler  biz 4.kattayiz şalları durduktan sonra yukarı kayinvalideme çıkarız son kat Allah korusun yıkılma durumunda yine üstte kalırız die ama aşağı inme birinci kattakiler çıkabilir anca 
tarafından
Anladım canım çok teşekkür ederim sürekli kafamı kurcaladi bu soru sağol
0 oy
(7,118 puan) tarafından
Canım Allah korusun deprem anında evden çıkmaya çalışma çünkü saniyelik bir durum. Bebeğini ve hazırladığın çantayı alarak güvenli köşeye geç, bebeğinin ve kendi basını korumaya çalış. Ve geçmesini bekle. Merdivenlere falan yaklaşma. Altında kolon vs olmadığı icin yikilacak ilk yer merdivenler. Deprem çantasına, su ,alıştırmalık şeyler,  el feneri vs koymayı unutma. Rabbim beterinden korusun .
tarafından
Çok teşekkür ederim kuzum bugünden beridir ne yapabilirim diye kafayı yedim panik atagimda var bebeğime bir şey olmasın diye herşey düşünüyorum , dediğin şekilde en güvenli köşeye geçip beklemek gerisi Allah'a kalmış Rabbim yavrularımızı korusun inşallah Âminnn

İlgili sorular

0 oy
12 cevap 709 göst.
3 Ocak 2021 Aile kategorisinde Sdfhkn (413 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 409 göst.
30 Ekim 2020 Diğer kategorisinde Nurane (759 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 288 göst.
0 oy
16 cevap 421 göst.
31 Ekim 2020 Diğer kategorisinde busraaaaaa3535 (19 puan) tarafından soruldu