0 oy
293 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (270 puan) tarafından
8 tane dikişim var kızlar 1 Nisan'da doğum yaptım canım çok yanıyor o kadar benim için travma kaldı ki 1 saat uğraştılar dikiş için asla oraya dokunamiyorum çok korkuyorum elimde batikon var ama hastanede uyguladılar aşırı canım yandı o yüzden şimdi kullanmaya korkuyorum nasıl geçecek bu dikiş yaraları ağrıları 

19 Cevaplar

+1 oy
(7,358 puan) tarafından
Ne çektim oturamıyodum ben üstelik 1 ay kasıklarım çok acıyodu iş yaptırmadı bi süre 
(6,759 puan) tarafından
Aynen bende canim:((((
-Reklam-
0 oy
tarafından
Ay Allah yardımcın olsun benım en buyuk korkumdur bu sen atlatmıssın annelık gucuyle ♥️ bıldıgım kadarıyla temız ve kuru tutmak lazım bır de batıcon suruyordu burda kızlar
0 oy
(12,535 puan) tarafından
Allah bağışlasın canım 

Her lavaboya gittiğinde kurula batikon ilik suya karıştırıp otur daha hızlı iyileşecek 
0 oy
tarafından
Vallahi canım mecbur batikon surecen ki iyileşsin her lavabodan sonra iyice kurula batikonu yavaşça pamukla sür çabuk toparlanirsin dikişin de azmış korkma 
0 oy
tarafından

Ben batikon kullandım her WC’den sonra 3 güne iyileşti. Kendimi sürekli gazladım :) doğum yaptım bu ufacık dikiş mi canımı yakıcak diye diye sürdüm hep. 

0 oy
(7,424 puan) tarafından
Ben hicbisey kullanmadim 5 dikisim vardi ilk gebelihimde kuru tutmam yeterli oldu düstüler ztn yara iylesene kadar eridi gittiler
0 oy
(410 puan) tarafından
Bnde kırk gün önce ikinci doğumumu yaptım tek yapacağın şey temiz ve kuru tutman orayı dikişler kendiliğinden dusuyo zaten bnmde dikiş atmaları yarım saat sürdü nerdeyse çok kötüydü ama geçti hiç biseyim yok şu anda seninde geçer inşallah 
0 oy
(4,924 puan) tarafından
Canım ben tam 28 gün önce doğum yaptım ve çok dikisim vardı 2 haftada biraz daha iyi olmuştum orayı sıcak suyla yıkayıp kurulayıp batikon sürüyordum öyle biraz daha iyi oluyordum daha yeni yeni tam oturabiliyorum üzerine zor valla 
(270 puan) tarafından
Kaç dikişin vardı canım batikondan çok korkuyorum cesaret edemiyorum valla
(4,924 puan) tarafından
Canım kaç olduğunu bilmiyorum ama afedersin makata kadar dikiş var
0 oy
(5 puan) tarafından
Batikonu direk surersen dikis yerini kurutur ve o canını yakar batikonu suya karıştır ılık suyla taharet al ve batikonu su sür sonrasında ben hep fön makinesini ılık ayara alıp kurutmustum oramı çünkü ne kadar kurulacak da iyice bastırmadan silinmiyor o yüzden öyle tutup her WC sonrası kuruttum sık ped değiştim kuru tuttum bide bazen kantaron yağı sürdüm bı hafta sonra düşmeye başladı dikişlerm
0 oy
(553 puan) tarafından
Bana doktorum temiz tut kuru tut sadece su dedi reçete olarak da izotonik su yazdı ama ben üşendim bir iki kere kullandım onun dışında lavabodan sonra yıkayıp saç kurutma makinası ile ben kurutuyor dum uzak tutup bir 20 gün kadar bı şekilde dikkat ettim 
0 oy
(66 puan) tarafından
Canım benim Dr duş aldıktan sonra saç kurutma makinasıyla  kurut desi hep islak kalmasın orası dedi öyle yaptım çabuk iyileşti ve duştan sonra kuruttuğumda  çok rahatladım  iyi gelirdi dene 
0 oy
(2,405 puan) tarafından

Öncelikle gözün aydın Kurban olduğum RABBİM evladınızı sizlere bağışlasın hayırlı Sağlıklı ve Salih evlatlardan olması duasiyla Âmin Âmin Âmin Âmin sizede Şafi isminin yüzü suyu hürmetine şifa ihsan eylesin Âmin Âmin Âmin

Dikişlerini temiz tut ılık su ile temizlen batikonu sür bir hafta sonra sarı kantaron yağı al sabah akşam olmak üzere günde iki kez kullan hem dikişleri yumuşak tutuyor kuruyup batma hissini engelliyor hemde iyileşmene yardımcı oluyor doktorum ilk dogumumda onu tavsiye etmişti ikinci dogumumda ben aldım kullandım şükür iyi geldi çok geçmiş olsun şimdiden 
(270 puan) tarafından
Güzel duanız için Allah razı olsun batikon aldım ama çok korkuyorum yakar diye yakıyor mu acaba
(2,405 puan) tarafından
Yok yakmıyor
0 oy
(5,368 puan) tarafından
Ben hicbirsey yapmadım canım temiz tutmaya çalıştım elimden geldiği kadar ve sen daha yeni doğum yapmışsın ağrın sızın illaki olacak ben 10 15 gün felan dikkat ettim ağrım oluyodu dikişlerim de 40 a kadar anca düştü 
0 oy
(2,387 puan) tarafından
Kullan baticonu mutlaka. Benim de öyleydi birde kabız olmuştum. Ikınmaya da korkuyordum dikişlerim patlar diye korktum hep. Şimdi gözünde büyüyo birkaç güne düzelir 
(270 puan) tarafından
Bende kabız oldum 1 nisandan beri çıkamadım daha korkuyorum çünkü;(
(2,387 puan) tarafından
Lavman yap bari oda zorluyo insanı çok çünkü
(270 puan) tarafından
Makattada dikiş var onu hiç yapamam
(2,387 puan) tarafından
Ooo Allah yardımcın olsun
0 oy
(6,247 puan) tarafından
Canın yansada sür batikon çok etkili iltihap kapar ya da geç iyilesirse daha kötü. İç çamaşırını ütülemeden giyme sürekli temiz ve kuru tut kendini 
0 oy
(6,759 puan) tarafından

Kız valla ikinci cocuğu dikişler yüzünden korkuyom 50 gün e ağrısı zor geçti:'(  aklıma gelince canım yanıyor. Geçmiş olsun inşallah iyi olursunuz. 

0 oy
(15,036 puan) tarafından
Batikonu kullanmalısın. Fito krem vermişti bı de doktor. 20 gün sürdü benim. 20 gün sonra rahatlasim baya. Sonra mastıt çıktı . Bı de onla uğraştım. 1 ayım coptu
0 oy
(4,961 puan) tarafından
Bende ck kotuydum 1o. Gün oturabilmistim düşün ama batikon sürme senden bebeğe geçiyor süt yoluyla ve bebeği tiroitlerini etkiliyor bn yasadim canım, sen orayı yıka tuvalet sonrası pamukla kurula yada kurutma makinası ile okadar yeterli geciyo biseycik kalmıyor ama şuan daha yenisin sabır et
(270 puan) tarafından
Ağrıdan açıdan ölüyorum ne zaman geçecek ay yaşadıklarım o kadar ağır geldi ki hala nasıl ölmedim diye düşünüyorum
(4,961 puan) tarafından
İnan beterini bende yaşadım şuan 2. Çocuk hayallerde kaldı, 1 saate yakın 2 doktor dikti düşün, 1o gün düz oturamadm kendi banyomu yapamadım yardım olmadan falan ve o günlerde hastanede çocuğm için kosturdum bazı sıkıntılar olmuştu yanıyodu oran resmen, ama şunu anladım hareketli olunca daha iyi iyilesiyo, sen şuan acele etme zamana bırak canım sabret gecicek söz sana, sadece temiz tut kurula yeterli
0 oy
(4,859 puan) tarafından
Daha yeni doğum yapmışsın yakmayan batikon var ondan kullan ilk 10 gün biraz öyle açın olur özellikle belli bı kısımda sonradan geçer merak etme birde o eczaneden alınan batikonsa yakmayandan vermişlerdir eğer onu kullanmaz isen mikrop kaptirirsim daha beter canın yanan her duş sonrası sür pamukla lavabodan cikarkende her zaman değil ama arasıra sür 

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 210 göst.
29 Eylül 2022 Diğer kategorisinde Aayfer (49 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 175 göst.
14 Nisan 2022 Diğer kategorisinde ftm.omr (1 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 74 göst.
14 Ekim 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Mekace (1,538 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 392 göst.

378,370 soru

11,325,529 cevap

34,777 kullanıcı

...