0 oy
470 göst.
Aile kategorisinde tarafından
İyi akşamlar sorum şu çalışıyorum. Kayinvalidenin misafiri gelecekmiş tatlı yap oğlum getirsin diyo evler arası yarım saate yakın mesafe var. Hastayım yapamam dedim. Ben yemeği zor yetiştiriyorum. Yapmadım diye eşimle birbirimize girdik. Haksız mıyım.

14 Cevaplar

+1 oy
(11,084 puan) tarafından
Yaparsan hayrına olurdu. Ama yapmak zorunda mısın tabi ki hayır. Eşin bu konuda sana kızabilir mi, asla. Çok düşünüyosa annesini gidip dışardan tatlı alabilir
(11,084 puan) tarafından
Sorunlarımızı başkalarına anlatmamı benim eşim de istemez.
tarafından
Akıl almak için anlatıyorum. Yada birikiyor samimi olduklarıma onlar bana derdini anlatır ben onlara.
(624 puan) tarafından
Ne kadar samimi olursanız olun en ufak şeyi dahi anlatmayın. Zaman gelir basınıza kalkarlar.
tarafından
O kadar suratıma çarpacak kadar ozeli anlatmam basit seyler
(306 puan) tarafından
Aşkım direkt eşinle tartış böyle şeyleri hiçbir şeyi içine atma tartışmak kötü değildir duygu düşünceni söyle
-Reklam-
0 oy
tarafından
Kayinvaliden emri vaki değil rica ettiyse aranız iyiyse yapsan iyi olurdu ama Gerçekten hasta ve yorgunsan emri vaki yaptıysa tabiki yapmak zorunda değilsin oğlu cok dert ettiyse hazır alsın götürsün 
tarafından
Yaptım öncesinde kaç kere daha genç eli ayağı tutuyor İnternete giriyor tarif bakıp yapabilir.
0 oy
tarafından
Yoo haklısın yani yapmak mecburiyetinde değilsin
tarafından
Beş dakika yapsam noluyormuş. Çok bunaldım. Midem kötü zaten üşütmüşüm. Bide bu stresle uğraşıyorum.
tarafından
Misafir davet ediyorsa tatlısını da düşünsün
tarafından
Bende öyle diyorum ben evin işini zor yetiştiriyorum.
0 oy
tarafından
Yapmak zorunda değilsin elbette 
tarafından
Yapamam hastayım dedim.
0 oy
(52 puan) tarafından
Esinin sana bu yuzden kizmaya aranizi bozmaya kalkmasi yanlis cok istiyorsa giysin alsin tatli ama siz tabikide yapmak zorjnda degilsiniz kim olursa olsun gerektiginde hayir demeli insan en dogal hakkiniz bu sizin canijizi sıkmayın segmez cunku canm
tarafından
Aynen eşimle hallettik konuyu çok şükür. Kayinvalideye de tarif attim.
0 oy
(1,106 puan) tarafından
Sana güvenerek mi misafir çağırıyor hayret birşey ya söyleyeceğine alsın madem yetistiremiyor
tarafından
Çoğu şeyde çağırır yardım ederdim ardı arkası kesilmiyor yorgunum hastayım.
(1,106 puan) tarafından
Bence bundan sonra ne isterse reddet öyle alışmış çünkü
tarafından
Oyle yapmaya başladım 52 yasinda
0 oy
(13,099 puan) tarafından
Anlayışsız koca 
tarafından
Çözdük şükür. Kendi işin içinden sıyrılmak için öyle yapmış bak sen kibarca yapamam dedin hallettin dedi.
0 oy
(1,573 puan) tarafından
Çalısmasan bıle mecbur degılsın emir vererek ısteyen annemde olsa asla yapmam şahsen.. 

Eşinin kızması aşırı saçma mecbur degılsın sen bırde calısıyosun esının annesıne demesı lazım kız yorgun argın gelıyor bırde tatlıya mı ugrasacaksak mısafırın varsa al yada tap bu kadar basit sana guvenıp mu mısafır cagırıyor ne saçma ya

yorumlarda gördum bu tarz konuları da esınle sorunlarını da oyle çevrene falan anlatma canım hadı anlattın esıne neden diyorsun deme
tarafından
Eşimle olan kısmı anlatmıyorum mesele diyorum ki tatlı yap diyor kayinvalide siz napardiniz bu tarz. Eşim kızdı demiyorum. Eşimle de anlaştık kendi ben halledeyim diye kendi bulaşmasın diye beni sinir etmek için yapmış
0 oy
(1,175 puan) tarafından
Ben konuşmuyorum kaynanamla tam 3 aydır bana yapmadığı kalmadı.  Kayın babamla beraber.   geçen cuma aksami aramış tatlı yapmamı istemiş misafirle ri gelecekti  eşim rica etti yaptm Eşimin  hatrına akşam 10 da yaptm çocuklar uyuduktan sonra . Allah senden razı olsun dedi eşim beni birde öptü o bana yetti .
tarafından
Valla eli ayağı tutuyor yaşı da genç. Tarifi attim. İşten gel yap yorgunluktan hastayım zaten
0 oy
tarafından
Haklısın yapma zorunlugun yok hem çalışıyorsun o yorgunlukla tatlı mı yapacaksın 
tarafından
Aynen hallettik eşimle zaten çok şükür
tarafından
Çok şükür:)
tarafından
Kızı yapsin dedi en son :)
0 oy
(7,266 puan) tarafından
Hastaysam kendime bile bişey yapmam kaldı ki kaynanamın misafirine eşimde bu yüzden bana bişey diyecek olsa cevabını alır 
(7,266 puan) tarafından
Öyle oldu galiba ☺️ oğlan erken gelince bunuda öyle bekliyorduk hatta 33u haftada yalancı sancıyla gittim doğuruyorum sandım falan o yüzden baya gecikmiş gibi geliyor ☺️
(7,273 puan) tarafından
Squat yap plates topunda zipla banyoda comel nefes egzersizi yap yardımcı olur doğuma :))
(7,266 puan) tarafından
Yapmaya çalışıyorum canımda aşağı inince iyice agrimda felaket zor yürüyorum valla yinede yapmaya çalışıyorum ☺️
(7,273 puan) tarafından
Yap canım sağlikla gelsin inşallah ay evet ya doğsa artık derdim o son günler fena geçiyor :)
(7,266 puan) tarafından
Amin inşallah aynen ya ☺️
0 oy
(830 puan) tarafından
Ay ben kimseye hiç bir şey yapamam. Bana güvenip mı misafir ağırlayacak. Gitsin hazır alsın banane ya. Benim canımı onlar mı verdi. 
0 oy
(5,071 puan) tarafından
Haksız değilsin. Misafir çağıracak kadar g.tü varsa bi zahmet kendisi yapsın hazırlığını. Ha yapılır mı yapılır ama hastayken insanın konuşmaya mecali olmuyor
0 oy
(235 puan) tarafından
Ay yok mu parası dışardan alsın misafirine koysun. Senin değil misafir sonuçta çok mu zor yani

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 479 göst.
21 Mayıs 2022 Diğer kategorisinde Hicrannn (1,080 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 180 göst.
15 Ekim 2023 Diğer kategorisinde Guee (734 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 467 göst.
17 Mart 2023 Aile kategorisinde Deryaa24 (145 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 388 göst.