0 oy
174 göst.
Diğer kategorisinde (11 puan) tarafından
Kızlar bebegim 14 nisanda 1 yaşına basicak emzirmeyi bırakmayı düşünüyorum inek sütü verecem ztn ek gıda herşey yiyor geceleri aşırı meme bağımlısı  çok uyanıyor ve Işe baslycm aktardan sabır taşı aldim kullanıcam beni lincleycekler yorum yapmasın sadece 1 yaşında emzirmeyi braktnz mi nasıl braktrdnz 

11 Cevaplar

+1 oy
(820 puan) tarafından
Yok canım bunda linçleyecek ne var alt tarafı 1 yaş bebeğini memeden kesip inek sutune baslatacakmissin . Seni anlamayıp lincleyecek bebeğini emzirip yada mama ile büyüten cahilleri de ciddiye alma kustahliklarina ver 
(7,106 puan) tarafından
Ben :9  sütüm kesildi cahil ben işte mama ile besledim hemde Aptamil devam sütü ile :) tüh bilseydim inek sütü verirdjm . Şimdi bir yasinda :)
tarafından
Cahil cahil konusma arkadasım bak kalsiyum ve kemik gelişimi için çok iyiymiş ve 2 bardak içmeliymiş. Bizde akıllı gezen sal.aklardanız heralde :)) birşeyi yanlıs bilip birde öyle arkasında durmaları yok mu deli oluyorum.
(820 puan) tarafından
Öğrenin işte bu bilgiler kitaplarda yok. Bizim çocuklar bu yüzden kalsiyumsuz kaldı vitaminsizler :)
-Reklam-
0 oy
(11,284 puan) tarafından
Benimkide asiri meme bagimlisiydi 20 aya kadar dayandim ama canim yinede ki ona bile erken dedim aglaya aglaya kestim. Ne olursa olsun 1 yas cok erken bence
0 oy
(2,367 puan) tarafından
Canım senin mecburiyetin varmış ama.olmasaydi derdim iki yaşına kadar emzir sen bilrisin ben tüm kestim bir günde kesildi a emerek uyuduu için çok zorlandım 
0 oy
(5,406 puan) tarafından
Sabah emzir git akşam gel emzir, ama sen bilirsin keseceksen inek sütü verme hiçbir faydası yok. Yaşı küçük zaten seni zorlamaz kesilir 
(11 puan) tarafından
Nasıl yok cnm kalsiyum kemik için çok faydalı günde en az 2 bardak içmeleri lazım bir yaştan sonra
tarafından
Çok mu zekisin sen :) nerden edindin bu engin bilgileri?
(5,406 puan) tarafından
En azından senin kadar bilinçsiz değilim çok şükür. Biraz araştırın da öğrenin hatta ne kadar zararlı olduğunu
tarafından
Post sahibine yazdım. Sakin ol
0 oy
(1,696 puan) tarafından
Ben de o sıralar biraktirdim, benim acil kesmem gerekiyordu üç gunde kademeli biraktirdim.gunduzu birden kestim, üç gün gece verdim.uc günün sonunda geceyi de kestim mama da aldığı için kolay oldu beni hiç zorlamadi.sabir taşı falan kullanmadım.senin acelen yoksa iki haftaya kadar yayabilirsin
0 oy
tarafından
Ay bende yazın bıraktırmayı düşünüyorum 21 aylık olacak o vakitlerde. Ailemin yanına gidince kalabalıkta kolay bırakılır diye umut ediyorum. Ama şimdiden kara kara düşünüyorum. 
(184 puan) tarafından
Bende aynı durumdayım şuan 18 aylık gurbetteyim yaza kadar dayanıcam kalabalıkta unutur blki. çok aşırı bağlı yemek bile zar zor yiyor sabır taşı da aldım denicem bakalım
tarafından
Senin zar zor yiyor bizim çorba makarna pilav harici hiç bişey yemiypr
0 oy
(7,162 puan) tarafından
Zaten bir yaşından sonra gece beslenmesi önerilmiyor canım gece kes ama gündüz vermeye devam et derim en azından sabah işe gitmeden önce akşam gelince ver. 
0 oy
(11,038 puan) tarafından
Ben kesemedim :( 26 aylık kaç aydır cebellesiyorum.zaten felaket bir çocuk.sqbir taşı da denedim öyle bile emdi.
(184 puan) tarafından
Sabır taşına rağmen emdi mi. Bu bni çok üzerr. Benimki de çok bağlı yazın sabır taşı ile kesmeyi düşünüyordum :/
(11,038 puan) tarafından
Vallahi emdi
0 oy
tarafından
Anam babam kes kes ama inek sütü verilmez 1 yasindaki bebeye naptin :)) mama veya devam sutuyle beslemen gerek. Kesmek icin de kademeli veya tiksindirme yontemiyle iki uc gune kabulleniyo zaten ilk gece uyku uyutmaz buna hazirlikli ol
0 oy
(1,694 puan) tarafından
Ben kızım bir yasindayken ise başladım. 8 saat evde olmuyorum. Sabah çıkınca emziriyorum, ben yokken hiç aramıyormus. Gelince tekrar emziriyorum. Yani çalışsanız da emzirme sıkıntısı olmaz 
0 oy
tarafından
Nasıl bırakılır ben de dinleyeyim 13 ayligiz 18 aylik olunca birakmayi düşünüyorum. Akil verdigimi düşünmeyin ama inek sütünün faydasi olmadığını hatta bebeklerde zarari olabileceğini söylüyor doktorlar ben de daha düne kadar aksini düşünüyordum ama son edindiğim bilgiler bu yönde. Vereceksen de mutlaka bir doktora danış araştır arkadaşım.

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 131 göst.
14 Şubat 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 82 göst.
0 oy
4 cevap 107 göst.
8 Ekim 2021 Diğer kategorisinde Manas (1,018 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 354 göst.
10 Şubat 2021 Diğer kategorisinde ❣Eylül ün annesi❣ (1,265 puan) tarafından soruldu

397,188 soru

11,879,617 cevap

35,995 kullanıcı

...