0 oy
223 göst.
Alışveriş-Hediye kategorisinde (5,679 puan) tarafından
Oğlumu 18 yaşında doğurdum zaten evlendikten sonra hmn oldu istemeden Bi de maddi durumumuz hiç yoktu ne oldunuz anlamadan anne oldum küçük yaşta borç harç taksit derken iki üç takım bişey almıştı eşim oğluma kafasına göre kendim beğendiğim gibi hiçbişey anlamamıştım küveti beşiği bebek arabası hep hediye geldi sonraları da kıyafet veren çok oldu  yakın çevrem biliyordu durumumuzu toplasanız 10 parça almışlım yoktur çok şükür halimize ama velhasıl ben hiç o annelik heyecanını yaşıyamadım doya doya yani hep özendim 

Şimdi ikinciye hamileyim çok hevesliyim bebek kıyafetlerine eşyalarına. Bi görümcem var cok cok cimri bana diyo ki bebek kızda erkekte olsa senin oğlanınkileri giydirirsin hiçbişey almana gerek yok gibi gibi konusuyor hayır bende mi sorun var diye düşünmeye başladım ikinci çocuk hep böyle mi olur büyüğününkilerle mi büyür anormal olan ben miyim ilk kez anne olucakmış gibi hissediyorum gücüm yettiği kadar beğendiklerimi alıyorum israfa mı girmiş oluyorum ki. 

16 Cevaplar

0 oy
(3,046 puan) tarafından
tarafından düzenlendi

En İyi Cevap
Hayır bence israfa girmiyorsun. Şahsen ben kızımı hep güzel giydiririm yeni kiyafetlerle evdede olsa. Güzel şeyler giydirmeni istemen gayet doğal maddi durumun çerçevesinde istedign her şeyi alabilirsin. Belki 2nci ve son çocuğun olur içinde kalmasin ilerde keşke alsaydim demezsin. Buna israf diyenlere de katılmıyorum. Ihtiyaç sahibine hediye edersin, satarsın artık o sana kaldı. 
-Reklam-
0 oy
(15 puan) tarafından
Bende yeni hamileyim oğlum 2 yasinda iken doğacak kısmetse. Tabi araları az olacağı için oğlumun her şeyi yepyeni duruyor ama tabiki yeni bebeğe de yeni şeyler alınır 
0 oy
(13,793 puan) tarafından
Iki kizim var. Ikinci bebeğime ablasinin eşyalarini da kullaniyoruz ama yeni şeylerde aliyoruz tabiki. Israf olmayacak şekilde aliyoruz.
0 oy
(8,971 puan) tarafından
Benimki İkiside erkek küçüğe hastane çıkışı bornoz havlu takımı 3 5 parça yeni doğan kıyafeti aldım..onun dışında abisinden kalanlarla büyüyo. Özel günlerde bayramdır doğum günüdür yeni kıyafetler aldım.
(1,049 puan) tarafından
Sen ben misn
Bende de iki oğlan var büyüğün temiz kıyafet lerini hep küçük oglum a kullandım
Kullanmaya devam edyrm
Arada yenisini de elbette alıyrm
0 oy
(4,078 puan) tarafından

Ben ikinciyi dusunmedim. Dusunsem bile allaha sukur alirim dedim yeni seyler cikio yeni seylere heves edio insan diye. Ama buyurde ne olacak yani simdi kizim 6 yasinda oglan 10 aylik oldu. Erkek oldugunu ogrenince hamilelikten beri. Erkeklerin de giyebilecegi seyleri sakliyorum bikac sene sonra giyer diye:)

0 oy
(200 puan) tarafından
Alakası yok sizin duygularınız normal.. ben oğlumu 21 yaşımda kucağıma aldım şimdi 28 yaşıma giriyorum ikinci bebeğimi bekliyorum oğlundan bir çok şey var evet ama bir sürü de eksik çıktı misal oğlum kış bebegiydi ikinci oğlum yaz bebeği olacak nasipse .. battaniye türü şeyler almadım abisinden vardı zıbınlari da arkadaşım bebeğinin kucul nl rini verdi beşiği oğlundan vardı park besikti katlayıp kaldırmıştım ama şuan da burun aspiratörunden tulumuna sapkasina emzigine kadar aldım hastane çıkışı falan da aldım ilkindede hevesle herşeyini almıştım bunda da ilk kiyafetleri abisinden bile olsa ona ait bı hastane çıkışı vs olsun istedim tabiki eldekileri değerlendirin ama inanın bir sürü eksik çıkıyor siz gorumcenizi falan dinlemeyin icinizd n ne geliyorsa onu yapin
0 oy
(8,741 puan) tarafından
Gorumcene de ki sen çocuğunu poşete sar büyüt ben pamuklara ipeklere sararak büyütürüm millete ne ya kim kimin eskisiyle yenisiyle giyinirmis buyurmus Allah rızası için şu millete sanane demeyi öğrenince herseye burunlarını sokup insanın sinirlerini ziplatmasinlar
0 oy
(915 puan) tarafından
Benim oğlum doğduğunda abisiyle tam 2 yaş olcak araları o yüzden evet abisinin bütün kıyafetlerini giyecek hatta hepsi ay ay olcak çünkü ikiside Haziran bebeği ama ben genede aldım bı kaç bişi yeni şeylerde alıyorum eksik olarak gördüğüm 
0 oy
(1,518 puan) tarafından
Bende 2.hamileeyim oğlum 4 yasinda bir sürü kıyafeti var almayı düşünmüyorum şuan hastane çıkışı falanda var gerek duymadım tabi ilerleyen zamanda beğendiğim olursa alırım tabi 
0 oy
(7,218 puan) tarafından
Ben ikinciye hamileyim cinswiyet belli değil erkek olursa oglumdanda giydiririm ama yinede tabiki alırım. Kız olursa zaten yine alırım diye düşünüyorum. Aynı bende durumumuz çok yoktu ilk çocuk ama pek bişey alamadim gönlüme göre bunda daha hevesliyim hatta unisex bı kaç parça almayı düşünüyorum cinsiyet belli olmadığı halde
0 oy
tarafından
Kızımın kıyafetlerini dagitmistim zaten puseti beşiği falanda enkazda kaldı yeni alınmalı durum varsa bence 
(5,679 puan) tarafından
Ah canım yaa olsun canınız sağ ya ona şükür rabbim yerini doldursun kaybettiklerinin
0 oy
(185 puan) tarafından
Benim oğlumun küvetinden beşiğine kıyafetlerinden pusetine her şeyi kuzenlerinden geldi. Alacak olsak alırdık ama hepsi öylece duruyordu kaynımdan ve abimden geldi hepsi. Açıkçası ben bu duruma çok memnun kaldım. Dışarı çıktığımda beğendiğim bir şey olursa yine alıyorum tabi 
0 oy
(3,811 puan) tarafından
Canım bu böyle olsa bıle görümcene kalmamıs he sakayka frlan dıyorsa öylesıne konusuyosa o ayrı. Ben de yegenımkileri gıydırdım kızıma hep duruumumuz vardı aöa ne demiler cocugun yedıgı helal gıydıgı haram, bebb de bmtle düşündğm israfa gerel yom dedim. Şiödi oğlum olcak mecbur alıyorum bı kaç parca. İhtiyacuna ve duruumuna baglı yani şart değil tabiki 
(5,679 puan) tarafından
Görümcem de laf olsun diye konusuyor zaten az da olsa yine alcam tabiki belki Bi daha çocuk doğurmucam içimde mi kalsın iki evladım olucak ikisine de içimden geldiği gibi bakamamış olucam bence bu maddiyattan daha kıymetli birşey dediğin gibi bütçeme ihtiyacıma göre alırım tabi görümceme kalsa iki takım yeter birini yıkar diğerini giydirir öyle öyle iki çocuk büyüttü
0 oy
(10,207 puan) tarafından
Ben kızımın bütün kıyafetlerini dağıttım eskaza hamile kalsam mecbur yeni alıcam. Dolap beklemem tarzım değil 
(5,679 puan) tarafından
Bende hiç sevmiyorum kenarda köşede ama kıyamam da vermeye :)
0 oy
(684 puan) tarafından
İlki kız ikinci erkek zibindan kısa kolluya tayttan pantolona kazak külotlu çorap ne varsa hepsini oğlumda kullandım kullanıyorum da daha kızıma çoğu şeyi pembe almama rağmen kullanıyorum düşün yokluktan değil varken kenarda ziyan olucagina oğlum giysin ayakkabılarını bile giydiriyorum vallaha kızım 6 yaşında oğlum 1.5 yasinda
(5,679 puan) tarafından
İyi yapmışsın cnm zsten senin oğlanı büyütecek kadar varmış benim o kadar da yok zaten mecbur almam lazım cok zorlasam idare ederim belki amabirini zorluklarla büyüttüm diğerini bari rahat büyütelim istiyorum
(684 puan) tarafından
Bacım olmayanları al olanlari giydir bence
0 oy
(7,641 puan) tarafından
Ona he he tamam de. Ara ara alışveriş yap canım. Sanki ne olacak? 
(5,679 puan) tarafından
Tabiki yapıyorum da bian dedim acaba herkes mi onun gibi bende mi gariplik var

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 164 göst.
0 oy
10 cevap 160 göst.
30 Ocak 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Meryemmseda (877 puan) tarafından soruldu
0 oy
22 cevap 283 göst.
1 Haziran 2023 Diğer kategorisinde Asyahatunnn (366 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 121 göst.
6 Nisan 2023 Diğer kategorisinde 242819 (984 puan) tarafından soruldu

378,072 soru

11,316,076 cevap

34,757 kullanıcı

...