0 oy
491 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde (6,512 puan) tarafından
Ramazan'ın ilk günü davet verilir bizim ailede ilk kimin aklına gelirse onda toplaşırız 

Bu sefer ilk ben çağırıyım diyorum menümü belirlemedim daha yarın alışveriş yapacağız inslallah

Siz severmisiniz böyle davetler ben çok seviyorum herkez bir arada eski ramazanlar gibi oluyor cümbür cemaat ☺️

17 Cevaplar

+1 oy
(7,747 puan) tarafından
Bende severim ama aslında bütün vaktimizi ibadete ayırmamız gerekiyor 
(6,512 puan) tarafından
Aynen zaten gündüz ve öğle saatleri ibaretle ikindi namazından sonra yemek telaşı ile☺️
(7,747 puan) tarafından
Çünkü çok mübarek bir ay ☺️
(6,512 puan) tarafından
Kesinlikle iple çektim zaten ☺️
(2,692 puan) tarafından
Oruclularin orucunu açtırmak çok Efdal buda bir ibadet niyetini güzel alırsan Allah kabul etsin
(2,835 puan) tarafından
Oruçken yemek yapmak misafir ağırlamak oruçlu olanlara oruç açtıracak birşeyler yapmakta ibadettir
-Reklam-
0 oy
tarafından
Annem babam gelmez hiç yemeğe bu sene kimseyi cagirmsyi düşünmüyorum 
(6,512 puan) tarafından
Niye gelmez kız
tarafından
Annem çalışıyor calismasa bile gelmez evlendik evleneli bir kere akşam yemegine geldi sadece sevmiyor gelmeyi
0 oy
(351 puan) tarafından
Ben cok severim davetleri gecen sen riskli gebeydim kimseyi cagiramadim ful yattim davetlere gittim ama onlari es gecmedim djhdhd bu senede Allahim nasip etsindavetler vermeyi evimiz bereketlensin misafirlerle ramazanimiz hayirlara guzelliklere vesile olsun Amiiinnn❤️
(6,512 puan) tarafından
Amiinn inşallah ❤️ çok heyacanli oluyor demi tatlı bir telaş bereketli oluyor herşey
Akşama ne yapsam derken iftara yakın masada bir kuş sütü eksik oluyor
(351 puan) tarafından
Valla aksama ne yapsam derdi bende ramazan ayinda çarpı2malesef herife dedim liste yapacaz beni tek dusunmeye birakma kafayi yerim zati oglan huysuz tosba
(6,512 puan) tarafından
Büyümedimi senin mikkak prens daha rahata kabusamadin mi
0 oy
(4,170 puan) tarafından
Ben de çok severim ama eskisi gibi davet falan kalmadı valla ya herkes evinde Bi başına geçen sene oğlum 1 ayluktı tutamadım bu sene tutacağım insallah ama eşim 3 gün nöbette oluyor tek olacagım o zamanlar iftarda öyle de Bi başına insan anlamıyor ramazan heyecanını valla :(
(6,512 puan) tarafından
Sen davet et kız tek başına geçirmemiş olursun
(4,170 puan) tarafından
Kız eşim yokken kimi davet edeyim öyle de hoş olmaz evde erkek yok misafir gelmiş eşim varken zaten çağırıyorum ☺️
(6,512 puan) tarafından
Oda doğru ne biliyim sjsnsh
0 oy
(1,030 puan) tarafından
Kız yarın gece kalkicaz dimi ilk gün tutmak bana nasip olmasi :(
(6,512 puan) tarafından
Ahhaha olsun kız adette olsam yine akşam ezanina kadar bişey yiyemzdim ben
(1,030 puan) tarafından
Evet canım ya illaki olacaktım da ilk gün tutmak isterdim
(6,512 puan) tarafından
Olsun bakalım ☺️
tarafından
Bekarken bende öyleydim ablamlar babam vardı utanirdim şuan evde tek olduğum için gündüzleri yerim büyük ihtimalle
(1,351 puan) tarafından
Bende sizdenim nasip olursa pazar günü tutacağım
0 oy
(8,961 puan) tarafından
Ben eşimle ayrı geçiricem ramazanı hiç keyfim yok onun için. Annemlerde kalıyorum. Annem babamla geçecek bu ramazan 
(6,512 puan) tarafından
Anne babaya daha keyifli olur kız
Niye ayrısın eşinle
(8,961 puan) tarafından
Depremden dolayı. Evimiz ağır hasarlı. Ben annemlere geldim. Eşim çalısıyor mecbur malatyada kaldı.
Anne babamla güzel tabi ama eşimle olmak isterdim ramazanda. Şimdiye kadar ramazanı beraber geçirdik hep. Bu kadar uzun ayrı da kalmadık.
(6,512 puan) tarafından
Ayyy rabbim yardımcıniz olsun canım ya
Hayattasiniz ya önemli olan o boşver
(8,961 puan) tarafından
Öyle tabi Çocuklarım eşim sağ çok şükür.
(6,512 puan) tarafından
Çok şükür..
0 oy
(7,432 puan) tarafından
İlk gün diyil ama davet ettiğim ve gittiğimiz toplaştığımız yerler var
(7,432 puan) tarafından
Çok güzel çanım geçen sene gitim 3 senedir gidemiyodum kaçarak evlendim dedem affetmedi beni ama barıştık gitmediğim için çok üzülüyodum
(6,512 puan) tarafından
Ne güzel bu sene davet et gelsin yada sen git muhabbetiniz artsın
(7,432 puan) tarafından
İşallah çanım nasıp olur pek dedem gelmeyi sevmez herkesi davet etmeyi çok sever biz gideriz
(6,512 puan) tarafından
Olsun siz gidin ☺️
(7,432 puan) tarafından
Aynen işallah(♥_♥)
0 oy
(2,701 puan) tarafından

Ramazan bitene kadar asla ama asla bereketimiz maşallah bitmiyor. Yemekler gönderilir yemekler gelir sen 1 çeşit yapsan bakmişsin sofra da 10 çeşit yemekler, bizler gideriz misafir çok gelir evimiz boş kalmaz elhamdülillah bi Müslüman gelse de onu doyursak peşindeyiz, Rabbim herkese nasip etsin ramazanla nasiplenmeyi ramazanın nasibini alana ne mutlu ona ki evi hep bereket dolar inşallah ❤️

Misafir sevmeyen istemeyen ama oruç tutan kişiler en azından bi garibanı doyursa yeter degil mi :) 
(6,512 puan) tarafından
Demi yaa akşama ne pişirsem diye düşünüyoruz iftara yakın bir bakmışsın kuş sütü bile var ☺️
(2,701 puan) tarafından
Asla yemek dert değil midemiz tok gönlümüz tok okunan kuranlar edilen namazlar insanı diri yapıyor gözümüz aç aslında Rabbim hayırlı bereketli ramazanlar nasip etsin inşallah
(6,512 puan) tarafından
Aynen namazla kuranla doymakta bir ayrı lezzet veriyor
0 oy
(6,217 puan) tarafından
Çok severim ramazanda böyle kalabalık iftar sofralarını Ramazan'ın tadını öyle alabiliyorum ancak bu senede Allah nasip ederse davetim çok hepsini almayı planlıyorum hem sevabı da büyük ❤️
(6,512 puan) tarafından
Aynen ikindiye kadar namaz kuran tesbihat ikindiden sonra misafir gelecek yemek telaşı tatlı bı telaş çok guzl oluyor
(6,217 puan) tarafından
Öyle tabi onları da aksatmıycaz tâbiki dolu dolu geçsin bu ramazan inşallah ❤️
(6,512 puan) tarafından
İnşallah canım ❤️
0 oy
(2,614 puan) tarafından
Gidersek bı annemlere bı kayınvalidemlere diğerlerine eşim gelir mi gelmez mi bilmiyorum

Bugünde ben eşime diyorum Ramazan'ın ilk günü annemlere 2. Günü senn annenlere 3.  Gün dayimlara halamlara gideriz sonra sil baştan yine devam diyo ben ramazanda evdeyim sevmiyorum kimseye gitmeyi☺️☺️☺️
(6,512 puan) tarafından
Ayy kız niye sevmiyon ben bayılırım o telaşa
(2,614 puan) tarafından
Yok eşim sevmiyorum diyor canim
(2,614 puan) tarafından
Ahh isimdi gözümün önüne şey geldi bekarken ezana 10 dk var babam iş yerinin arabasıyla gelip bizi götürürdü iftara kim cahirdiysa bı telaşla
(6,512 puan) tarafından
Aynen çok guzl oluyor yaa " hadi geciktik ezan okumak üzere koşun koşun" diye bağırmalar sjsjsj
(2,614 puan) tarafından
☺️☺️☺️o günleri geriye gelebilse
0 oy
(13,036 puan) tarafından
Eşimin babannesi veriyordu kadın bugün aradı cumartesi vereceğim diye yaşlı bir de zaten beklemiyoruz ama içinden geliyor sağolsun. İlk gün veren yok herkes ateş topu gibi oluyor :D sigaradan dolayı yani 
(6,512 puan) tarafından
Kıyamam yaa bak kadın eski ramazanların adetlerini devam ettirmeye çalışıyor ne güzel
(13,036 puan) tarafından
Evet valla Allah razı olsun 70 yaşında kadın elinden geldigince mutlu ediyor bizleri işte
Ondan sonra da kimse vermez zaten :D
(6,512 puan) tarafından
Allah razı olsun ☺️
0 oy
(2,297 puan) tarafından
Bizde davet ederiz cok severim oyle seyler ya .
(6,512 puan) tarafından
Demi yaa nasıl tatlı bir telaş içinde oluyoruz
(2,297 puan) tarafından
Ramazan gelince kalbimi bo heyacan sarıyor anlatamam o duyguyu;)) hele misafir olunca dahacok
0 oy
tarafından
ben sadece ogullarimla aciyorum iftari eşim genelde çalişiyo osaatlerde
(6,512 puan) tarafından
Olsun yinede bir heyacan oluyordur
0 oy
tarafından
ben kimseyi cagrmycam canim cunku 2 kucuk cocugum var onlara zor yetiyorum birini cagirsam cocuklari ihmal ederim ama önceki seneler cagrirdim ve ihmal ederdim cocuklari
(6,512 puan) tarafından
Bende de iki çocuk var kız yinede ben çağırıyorum seviyorum telaşa kapılmayı
tarafından
biri kundakta daha canim nasipse seneye artik:) yeni dogum yaptim
(6,512 puan) tarafından
Ayy yeni doğum yaptıysan zor olur zaten çağırma
tarafından
evet canm kendimize zor hazrliyorum
0 oy
(2,692 puan) tarafından
Orucluya yemek vermek orucu u açtırmak ta çok sevap niyetini al çağır ne güzel :)
(6,512 puan) tarafından
Kesinlikle bide tatlı bir telaş oluyor ya çok hoşuma gidiyor ☺️
(2,692 puan) tarafından
Evet ah eski ramazanlar gurbetteyim kalabalık sofralar yok eskisi gibi çağırırdim hep ailemi akrabalarimi bizde giderdik ne güzel olurdu.
(6,512 puan) tarafından
Hah bende o eski ramazanlari çocuklarımda tatsin diye çabalıyorum
0 oy
(2,835 puan) tarafından
Ramazan sofaları kalabalık güzel oluyor ya büyük bir ailede büyüdüm çok güzel günlerdi o günleri çok özledim keşke annemlere yakım olsaydım çok uzaktayım ramazanı eşim ve kızımla geçecek gurbetteyiz kimsemiz yok 
(6,512 puan) tarafından
Olsun bakalım ☺️ Ramazan'a kavuştuk ya elhamdülillah o yeter canım
0 oy
(2,405 puan) tarafından
Bu sene Ramazan orucu tutmak nasip de yokmuş benim için buna da Şükür en azından Ramazan ayını görmek nasip oldu Elhamdülillah 
(6,512 puan) tarafından
Elhamdülillah ❤️

İlgili sorular

+1 oy
18 cevap 371 göst.
0 oy
10 cevap 145 göst.
27 Aralık 2023 Diğer kategorisinde Humaninannesi (1,096 puan) tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 289 göst.
4 Kasım 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 331 göst.
17 Eylül 2023 Diğer kategorisinde Susam (4,170 puan) tarafından soruldu

380,376 soru

11,388,948 cevap

34,894 kullanıcı

...