0 oy
131 göst.
Diğer kategorisinde (522 puan) tarafından

Serklajlıyım yani rahim ağzına 14 haftalikken dikiş atıldı erken doğumu önlemek için. Şuan 29+1 olduk . 20 gündür hastanede kalıyorum . Hastaneye de hunileşmem olduğu için yatışımı yapmak istediler . Kısalığım 6 mm e düşmüştü. Bu zamana kadar ara ara doktorlar eve gidebilirsin istersen dedi . İçim rahat etmediği için ve evde bana bakacak kimse olmadığı için hastanede kalmak istedim tamam dediler . Zaten poliklinikte benim yatışımı isteyen doktor da bana istersen yatisini yapalım evde dikkat edemezsin en azından bi 30 haftayı görseydik demişti . Bende tamam demiştim . Bugüne kadar gelen doktorlar mümkün olduğunca kalkma uzan istirahat et dediler . Bugünkü doktor canımı sıktı . Bana dedi taburcu edebiliriz . Bende 30 haftalık olana kadar kalmak istiyorum. Evde bakabilecek biri yok dedim . Ya da eve gönderirseniz eşime evde refakatçi belgesi verin dedim . Bana diyo ki senin yatmana gerek yok . Zaten dikiş var . Bende dedimki ayağa kalkınca baskı ve sızlama oluyor . Diyo nts de sancin yok . Olabilir ama ayağa kalkınca rahatsız oluyorum dedim . Neymiş ağrı sızı varsa dikisi alirlarmis dikisi tutmanın bi mantığı olmaz o zaman diyo . Yatarken zaten iyiyim ayağa kalkınca rahatsizlaniyorum . Ve ultrasonla hunileşmemin ne boyutta olduğuna bile bakmadan taburcu etmek istedi . Ben 30a kadar kalmak istiyorum diyince bana dedi ki sen hastanenin konforundan faydalanmak için kalıyorsun.  Diğer hastaların da hakkına giriyorsun böyle.  Ben bu şartlarda sana bakmam dedi. Hangi sağlıklı insan ayağa tuvalet harici kalkmadan eşinden uzakta 20 gün 1 odanın içinde hapsolmuş ister ki ? Bebeğim için 1 gün bile çok değerli diye kalmak istedim . Sağlıklı bi gebelik geçirip şuan dışarıda yürüyüş yapmak hava almak yerine gelip de hastanede kalkmadan yatmak mı isterdim ! Ayrıca ilk bebegimde de dikiş attılar ve kalkabilirsin dedi doktor sonra dikislerim patladı ve dikisleri aldılar.  Sütten ağzı yanan yoğurdu üfleyerek yermiş . Başına gelmeyince tabi kolay onlara kalk ayağa yatma demek . Ayrıca bundan önce kontrole gelen doktorlar mümkün olduğunca yatacaksın demelerine rağmen bu nasıl bana yatmana gerek yok , diğer hastaların hakkına giriyorsun , bu şartlarda ben sana bakmam diyebilir ya ? Sinir oldum gerçekten sanki babasının hayrına yatıyorum burda . Yatiyorsam kendi sigortamla yatıyorum . 

Sorum şu arkadaşlar . Ben taburcu olmak istemezsem bu halde beni taburcu edebilirler mi ? 

3 Cevaplar

0 oy
tarafından
Benım bıldıgım doktor taburcu olsun dedıkten sonra hastaya sormuyorlar tabırcu edıyorlar 
(522 puan) tarafından
Bu zamana kadar hep istersen taburcu edebiliriz şeklinde soru sordular . Riskli gebe olduğum için mi nezaketen mi bilmiyorum ama nezaketlik ne olacak isterse direk taburcu olacak der çıkardı galiba . Off aman sinir oldum .
-Reklam-
0 oy
tarafından
bence kal canim hatta 35 olana kadar kal ne kalmiş şurda 1 ay daha ellemesinler seni saglikla kavuş yavruna insallah
(522 puan) tarafından
Normal sağlıklı gebe olsam 1 gün durulmaz cidden ama bebeğim için gerekiyorsa 38e kadar bile kalırım yani.
0 oy
(8,937 puan) tarafından
Hayir edemez daha önceki doktor musade etmediyse raporlarla tabi şikayet et doktoru önce cimere sonra sağlık bakanlığına hatta sağlık bakanligini o doktor bozuntusunun yanında ara el pençe divan durur telefonla konusurken 
(522 puan) tarafından
Haklısın şikayet ederim ama sağlık bakanı saglikcilarin baya arkasında şuan o yüzden böyle rahat istedikleri gibi muamele ediyorlar hastalara . Kaç arkadaşım cimere şikayette bulundu bazı doktorlar için.  Sonuç ne mi elde var sıfır
(8,937 puan) tarafından
Sadece cimer değil saglik bakanliginada şikayet edeceksin
(522 puan) tarafından
Tamam ben cimere yazmak yeterli diye düşünmüştüm. Oraya da şikayet ederim eğer çıkartmak isterlerse

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 201 göst.
7 Şubat 2023 Diğer kategorisinde Duygulu123 (3,823 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 317 göst.
0 oy
6 cevap 103 göst.
6 Mayıs 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
63 cevap 1,209 göst.
21 Mayıs 2022 Diğer kategorisinde ❤️❤️Mrvnr❤️❤️ (13,723 puan) tarafından soruldu

381,456 soru

11,420,274 cevap

34,975 kullanıcı

...