0 oy
926 göst.
Aile kategorisinde (48 puan) tarafından

Kızlar agustosta 1 sene olcak dogum yapalı ama bi anda çok kilo aldım ve eşim bunu sürekli yüzüme vuruyor vermek istiyorum tabi ama o kadar üstüme geliniyor ki kilo yüzünden bende inatla halimden memnunum diyorum esimde sürekli aynı seyi tekrarlayıp duruyor cok cirkin oldun falan filan cok üzülüyorum artık sezaryan göbeğimde kaldı gitmiyor nasıl vercem bu kiloları ben:(

27 Cevaplar

+4 oy
(7,376 puan) tarafından
Madem kilo alınca beğenmiyor laf o zaman çocuk diyede tutturmayacaklar valla çok biliyo onlar ilk onlar kendine baksın 
(6,180 puan) tarafından
Valla çok haklısn dediklerine aynn katılıyorum çocuk dünyaya getirmeyi öyle kolay saniyo bazıları
(48 puan) tarafından
Aynen canım sanki o hic kilolu degilmis gibide lafı bana atıyor
(7,376 puan) tarafından
Kiloluysa de ben çocuk doğurdum da böyleyim sen sade yemekten böylesin ben sana karışıyorjm mu de kız
(48 puan) tarafından
Wllaha cevap veriyorum kız ama bi yerden sonra ben pes ediyorum yom etkili kilo verme yöntemi hele göbek nasıl gidicek
(7,376 puan) tarafından
Valla canım hiç takma takarsan kilo veremezsin valla kafaya takınca öyle şeyleri daha zor oluyor kilo vermek
-Reklam-
+1 oy
(916 puan) tarafından

G,ötünü yesin :angry::angry:

+1 oy
(7,118 puan) tarafından
Eşin bu kadar kaba olmasaymış keske. Bir seyleri söylemeninde adabı vardır. Yanlış anlama insanın eşinden beklentisi olması gayet normal. Adamlara haksızlık etmeyelim. Kilo dediğin iyi bir sey olsa hepimiz savunalım ama değil. Kim ister löpür löpür her tarafı yağ baglamış insanla evli olmayı.  Evlendik beni her halimle kabul etmek zorunda gibi dayatmalarda bulunmak sadece haksızlık olur. Sağlık sorunu ile alakalı kilo alımına bir sey demem fakat insan boğazını tutmayıp sürekli tıkındığı için kilo alıyorsa bir durup düşünmeli. Kilolu hiç bir kadın kendini begenmez, sevmez. Ben böylede mutluyum diyen yalan söylüyordur. Kilo cinsel hayatı da olumsuz etkiliyor malesef. Bir yerden başlamak gerek.
(48 puan) tarafından
Aynen canım katılıyorum sana evlenmeden önce 53 kiloydum dogum yaptım hem göbek kaldı hem kilo aldım bi anda o kadarda yemem aslında nasıl oldu bende bilmiyorum bende bu durumdan rahatsızım ama eşimden cevremden cok baskı görüyorum
(7,118 puan) tarafından
Kimse dedi diye değil, kendin için bir seyler yap. Sen küçüldükçe yemek yemekten haz bile etmeyeceksin. Sadece karnın doysun diye yiyeceksin emin ol. Kadın olarak ben bile sevmiyorum kiloyu. Dediğim gibi adamlara haksızlık yapmaya gerek yok. Kilolu kadınların %99 u eşim beni böyle seviyor masalına inandırıyor kendini. Sevmek baska sey begenmek baska sey.
(48 puan) tarafından
Tabiki öyle ama eşim icin değil kendim icin vermek istiyorum ama sürekli yüzüme vuruyor
(7,118 puan) tarafından
O da onun  ayıbı.
0 oy
tarafından
Ay sanane be sümsük deseydin verin ya cevabınızı 
(48 puan) tarafından
Veriyorum ama yinede cok üzülüyorum
0 oy
(1,389 puan) tarafından
Valla benm eşimde hiiç sevmiyor kiloyu 1.70 boyla 11 senedir 50-55 arasıyım ama eşim istediği için değil bünyem almıyor. Hamileliklerimde 24-27 arası kilo aldığım halde kalmıyor. Allahtan kalmıyor. Hamileyken benden soğuyo musun diye sürekli sorardım saçmalama karnında canım var benim bu halin benm en sevdiğim halin ama doğumdan sonra kalmasın derdi :) 
(48 puan) tarafından
Aslında dogumda ben sadece 6 kilo aldım ama dogum sonrası gobek kaldı üstüne bi anda kilo aldım
(8,323 puan) tarafından
Troıd degerlerıne iyot eksıklıgıne bır de d vıtamını degerlerine baktır canım kg almanın sebeblerı bunlardan biri
(48 puan) tarafından
Tiroid vardı bende batırdım en son iyidi bi daha baktırcam canım
(8,323 puan) tarafından
Baktır o zaman canım bende de aynı sorun var cok zor verıyorum kg yı hızlı alıyorum
0 oy
tarafından
O 4 4 lukmu sende onu eleştir 
0 oy
(1,862 puan) tarafından
Veremen zor işin yemeyecen spor yapacan oda çocukla zor ama yapan yapar ya ben misal 12 kilo verdim devam ediyorum 
(48 puan) tarafından
Nasıl verdin canım
(1,862 puan) tarafından
Aç gezdim çok ağladım
(1,862 puan) tarafından
Ilk başlarda çok zordu ama su an iki aydır hiv ekmek yemedim misal ve çok memnunum rahat giyinebiliyorum artık ve canım çok fazla yemek istemiyor ekmeksiz az bi yemek le doyuyorum
0 oy
(802 puan) tarafından
Sanki keyfine aldın kiloyu psikolojik baskı yapıyorlar insana benimkide bana aldigimda boyle degildin diyo sanki sen boyleydin diyorum saka yapiyorum falan diyo sonra bende kilo vermek istiyorum zaten sagligim icin ama surekli soylenince cidden insanin siniri bozuluyor.
(48 puan) tarafından
Aynen canım bıraksalar zaten ben kilo vermek istiyorum ama herkes cok bilmis gibi laf yapıyor
(802 puan) tarafından
Bana annemin kuzeni dedi 2.5 aylik falandi bebegim o zaman ne çok kilo almissin (bunu diyende kilolu yani) bende bebek dogurduk yeni olsun o kadar dedim :) hayir zaten dogumum zor oldu dogum basladi 8 cm falan aciklikla hop sezeryana aldilar odaya geldim dogum sisligim indi oh dedim odemler gitti sonra iki kati odem yaptim(10. Gun kendi ayakkabimin icine girdi ayagim ve hala cok sistim) ve onun gitmesi uzunca bir zaman aldi aynada baktigimda kendime zayiflamis geliyorum ama simdi onceki resimlere baktigimda hala sismisim burda ben birde zayifladin diyordun kendine diyorum :)
0 oy
(597 puan) tarafından
Doğrusu ben bu konuda farklı düşünüyorum.yani doğum yapmak kilo almaq için bahane olmamalı.insan aldiği kiloyu verebilir eğer isterse.inat yapip ben böyle rahatim demeyin kime ne faydasi var.ve ilk önce kendini için vermelisin zaten.
(48 puan) tarafından
Ya zaten bende kendim icin istiyorum ama cevrem cok baski yapıyor ben buna cok sinir oluyorum
0 oy
(10,922 puan) tarafından
Bu adamlar gerizekalı kendi pis kellerine bakmazlar yüzleri essek birseyine donmuş ına bakmazlar kadını eleştirirler. Bana bir kere dedi eski esim mahkemede sundum. Ve agır kusur sayılıyor. Kocanın haberi olsun
(48 puan) tarafından
Hayır yani kendide göbekli ve sonucta ben bi can verdim ona keyfimden kalmadı o göbek firsat verseler veririm insllah ama nerde
0 oy
(5,837 puan) tarafından
Bacım bi çocuk Daha istediğinde sen doğur bunuda de nefret ediyorum bu ya seviyorsan kilonu gerçekten eşin b.k yesin ha zayıflamak istiyorsan diyetisyen spor salonu vs git bacım ağzı çalışacağına cebi çalışsın. 
0 oy
(913 puan) tarafından
Ben senin yerinde olsam biraz zaman ver bende sevmiyorum ama şuan rejim yapacak halde değilim derdim ve ilk firsat bulduğumdada rejim yapardim belki eşin sen öyle dedikçe farkina var biraz kilolusun diye iyice abartiyor
(48 puan) tarafından
Çok üzülüyorum gerçekten her taraftan bi laf geliyor kilomla ilgili
0 oy
(1,223 puan) tarafından
Karsindaki kim olursa olsun seni fiziksel ozelliklerini elestirmesine kusur bulmasina izin verme zayiflicaksan bile o dedi diye degil kendin icin zayifla. Halinden de memnunsan kal oyle kimse icin kendini degistirme sana laf etmeden once kendine bakiyomu acaba bi
(48 puan) tarafından
Kendim icin cok istiyorum ama insanlar o kadr baskı yapıyor ki cok sinir olmaya başladım
(1,223 puan) tarafından
Insanlarin ne dediklerini umursadigin surece mutlu olamazsin.
(48 puan) tarafından
Biliyorum takmamaya çalışyorum ama biri göbeğe bak der biri afedersin kıçın büyümüş der biri bak artık sana anca bilmem kac beden olur der gelde takma bacım
0 oy
(8,323 puan) tarafından
Allah bıldıgı gibi yapsın gizli bi sekılde diyetisyene giderim spor yaparım o kıloyu verir yukardan bakarım bısey derse hadi ordan begenmıyodun derim.Esin cok mu fit çok mu yakısıklı da senı hakir görüyor
(48 puan) tarafından
Yok wllaha göbeği benimkiyle yarışır ama anca bana laf atr
(8,323 puan) tarafından
Sen kendininkine bak yarım dünya oldun bana laf atıyosun de .
0 oy
(563 puan) tarafından
Bende vermeye çalışıyorum 7 Ay oldu sezeryan oldum bogazımızı tutmamız lazım ve spor evde leslie videoları izleyeyip yapabilirsin başlasan verirsin ben 7 kilo verdim 10 kilom daha var. Erkekler sevmiyor kiloyu 
(48 puan) tarafından
Bende cok göbek kaldı sizde de var mı acaba
(563 puan) tarafından
Bende göbek fazla yoktu dogumdan sonra da zaten şimdi plates yapıyorum daha iyi oldu ben korse kullanmıştım galiba onun faydası oldu
(48 puan) tarafından
Bende var ve sanki günden güne daha da sisiyor
0 oy
(27,352 puan) tarafından

Öyle deyince deki Aynada kendine bak bı sonra bana laf yap susar az cevabıni verin sessiz pasif durmayın nerden inceyse ordan kopsun neki yani bu kadınların çektiği kendileri bulunmaz kumaş mi hiçmi kusuru yok kurban olsun evlat vermişsin annelik yapıyorsun az gözetir insan patavatsız patavatsız konuşmuş 

(48 puan) tarafından
Ya cevap veriyorum ama yine de içime dert oluyor
(27,352 puan) tarafından
At Toton altına otur sessiz kalma sadece
0 oy
(3,259 puan) tarafından
Hiç bir kadın çok çirkin oldun sözünü haketmez. O senin kalbinin çirkinliği diyemedin mi. Anne oldum ben o senin bakan gözünün körlüğü diyemedin mi. Karnımda can taşıdım onu besledim kolaysa hadi yap bakalım diyemedin mi
(48 puan) tarafından
Çok söylüyorum ama çevremde de cok baskı var gerçekten sok oluyorum bazen bi salsalar vericem ama inatlasıyorlar sanki
0 oy
tarafından
Benimki de çok zayifladin bu halini sevmiyorum diyip duruyor. 
0 oy
(4,969 puan) tarafından
Bnm yerine sen doğur da gör bak nasıl kilo alınır deseydin  ne adamlar var ya rabbim sana sabır versin boşver evladına bak cnm
(48 puan) tarafından
Bacım kendide kilolu ama onunki göze gelmiyor herhaldw
(4,969 puan) tarafından
Kız boşver takma onu
(48 puan) tarafından
Öyle olmuyor işte ya insan wllaha cok kafaya takıyor bide bunları diyen esinse tabi
(4,969 puan) tarafından
Tatlım bak bn  73 kiloyla hamile kaldım 86 ya kadar çıktık bnm boyum 170. Bn zaten biraz iiri yapiliyim kemiklerim ağır zayflasanda böle  göze glmyr bnde kocama yedrdim bn kilo aldıkça oda aldı doğumda hepsi gtti 3 kilom kalsi sonrasında bn aldım ye kilo olsun dediler ona inandım daha doğum kiloları vermeden şuan yine hamileyim aslında eşinin anlayışı burda çok önemli ona güzel bir dille desen ben üzülüyorum falan diye . Belki bebeğin var çok çıkmıyorsun evde egzersiz yap tatlı ekmek falan kesişen bn yapamadım vala bn sen dirayetli çıkar yaparsın
0 oy
(14,032 puan) tarafından
Her gece uyumadan önce karnına streç bağla annem o şekilde eritti göbeğini. Ve düzenli olarak her gün ortalama 10 dk plank yap ekmeği hamuru abur cubur u kes. Sağlığın için yap bunu kendi psikolojin için. 
(48 puan) tarafından
Kesicem canım çünkü bende bu durumdan rahatsızım

İlgili sorular

0 oy
11 cevap 1,005 göst.
31 Aralık 2020 Diğer kategorisinde Elem (71 puan) tarafından soruldu
0 oy
19 cevap 2,394 göst.
24 Ekim 2020 Aile kategorisinde Selimbebek (942 puan) tarafından soruldu
0 oy
31 cevap 1,488 göst.
9 Temmuz 2023 Aile kategorisinde MimozaCicegi (67 puan) tarafından soruldu