0 oy
689 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Kaynım eşimin abisi sürekli farklı farklı sevgilileri olur kimseyle ciddi düşünmez ama eve kaynanam ve benle tanışmaya getirir her sevgilisini yukarda kendi evi var 3 katlı zaten ev en altta ben ortada kaynanam üstte kaynimin kızlarla birlikte olduğunu düşünüyorum kaynanamda dedi zaten benimde bir kızım var ve bu yaptığını hiç doğru bulmuyorum ama birşeyde diyemiyorum

Geçen attığım postu görenler bilir kaynanam ve kayinbabam Ezgin bir gelin istiyoruz falan diye kıza ariyolar 

Bugün yine bir kız geldi kız kreşte çalışıyor okumuş mesleğini eline almış kapalı çok aklibasinda bir kız 

İçimden dedim bu kızda akılda mı yok çokta akıllı bu eve gelin gelmek istiyor. Benim gibi büyük bir salaklık yapıp sonradan pişman olcak eminim 

Kaynım eşim gibi değil eşim annesini babasına fazla düşkün değil ama kaynım bildiğiniz süt kuzusu kızın yanında annesinden 50 TL istedi o derece ben olsam annesinden harçlık alacak birisiyle asla evlenmek istemezdim 

Ya gerçekten kıza akıllı diyorum ama kızda dediki evlenince birakcam çalışmayı heralde kaynım dedi bizimkiler çalışan gelin istemez diye 

Kızım salakmisin ne birakcaksin dicektim dilimi tuttum 

Ama kız öyle ezilecek bir tip değil inşallah evlenirlerde bu kaynanam görür gününü 

9 Cevaplar

0 oy
tarafından
ahahahhaha bütün elti lerin ettiği dua sanırım 
tarafından
Evet galiba beni mumla arar inşallah sjsjsj
tarafından
inşallah benim duam kabul oldu biraz tersten oldu ama olsun beni mumla arıyorlar şu an :-)
-Reklam-
0 oy
(6,620 puan) tarafından
Aman karışma boşver kız kötü sen olun sonra 
tarafından
Yok karismadim ama çok dilime doldu söylemedim ama
(6,620 puan) tarafından
Yahu şimdiden bu teslimiyet ney mis gibi çalıs ye paranı sa.lak mı ne
tarafından
Evet akıllı bir kizada benziyordu ama bilemedim
0 oy
(1,818 puan) tarafından
Yazık kafasına ya çalışmam ne demek slk şimdiden yelkenleri indirmiş inşallah içinden canavar çıkar ahahsheh 
tarafından
Amiiinnn insallahh.
Kız heralde bu kaynimda aşık o yüzden öyle dedi
(1,818 puan) tarafından
Üzüldüm kıza he tam slk inşallah yaranma çabasıdır ne diyelim
tarafından
İnşallah aklı başına gelirde ne diyeyim başka
0 oy
(603 puan) tarafından
Uyar dcemde bu seferde kıskanıyor derlerse
tarafından
Evet onuda düşündüm ve gerçekten birşey demem ne halleri varsa görsünler
0 oy
(19,709 puan) tarafından
Eltilik görevinde bugün :D
tarafından
Yok kız o kızla evlenmez çünkü kız böyle altın ister en iyi eşyalarda en iyi düğün ayrı ev isteyecek tipte bunuda yapmaz ne kaynanam nede kaynım
0 oy
(9,242 puan) tarafından
Adı Ezgin mi.ben şok bu ismi sadece bizde zannediyordum 
(960 puan) tarafından
Yok yok kendini ezdirebilcek hizmetçi gibi kullanılacak ama sesi çıkmayacak anlamında kullanmış
tarafından
Evet yani ağzı var dili yok birşey demeyen anlamında kullandım
(9,242 puan) tarafından
Bizde bıldiğin insan adı
0 oy
(120,698 puan) tarafından
deme oyle bee yakmasin kiz basinida sen neden en alttasin buyuk gelin olarak ust kat senin hakkindi ☺️
(4,700 puan) tarafından
Kız demiski kaynimin evi en altta benim ortada kayinvalidemin en üstte
(7,407 puan) tarafından
Kız nası okudun en altta ben ortada kaynanam üstte de kaynım yazmış ya
(120,698 puan) tarafından
sjsjsjsj nasi okuyon bacim ben bi daha okudum post sahibi en altta yasiyo ☺️☺️☺️
tarafından
İlk ustteydim ben en altı ben istedim çünkü salonlar ortak sadece en altın kapısı ayri
(7,407 puan) tarafından
Ooo kız üst fenaymis altta olmak en mantıklısı
0 oy
(7,407 puan) tarafından
Kaynanan filan gormaz canım olan kıza olacak malesef
tarafından
Evet kız ya herşeyden habersiz yada aşık
(7,407 puan) tarafından
Ayyy aklıma ne geldi zaten kız getiriyo demişsin aralarında bişey geçtiyse evlenmek zorunda olduğu için kabul ediyordur herseyi
0 oy
(301 puan) tarafından
Ailesinden yüz bulan ailesi ses etmeyen bazı erkekler ciddi düşünüyorum seninle çok ciddiyim yalanı altında sözde aileyle tanıştırıp sonrada işini görüp başından savar. Çok nadirdir ailesiyle tanıştırıp evlenen o da zaten herkesi tanıştırmayan önüne geleni eve getirmeyen aileside her gelene kapısını açmayan cinsten insanlardır. Uzun zamandır moda olmuş gel seni annemle ailemle tanıştırayım sonra karşı taraf bu yemi yer ve av olur. Herşeyden önce sevgilisinin yalnız yaşadığı bekar evine giden kızdan hayır gelmez. Zaten erkeklerin çoğu eve attığı ile evlenmez. Benim evime geldiyse kimbilir daha kimlerin evine gitmiştir der. Kimisi bunu tuzak olarak kullanır. Eve davet edeyim bakalım benimle başbaşa kalacak mı çıkarsa üst kata erkek için basit konumuna düşer. Kimse kimseyi kandırmasın eğri oturup doğru konuşalım. Daha önceki eve durmadan kız getirmesinden yola çıkarak şuan ki getirdiği kapalı eğitimli aklibasinda denilen kişi ile de evleneceğine garanti gözüyle bakamayiz. Evlenecek olan adam aileleri birbirleri ile tanıştırır bir dahaki görüşmede söz yada nişan olur. Ve düğün tarihi belirlenir. Kız evlenince doğurup evinde çocuk bakmak ev işi yapmak isteyebilir. Benimde ömrü hayatım çalışmakla geçti. 13 sene çalıştım. Ve hep evlendigimde beni calistirmayacak biri olsun istedim. Yani bu erkek çalışma dedi diye kızın kendini ezdirdigi anlamına gelmez. Benimde eşim evlenince çalışmayacaksin bu yaşına kadar çalışmissin bundan sonra ben çalışcam sen evinde oturcaksin dedi. Bende dünden razıydım zaten. Hem işe gidip hem ev işi yapıp hem çocukla uğraşıp hemde koca avutmak çok zor. Çalışan evli hanımlar iyi bilir bekarken çalışmayla evliyken çalışmak aynı değil. Ailesine o kızı istemeye gidelim deyip hepberaber kız istemeye gitmediginiz sürece evlenecegine inanmam. Kızda evlenince calismayacagim dedi diye boynuna tasma taktırdigi anlamına gelmez belki kendide ev hanımı olmak istiyordur onunda işine gelmiştir bu durum bilemeyiz. Okumuş eline mesleğini almış herhangibi bir yerde çalışıyor olması fettan biri olacağı anlamına gelmez bu da karakter kişilik meselesi kendini ezdirip ezdirmemesi kendi kişiliğine has bir durum. Okumamış olsaydida kendini ezdirmeyebilirdi. Okumamış insanlar suspus oturup her lafı yiyip kendini ezdirecek diye bir kaide yok. Karşındaki kızın dik duruşu kendine güvenir olması mesafeli davranması kendini ezdirmeyecek bir tipe benziyor imajı vermiş olabilir. Şayet aile ziyaretinde samimi olmadıysa mesafe koyduysa en başından isteklerini ve istemediklerini kararlı bir şekilde dile getirdiyse en başından tavrını ortaya koymuş demektir. Bunu gozlemlediyseniz ALLAH nasip ederde evlenirseler şahıs sizi mumla aratır onlara. 
tarafından
Canım çalışma konusunu şöyle anlatayım benim kaynım ve kaynanam böyle birlik hareket ederler birbirlerini çok severler kaynimda o kızı kaynanama bir nevi hizmetçi yerine getirmek istiyor çalışmasını istemden kastım yani ya çalışacak yada binevde hizmetçi olacak
(301 puan) tarafından
Bazi insanlar gelin almayı hizmetçi alma olarak görür. Yani çalışmayı bırakırsa hizmetçi olup olmayacagini kendisi yaşayarak öğrenir. Büyük ihtimallede hizmetçilik yapmayabilir. Böyle oluncada sizin dediginiz gibi ortalık karışır.

İlgili sorular

0 oy
32 cevap 745 göst.
+2 oy
13 cevap 399 göst.
0 oy
1 cevap 228 göst.
21 Aralık 2022 Güzellik-Bakım kategorisinde Tuba Y (854 puan) tarafından soruldu
0 oy
37 cevap 1,633 göst.
16 Ocak 2021 Diğer kategorisinde ✨Lavinia✨ (5,327 puan) tarafından soruldu

396,483 soru

11,859,819 cevap

35,957 kullanıcı

...