0 oy
282 göst.
Diğer kategorisinde (143 puan) tarafından
Bizde deprem bölgesindyz kızlar önce linç etmeden adam akıllı cvp veren yazsn çok ın şükür evet sağız ama evimize giremiyoruz az hasarlı ben ve eşim çok etkilendik kıyafet dolabı beşiğn üstüne düştü bebeğimiizi çekmesek altında kalıcaktı zor şeyler yaşadık anlatamıyor insan hepsini 2 aydır annem kaynanam arasındaı kalıyoruz eşim çalışıyor o yüzden genelde kaynnmdayz eşim hep yanında olmamızı istiyor eşmn  iş yerine servis götürüyor bırakıyor vakit ayıramıyorz birbimze kaynnam gidle 4.5 eviz bişy anlamyrz özel hayat sfr annemlere rahatız ama oraya servis gelmiyor yoksa orda kalcz gerçekten Bi yerden sonra kalamıyor insan ne bnyo ne uygun kıyft herşwy den olduk ne yemek herşwy toplu şekilde oluyor o kadar kişinin bakımı ben ve görmncmn üstüne çocuk çok isyan etmiyorum ama eskiyi özlüyorum binamızda doğalgaz yok hala borusu patlmş ama elektik su varmış duvarlar patlak hala ama b kişi oturuyr eşimle ben artk gidelim diyrız burda bile tek kalınca ürperiyorım korkuyorum evde nası kalcam diye ço  düşünüyorum ama burdki şartlar da zor  binada 4.5 kattan sonr pek bişy yok eşylarmız kırıldı ama duvarlar sağlam biz 6. Kattayız insnalrn birazı gelse biz de gidecez bana cesaret gelcek ama mahallede bile hiç kimse. Yok  lütfen önce empati kurarak cvp verin tamam çok şükür en azından Bi evdeyiz ama zor gerçekten sürekli kaynnam görmcem arasında kloyorum bu sefer eşim onlara kızıyor sorunlu oldukları için çok doluyum anlayın lütfen uzun oldu hakkınızı helal edin 

8 Cevaplar

0 oy
(143 puan) tarafından

En İyi Cevap
Üstüne bide ev sahibimz girmceksenz çıkın dedi kiralık yok dye otrcaz ddk o zaman kirayı gönderin ddi tamam onun da hakkı ama molızların içinde nasıl ıturucaz 
-Reklam-
0 oy
(10,880 puan) tarafından
Canım başka yerden kira bulama imkaniniz yokmu apar topar tasiyiverseniz esyayi
(143 puan) tarafından
Bir tane bile kiralık daire yok
(10,880 puan) tarafından
Tabi olanda tutuldu.ne diyim ki bacim açın gözünüzü sürekli arayın kiralık.nereye kadar idare edeceksiniz
(143 puan) tarafından
Hepsi hasarlı hasarsız yokki
0 oy
(7,709 puan) tarafından
Hayır şu süreçte gitmeyin. Ne kadar özel hayat filan da olmasa, ya açık konuşacağım ama ben bile deprem bölgesinde olmama rağmen şu süreçte onu çok çok unuttuk ya eşimle. Yani o da olmayıversin bir süre. Biraz daha sabredin. Eviniz sonuçta hasarlıymış. Can her şeyden daha önemli. O bize bir emanet. Ona sahip çıkmalıyız 
(143 puan) tarafından
Öyle ama sonu ne olcak diye düşünmek daha da yoruyor insanı
(7,709 puan) tarafından
Hayırlısı. Kardeşim sen önlemini alıp tevekkül edeceksin. Bu yaptığın , sürekli düşünüp de karalar bağlaman isyan olur Allah korusun
0 oy
(3,482 puan) tarafından
Bi cadir temin etseniz evinize yakin yerde daha rahat olur sadece kendi ailen cocugun esin olur evinizden esya alip rahatca kalirsinz dus vs bi sekilde evden halledersiniz
(143 puan) tarafından
Ailemiz izn vermiyo öyle burda kaln çadır zor diyorlar ne bilm düzelir inşallah
(3,482 puan) tarafından
Oyle 3-4 ev ust uste daha zor olur canim ya Allah yardimcniz olsun bircok akrabam sizinle ayni durumda kac aydir artik cadirlara falan dagildilar kimisi evine girdi mecbur hayat devam ediyor bir arada bir yere kadar
0 oy
tarafından
Ev az hasarlıysa gerçekten çatlayan yerleri yaptırıp oturmak gerek bence çünkü zaten ev yok nereden kira bulacaksin bulsan o evde tamamen sağlam kalmış olması ihtimali düşük çatlamış olabilir sivanmistir nereye kadar başkasında kalacaksınız çok zor evler tekrardan inşa edilecekte ev bulma sorunu cozulene kadar o şekilde iadere etmek çok zor binanin ayriyetten testlerini yapatirilmasini talep edebilirsiniz her daire sahibi yapılmasını isteyebilir tabiki maddi durum önemli burdada yoksada sıva yaptırıp girin derim mantıklı çözüm en azından şuan için bu 
0 oy
(48,634 puan) tarafından
gecmis olsun Allah bir daha yasatmasin tasinma imkaniniz yok mu 

sen kendi ailende kal bir sure nasil isinacaksiniz evler soguk hala esinde kendi ailensinde kalsin idare edin bu sekilde.
0 oy
(280 puan) tarafından
Ben de deprem bölgesindeyim Kahramanmaraşta evimdeyim bismillah deyip gireceksin canım orda burda nereye kadar. İlk gece zor geçiyor ama alışırsın Allah'a inanan insanlarız çok şükür, öleceksek her yerde ölürüz öyle düşünürsen rahatliyosun 
0 oy
(6,516 puan) tarafından
Ah canım hala artçılar devam ediyor bence kiralık ev bulana kadar bekleyin bence rabbim sizi birbirinize bağışlamış bol bol dua edin ama bence gitmeyin yaa belki tekrar büyük bir deprem olur bilemeyiz tedbir alalım taktiri Allaha bırakalım 

İlgili sorular

+2 oy
12 cevap 607 göst.
9 Kasım 2023 Diğer kategorisinde nrsnr (276 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 180 göst.
17 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Kelebekkm34 (1,048 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 506 göst.
17 Mart 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Selimin annesi (9,001 puan) tarafından soruldu
0 oy
19 cevap 601 göst.
7 Mart 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

379,299 soru

11,353,476 cevap

34,824 kullanıcı

...