0 oy
258 göst.
Aile kategorisinde (829 puan) tarafından
Hanımlar merhabalar bundan 45 gün önce kaynımin alacak verecek meselesi yüzünden eşim kurşunlandı diz kapağı paramparça oldu ameliyat oldu platin takıldı yürüyemiyor her hafta hastaneye gidiyor ve bir sene daha tedavisi devam edecek çalışamıyor ayağını kullanamıyor herşeyini önüne ben koyuyorum bı kızım var ikinciye hamileyim . Ev aldık çok borcumuz var ve eşimin ailesinden kimse destek olmuyor aksine görümcelerim ve kaynnnam ben aileme laf atıyor niye gelmiyorlar falan ailem destek oluyor geliyorlar ama her gün değil ilçede kalıyorlat ****** besliyorlar eşimin yaninda söylemiyorlar eşimin bu hale geldiği kaynım da hayatına devam ediyor işinde gücünde bizle de küstü eşim birşey demiyor hala ailesini savunuyor gorumcelerim ve kaynnnam diğer kaynimi savunuyor şöyle oldu biyle oldu perişan durumda falan dün öğrendim tekrar araba almış kendine eşim baskasindan rica ediyor araba icin fizik tedaviye gitmesi gerekiyor her gün bana bı akıl verin eşime ve ailesine nasıl bir tavır sergilemem lazım cidden çok yoruldum böyle olmasından bız perişan olduk herkes onu mağdur gösteriyor 

5 Cevaplar

+1 oy
tarafından
Al bebenın gıt aılene yuh artık bu ne arsızlık yuzsuzluk esındekı ne salaklık basına neler gelmıs benım bır aılem sorumluluğum var dıyecegıne daha nelerin savunuyor ne yuzle ne hakla ya çüş ya burda daha neler okucam yarabbım
(8,873 puan) tarafından
Madem kardesi için oda yaparmış hadi yapsın şimdi kurşun yemek yerine maddi manevi ikisi birarada destek olsun olmuyorlarsa önünde 2 yol var eşini al annenin yanına git yada esin hala onları savunup toz kondurmuyorsa çocuğunu al git artık senin önceliğin çocukların Allah korusun sanada bisey olsa onlar mı bakacakmis cocuguna lütfen bak eşinle ciddi ciddi konuş hamilesin bide cocuklarin için konuş ailesinede ağzına geleni say zaten varlıkları Bi ise yaramiyormus yokluklari daha hayırlı olur
(829 puan) tarafından
Eşimin dayısı Almanya dan geldi onu görmeye bize de gelecek sanırım eşime dedim madem bunca şeye rağmen kardeşin bize küstü numaralarımızı sildi yalakalık yapıp bizim evimize dayinla gelmesin almam dedim bu ne bundan sonra da aramasinlar gerek yok insanda utanma olur destek olmaları gerekirken bı de küsüp köşelerine çekildiler dedim haklısın dedi
(8,873 puan) tarafından
Gelmeye kalkarlarsa kapıdan sokma hatta sende esinjn telefonundan engelle sil numaralarini bu kadar terbiyesizlik olmaz
tarafından
kesınlıkle egitmene katılıyorum bunun adı terbıyesızlıkten de baska bısey adlandıramıyorum yanı o derece suan... tavrını koru haklısın da demıs oda farkında taviz verme dık dur
(829 puan) tarafından
Gelmesin zaten küsüp köşelerine çekildiler yanlarına kar kalmayacak ben soracağım hesabını
-Reklam-
0 oy
(486 puan) tarafından
Cok sinirlendim yaa. Bence eşinle bir guzel konus. Farkında değil misin bak boyle böyle yapıyorlar borcumuz var aileme.boyle diyolar senin yanında demiyolar flaan de. Baya açık açık konuş. Anlamıyorsa sa ailesine sen soyle bence. Esim sizi kirmak istemiyor ama niye böyle yapıyorsunuz bir daha gekip gitmeyin gibisinden söyle bence.
(829 puan) tarafından
Onlara inanıyor kaç kere söyledim bu olaydan önce onlara iftira atıyorsun diyor onlar öyle demez diyor şimdi iyileşmesini bekleyip mi gerekeni söyleyeyim
(486 puan) tarafından
Eger iyileşmesine cok zaman yoksa yine konus ama bu sefer sert ol. Neden yalan söyleyim falan da
(829 puan) tarafından
Şimdi desem kavga çıksa karısı adama bakamadı diye laf çıkarirlar . Ailesine nasıl bir tavır sergilemem lazım bana fikir verirn
(486 puan) tarafından
Ailesine resti çek bence haklısın kocana bisey deme ama ailesine saygi cercevesi icinde her seyi söyle.  Böyle yapacaksanız evime de gelmeyin de
(829 puan) tarafından
Aynen öyle valla doğru diyorsunuz
0 oy
(360 puan) tarafından
Kayinvalidenle eşin yan yanayken söyle ki inkar edemesin. Kocam kardeşi yüzünden vuruldu ama şu zor zamanımızda destek olmuyor. Siz biraz daha yardımcı olamaz misiniz falan diye sor . Kocanin yanında ne cevap verck
(829 puan) tarafından
Eşimi her gün arar beni hiç aramaz sanki herşeyi yapmışım gibi eşime hep paramız yok diğer kardeşin parasızlık yüzünden ne yapacak falan diyor yardım etmesinler beni üzüyorlat laflariyla bende hamileyim ister istemez kafama takılıyor
0 oy
(3,333 puan) tarafından
Bazi erkekler azina micsalarda gormek istemiyor. Cunku diger ogullarinin suçu oldugu icin maddi olarak destek vermekten kaciyorlar
(829 puan) tarafından
Kaynna diğer eltime demiş hiç parası kalmamış kimse ondan birşey beklemesin bizimki *** sanki tövbe yarabbim
(829 puan) tarafından
Bizimki de ses çıkarmıyor çıldırıyorum
0 oy
(914 puan) tarafından
İşte o yüzden borca girmeye çok karşıyım yani başımıza ne geleceğini bilmiyoruz ise güvenip borç yapılmaz. Ya işten çıkarırlar yada bir musibet gelir insan çalışamaz hâle gelir. Muhtemelen kredi çekip aldınız faiz haram bunu ben değil Allâh diyor bu durumdan tövbe istiğfar edin bol bol. Faize bulaşmadiysaniz da kusura bakmayın yorumum için.
(829 puan) tarafından
Annemlerin kardeşimin düğünü için yaptıkları altınları aldık onlardan kredi cekmedik eşim aylık çalışmıyor çünkü
(914 puan) tarafından
Altini altin olarak mi ödeyeceksiniz :( Allâh yardımcınız olsun rabbim eşine şifa versin İnşaAllâh
(829 puan) tarafından
Evet altını altın olarak ödeyecegiz

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 393 göst.
26 Aralık 2021 Aile kategorisinde Minnosuuum (64 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 91 göst.
22 Nisan 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Eeebbrrrruuuuuu (680 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 55 göst.
26 Ekim 2022 Kültür-Sanat kategorisinde misafir tarafından soruldu
+1 oy
21 cevap 477 göst.
18 Haziran 2021 Diğer kategorisinde ikbal (48,618 puan) tarafından soruldu

379,004 soru

11,344,675 cevap

34,808 kullanıcı

...