+1 oy
1,045 göst.
Aile kategorisinde (57 puan) tarafından
Kizlar lütfen bana yardımcı olun aklımda soru işaretleri var 

Dün sabah ezanı okunmadan eşimle ilişki yaşadık

Hasta grip olmuşum die duş alma sogukdur dedi sabah alırsın dedi oruç tutcm dedim internete baktım cubupluykn oruç tutulur mu yazdım tutulur diyor ben anlamadım gitti 

Bazıları da Dior tutulmaz sabah ezanı okunmadan abdest alacan bazıları dio öğlen okunmadan abdest alacan şimdi hangisi doğru la ltfn bilgi verin kırmadım daha orucumu

31 Cevaplar

0 oy
(789 puan) tarafından
Senin nasıl bir kafan var ben anlamadım nasıl müslümansiniz yahu siz cunupli oruç tutulur mantığın alıyor mu birde gidip araştırıyor tutmayın su orucu ya o kadar basit birşey değil oruç tutma daha iyi 
(57 puan) tarafından
Peygamber efendimiz bile uyumuş  cunupluyken sen neyin kafasını yasiyorssn
(57 puan) tarafından
Cvp versinler bilgi alayım die post açtım senin gibi terbiyesizlerle yuzlesemem
(57 puan) tarafından
Millet alışmış kendi kendine fikir vermeye fetva vermeye gitde bı hoca dinle
(57 puan) tarafından
(57 puan) tarafından
Biz birşeyi oyun etmedik aptl aptl konusmaa biz neyin  ne olduğunu gayet iyi blioruz KAP'a ceneni sanane lan benim ilişki hayatımdan
-Reklam-
0 oy
(1,407 puan) tarafından
Evinin içine kar yağmıyordur bence, bir abdest duş 15 dakika olsun hadi aceleyle yapsan. Biz hayatta o şekilde kalamayiz o iş bittiği dakika banyoya direk. O şekilde uyumak yada oruç tutmak şöyle dursun
0 oy
(3,850 puan) tarafından
Bile isteye abdest almamak bile isteye orucu tehlikeye atmak demektir, olmaz. Velev ki abdestsiz uyuya kaldın, istemeyerek. Ozaman sabah abdestini alıp oruca niyetlenip devam edebilirsin, kaza da gerekmez. 
0 oy
(140 puan) tarafından
Adetkende cünüp sayılır ve tutulmaz buda aynı yola çıkar 
(3,154 puan) tarafından
Adet olmak farklı cunup olmak farklı. Adetli kişi cünüp değildir. Cünüp sadece cinsel ilişki sonraki hal için kullanilan bir terim.
(140 puan) tarafından
Adetliykende cenabet sayılmıyormu?
(3,154 puan) tarafından
Adet olmak ve cunup olmak farklı şeyler. Cenabet yani cünüplük hali sadece cinsel ilişkiden sonra olur. Yani adetli bir kadın için cünüp terimini kullanamayız.
(140 puan) tarafından
Madem adetliykende cünup olmuyorsa neden gusül abdesti alınıyor
0 oy
tarafından
Ben öyleyken ölcem diye ödüm kopuyor. Gerçi eşle olduğundan sorun değilmiş heralde o konuda bilgim yok ama. Ben eşimden önce hemen girer alırım. Onuda öyle yatırmam kendimde. Sabaha kadar bebe emiyor ya da ağzıma lokma atsam günah değil mi bilmiyorum ki. Bana hep attığın adım haram diye öğrettiler. 
0 oy
(5,464 puan) tarafından
Vala bı ara bnde duymuştum oglyee kadr galiba bnyo gerekiyormus ama yine yikasaydin keşke saçlarıni kuruturdun hani namazın kazası olurda sonuçta oruç ramazan ayı yine yikasaydin cnm ben hemen yıkıyorum öyle uyiyroum 
0 oy
(684 puan) tarafından
İlişki yaşanır yaşanmaz duş alınması taraftarıyım ben sonucta bir deprem sorunu var bulunduğum yerde (Düzce'de oturuyorum ve iki senedir devamlı deprem oluyor ) hoş bundan oncesinde de işimiz bittikten bı 10-15 dakika içinde hemen duş alıyoruz ne olursa olsun olası bı durumda cünüp ölmek istemem 
0 oy
(4,651 puan) tarafından
Olmaz kuzu. İmsak vakti girmeden abdest alman.lazimdi. keyfi olarak.oglene bırakmışsın gusülü. 
0 oy
(9,025 puan) tarafından
Yok artık bana saçma geldi Bi ezan okunmadan geçmeden gusül alınmalı o şekilde edilen niyet olmaz bence  fetva hattına sor

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 239 göst.
20 Mayıs 2023 Diğer kategorisinde Mevlanaa (4,858 puan) tarafından soruldu
0 oy
20 cevap 558 göst.
9 Haziran 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 199 göst.
9 Mayıs 2022 Diğer kategorisinde Mucizemm233 (102 puan) tarafından soruldu
0 oy
17 cevap 687 göst.
1 Nisan 2022 Diğer kategorisinde Kuckprensesn.annsi (419 puan) tarafından soruldu

385,045 soru

11,516,113 cevap

35,176 kullanıcı

...