0 oy
225 göst.
Diğer kategorisinde (2,809 puan) tarafından
Kızlar doğumum sezeryan olcak 

2 tane önü düğmeli pijama takımı

4 5 alt çamasr 

4 atlet 

Yelek 

Hümmananın süt çayını aldım çantaya koydum doğumdan sonra içerim 

Süt sağma makinası 

Deppend başka ne koysam unutum 2. Doğumum olmasına rağmen

Geceliğe gerek var mı sizce 

Bebeğe 

2 yada 3 hastane çıkışı

Müslin ve penye battaniye

1o tane bez 

3 4 yedek zıbın 

Biberon ve küçük kutu mama belki hemen sütüm gelmese 

Eksiklermi der misiniz annem uzakta ilk bebeğimde annemle hazırlamıştım çantamı 2 kaynanam var 2 Side kendinden aciz :( bu arada doğumum Mayıs sonu haziran başı 

14 Cevaplar

0 oy
(385 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Nasıpse17gune gelecek kızım kılıtlı saklama posetı aldım toplamda 4tane hastane çıkışı koydum bırı ameliyathaneye verılecsk onun ıcıne battaniye bez zıbın ve 5li . diğer  3ü yedek takım  . Her takımın birer zıbın koydum.

2penye yelek bi tane ekstra patıkli alt ıle zıbın ve ıkı corap koydum. Toplamda 20bez koydum gıdıp gelme olmasın .. toplam battanıye sayısı 5 2ince bi kalın 2orta . 2tane alt açma , emzırme yastığı koydum sezaryen olacağım ıcın dık duramam destek olsun dıye. Pışık kremı emzık bıberon . Bebek ıcın bunlar. 

Kendıme 2pıjama kapalıysan tülbent yelek ,  3 aklet 3alt çamaşır 1tNe emzırme sutyenı , göğüs pedi , depend , 3tane corap , normal terlık oralarda gezınmek ıcın , göğüs kremı , süt sağma makinası, peçete kolonya , plastık bardak tabak çatal kaşık bıçak , 
(2,809 puan) tarafından
Oooo liste uzun sağol canım Allah razı olsun rabbim kurtarsın sağ salim kucana al kızını
Canım nasıl kilitli poşet buzdolabına bişey koyarken kullandmzdan mı
(385 puan) tarafından
Evet canım buzdolabına kullandığımız bebegın kıyafetlerı en azından derlı toplu duruyor .. ben İzmit’te yaşadığım ıcın serin yağışlı gıdecekmıs bu aralar . Annelerımızde heyecanlı tipler çantalarda ararken yerlere düşürdüler fln .. bende o yüzden ayırmak ıcın buyukboy kılıtlısaklama oosetı aldım..
(2,809 puan) tarafından
Annemlere körfezde oturuyo canım
-Reklam-
+1 oy
tarafından
Çok fazla almissjn bence
(2,809 puan) tarafından
Evt canım
tarafından
Ha pardon. Ben özel diye dusundum
(2,809 puan) tarafından
Yok canım devlet ama özel gibi odaları
(10,097 puan) tarafından
Ben ilkimde asiri atlet degistirdim cok terledim cunku valla kurutup giymek zorunda kaldim 2 gecede dusun
(2,809 puan) tarafından
Fazla alıym o zaman
+1 oy
(76 puan) tarafından
Herşeyi almşsn fazlasıyla ama bi kalın battaniye de al malum havalar soğuk 
(2,809 puan) tarafından
Canım Mayıs sonu haziran başı gibi olcak İzmir'de yaşıyom kalın koyuyum mu bide kundağı var onuda koysam mı elyafdan
(76 puan) tarafından
Havalar nasıl olur bilemeyiz o zaman bi gelsin artık hava durumuna göre koyarsın canım insan fazla şeyler götürmek istemyr hava soğuk olursa götürürsn
(2,809 puan) tarafından
O bataniyeyide başka poşetle arabaya koyuyum canım lazım olursa alırm 1o dk anca arabayla ev ile hastane Zaten
+1 oy
(6,515 puan) tarafından
Terlik bi numara büyük al ayakların şişer rahat giyersin bide alt pijama koy 1 tane daha çorap al ayakların sıcak tut gazın olmasın 
(2,809 puan) tarafından
Terliği çorabı unutum bak Allah razı olsun canım
(6,515 puan) tarafından
Amin canım ne demek
0 oy
(10,097 puan) tarafından
Sezeryan olacaksan kahve al kahve makinasi bitter cikolata kayisi kuru incir hurma al yanina 
(2,809 puan) tarafından
Tamam canım onları şimdi koymak için erken demi
(10,097 puan) tarafından
Ne kadarliksin canim suan
(2,809 puan) tarafından
26 haftalığım suan ama bebeğe göre 28 +3
(10,097 puan) tarafından
Haftan erken daha canim sonlara dpgru koyarsin
(2,809 puan) tarafından
Tamam canım telefonun not kısmına yazıyımda unutmaym
0 oy
(472 puan) tarafından
Benimde dagumum 5 haziranda gözüküyor daha hazirlamadim bayramdan sonra hazirlamayi düşünüyorum
(2,809 puan) tarafından
Ağırlaşrm ani bişey olur hazır Dursun canım
0 oy
(13,398 puan) tarafından
Kağıt havlu terlik ıslak mendil vs gibi hijyen ürünleri de olmalı bence çorap falanda koy yine yedekten
(2,809 puan) tarafından
Tamam canım
0 oy
(8,937 puan) tarafından
Alt çamaşırı hiç koyma dün doktoruma çantamın içeriğini sundum deepend dolayısıyla çamaşırı istesende giyemeyeceksin dedi bende bugün cikarttim terlik koymayı unutma bide hastane çıkışı senin giyeceğim kıyafetine ekle atlet yerine normal sutyen kullansan daha iyi değil mi göğüsler hassas olduğu için sutyensiz açıyormuş herkes öyle dediği için sutyen koydum ben bide Süt kaçması ihtimaline karşı göğüs pedi al
(2,809 puan) tarafından
Benimde çok küçük göğüslerm dümdüz durmaz mı ki canım bide nerden aldın canım
(8,937 puan) tarafından
Benimkilerde çok küçük maalesef daha yeni belli olup biseye benzemeye basladi:)))) egreti durmuyor aslında rahatlığı göz önüne alırsak daha Bi iyi oldu diyebilirim lcw iç çamaşırı mağazaları her yerde var bralet sutyen yazınca direkt çıkıyor googlede ben istanbul eminonunden daha uygun fiyata aldım mağazalarda 100 150 arasi ben takiminj 50 tlye aldım:))))
(2,809 puan) tarafından
Sosyete pazarına bakym LCW ile canım
(8,937 puan) tarafından
İnşallah istediğin gibisini bulursun sağlıkla Bi avazda kucağımıza alalım insallah cnm
(2,809 puan) tarafından
İnsallah canım
0 oy
(437 puan) tarafından
Islak mendil koy bi de dejenfektan ben her yeri ıslak mendille siliyordum bide rulo kağıt Allah bir avazda kucağına almak nasip etsin inşallah canım 
(2,809 puan) tarafından
Amin canım Allah razı olsun
0 oy
tarafından
Ben 10 li hastane çıkışı 2 tane 5 li hastane çıkışı kalın battaniye 10 tane bez kendim için 2 tane pijama takımı aldım sadece 10 li hastane çıkışını ve 1 tane pijama takımı kullandım diğerlerini boşuna götürdüm 
(2,809 puan) tarafından
Evde yakın canım çokta eşya istemiyom aslında
tarafından
Birer kat al bence kendine bir kat fazla alabilirsin kanama oluyor çünkü
(2,809 puan) tarafından
Tamam canım öyle yapıyım
0 oy
(3,101 puan) tarafından
Canm fazla koy  bebege takimi zarari olmaz.cis olur kaka olur.kusar flaan.bezide fazla koy ben saatte bir degisiyordum ilk gunler.mamayida soyle yaotim aldim.once emzirdim snra kasik biberonla mama verdim.ki ac kalip sarilii yukslemesin dye.zaten ilk 2 gun verdim 3. Gun artik kendi sutumu sagdim yeteri kadr.once emzirdim sonra sutumude kasik biberonla icirdim.sarilik riski gecene kadr.
(2,809 puan) tarafından
Aminnnn Allah razı olsun ilki gaz ve kolik cahilik kim ne derse inanırdm inşallah seninde gazsız koliksz olr bebişin sütün yeterde taşar inşallah
(3,101 puan) tarafından
Benmki 19 aylik oldu canm emiyor hala sıpam.benmde kizm kolikti ay ne gunlerdi allah saglik versin hepsine
(2,809 puan) tarafından
Benim 3 bucuk yaşında canım
(3,101 puan) tarafından
Kizim 4.5 oglumda 1.5 oldu cok.skur.darisi seninkilere canm saglikla buyusunler
(2,809 puan) tarafından
Amin canım Allah razı olsun
0 oy
(580 puan) tarafından
Hayırlı doğumlar dilerim

Sezaryen konusunda bilgim yok ama hemen hemen aynı malzemeler konuluyordur çantaya. Gece kalınacak mi bilmiyorum. 

Kendiniz için ;

- önü düğmeli pijama takımı ,1 boydan gecelik 

-alt pijama

-2 alt çamaşır 2 üst çamaşır 

-hasta bezi (3-4 tane)

- çorap,terlik

-nevresim takimi

-yelek

Bebek için ;

-2 takım(şu şapkalı eldivenli olanlardan)

-2 numara bebek bezi

-bebeği sarmak için örtü

Peçete,havlu,süt yapıcı kuruyemis(hurma,kayisi,üzüm)

Yine vardır bir seyler ama bu kadarı aklıma geldi
(2,809 puan) tarafından
Sağol canım Allah razı olsun
0 oy
(385 puan) tarafından

Bu tarz canım en azından cocugunkıler toplu 

image

(2,809 puan) tarafından
Mantıklı canım bakıyım markete büyük boy varsa alıyım
0 oy
(484 puan) tarafından
Etekli bi gecelik tarzı bir şey dr iyi olabilir bence çünkü ped degisiyorsun surekli yada iç çamaşırı kirleniyor degisiyorsun bacaklarını indir kaldır zor olur hoc değilse biraz ağrılar geçene kadar etekli gecelik tarzı düşünebilirsin 
(2,809 puan) tarafından
Evde var canım koyum

İlgili sorular

0 oy
19 cevap 186 göst.
30 Mayıs 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 176 göst.
0 oy
15 cevap 232 göst.
0 oy
6 cevap 154 göst.
2 Şubat 2021 Alışveriş-Hediye kategorisinde Yeliz45 (232 puan) tarafından soruldu

381,687 soru

11,426,005 cevap

34,985 kullanıcı

...