0 oy
466 göst.
Aile kategorisinde (145 puan) tarafından
tarafından düzenlendi

Hanımlar daha öncede ailevi problemleri anlatan bir yazım olmuştu, bu sefer sorum farklı olacak, eşimle 9 aydır evliyiz ve nişanlılık sürecinden beri eşimin ailesi soğuk ilgisiz ve yönetmek isteyen tipler, hiçbir şekilde destek olunmadı ve herşeye karışmak istediler, bizde izin vermeyip herşeyi kendimiz yaptık ve bunlar içlerinde birikmiş evlendikten sonra asıl yüzlerini gördüm, anneme babama bile dil uzattılar iftira attılar kendi oğullarına bile saygı duymuyorlar beni saymıyorlar benim bir saygısızlığım olmadığı halde, onların istediklerini yapmadığımız için kinlenmişler resmen ve 7 ay kadardır konuşmuyoruz görüşmüyoruz ve hala kendilerini haklı zannediyorlar, gönül alma yok anca kalp kırıyorlar, çok detay var yüzeysel anlatıyorum, ve bu durum bizim evliliğimizi etkiledi, kafamız dalgın, bu sorunları düşüne düşüne hasta oluyoruz halbuki çok mutlu olacaz diye evlenmiştik eşim çok üzülüyor, her zaman haklının yanında olan bir adam ve beni savundu ailesine karşı, ailesini ne kadar özlese de haksızlık gördüğünde susamıyor ama şu an ki duruma çok üzülüyor hatalarını anlamadıkları için, siz bu durumda olsanız ne yapardınız içinden çıkılmaz hal aldı çünkü 

Şimdi de hiçbir şey olmamış gibi oğullarını arıyorlar konuşmaya çalışıyorlar o kadar hatalarına rağmen bir pişmanlık ya da utanma duygusu yok, geçen gün bayramda da gitmedim, eşim gitti 10 dakika bile oturmamış Allah rızası için gitti istemeyerek, orda da beni sormuşlar yok mu diye, eşim de o kadar yaşanılana rağmen nasıl gelmesini bekliyosunuz demiş cevap vermemişler ve hala yalandan başımın üstünde yeri var lafını ağzına takınmış, numaramı silsin falan da diyordu ve kendi akrabalarına bizi ve anne babamı kötü olarak anlatmış duydum.

9 Cevaplar

0 oy
tarafından
Canım eşin hayatına devam etmeyi öğrenecek. Başka çaresi yok
(564 puan) tarafından
Çocuk kafa dağıtmak için yapılacak birşey değil
tarafından
O ne saçmalık ya. Kafa dağıtmak için çocuk mu yapılır. Bu nasıl çarpık bi zihniyet. Allah'ım Allah'ım yemin ediyorum inanamıyorum artık bu kadarına ya. Çocuğa oyuncak gözüyle bakılamaz. Maddi manevi hazırlanmak lazım. Ay tövbeler olsun ya. Kan beynime sıçradı yine
(8,930 puan) tarafından
Evliliginiz tam oturmamış cnm sakın cocuk düşünme 1 2 sene cocuk evliligi kurtarmak yada kafa dağıtmak için yapılacak Bi araç degikdir oyuncak mi bu lütfen esin şuan iki arada Bi derede kaldığı için kafası karışık olduğu için saçmalıyor bari sen akıllı olsa 4 5 6 tüm kombo yöntemleriyle önlemini al yoksa ilerde seninde esin ve esinin ailesiyle ilgili acı postlarini görmeyelim
(145 puan) tarafından
Kızlar farkındayım bu ruh hali düzelmeden çocuk düşünmüyorum bu tatsızlığın içinde ona yazık, bunun bilincindeyim sadece eşim bu tatsızlığa daha odaklı, çocuk olsun bize odaklanayım diyor
(8,930 puan) tarafından
Onun ne dediği değil cnm senin ne yapacağın önemli ;)
-Reklam-
0 oy
tarafından
Kendinize dert arıyorsunuz ne güzel gelen giden laf eden yok beraber mutlu olmaya bakın onlar dert etmiyor sizle görüşmeden durabiliyor siz niye durmuyorsunuz daha çok kocanla güzel vakit geçir
(145 puan) tarafından
Eşim çok üzülüyor o mutlu olsa ben o kadar umursamazdım
tarafından
Eşine de sen konuş taviz verme güçlü ol ki anlasınlar hatalarını falan de bu günler geri gelmeyecek elbette pişman olacak onlar ana biz bu zamanımızı mutsuz geçirmiş olacaz inan değmez falan diye söyle ki onlar da mutsuz olsunlar araları bozulsun diye belki de böyle yapıyor
(145 puan) tarafından
Haklısın
0 oy
tarafından
Anne baba bir yere kadar siz artik ailesiniz. Bizde çok zor zamanlar geçirdik çok etkiliyor insanı biliyorum ama eğer arkaya atmazsan ilerlenmiyor Malesef. 
(145 puan) tarafından
Onu mutlu görsem bende takmayacam kafama ama hep dalgın ve mutsuz görüyorum
tarafından
İşte seni o etkiler zaten diğerleri değil de. Oturup konusun arkaya atın bazı şeyleri.
(145 puan) tarafından
Kaç kez konuştuk bundan sonra konuşmayalım onlar düşünmezken biz niye takıyoruz diyor iki gün sonra yine aynı
0 oy
(2,136 puan) tarafından
Mutsuz olarak onlarin eline malzeme veriyosunuz,ekmeğine yağ sürüyosunuz.

Evliliğinizin en guzel zamanları gezin ,tozun ,keyfinize bakın.
(145 puan) tarafından
Haklısın
0 oy
(45 puan) tarafından
Benimkilerin kopyası boşver canım dert etmeyin ben ile eşim ilk seneler mahvolduk ne oldu aynı tas aynı hamam biz üzülsüğümüzle kaldık adamlar değişmedi bi iğne ucu kadar faydaları yok bize o kadar yani sen süşün onun için birbirinize tutunun siz artık ailesiniz ilk önceliğiniz kendiniz olsun yitin için gezin yarın öbür gün bebek olduğunda hep evde olacaksınız b7 zamanlarınızın tadını çıkarmaya bakın bence birebir bizimkiler sana naçizane tavsiyem bu yani 
(145 puan) tarafından
Teşekkür ederim
0 oy
(3,687 puan) tarafından
Erkekler sonuç odaklıdır herzaman. Konuşmuyorlar der ve teferruata takılmazlar. Üzülürler illaki. Konuşursun, anlatırsın haklı olursun bir kenara geçince ama bizimle konuşmuyorlar der gene. Bu yüzden zor bir durum. Sen destek olmalısın, en ufak bir sarsıntıda hemen aileye yönelmeye meyillidirler. Sen eşinle kaliteli zaman geçirmeye bak. Kafası dağılsın. Ayrıca evlilik çok yeni, dikkatli ol. 
(145 puan) tarafından
Teşekkür ederim yorumun için
0 oy
(109 puan) tarafından
Uzak kalın onlardan gerkese evinizi değiştirin gerekse işinizi evliliginiz huzurunuz herşeyden daha önemli birbirinizi koruyun kollayin koca koca insanlar onlar sizin çocuklarınız değil düzeltmeye çalışmayın siz sadece evliliginize odaklanın sevin sayın saygı gösterin iki elin birbirinine kanatlandigi gibi olun ailelerinizden etkilenmeyen yazık ediyorsunuz kendinize onlar sizin çocuklarınız değil doğru yola getirmeye çalışıyorsunuz siz kendinize bakın kimsenin sizi ayiramiywcagini  gösterin onlara gerçekten aileler yuvayı yıkan en büyük sebep Allah yar ve yardımcınız olsun olsun inşallah 
(145 puan) tarafından
İnşallah, yeterince uzağız ona rağmen durum bu :)
0 oy
(13,075 puan) tarafından
Kaç yaşında olursak olalım şunu anlamalıyız aile sevgi içermelidir anne baba evladı düşünmeli evlatta anne babayı. Bir taraf bencil davranıyor karşı tarafı kullanıyorsa o ilişkiye mesafe konmalıdır
(145 puan) tarafından
Haklısın
0 oy
(6,441 puan) tarafından
Üzülecekti suratını asacaktı herşeye evet deseydi canım yeni evlisiniz 9ayın içinde kendinide senide huzursuz etmeye hakkı yok bence ayrıca çoçuk diyormuş evliliğiniz oturmadan kesinlikle yapma onun derdi aile olmanız değil çocuk olunca diğer tarafla sık görüşmek onlarla arayı düzeltmek bence çoçuk kafa dağıtmak için değil yani bence sen pek karışma ailesi hakkında da konuşma sen bilirsin de kenara çekil böyle olması daha iyi inan benğm eşiminde kızıyla sorunları vardı benide savunmadı üzülmeme rağmen bir kere sanane dedi tokat attı onun için bende o son oldu ölüyor dese banane diyorum şimdi susuyorum 

İlgili sorular

0 oy
72 cevap 1,673 göst.
5 Kasım 2022 Aile kategorisinde Esma elif (116 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 440 göst.
6 Eylül 2022 Aile kategorisinde Sema.12 (19 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 470 göst.
24 Ekim 2023 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 245 göst.