0 oy
380 göst.
Aile kategorisinde (178 puan) tarafından
Merhaba kızlar. Dertlesecek kimsem olmadığı için sizinle paylaşmak istedim biraz uzun olacak hakkınızı helal edin. Ben kendimi bildim bileli annem hep hastaydı o yüzden evin tüm sorumluluğu bendeydi tek çocuk olduğum için ilgilenecek benden başka kimse de yoktu. Okul üniversite iş hayatı bu hep böyle gitti. Evlendim hamile kaldim. heyecanla doğuma gidiyorum diye hastaneye gittim maalesef ameliyat masasında bebeğimi kaybettiğimi öğrendim. Annem üzüntüyle yine hasta oldu eşim ailesinden beklediği desteği göremediği için üzüntüden ve oğlumuzun kaybından dolayı o da hasta oldu. Kaynanam sormaya geldi migrenin tuttu karnım ağrıyor vs dedi iki gün sonra gitti yine hepsiyle ben ilgilenmek zorunda kaldım. Sonra kaynanam eşin yanima gelip oturmadı dedi eşimi doldurdu kavga ettik evi terkettim ve. Sonrasında bir şekilde bir araya geldik. çok şükür tekrar hamile kaldım ve bebeğimi sağlıkla kucağıma almak nasip oldu. Annem doğumda yine hastalandı. Sonra deprem oldu esim enkazda kaldı 2 gün sonra ancak kavusabildik evimize giremiyoruz annemlere geldik bebeğim henüz iki aylık ve annem yine hasta gerçekten isyan etmek istemiyorum ama ben kime yetiseyim eşim depremin etkisini atamadı annem hasta bebeğim ilgi bekliyor artık tuvalete bile gidemiyorum dikişlerim agritmaya başladı ve bu ararq kimee gelip de sen nasılsın halin nedir demiyor eve bebek görmeye gelen misafir de cabası :((

10 Cevaplar

+2 oy
tarafından
Hiç isyan etme bak mutlu ol deki rabbim beni ne kadar çok sevmiş kı annem hasta da olsa yanımda hayatta  ne çok seviyor ki eşimi bağışladı ne çok seviyor kı tekrar evlat verdi de ve varlıklarına şükür et rabbim sana hiçbirinin acısını göstermesin . 
(178 puan) tarafından
Amin canım Allah razı olsun. Bilerek isteyerek asla isyan etmedim bundan sonra da etmem inşallah
tarafından
Etme kuzum . İnsanlar o nefret ettikleri kaynanalari bile enkaz altındayken gözyaşı döktü kimsenin yokluğunu göstermesin ne şanslıyım ki hayattalar
(178 puan) tarafından
Çok şükür kesinlikle
-Reklam-
0 oy
(3,020 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun eşin için rabbim dayanma gücü versin annene baban neden bakmıyor annenin tam olarak neyi var hadi kaynanab umursamıyor snlaşıldı da annen bir şekilde destek olmalı sana 
(178 puan) tarafından
Amin. Babam yardımcı olmaya çalışıyor ama maalesef pek becerikli biri değil. Annem de bir gün yardımcı olsa ikinci gün yataklara düşüyor yani her türlü hastalık var desem yeridir
0 oy
tarafından
Misafir kabul etme annenin de Allah yardımcısi olsun senden başka kimsesi yok eşine de annene de destek olmalısın bebeğine de bakmalısın başka çaren yok Allah yardımcın imanın kuvvetli demek ki yükün de büyük böyle bak Allah imanına gücüne göre dert verir:)
(178 puan) tarafından
Misafir kabul etmiyoruz ertesi gün geliyorlar öyle bir şey :) elimden geleni yapmaya çalışıyorum tek korkum bebeğimi ihmal etmek
tarafından
Allah yardımcın olsun laftan anlamayanlarla zor
0 oy
(4,651 puan) tarafından
Öncelikle bebeğini saglicakla analı babalı büyütsün kuzum. Zor hayat geçirmişsin. Eşine Allah ferahlık versin çok zordur hissettikleri. Annen ruhen zayıf sanırım o yüzden hasta oluyor demektir. Kayinvaliden biraz iyi ise o yardımcı olabilirdi. 

Gelmiş geçmiş.olsun diyelim. Bebek görmeye insanlar iyi niyetle geliyor ama kabul etme Bi süre. Aciklamani yaparsın kusura bakmayın dersin. Empati yaparlar anlayışla.karsilarlar. 

Rabbım tüm yaşadıklarını unutturacak güzel Bi hayat versin sana. Allah yardımcınız olsun. 
(178 puan) tarafından
Amin Allah razı olsun. Kaynanam yardımcı olmak istese olurdu ama ilk dogumumdaki tavrından dolayı yüzünü bile görmek istemiyorum. Yani bu hamileliğimde Ziyarete geldi 8 aylık hamileyken midem ağrıdı soda getir de içeyim diyor mesela
(4,651 puan) tarafından
Ondan da.beklentiye girmeye gerek yok o zaman. Kendi bilir. Ama dediğim gibi Bi süre misafir kabul etme.kendini dinleme zamanı yaratmaya çalış. Her zaman herkese yenemezsin. Sen iyi.ol ki çevrene de iyi gel.Allahim bir ferahlık rahatlık kapısı açsın sana
(178 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim canım dediğini yapmaya çalışıcam
0 oy
(1,103 puan) tarafından
Canım sana sabır diliyorum öncelikle . Ama Inan benim de annem hep hasta. Artk oyle bunaldım ki. 20 dk önce telefon açtım. Gel 1 saat çocukların basinda dur kuaföre gideyim ben seni eve bırakırım diye. Oram ağrıyo buram ağrıyo. Yani başkalarına bakıyorum anaları etraflarında pervane. Benimki bana açıkça gelme bile dedi :D tabi senin herşey üst üste gelmiş.  Bebeğine sağlıklı ömür , kaybettigin meleğin içinde baş sağlığı diliyorum ❤️
(178 puan) tarafından
Canim çok teşekkür ederim. Gerçekten ancak annesi sürekli hasta olanlar birbirini anlar :D
(1,103 puan) tarafından
Kesinlikle. Yani bir gün de bu gün çok iyiyim dediği olmadı. Aramayı bıraktım. Ben aramayinca o da aramiyo bide o kadar ilgili alakalı
(178 puan) tarafından
Valla ben aramasam bir trip atıyor inanamazsın. Demek ki bizim imtihan anneler. Rabbim kimseye muhtaç etmesin güç kuvvet versin sana da
(1,103 puan) tarafından
Amin canım amin hepimize. Ay aman hastalanmasınlarsa bizede bsey demesinler ya.
(178 puan) tarafından
Aminn aminn
0 oy
(15,235 puan) tarafından
Evet hayatında zorluklar var. Bir çok insan gibi. Herkesin imtihanı farklı farklı. İnşallah bugunler de geçer . Biraz daha sık disini
(178 puan) tarafından
İnşallah canım
0 oy
(3,701 puan) tarafından
Ah güzel kardeşim, annene, bebeğine ve eşine olan merhamet ve sabrının mükafatı ahirette nurdan tuğlalarla örülüyordur emin ol. İsyan etme güzel kardeşim şeytanın vesvesesine aldanma, çünkü o yalnızca Allah'ın sevdiği kullarının peşine düşer. İmtihansız kul yoktur. Bak buraya herkes neler yazıyor, peki ya nice yazılmayanlar? Yazılamayanlar? Allah yardımcın olsun ve çok geçmiş olsun. 
(178 puan) tarafından
Çok çok teşekkür ederim bize de imtihanlara sabretmek düşüyor inşallah hakkıyla altından kalkarız
0 oy
(3,586 puan) tarafından
Bak burda ne dertleri olan insanlar var dinlesen haline sukredersin eşin enkaz dan sağ çıkmış bebeğin sağlıklı bir şekilde doğmuş en azından annengilin yanında kalıyorsun başını sokacak bir ev var herşey geçecek zaman geçiyor değerli bir zaman diye bir söz yazdırmışti defterimizin ilk sayfasına edebiyat öğretmenimiz her açtığınızda bu yazıyı görün görün ve zamanın ne kadar değerli olduğunu anlayın demişti şimdi senin en değerli en güzel zamanlarin bebeğin tekrar bu aylara dönmeyecek büyüyecek ve sen dertlerle boğusurken su gibi akıp gidecek zaman çocuğuna bol bol sarıl öp eşinle birlik olun tekrardan ev kurmak için çabalayin şimdi ikinizin birlik olma vakti geçmişe hiç dönüp bakma  hayat boyle birşey işte herşey güllük gülistanlık olsaydı o zaman bir problem olurdu 
(178 puan) tarafından
Bu halimize bin şükür rabbim daha beteriyle sinamasin. Şimdi geçici bir ev kurma çabasındayız bakalım insallah güzel olur
0 oy
(245 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun canım. Gerçekten zormuş hayatın. Ama sende bir o kadar güçlüsün. Allah senin gibi iyi insandan razı olsun, yükünü hafifletsin inşallah. Sorumluluk çoook ağır bir yük. Ve anlaşılan herkesin sorumluluğu s2nin üstünde. Bebeğin senin gibi bir annesi olduğu için çoook şanslı❤️ özel değilse, annenin hastalığı ne acaba? 
(178 puan) tarafından
Çok mutlu oldum yorumuna Allah razı olsun ♥️ canım keşke hastalığı şu diyebilsem kronik.hastaliklari var ama sanırım biraz ilgi alakaya da alıştı
(245 puan) tarafından
Asıl senden Allah razı olsun canım❤️ malesef bazı anneler sürekli ilgilenilmeyi çok seviyor. Bu çook yıpratıcı olmalı.tamamen değil ama biraz elini çeksen. Bebeğine ve eşine yoğunlaşsan. Bu şekilde kendine haksızlık etmiş oluyorsun. İlgi için yaptığını anladığında birz uzaklaş, bebeğine yoğunlaş. Ama baktın gerçekten hasta ve senin yapabileceğin bir şey varsa tabiki yardım et.
(178 puan) tarafından
Bir de böyle deneyim canım
0 oy
(48,695 puan) tarafından
bebek gormeye kimseyi kabul etmeyin annenin hastaligi nedir gecmis olsun 

esinin yasadigi ds kolay bisey degil 
(178 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım her gün bir yeri ağrıyor ben de anlamadım
(48,695 puan) tarafından
psikolojik olabilir sana güveniyor demek ki yoksa hepimizin annesinin hir yerleri agriyo
(178 puan) tarafından
Artık ben de alıştı diye düşünüyorum maalesef

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 309 göst.
25 Ocak 2020 Diğer kategorisinde Kedimekimm (604 puan) tarafından soruldu
0 oy
20 cevap 588 göst.
0 oy
4 cevap 257 göst.
29 Ocak 2024 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy