0 oy
47 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (2,769 puan) tarafından
Selamun aleykum kizlar 

Ben dogum yapalı 13 ay oldu sezaryan dogum yaptim ilk biray kabizlik cok oldu sonra düzeldi simdi 10 gündür tekrar var çok kötü durumdayim makattan kan geliyor ve sanki bıçak kesigi gbi aciyor

Zeytin yağı içtim 

Kayisi kaynattim ictim fayda etmedi

Dr. A gitmeye korkuyorum ne yapmam gerekiyor

5 Cevaplar

+1 oy
(1,164 puan) tarafından
Bıcak gibi acı ve kan barsa hafif çatlak olmuştur doktora gitmen lazım çatlak icin krem yazıyor korkacak bsey yok, sıcak suya otur, yumuşatacak şeyler ye çayı kahveyi kes beslenmeni düzenle iyi olur inşallah 
-Reklam-
0 oy
(208 puan) tarafından
Muhtemelen hemoroid oluşmuş kan geliyorsa makat ucunda şişlik rt parçaso varsa muhtemelen odur fazla kabızlıktan çıkar buna dikkat edin varsa başındayken fitil kullanımı ile geçiyor. Makatınada zeytinyağlı pamuk koy dursun öyle kuru kayısı ve kuru inciri zeytinyağında beklet akşamdan sabah aç karnına ye onlaro kabızlığa birebir doğum sonrası yaşadım ben bunu bu şekilde atlattım
0 oy
(768 puan) tarafından
Dulcosoft kullanabilirsiniz 
0 oy
(5,240 puan) tarafından
Çatlak olmuş olabilir ben yaşadım ılık suya oturmak duş almak rahatlatır ama cerraha gitmelisin krem verir  Vücudunu sıcak tut sebze ağırlıklı beslen. Ev yoğurdu kefir tüket. Aç karnına Bi tatlı kaşık zeytinyağı iç. Sıcak petege otur kendini üşütme kasların gevşesin

Kuru erik kuru incir gün kurusu ye. Beslenme şeklin çok önemli. Pilav makarna ekmek yeme. Kuru bakliyat tüket . Bol su iç geçmiş olsun . 
0 oy
(5,773 puan) tarafından
Kefiri sık tüket bağırsaklarını düzenler makattan sürekli kan geliyorsa hemoroid oluşmuş olabilir ara sıra damla şekilde geliyorsa zorlamaktan kaynaklı çatlak ikisi içinde doktora görünmen lazım 

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 40 göst.
12 Kasım 2023 Diğer kategorisinde kubra38 (113 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 73 göst.
11 Kasım 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Suda (268 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 618 göst.

377,091 soru

11,284,722 cevap

34,689 kullanıcı

...