0 oy
432 göst.
Aile kategorisinde (13 puan) tarafından
    Eşim bekarken araba aldı.Aileside destek oldu.Evlenmeden önce hepsi arabanın eşimin oldugunu söylüyordu.Evlendik.Eş ailesi arabaya onlarında para kattığını, arabanın yarısının kaynımın oldugunu söylediler. Kaynım hiç para katmadı.Araba satılsın dedik.Araba 1 senedir onlarda.Arabayı satmayıp biniyorlar. Eşimin payını vermiyorlar. Payı da 300 bin falan.

Bende o günden beri onlara gitmiyorum. Aramıyorum da. Annesi iftara çagırmış. Siz olsanız böyle aileye gider misiniz? 

12 Cevaplar

+4 oy
(3,692 puan) tarafından
Hayır. Gitmem.çünkü arabam yok, yürümeyi de sevmem otobüsü de derim ben. 
(13 puan) tarafından
İş yerinin arabası var.O eşimde.Bayramda mecbur otobüsle gidecegiz bayramlaşmaya. Gitmiycem zaten karar verdim
-Reklam-
0 oy
(6,441 puan) tarafından
Gitmem, adam yerine koyup saymam eşinin de hakkını alması lazım benim eşimin tüm mal varlığı babasının üzerineydi azarlaya azarlaya zorla taksiyi iş arabasını üzerine aldırdım neden biliyor musun kendi parasıyla aldığı taksi vardı kredi çekip aldığı iş arabasına 15 yaşındaki kaynımın arabaların yüzde 50si benim dediği için babasının zenginliği yemesi içmesi bizimkinin elli katıydı para ortaktı güya onuda ayırdım bana güvenmiyorlar sözde eşimin ikinci evliliğiyim ama kendi malının hepsi karısının üzerine eşimede araba aldığımızda annenin üzerine yap dedi boşanırım direk dedim 
(13 puan) tarafından
Sizinkilerde çok paracı. Bunlarda satmıyor. Eşimin payını vermiyor. Ama yüzsüz gibi iftira çagırıyor. Ben aylardır gitmiyorum. Ne yüzle çagırıyorsun bizi. Gitmemeyi düşünüyorum.En fazla bayramdan bayrama giderim, o kadar
(6,441 puan) tarafından
Aynen öyle bayramda da ne çayını içeceksin ne tatlısını yiyeceksin bahaneyle çocuğunla ilgileneceksin tm
(13 puan) tarafından
Çocugumuz yok. Ama dedigin gibi çayını tatlısını bile yememek gerek bunların.
0 oy
(7,253 puan) tarafından
Araba kimin üzerinde ki
(13 puan) tarafından
Kayınbabanın üzerine
(7,253 puan) tarafından
Keşke eşin kendi üzerine yapsaymis
(13 puan) tarafından
Üzerime ver bile diyemez. Çekiniyor ailesinden
0 oy
tarafından
Gitmem yemeğe 
0 oy
(128 puan) tarafından
Gitmem bu 2 oğlu olanların birinden korkup diğerinin hakkını yemeleri deli ediyo beni. Eşimin ailesi de aynı hiç yüz vermiyorum valla sende gitme hatta o güne başka birini ayarla misafir çağır 
(13 puan) tarafından
Yok gitmeyeceğim. Evet digerinden ödleri kopuyor. Digeri resmen sahiplendi arabayı. Kendi malı gibi kullanıyor. Biz 1 senedir ne yapıyoruz arabasız düşünmüyorlar. Bunun yaşlılığıda var ama
0 oy
(6,512 puan) tarafından
Gitmezdim tabikide bu eş aileleri biye bu kadar vicdansızlar sürekli biseylerin üstüne yatma pesindeler ayy
(13 puan) tarafından
Birde yüzsüz gibi iftara çagırıyor. Önce adamın hakkını verin. Çok pişkinler. Yok gitmeyecegim.En fazla bayrama giderim o kadar
0 oy
(8,933 puan) tarafından
Esin niye hakkını istemiyor 
(13 puan) tarafından
Ailesinden çekiniyor. Kırmak istemiyor
(8,933 puan) tarafından
Ne alaka ne demek kırmak istemiyor cekiniyor esininde hakkı var o arabada satilsin parasını alsın o parayla belki orta yollu Bi araba alır esin senin ve çocuğunun hakkı ne olcak peki
(13 puan) tarafından
O paraya bir araba alabiliriz. 300 bin az degil. Eşim birşey diyemiyor. Onlarda bunu kullanıp satmıyor. Sen olsan böyle aile ile konuşur musun
0 oy
(2,011 puan) tarafından
Ya ben anlamiyorm neden hep kayinlar belesten bir seye konuyor lar sinir olyorm hadi haksa kayinbabanindir diyelim tamam ama kayin deyince sinir olyom buna benzer bizdede var biseler ondn
(13 puan) tarafından
Siz görüşüyor musunuz peki. Kayınlar hep bedavacı bence
(2,011 puan) tarafından
Ya mecburiyettn cnm gidip gelyoz
0 oy
tarafından
Benim anlayamadigim şu kocalarınız ailelerine laf söylemekten, hakkini istemekten niye bukadar çekiniyor. 
(13 puan) tarafından
Ailesi üzülürmüş.Hem eşimin hakkını vermiyorlar. Hemde pişkin gibi iftara çağırıyorlar. Kaç aydır araba onların kapısında. Bize de araba lazım oluyor. Taksiye falan biniyoruz. Onlardan istemiyoruz. Cumartesi zaten gitmemeye karar verdim. Önce hakkını versinler eşimin. Hakkını verselerde artık samimi olmam onlarla
0 oy
(1,408 puan) tarafından
Allah bildikleri gibi yapsın onları onun yüzünden tansiyonum çıktı 166/99 oldu orucumu bozdum ve gebeyim sen düşün bana neler yaptı bugün ne laflr söyledi
(13 puan) tarafından
Birde bunlar hayatı burnumuzdan getirip oruç tutup namaz kılıyorlar
(1,408 puan) tarafından
Kur'an-ı yutsan ne olacak kalbin kötü.  Fesat o çocuğuma bişey olursa dünyayı burnundan getireceğim .
0 oy
(3,052 puan) tarafından
Açıkçası ben karışmazdım. Eşim gitmek istiyorsa ona eşlik ederdim. Yani eşinin zoruna giden yoksa sende dert etme. Dünya malı için gerçekten değmez. Bazı hesaplar özellikle maddi olanlar hak huzuruna bırakılmalı. Kaldı ki ortada bir malk mulk varsa da senden öncesi ile ilgili. Bu eşinle onlar arasında. Sonuçta sen eşinle arabası için evlenmedin. Eşine yapılan zorunda gidebilir evet ama onun ailesi o insanlar eşin ses etmiyorsa sana bişey demek tavır almak düşmez. Bence sen eşine göre hareket etmelisin tabi tek sorun bu ise. 
(13 puan) tarafından
Tek sorun bu degil.Annesi herşeye çok karışıyor. Evi yönetmeye çalışıyor. Annesi yüzünden çok kavga ettik. Gitmediğim şu dönemde evde huzur var. İlk yılım kavga ile geçti. Bildiginiz kaynanalık yaptı bana. Sürekli laf yoktu falan
0 oy
(241 puan) tarafından
Seninki araba yine benim koca ev parası vermiş ve tek oglan daha da ne kadar yollarız diye düşünüyolar

İlgili sorular

0 oy
18 cevap 412 göst.
14 Ekim 2023 Diğer kategorisinde Fatmayaren (877 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 129 göst.
29 Ağustos 2022 Aile kategorisinde 12345678910 (13 puan) tarafından soruldu
0 oy
35 cevap 819 göst.
0 oy
4 cevap 1,065 göst.
6 Ocak 2021 Aile kategorisinde feyza11 (9 puan) tarafından soruldu