+1 oy
348 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Kızlar doğum anılarını dinlemeyi çok seviyorum hadi anlatalım ❤️ben bir günden fazla çektim baya 42 haftaya yaklaşmıştım çocuk ne aşağı indi ne suyum geldi ne açılmam vardı doktor rahmi uyarıyorum dedi çatı muaynesini çok derinden yaptı :( skolyoz vardı bende bel ağrısı çektim baya nstde sancım olmadı hiç ama kivrandim belimden sonra suni sancı taktılar hiç dayanamadım sezeryana aldılar iğneyi yapınca ben bı rahatladım oh dedim dünya varmış ya :Ddd

21 Cevaplar

0 oy
(208 puan) tarafından
Geçen yıl Bayramı bir hafta kala sahura uyandım suyum gelmeye başladı hastaneye gittik yatışın yapıldı saat 10.00 gibi sancım başladı ama açılma olmadığı için akşam 6.00'da sezeryana alındım �yi ki de sezeryan olmuş o sancı çok kötüydü Gerçi şimdi de sırt ağrım geçmedi :)) 
tarafından
Ay kız bazen benimde sırtım ağrıyor ama o kadar rahatladım ki değer diyorum bazen :)
(208 puan) tarafından
Tam sırtının ortası mı benim bastırınca falan  sürekli ağrı var sanki moraran yere bastırdığında acır ya öyle bi acı
tarafından
Evet evet tam ortası anlattığın gibi böyle cekecez demekki yoruldugumda oluyor ama sende nasıl
(208 puan) tarafından
Sırtımı geriye doğru yasladığımda veya elimle bastırınca sürekli var amaa semen gibi yorulunca da artıyor
tarafından
Allah yardımcın olsun kuzum benim yorulunca oluyor tek rabbim sağlık şifa versin inşallah
-Reklam-
0 oy
(932 puan) tarafından
Bugün yine nst de sancım çıktı 1 parmak açılma varmış . Serum ve ilaçla sancım geçti. Ve'l hasıl henüz doğurmadım☺ sabırsız kızım 35+5. doğurunca güncelleme yaparım buraya☺
tarafından
Ya merakla bekliyorum inşallah zamanında gelir cimcime hayırlısı olsun hakkında canım benim ❤️
tarafından
Bu kızlar niye aceleci oluyor çoğu kişiden aynı şeyi duyuyorum sağlıkla vaktinde kavusalim yavrularimiza
(932 puan) tarafından
Aminn canımm. Senin minik kuşun yeri Rahatmış belli gelmediğine göre Allah bağışlasın ☺☺
(932 puan) tarafından
_İpek bize kavuşmak için galiba☺ bende sabırsızlanıyorum ❤ Allah nasip ederse fındığımın ismi de ipek lina olcak adaşınn☺
tarafından
Sağol canım kız sorma aşağı inecegine doktor yukarı çıkıyor dedi sjsjsj baya baya rahattık
0 oy
(6,516 puan) tarafından

Hemen hemen Aynı doğum hikayemiz:Dbenim ilk kızımda 41+ 2 di galiba ne sancı ne su hiç. Bişey yoktu bendede skolyoz vardı nts ye yatmak ölüm gibiydi en son kakasını yapti benim kız hooop sezeryan ondan sonra 

tarafından
Benim doktor bir ay kala bıraktı işi yeni doktora gittim oda takipli değildi ya bilmiyordu hicbisey çocuk içerde kakasını yapmış bide çocuğu gördü bu kafa burdan çıkmazdı iyiki sezeryan demişsin diyor zorla yatırdim ben o gün kendimi hastaneye yoksa çocuk yicekti kakasını :( doğum hikayemiz çok benziyor kız erkeklerin askerlik anısı gibi bizimde bu var çok seviyorum nedense sjsjsj
0 oy
(20 puan) tarafından
41 haftada sancım başladı ilk çocuğum 2 gün önceden sancı hissetmeye başladım gittim doktor sancı yok dedi ama ağrım vardı sabah oldu devam ediyor yine gittim 2 cm bu bişey değil dedi akşam oldu öleceğim sanki eşim yanımda yok ablasindayim ben sabaha kadar utandım kaldiramadim kendini sabah oldu ablası gördü halimi kızdı bide nie cagirmadin die eşim geldi o an hastaneye götürdü ama eşim 9 kardeş hepsi hastaneye geldi bide onların çocuklar geldi sanki hastanede savaş var sabah 10 da girdim 3 te kızımı aldım kucağıma ve 41 hafta boyunca kızım kendini sakladı cinsiyeti göremedik supriz oldu 
tarafından
AA gerçekten mi ya oda çok kötü hazırlık yapamamissindir pek bişey canın istediğinde tahmin yapmaya calismissindir jssjjs hayırlı olsun canım benim sağlıkla büyütelim inşallah
(20 puan) tarafından
Hep sade renk seçtim şimdi alıyorum yavaş yavaş
0 oy
(866 puan) tarafından

Ben normal doğumdan çok ama çok korkuyodum 37 haftalıkken sabah kontrolüm var diye kişisel temizlik falan yaptım yattım sonra karnım ağrıdı sabah 4 gibi uyanıp lavaboya gittim geçti tekrar uyudum 5 de kayınvalidem geldi kalk kızım baban işe giderken seni hastaneye bıraksın dedi ayağa bi kalktım suyum olduğu gibi boşaldı pijamam ıpıslak oldu ben şok hemen apar topar gittik hastaneye yatışım yapıldı 8 de sancılar başladı saat 11 de doktora doğum ne zaman olur dedim ilk doğum hemen olmaz akşamı bulur dedi o çıktı  açılma 10cm oldu benim bebe bi anda kafanın yarısını çıkardı herkes şok :D

tarafından
Yaa ne güzel maşallah ne kadar kolay anlattın böyle dogururum ben 10 tane sjsjsj
0 oy
(3,543 puan) tarafından
Pek güzel doğum hikayem yok bebeğimin kalbi durdu benim nabzım yavaşladı ağlayarak sezaryen oldum tabi oğlumu görünce herşey geçti bitti ama kötüydü 
tarafından
Yaa çok geçmiş olsun canım rabbim sağlık uzun ömürler versin inşallah görünce herşey duruyor o an benimde kanamam çok oldu durduramadilar bir süre korktular ama geçti bitti çok şükür
0 oy
tarafından
kaynana gorumce zulmü geliyor aklima bir de cocuklarimin saglikli kusursuz dünyaya gelislerine olan sevincin benim sorunsuz sezaryen geçirmem sukurler olsun iki sezaryen.herşey çok güzeldi görümce kaynana disinda.
tarafından
Ay ne istiyorlar anlamıyorum ya onlar dogurmamis sanki bilmiyorlar bide strest ediyolar orda insanı ya
tarafından
kıskançlık başka bisey yok
0 oy
(28 puan) tarafından

Benim de gece 3 gibi suyum gelmeye başladı. Sonra öğlen doktora gittik nst girdim zaten 40+6 olmuştum hergğn nst giriyordum. Normalde 5 ten sonra muayene oluyordum sıra almadığım için doktor nst den sonra gel dedi gittim baktık çok sıra var eve geldim akşam 5 gibi gittim . Muayene etti dedi neden gelmedin ben sana gel dedim falan işte . 3 cm açılmam varmış şansıma doktorum o gün izne ayrılıyormuş neyse dedi hadi sen doğurana kadar gitmeyecek bir yere ama suni sancı alman lazım yoksa başka doktor bakar yarın. Bende kabul ettim 7 gibi sancı bağladılar 41+0 da 1.40 geçe de doğum oldu çokta kolay oldu şükür :)

tarafından
Kolay doğumları çok seviyorum jsjsj doktor gece o saate kadar gitmedimi senimi bekledi ne kadar şanslısın ya bizimkide bırakıp gitti bir ay kala **** oldum
(28 puan) tarafından
Bekledi vallahi diğer gün kendisi bacağından ameliyat olacaktı  :) çok şükür doktorum çok iyi kıyafetimi bile kendisi çıkartıp giydirtti hemşirelere dokunturmadı odaya geldiğimde kendisi ilgilendi hasta bakıcıya bırakmadı o buradan gitmeden doğurabildiğim kadar doğurmayı düşünüyorum :)
tarafından
Kız öyle doktor bulmuşken bırakılır mı doğur gitsin sjjfss
(28 puan) tarafından
Öyle yapacam inşallah :D
0 oy
(1,737 puan) tarafından
7. Ayda preklamsi çıktı 35. Haftada erken doğuma alındım tansiyon 17 ye vurdu gözlerim bulaniklasti doktor beyin kanamasi geciricem diye korkudan panikledi bende panikledim bütün kan değerlerim sorunlu çıktı. Kahvaltıdan doğuma gittim 10 gün sonradan ben ölümden döndüm diye dank etti ağlama krizine girdim maalesef romantik bir tarafo yok benim dogumumun
tarafından
Rabbim sağlık şifa versin inşallah bundan sonra hep mutlu olun düşünmek bile insanı üzer
(1,737 puan) tarafından
Çok şükür dogurunca preklamsi geçti . Duanız için Allah razı olsun. Amin
0 oy
(279 puan) tarafından

Ben 40.haftaya randevu aldım doktora gideceğim doğum için annemlerde kalıyorum.Bir gün önce eve misafir geldi bende eve biri geldiğinde ev temiz olmazsa sevmem heryeri süpürdüm,sildim ,toz aldım.Gece 4 te adet sancısı gibi sanciyla uyandım nisanim gelmiş birazda kanama olmuş.Esim3 dedim doktora gidek dedi yat dedim bir şey olursa söylerim. Abdest aldım namaz kıldım duamı ettim .Duş aldım.Dedimki sen yarın dogurursun uykuuu seviyor yat kızım uyu.uyudum sabah agri sizi yok.kahvaltimi yaptım doktora gittim agri sizi yok.Muayene oldum 3 santim açıklık var.Yatis yaptılar bekliyorlar bekliyorlar sandım tutmuyor ben de bir yandan hareket ediyom  normal doğuracam diye bir yandan da bol bol sure okuyom.Doktor demişti muayeneden sonra yemek içmek yasak dedi sezeryana aliuoz dedim suni sancı verin veremeyiz bebeği strese sokar eve gitsem haftan doldu cocuk kakasını yer sezeryan oldum.(uzun oldu)

tarafından
Mecbur sezeryana alınınca çok üzülüyorum bekliyoruz normal diye ama sağlık işte nasıl iyi olacaksa öyle olsun rabbim hayırlısını versin inşallah benimde nişanım gelmişti insan panik oluyor ister istemez sjsjs
0 oy
(119,086 puan) tarafından

ebrusum kuzeyinki cok komik ama uzun şimoşda gittim pırtlattim ve geldim :D

(4,078 puan) tarafından
İlkini 8 saat suni sanci sinrasi genel anestezi oldum iki gune dair bisey hatirlamiyorum bebek aglama sesi hatirliyorum sadece ayilamamistim kizimi goz ucuyla gordüm aglamaktan morarmis kara fatma gbi bisey kaşlari degisik bi cok cirkin benim bebegim oalmaz demistim:))

İkinciyi spinal oldum ayikyim cok rahatti dogum sirasinda kendi kanimin kokusunu hissetmeye calistim kendimi isiktan girmeye calistim diktora yalvardim hazir karnimi kestiniz bari yag tabakalarimdan snitzellik tavuk gibi fleti seklinde bikac katman kesip atsak yaglarimi azatsak olurmu falan diye:) cok eglenceli cok manyak digumdu. En son lazer epilasyin yanik kokusu geldi burnuma demek o sira yakarak yapistirdilar beni aonra isiklari kapattik ciktik:)
almadilarmi yaglari aay o kadar istemissin yaa ☺️☺️☺️
tarafından
Başka ebru görmedim ya adaşım tanışırız inşallah shjff
(4,078 puan) tarafından
Yok yavvv almadilar mumkun degil dedi dr gulerek. Belki bi ihtimal sansimi deniyim dedim:)
ebru demirel
0 oy
(3,571 puan) tarafından
Gece uyurken sancım tuttu, tuvalete git gel yapmalarım 5 dakikaya inince acile gittik hemen doğuma aldılar, kesinlikle normal doğum istemedim uğraşmadılar bile, kızlarımı kucağıma alınca unuttum herşeyi.

Gene gece yatağa yatınca rüyamda 2 tane beyaz giymiş hemşire yanıma geldi hadi kalk doğuma gidiyoruz dedi, ben de olmaz ben uyuyacağım dedim. Bi tanesi elini karnıma değdirmesiyle beraber uyandım suyum boşalıyor yatağa. Hemen Acilden gittim 2 saat sonra doğuma aldılar kavuştum kızım ve oğluma :) 
tarafından
Ya ikizmi ne güzel ama bir o kadarda zor yanında biri olmazsa çok zor rabbim güç kuvvet versin inşallah sana gorunmusler kız rüyanda sjsjs
(3,571 puan) tarafından
İkiz evet, göründüler vallahi. Kemal sunal ın filminde ona öleceğini söylemeye gelen beyaz giymiş melek kadın gibiydiler :)))  yalnız değilim zaten, ara ara destek alıyorum ve aminnn:)
0 oy
(6,936 puan) tarafından
İlkinde iki gün sancı çektim son gün zordu hastaneye gidince suni sancı verdiler açılma falan olmadı tansiyonum yükseldi hemen sezaryene alındım uyuşukluk geçince çok zorlandım ağrılarım oldu bayağı. 

İkinci planlıydı ben de sancı çekmeyeceğim diye seviniyorum tabi ameliyata bir girdim ölüyorum sandım ilk altı saat fena ağrılarım vardı altı saat geçtikten sonra rahatladım ağrım falan kalmadı herhalde ameliyatta tam uyuşmamıştım. 
tarafından
AA kontrol etmedilermi iyice nasıl ağrın oldu ki saçmalık ya geçmiş olsun canım benim sağlıklı uzun ömürler olsun inşallah
(6,936 puan) tarafından
Yok canım direk iğneyi yapıp masaya yatırdılar çok kötüydü kısacası benim doğumlardan yana pek şansım yoktu ikisi de zor oldu.
0 oy
(6,806 puan) tarafından
35 haftada sancım çıktı ciğer geliştirici falan yaptılar 36da açılma başladı 37+5 sabahtan kontrole gittik doktor 3 gün sonraya gün verdi zaten oğlum ters duruyodu dönmedi mecbur sezeryandi ramazandi eşim vardiyalı calisiyo gece gündüz bişey olur diye kaynanamlarda kaliyoduk bi de annem calisiyo benim 2 gün o hastanede refakatçi olcakti 1 haftada kaynanam bakcakti sonra kendim devam etcektim hep öyle konuştuk eve geldik eşimle içeri girdim bişey fisirdasiyolar girdim oturdum açık açık konuşalım ben sana bakamam dikusine pansuman yapamam bayılırım baban var fatih ( kaynım ) var onlar ne yicekler şöyle annene 1 hafta izin alsın baksın sana dedi aynı sene düğünüm oldu anansmi kaybettik annem izin hakkını kullandı bi de ben persembeyicumaya bağlayan gece doğum yaptım pazartesi okullar açılacak annem kolejde calisiyo idari personel izin verirler mi dimdizlak ortada bıraktı beni erken söylese başımın çaresine bakardım kayinbabam istese izin alır sana bakmak istemiyorum ondandır dedi kaynanam benim kızım olsa nebiliyim dedi oturdum ağladım eşim gördü o da ailesini savundu girdik birbirimize annemi aradım anlattım akşam sancım arttı doktoru aradım hastaneye git eve muayene etsn dedi acilmam artmış 23.55 acil sezeryan doğum yaptım ve annem doğuma girmeden gelmişti zaten kaynanam da kaldı evde bakmak istemedi orda zaten annem var başımdan ayrilmadi ebe bile babane gitsin dedi inadını etti gitmedi gaz çıkarmam lazım belden altın zaten uyuşuk milletinde tıkanır çıkaramaz benimki benden bağımsız afedersin pat pat ciktiyodu hepsini duydu 
tarafından
Kaynana değil mi kaynanalik yapmış kız orda doğum yapacak iyice stres yapıyorlar insanı ayıp ya çok geçmiş olsun canım
(6,806 puan) tarafından
Geçti gitti şükür
0 oy
(981 puan) tarafından
Şaka gibi dr bana perşembe günü muayenede 35 haftalık haftasına göre düşük dedi nst günü verdi çarşambaya ben pazartesi normal doğum yaptım 
tarafından
Doktorlarında bı dediği dediğine tutmuyor çok şükür rabbim sağlıklı uzun ömürler versin inşallah
(981 puan) tarafından
Saol canım bana o güne kadar bebek iri iri maşallah dedi dr drlar 4 tane dr değiştirdim malum gurbette olunca memlekete gidince
0 oy
(236 puan) tarafından

Bende 39. Haftalarımdaydım hep kendi sancımla normal doğum yapmak istedim.. suni normal sancidan daha kötü olduğunu duymuştum.. kontrole gittiğimde suyun az dediler başka doktora yönlendirdiler o doktorda suyun yeteri kadar var ama istersen yatişını yapıp suni sanci verelim dedi bende bi risk yoksa beklemek istyorum dedim ve kabul etmedim.. son haftalarım olduğu icin her hafta giderdim kontrole.. yine gittim bu sefer tekrar aynı şeyi söylediler suyun yok diye birde suni sanciyi kabul etmediğimide öğrendiler o sıra seni sezeryana bile alirlar dedi doktor tekrardan başka doktora yönlendirdiler... o doktorda yine yeterli suyum olduğunu söyledi ve ben yine kendi sancımi bekledim ve 1 hafta sonra kendi sancımla normal doğum yaptım 8-):D

(236 puan) tarafından
Ve ben tamda türkiyede koronadan sebep yasakların çıktığı gün doğum yaptım eşimi bile iceri almamışlardı.. cocuk doğduktan sonra 5 dakika gördü o kadar
0 oy
(181 puan) tarafından
Benim kızımda 39 haftalikti sancim geldi evde baya sanci çektim öldüm öldüm dirildim orası ayrı hastaneye gittik dr muayene etti normal doğum yapamazsın dedi yatış verdi sezeryan oldum iyikide oldum diyorum bel ağrısı dışında  

Oğlumda sezeryan için gün almaya gittik eve geldik sabahı suyum patladı 34 haftalık doğum yaptım kuveze girdim oğlum 20 gün göremedim çok şükür sonra kavuştuk 

3. Gebeliğim yine oğlumda 6 aylıktim sabah suyum geldi acil gittik hastaneye bebeğin suyu hiç kalmamış acil seni alıcaz dediler geri su verebilirmiyiz faln derkn bebegimde gelişim geriliği varmış hiç bir organı gelişmemiş dedi dr ölmüş dedi 4 gün boyunca ilacla düşürmeye çalıştılar normal doğumla bebeğim doğdu ölü doğum çok zor şeyler yaşadım benimde doğum hikayelerim iste
0 oy
(9,247 puan) tarafından
Planlı belden uyusma sezeryan dı 41. haftada dogmayınca.sonuc korkudan bayılmısım odaya gelmişim giydirmişler vsvs bende 1 saat yok :)
0 oy
(7,643 puan) tarafından
Benimki çok kötüydü. Normal doğumdan sonra iki kere dikiş yapıldı sonunda artık acıdan ve kan kaybından dolayı bayılıp ameliyata alındım. Bir de orada diktiler ama şimdi hamile olsam yine normal doğum derim. Sezaryeni küçümsemek değil amacım asla, o doğum anı çok farklı. Sadece o an için isterdim
0 oy
(1,122 puan) tarafından
Ilk doğumumda gece suyum gitti hastnye gittik 1cm açılma vardı ebe sabha kdr doğarsan iyi dedi nstye bağlandm snra sancilrrm geldi gitti 4 saat snra doğumum oldu 3 ıkınmada cikarmstm:) ilk doğumum çok güzeldi ayrı bir yeri var bnde 2. Doğumum geçen yıl kadir gecesinde oldu suni aldım 2cm açılma tek oldu aclmalarm olmadi suyum azalmasti hareketsiz kaldı acil sezeryana alindm çok istedm oda norml doğsun diye ama nasıp olmadi :)
tarafından
Normal doğum gerçekten kolaylık o an çekiyorsun sezeryan çok çekiyorsun sonradan
(1,122 puan) tarafından
Ay sorma ben sezeryan olduğumda o yatıp kalkmasi zulümdu resmen o ağrılar allhm çok zordu aglyordum resmn norml doğum o an cekiyorsn bitiyo ama sezeryan öyle degl ağrı bi saplanyordu Allah yardm etsin daha zordu yani ama çok şkur geldi geçti hepsi bir ani oldu:)

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 247 göst.
3 Ekim 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 386 göst.
3 Aralık 2020 Diğer kategorisinde Emine S (15,839 puan) tarafından soruldu
+1 oy
8 cevap 250 göst.
16 Ekim 2022 Diğer kategorisinde ikbal (48,490 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 215 göst.