0 oy
1,075 göst.
Diğer kategorisinde (1,937 puan) tarafından
Kızlar kızım 10 yaşında 4. Sınıfta arkadaşlarından bazıları kapanmış bu yıl oda gördükçe heves ediyor kapanmak istiyor bende istiyorum elbette kızım kapansın ama şu var şimdilik evde takıyor alışana adapte olana kadar namaz falan kılıyor geçen komşunun kızı kapıda görmüş dalga geçmiş oda ağladı konuştum ettim ama 5.sinifta tamamen kapanmak istiyor kısa şeyler giymek istemiyor bende giyim olarak onun seveceği şeyler bakıyorum ama yaşı küçük gibi geliyor okulda falan aynı zorbalığa maruz falan kalırsa ne yapacak bilmiyorum vazgeçer yada bir travma olarak kalmasından korkuyorum tamamen vazgecmesinden korkuyorum var mı kızı kapanan yada kendi gençliğinden hatırlayan ben ortaokulu liseyi hep açıktan okudum o yüzden bilmiyorum

41 Cevaplar

+6 oy
tarafından
12 yaşında kapandım. Allah annemden ve babamdan bin kere razı olsun. Yasin küçük kapanma demek yerine ağaç yaş iken eğilir dediler. Şükürler olsun o zaman dan sonra hiç açılmadim. 

Rabbim imanlı Salih evlatlar yetiştirmeyi nasip etsin hepimize.

Eğer evladına İslamiyeti güzelce anlatırsan severek kapanır ve bir daha açılmaz. Yaşı asla küçük değil.

Ama ne yazık ki burda aaa yaşı çok küçük sakın kapatma diyenler çıkacak ☹️
(1,937 puan) tarafından
Ya özgüveni yok cevapta veremez zorbalığa maruz kalır diye korkuyorum kalanlar var malaesef yaşı küçük diye dalga konusu olur diye bunları kaldırabilir mi bilemedim
tarafından
Sen onunla konuşa konuşa onu cozeceksin canım. İçe kapanık olmasın sana anlatsın. Sen de ona güzel örnekler vererek içe kapanmasını önleyebilirsin
(1,937 puan) tarafından
İşte tamda karakter olarak tamda o öğretmeni bile diyor çok farklı bir çocuk herşeyi içine atan icselleştiren bir çocuk bir sene önce olmus olay için bile ağlayan dert eden biri
-Reklam-
+3 oy
(8,328 puan) tarafından
Asla ama asla kararına karsı cıkma destekle ne guzel nımet kapanmak ıstemesı. Destek ol zorbalık gorurse dılın dondugunce muslumanların her daım bırseyle ımtıhsn edıldıgınden bahset. Maşallah kucuk yavruya
(1,937 puan) tarafından
Sonuna kadar haklısın ve ben kızımın sonuna kadar arkasındayım
+1 oy
tarafından
Valla bu cocuklar cok acimasiz .Ben cocukken de mahalleden bi ckcuk kuran kursuna giderken dalga gecmisti benle moca kari diye sjshdhdh o zaman cok uzulmustum.cok iyi anliyorum. 

Ama eger istiyorsa buna yavas yavas izin verebilirsin.☺️
(1,937 puan) tarafından
Ya mesela kısa kıyafetler giymek istemiyor onun yaşında boyunda maalesef tesettür giyim pek yok diktirmeyi düşünüyorum ama kapanması dalga konusu olmasından korkuyorum yarın kökten soğur falan diye endişe ediyorum
tarafından
Kuzu simdi kapanmasin  istersen yavastan mesela biraz uzun elbise giydirebilirsin .elbiseler uzun olur
(1,937 puan) tarafından
Öyle yapacağım giyim kuşam dan sonra rahatsız olmazsa açılmazsa başını da kapatırım
+1 oy
(738 puan) tarafından
Kapan da demeyin,kapanma da demeyin olayalarin gelişimine göre kendi karar verir.Ben de kucukken heves etmistim kapanmaya ailem beni ciddiye almadi daha çocuksun kucuksun dediler sonra da ben soğudum bir saha da kapanmadim.Ne şevkini kırin ne de onaylayin.Kendisi istediginde açip kapatsin şimdilik
(1,937 puan) tarafından
Bunun olmasından korktuğum için bir yerde istemiyorum zorbalığa maruz kalıp tam anlamıyla soğumasını istemiyorum
0 oy
(826 puan) tarafından
Yeğenim de 4.sinifta kapanmıştı sanırım.  Şimdi 6 ya gidiyor.  Yani evet birde iri bir çocuk ozguvene dair birsey yok şu an hem fiziği hem kapalı olmasından . Anlatmıyor ama çok asosyal
(1,937 puan) tarafından
Zorbalığa mı maruz kaldı yani
(826 puan) tarafından
Paylaşmıyor ama mesela ogretmeni falan ablamla birkaç kez konuştu. Maalesef her çocuk aynı aile terbiyesini alamıyor keşke alabilse
(1,937 puan) tarafından
Malaesef öyle çocuk olunca da birşeyde denilmiyor
0 oy
(7,948 puan) tarafından
Ya bence şuan çok erken hani güzel bir dille söyleyebilirsin bence ilerde pişmanlık çekmesin hani şuan onunki bana heves gibi geldi bilmiyorum kapalılık çok güzel bişey aslinda biyandan şimdiden heves etmeside çok güzel bisey
(1,937 puan) tarafından
Okul hayatında bu kadar erken kapanıp sıkıntı yaşamasını dalga gecilmesinden daha sonra toparlayamamasından korkuyorum
0 oy
(6,192 puan) tarafından
Ben orta okulu bitirince kapanmıştım şimdiye kadar hiç pişman olmadım ama ben akran zorbalığı hiç yaşamadım şu an kızın küçük böyle bişey yaşarsa dediğin gibi hevesi kaçabilir hevesi de varmış bilemedim cnm şöyle de kızına önce kıyafetlerinden başlayalım daha kapalı kıyafetler yaşına uygun seçelim sonra tesettüre gir de bu düşüncesini desteklediğini soyle güzel bir dille anlst
(1,937 puan) tarafından
Ya artık kısa kıyafetler giymek istemiyor onun yaşında boyunda maalesef tesettür giyim pek yok diktirmeyi düşünüyorum ama kapanması yaşı küçük ve burada oluyor dalga geçenler var çocuk olunca da sesini çıkaran yok aynısını yaşasa ters tepmesinden korkuyorum
(6,192 puan) tarafından
Düşüncesi çok güzel maşallah ona ☺️❤️bende onun için söyledim zaten cnm dalga geçerseler hevesi kaçabilir
(1,937 puan) tarafından
Bakalım önce giyimini değiştirsin uzun vadede problem olmasa kapansın
0 oy
(1,054 puan) tarafından
tarafından yeniden gösterildi

Kapanmak istiyorsa arkasnda dur.

Eltimin kızı 9 yaşında kapandı geçen sene diger eltimin kızı na özenerek açılmak istedi 

Annesi izin vermedi 

Hani evli kadınlara da özeniyo gibime geliyo çünkü okulu da bıraktı 

6. Sınıfta 

Annesi babası naptysa okula devam etmedi

Nedenini bilmyrm

(1,937 puan) tarafından
Okulu bırakması kötü olmuş canım işte bende ondan korkuyorum yarın yine açılmak ister yada bir travma yaşar kökten soğur diye korkuyorum
0 oy
(7,742 puan) tarafından
Amcamın torunu 8 9 yaşlarında kapandı şuan 13 14 yaşlarında çok tatlı bir kız hala kapalı 
(1,937 puan) tarafından
İnşaallah benim kızımda vazgeçmez her daim kapanır
(7,742 puan) tarafından
İnşallah Rabbime layık bir kul ola inşallah
(1,937 puan) tarafından
Amin inşallah
0 oy
(880 puan) tarafından
Ben kapalı biri değilim olsaydım ve kızım 10 yaşında kapanmak isteseydi izin vermezdim hani lise cağı olsa anlarım ama kızınız daha küçük şahsi fikrim 
(1,937 puan) tarafından
Ya küçüklükten ziyade alay konusu olur kökten soğur diye korkuyorum
0 oy
(1,873 puan) tarafından
şimdi çok erken canım sonra iyice soğuyabilir belki sen ona güzelce anlat istersen en azından  ortaokul sonu gibi kapanabilir ya da liseye başlayınca
(1,937 puan) tarafından
Bakalım canım şimdilik kısa kıyafetler giymek istemiyor onu değiştireceğim eğer o şekilde devam eder açık giyinmek istemez ise ve bu uzun vadede devam ederse kapatırım
0 oy
(1,763 puan) tarafından
Biri dalga geçerse o da ben Müslümanım desin 
(1,937 puan) tarafından
Bu konuda sonuna kadar haklısınız önce istediği giyim kuşamı yapalım sonra kapanmak
(1,763 puan) tarafından
Al direk eşarbını etegini kapansin bu devirde kapanana kimse kötü gözle bakmıyor merak etme en zengini de kapalı fakiri de okulda da serbest eğer bir arkadaşı dalga geçiyorsa ben Müslümanım kapanmak bizde şart desin yani böyle bir şeyden rencide olunmaz
(1,937 puan) tarafından
Bir anda olsun istemiyorum onun hevesi şevki artıkça aldığım şeyler de hoşuna gittikçe önce birlikte giyim kuşam alacağız onunla sonra örtmesi için onunla birlikte istediği şeyleri alacağız herşeyi kendi alsın beğensin bir birey olduğunun büyüdüğünün farkında olsun istiyorum
(1,763 puan) tarafından
Bir anda olan şeyler daha makbul ben mesela bir günde aniden sigarayı bıraktım senin mantığınla on senede bırakamazdim günaha girme bence istiyorda hem ileride açılma lafını vb şeyleri yapma zaten ileride ne olur bilemeyiz
(1,937 puan) tarafından
Bir anda olmamalı dediğim şu yani şu an mesela araştırıyorum kıyafet olsun kumaş olsun çünkü tesettür giyim maalesef küçük çocuklar da yok dikim olarak araştırıyorum hadi kızım gel gidelim sana bugün tesettürün için giyim kuşamı için kıyafet diktirelim birlikte gidelim abla ölçünü alsın yaptıralım oradan mesela hadi gidelim yazmacıya istediğin eşarp yazma şal ne istiyorsan ne kullanmak istiyorsan gidip birlikte alalım bunu yapmak istiyorum onu teşvik etmek istiyorum giydiği şey de rahat etsin kendini güzel görsün kendi isteği şeyleri giysin istiyorum
0 oy
(11,076 puan) tarafından
Çocuğun içinden geliyorsa sonuna kadar destekle. Zorbalık görmesinden korkuyorsan, bunu da ona uygun bi dille anlat. Ama korktuğunu değil de, böyle şeyler yaşayabileceğini ve korkmaması gerektiğini anlat. Her şeyi seninle paylaşmasını sağla. Kuzenimin kızı yaşını bilmiyorum ama küçüktü kapandı hala kapalı, dayımın kızı da öyle.

Ben lise bitince kapanmak istedim annem bile inanmadı bana. Kapandım 1 ay geçmeden zorla açtılar beni. Üni bitince kapandım hamdolsun. 

Sen kızına inan, o da kendine inanır ve güvenir 
(1,937 puan) tarafından
Sağol canım yazdıkların için öyle yapacağım
0 oy
(7,618 puan) tarafından
Bazı şeyleri idrak edemeyecek kadar küçük henüz benimde 14 yaşında bir kızım var şuan o da istese erken olduğunu yaşının kararlarının biraz daha oturmasını söylerdim tabi bu benim fikrim.
(1,937 puan) tarafından
Bakalım önce giyim kuşam sonra o
0 oy
(767 puan) tarafından
Benim ilk okul arkadaşlarım çoğu kapalıydı kimsede zorbalık yapmazdı.tabi şimdiki gençlikle bir değildi o zamanlar.
(1,937 puan) tarafından
Anladım bakalım önce giyim kuşam sonra kapanmak inşallah
0 oy
(5,870 puan) tarafından
Öğrenerek kapanmaya teşvik etmek gerekiyor ben tesettüre girmek istediğimde annem önce yüreğin tesettüre girsin ki pişman olma demişti oku araştır daha çok oku 1 ay sonra tekrar konuşalım kararlıysan kabul dedi babamda çok memnun oldum kararındanbtesettür ayettir bir daha açılacam demeni kabul etmem bilesin dedi sonra ben 1 ay sürede okudukça dini konularda daha çok istedim ve kapandım elhamdülillah hiç pişman olmadım 
(1,937 puan) tarafından
Anladım canım vallahi ben de öyle yapayım olmazsa ya ilk defa yani böyle bir durumla karşı karşıyayım ailemle biraz böyle fazla katılardı yani konuşma etme yoktu kapanacaksın bitti bir de okumuyordum yani hani pek de çevrede görmüyordum yani
(5,870 puan) tarafından
Onu okumaya araştırmaya teşvik et kendisi okuyarak araştırarak karar verir
(1,937 puan) tarafından
Anladım canım öyle yaparım teşekkürler
0 oy
(15,235 puan) tarafından
Ben de ilkokulda bir hafta kadar okula kapalı gitmiştim. Heves ettim. Sonra tekrar açıldım. Gitsin elleme. Yaptığı güzel bişey kötü bişey değil ki. Zorbalıkla karşılaşırsa da nasıl durması gerektigini anlatırsınız olur biter. Bir arkadaşı o konuda bişey demez başka konuda der. Bunlar her zaman başına gelebilir. Olabilecek şeyler için önceden bu kadar endişelenmeye gerek yok. Sen rahat olursan çocuğun da olur 
(1,937 puan) tarafından
Öyle yapayım ilk defa yani başıma geldi kızım büyüdü artık bunları söylüyor ailem cok pek konuşma etme olmaz dı onlarda katılardı yani istedikleri olacak bitti Bu yüzden biraz fazlasıyla tecrübesizdim yani teşekkür ederim burada okudukça yani ne yapmam gerektiğini öğrenmiş oldum
(15,235 puan) tarafından
Yani şöyle düşün kızın iyi bişey yapmak istiyor. Anne ben çok caliscam sınıf 1. Olcam dese olma kızım daha küçüksün . Belki ilerde notların düşer . O yüzden daha erken der misin.  Öyle düşün. Ne güzel iyi bişey yapıyor. Açılırsa da açılsın. Dünyanın sonu değil  İlerde yine ister Allah'ın izniyle. Ben üniversitede tekrar kapandım. O zamandır da kapaliyim şükür.
(1,937 puan) tarafından
Haklısın canım teşekkür ederim gerçekten ilk çocuk ilk tecrübesizlik ve maalesef ki çevremde akıl verecek kimsede yok onlara kalsa sormadan etmeden 7 yaşında kapatmalıyım
(15,235 puan) tarafından
Baskıyla olmaz bu işler bosver
(1,937 puan) tarafından
Kesinlikle haklısın yani bu işler zorla değil güzellikle olmalı kişi rızasıyla olmalı şimdi istiyor Ben de o rıza'nın vermiş olduğu rahatlıkla yapmak istiyorum ama hata da yapmak istemiyorum yani burada söylenenlerden dersler çıkardım ona göre hareket edeceğim
0 oy
(27,352 puan) tarafından

Destek ol ağaç yaş iken eğilir. Yaş önemli değil içindeki heves istek önemli 

(1,937 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Şu anda çok fazla var çok istiyor çok hevesleniyor e çok soru soran bir çocuk yani o ne bir çocuğun bunu istemesi hoşuma gidiyor bakalım önce giyim kuşam sonra Allah'ın izniyle kapanma
(27,352 puan) tarafından
Tabi kendiniz bilirsiniz.
0 oy
(48,695 puan) tarafından
sinif arkadaslari demese bile akrabalarınizdan diyen mutlaka olur ona gelecek tepkileri acikla önce onu anlat alissin ne yalan soyliym bende kucuk.kapanan birini gorunce daha erken diye düşünüyorum dalga gecmem asla ama dusunuyorum yani
(1,937 puan) tarafından
Benim ailem de eşimin ailesine kapalı insanlar açık yok yani arkadaş çevresinde çok var okulda var benim ailem de eşimin ailesi çok katı insanlar onlara kalsa 7 yaşında kapatırlardı ama ben Kendi isteği ve rızasıyla olmasını istiyorum Bu yüzden mi terddüt ediyorum gerçekten istesin istiyorum
(48,695 puan) tarafından
gercekten istiyodur ya tam simdi yonelme zamanlari
(1,937 puan) tarafından
İnşaallah doğru yol ile kızıma doğruyu gösterebilirim
(48,695 puan) tarafından
insallah canim
0 oy
(221 puan) tarafından
Canimm ne guzel onun gozlerinden öpüyorum bir anne olarak sende onu destekle kitaplar var alip okuyabilirsiniz eger hevesi kırılırsa bi daha heves etmsz
(1,937 puan) tarafından
Asla öyle bir niyetim yok kızımın sonuna kadar arkasındayım ne isterse onu yapabilir sadece vazgeçmesinden travma oluşmasından gibi gibi yani korkularım var

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 146 göst.
1 Ağustos 2021 Aile kategorisinde Pamuk şekeri (1,301 puan) tarafından soruldu
0 oy
39 cevap 570 göst.
3 Haziran 2023 Aile kategorisinde Korkmazayse (17 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 201 göst.
6 gün önce Aile kategorisinde BegumY (129 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 126 göst.