0 oy
168 göst.
Diğer kategorisinde (351 puan) tarafından
Merhabalar haftada 4 gün çalışıyorum saat 2 de evde oluyorum 2 oğlum var 1 ve 4 yaslarinda. Büyük kreşte küçüğe annem bakıyor 4 gün. Evde hiçbir işe yetişemiyorum. Yemek bulaşık çamaşır  çocuklar ancak yetişiyor.  Mübarek ramazan ayında namazı dahi zor yetiştiriyorum. İftar sofrasına oturup dua ederek başlamak istiyorum ama evde bir yoğunluk oluyor sürekli . Normal mı bn mı beceriksizim. Büyük küçüğü kıskanıyor aynı şekilde küçükte büyüğe vasladi kıskançlık tavsiyeleriniz neler annelerim

8 Cevaplar

+1 oy
(6,438 puan) tarafından
Aslında herkes çalışmana takılmış ama saat 2de evde oluyorsun büyük kreşte bence bir düzenin planın yok ondan bu şekilde zorlanıyorsun yemekleri gelir gelmez yapmalısın evde kaldığın günler yapıp buzluğa atarsan da faydalı olur yada bir gün önce akşam diğer günün yemeklerini yaparsanda kolay olur temizlik ütü işlerini evde olduğun 3 gün içinde hallet bence
(351 puan) tarafından
2 de eve geliyorum küçüğü emziriyorum seviyorum oynuyoruz 40 dk sonra büyüğü kresten almak için evden cikiyorum. Sonra markete ugruyoruz büyükle alinacaklari alıyoruz. Benim büyük çok nazlı okul çıkışında. Bir başlar naz yapmaya yatana kadar :) eve gelince ikisiyle vakit geçirmeye çalışırım. Sonra iftar hazırlığı bulaşık vs derken ertesi güne hazırlık ütü günlük utuluyirum dolapta kirisiyor :) temizlik işini halledemedim hergun pis ev süpürge ortaliktan kalkmaz  genelde hergun evi süpürururm.
(6,438 puan) tarafından
Ee tamam kız var işte düzenin sadece yoruyorsun bence kendini
-Reklam-
0 oy
(3,256 puan) tarafından
Yetişmemen normal 2 küçük çocuk birde çalişiyorsun yemek yaptığında çok yap ki ertesi güne kalsın 
0 oy
(692 puan) tarafından
Ay ben evdeyim ben yetişemiyorum 2bucuk 8aylik iki oğlum var birde sen çalışıyorsun Rabbım yardımcın olsun 

Mesela annenbsana geldiğinde gitmesin bebelere baksın sen iş yap öyle yetişir 
0 oy
(5,683 puan) tarafından
Çok zor vala tek çocukla çalışmak bile nekdr zor iki çocuk yemek iş güç tabi vala evde oldgum halde ve tek çocuk olduğu halde  namaza bile bazen ancak fark kullanyorum rabbim yaridmcin olsun 
0 oy
(3,996 puan) tarafından
Ben hamileyim izne ayrıldım  ev iş  bir arada asla yürümüyor cnm
0 oy
(11,930 puan) tarafından
Tek evladım var çalışıyorum. Mantığım yetiştiği kadar şeklinde. Hiç zora sokmaya gerek yok 
0 oy
(580 puan) tarafından

2 çocuk + hamilelik ve çalışmıyorum 

Ben de bitiremiyorum işleri 

Gün oluyor eşimin de yardımıyla yapıyoruz temizlik,yemek ertesi gün yine sil baştan

Bazen salıyorum topla topla ayni

İşlerle uğraşmak yerine çocuklarla oynuyorum

" Ömür biter,dünyanın işleri bitmez"

0 oy
tarafından
Tek cocukla yetişemeyen ben elendim. 

İlgili sorular

0 oy
18 cevap 436 göst.
13 Haziran 2024 Aile kategorisinde Nare88 (168 puan) tarafından soruldu
0 oy
23 cevap 672 göst.