0 oy
91 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (684 puan) tarafından
Gecen hafta bugun doğum yaptim ilk oglumda baya ciyak ciyak gaz sorunları yaşadık bundada suanlik oluyo ama ıkınma oluyor aglama yok emiyor uyuyor hic aglamiyor normal mi bu 

2 Cevaplar

0 oy
(342 puan) tarafından
Hiç mi aglamiyor ? Ağlamayan bebek iyi değil derler. Benim oğlan gorumcemin oğluna göre hiç aglamaz ama bana gire dagi taşı inletir sesiyle. Doktora götürebilirsiniz. Birde sarılık tehlikesi de olabiir sarılık uyku yapar uykuda ağlayacak değil ya. Bol bol emzirin. Doktorların dediği gibi 2 saatte bir xeuil 1-1.5 saatte bir emzirin. Bu sayede oğlum sarılık asla olmadi. İlk doğumdu. Emziriyorsanız sütünüz artması için dut haşlayın yıyin. Bol su. Dinlenin demeyecegim bilirsiniz ve banyo.. banyoda vücut rahatlıyor ya o çok süt yapar. Ben 3 gün boyunca hergun sonra gün aşırı banyo yapmıştım. Şimdi yarım saatte bir göğüslerim dolar. 
(684 puan) tarafından
Sütüm var cok şükür emiyorda kundakliyprum açınca uyanıyor bakınıyor gazi veya kakasini yapamayinca ıkınma falan oluyor nadiren aglama oluyor ama uzun süreli değil kucaga alip gaz çıkarmaya çalışınca yada memede susuyor emmede bi sorunumuz yok uyandirmakta da zorlanmiyorum dedigin gibi en fazla 1.30 saatte emziriyorum ama ne bilim cok sakin oglum oyle değildi ondan tereddutte kaldim Çarşamba gitcez kontrole
(342 puan) tarafından
Birşeyi yoktur. Benim gorumcemin oğlu ne yaparlarsa yapsınlar asla asla susmazmis. Asla hemde . Sonradan kızı oldu hıc ağlamadan büyümüş. Çocuk hepsi aynı değil. Hepsi farklı farklı. Ama şöyle derler bebekliginde çok ağlayan sızlayan biriyle büyüyünce a sosyal olurmuş. Çok sessiz olunca da büyüyünce girişken yerinde duramayan biri olurmuş. Benim gorumcemin oğlu dediğim gibi hıc susmazmis. Şimdi de lise sona gidiyor ama ne muhabbet eder ne hoşgeldin der tabi ergenlikte var ama çocuğa soru soruyorum nasılsın diye yüzüme bakıyor. Halbuki dersleri vs iyi ama anlamadım. Kızı da bı o kadar konuşkan dilli hareketli.
(684 puan) tarafından
Oglumda dedigin gibi ağlardı gaz sancisindan kolikti saatlerce ve susmazdi çok çektik suan 3 yaşında ama dediğin gibi değil sakin ama konuşkan iletişimi aşırı kuvvetli bi çocuk şimdi kızım nasil olur büyüyünce bilmiyorim suan sakin ilerliyoruz masallah
-Reklam-
0 oy
(309 puan) tarafından
Benim bebeğimde ilk hafta sürekli uyurdu sariliktabvardintabi onun etkiside olabilir

Sariligina bakmislardir zaten eğer varsa ondan kaynaklıdır yoksa yenidoğan olduğu için biraz kontrol et olmadı bı genel muayeneye götürü doktor fikrininalirsiamansorun olduğunu sanmıyorumbebeginnkarakterinde bu şekilde olabilir

İlk doğumum da sürekli doktora giderdim bişey mi varbbiseymi var doktor şey demişti biri çocuğum çok ağlıyor der biri bebeğim ağlamıyor der bebek bu ağlar da susarda herşeye doktora gelmeyin diye 

Ama sen tabi içinde suphenvarsa kontrol et götür için rahatlar 
(684 puan) tarafından
Ben sariliktan suphelenmiyorum uyuyor genel olarak ama kundağı açınca veya bezini açınca hemen uyaniyor saatini biliyor gibi emme saati gelince ihlamaya başlıyor sarilikta uyandirmakta güçlük cekilir diye biliyorum ve uykuda bile olsa emiyor şuan oyle bi sorunumuz yok ama oğlum cok aglardi bas bas bagirirdi bu sakin olunca ister istemez bi tereddüt ettim carsamba goturcem kontrole

İlgili sorular

+1 oy
8 cevap 448 göst.
3 Mayıs 2024 Aile kategorisinde Yrdsn (355 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 269 göst.
16 Mart 2023 Aile kategorisinde Hayat devam ediyor (829 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 60 göst.
26 Ekim 2022 Kültür-Sanat kategorisinde misafir tarafından soruldu
+1 oy
21 cevap 480 göst.
18 Haziran 2021 Diğer kategorisinde ikbal (48,731 puan) tarafından soruldu

381,017 soru

11,406,814 cevap

34,943 kullanıcı

...