0 oy
1,170 göst.
Diğer kategorisinde (220 puan) tarafından
tarafından düzenlendi

Arkadaşlar geçen bir post paylaştım 5 gün oldu bileziğim kayboldu kardeşim ve hala oğlu gelmişti bu güne kadar hiç bir ters hareketini görmedik ama ne tesadüf kredi çekmiş 3 gün önce 50 bin tl sordum öylesine ne için çektiniz ...öyle uygundu faizler... biraz paramız daha var araba almayı düşünüyorum dedi siz olsaydınız şüphelenir miydiniz

22 Cevaplar

+3 oy
tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Sen ağzınla demek istemiyorsun ama apaçık bu kuzeninden şüpheleniyorsun. Ama çok günah kimsenin günahını alma belkide o almadı Allah’a bırak sadece
(10,339 puan) tarafından
Aynı fikirdeyim ve böyle durumlarda genelde evden biri çıkar koca gibi. Tek bilezik kayıp iki tane varmış. Alan ikisini de alır.
tarafından
Eşine de fazla güveniyor bu zamana kadar yalanı olmamışta felan da. Belki de eşi eve biri gelmesini bekledi karısı onlardan şüphelensin diye
(10,339 puan) tarafından
Ben bu kadar rahat günah alamam almak istemiyorum diyip diyip kuzenini söylüyor bir de kendi diyor hemen geldi zaten oda ile yatak odası karşılıklı. Başka yerden çıkarsa çok utanacak
tarafından
Kuzeninini tanısam senden şüpheleniyor derim yazık adama kendi almadıysa böyle bir damga yiyor
-Reklam-
+3 oy
(276 puan) tarafından

Çinli bir köylü baltasını kaybetmiş.

Komşusunun oğlundan şüphelenmiş, çünkü çocuk bir hırsız gibi konuşuyor, yürüyor ve davranıyormuş.

Ertesi gün tarladaki aletlerin arasında baltayı bulmuş.

Sonra çocuğu yine görmüş; bütün diğer çocuklar gibi konuşuyor, yürüyor ve davranıyormuş...

#suizan diye bir körlük var

(10,339 puan) tarafından
Çok hoşuma giden bir anekdottur
Cuk oturmuş buraya.
+2 oy
tarafından
Yatak odama oturma odam karşılıklı demiştin nasıl alacak sen ordayken iki sn de isinlanacak mi yani bence bu işin altindan kocan çıkacak 
tarafından
Evet hatta ben karsidaydim girip alamaz demedi mi. Ben mi yanlış hatırlıyorum
tarafından
Evet öyle demişti hatta bardağı götürüp oyalanmadan geldi vs yazmisti
tarafından
Evet evet bende öyle hatırlıyorum.
İnşallah bileziği başka bir yerden çıkar da kuzen yada koca almamıştır
+1 oy
tarafından
Yaaaa kac para senın bu bılezık gozunu seveyım
(9,579 puan) tarafından
Ve gerçekten bazı bankaların kredileri düştü biz bile çektik yani günah almaya gerek yok. Dediğin gibi en ucuz bir araç aldık 430 bine
(220 puan) tarafından
Bilezik 30 bin ama zaten kuzenin 200 bine yakın parası var bu zamanda çekince şaşırdım
(7,723 puan) tarafından
Bence sen kocandan şüphelen kuzenin yapsaydı hepsinden alırdı birini alıp birini bırakmazdı
(682 puan) tarafından
Laplusbelle cnm bir bilezik en fazla ne kadar olabilirki 30 ,40 bin kırk arası yazmışsın
10 gr başlıyor 200 gr kadar çıkıyor 250 bin tl'lik olan bile var
(2,469 puan) tarafından
Ee ona bakarsan 500 bin tl lik de olur ama genel bahsettim ben :)
0 oy
(4,216 puan) tarafından
Kimsenin günahını alma derim bir bilezikle araba alinmaz orasi ayri konu zaten
0 oy
(119,282 puan) tarafından
neyinden suphelemcen kredinin
0 oy
(1,207 puan) tarafından
Kuzenin alduysa peki niye sadece 1 tanesini aldı diğerlerine dokunmadı çünkü öyle demiştin diğerleri yerinde demistin
0 oy
(5,406 puan) tarafından
Kaç gramlık bilezik ? Her yere baktin mi eşini sıkıştır iyice belki o almıştır bugünlerde çok rastlıyorum
(2,872 puan) tarafından
Canım seni anlıyorum ama
Kimsenin içini bilemezsin
Bu arada bilezik kaç gram
(220 puan) tarafından
30 Gr dı yeni almıştım daha 2 hafta önce
(5,406 puan) tarafından
30 binden fazla yani, inşallah dediğin gibidir. Sana iki örnek vereyim bir tanıdığın evine hırsız girdi bütün altınlarını çaldılar yıllar sonra kayinbabasi helallik istedi ben yaptırdım dedi hacca gitti kabul olmaz diye pişman olup itiraf etti herkes şok tabi.yine birinin yüzükleri ve kolyesi evde çalındı  yeni gelin o da eşi bir tanısan öyle düzgün biri ki namazlı niyazlı dört dörtlük ama meğerse o Almis. Burda kac  tane post açıldı bugünler de, uzaklarda arama yani. Hırsız olsa mutlak hepsini alır ve öyle eliyle koymuş gibi bulamaz. Nerede saklıyordun
(220 puan) tarafından
Kapının arkasında gelin sandığım vardı ayriyeten bileklik kolye yüzük vardı yanında onlar duruyor sadece bilezik yok
(5,406 puan) tarafından
Yani açıp içinde altlarda alınması lazım  bi de yatak odasi sen uzakta arama, kavga döğüş etmeden konuş rüyamda gördüm de kuzenimin günahını alıp cehenneme gitmiştim falan ne bileyim hastalandım üzüntüden de kocanı iyice yokla sonra dışarıda ara, hatta polis niye cagirmadin parmak izi alınırdı bu iş uzamazdi
0 oy
(1,541 puan) tarafından
Canım eşim araba alacaz düğünde takılan altınları vercez ve üzerine kredi çekcez 1 bilezikle kötü araba alinir
0 oy
(399 puan) tarafından
.,...................,..gitti senin blenzigin
0 oy
(1,771 puan) tarafından
En ucuz araba 200 bin senin bilezik 150 bin mi ediyor ozaman 
0 oy
(48,660 puan) tarafından
kim olsa insanin aklina gelir umarim degildir
0 oy
(2,409 puan) tarafından
E demekki çevrende biri yeni bişey alsa bileziği mi omu çaldı diye düşüncen
0 oy
(2,469 puan) tarafından

Bu işi muge anli cozer :D

Kız evine girecekte kim alacak Allah aşkına az mantıklı düşün 

Bu kredi çeken kişi evine geldi mi şüphelendigin hareketi oldu mu ? 

Belki çok uzakta aramamak lazım ya senin kocan aldıysa nasil kolayca günah alabiliyorsun

(220 puan) tarafından
Kocamın bana karşı hiç bir yalani olmadi ve alacağı bir durum yokki maddiyat olarak
0 oy
(193 puan) tarafından
Sen mutfağa gidip gelmesi bir oldu demiştin o ara nasıl alcakki yerini biliyomuydu çok emin olmadan günahını alma bence 
0 oy
(5,609 puan) tarafından
böyle durumlarda insan her kes ten şüphe duyar bazen kendi aklından bile şeytan uğraşıyor insanla gelme bu oyuna sen şüphelensen ne değişecek ki bir şey kanıtlar mı? Allaha havale et nasibin de yokmuş demek ki 
0 oy
(580 puan) tarafından
Hayır süphelenmezdim
0 oy
tarafından
Konudan bağımsız korktum milletın evine gitmeye lavaboya bir şey çalınsa suç bize kalır

Boşa günah alma derim 
0 oy
(3,046 puan) tarafından
Sen esine söyle ben polis cagircam parmak izi alsın de. Eve gelenler belli. Parmak izinden altınların yerinde kimin parmak izi olacak belli olur de. Zaten yeni kimliklerden dolayı parmak izi sisteminden çıkıyor de. Kim yaptıysa bulacam de. Zamanında benimde bir bileziğim kayboldu eşim polisi arattırmadı. Sonradan itiraf ettirdim kendisi almış. 
0 oy
(3,661 puan) tarafından
Eşinle paylaştın mı bu durumu? O ne diyor ne düşünüyor? 

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 349 göst.
14 Eylül 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 428 göst.
3 Mart 2023 Aile kategorisinde Priwti (265 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 301 göst.
9 Kasım 2022 Diğer kategorisinde Prenses 67 (679 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 609 göst.