0 oy
427 göst.
Güzellik-Bakım kategorisinde (93 puan) tarafından
Kızlar bı düğün olduğunda bileziklerinizi uzun altın kolyelerinizi takıyor musunuz ben hiç takmıyorum sevmiyorum cahilce ve gorgusuzce geliyor bana ben sade ince bı künye ve alyansim la gidiyorum. Sizler takıyor musunuz hele o uzun kolyeler var ya altın kolyeler ayy görünce gına geçiriyorum düğünde herkes takiyo 

32 Cevaplar

+4 oy
tarafından

Cahilce olan ne. ? Bence senin bu söyleminde çok cahilce.

Sen altın takmayı sevmiyorsun diye kimsede mi takmiycak.

Takmiycaksan niye aldın ?

Ben evde bile takıyorum bileziklerimi hiç çıkarmıyorum. Şıngir şingir hoşuma gidiyor. 

Sanane kim ne takiyorsa:angry:

(4,298 puan) tarafından
:))) aynn herkesin zevki rahati  farkli ben alyasn bile takmam. Kuzenim. Bileklikler kunyeler  munyeler dolu kolu altin da degil sahtelerinden hepsi set met takio evde. singir singir ona gidince. Singirti sesinden cocugum uyuyamio:)))
Ben cahil gibi degilde cingene gibi hissediyorum kendimi takinca :))
Singir singir lafina binaen buraya yazdim singirti sesini yiksa sana bise dedigim yok canum:))
tarafından
Öyle deme kız neden çingene gibi olsun.
Bazıları takı takmayı sever Bazilarida elimde bir yüzük olsun rahatsız olur.
Kapaliyim ama kupem eksik olmaz. 2 şer delik var kulağımda bir cift altın bir çift  çelik var.
2 bileziğin var oda kolumda. Altın kunyem var çeyrek bilekligim var onlarda kolumda. Boynumda altın kolyelerik var. Öylede uyurum. Çokta seviyorum. Kimene benim takip takistirdigimdan değil mi .. bunun neresi cahilce.
Ay aman milleti elestircez diye saçma sapan post açıyorlar.
(4,298 puan) tarafından
Aynn kimisi sever benim annem bana zorla taktirio bayramda dugunde :))zaten takmayida beceremiom. Tekrasimla alyansimi takiyorum yarim saat sonra ya suratimi ciziyorum ya elim kolum cizilio ya cocugun suratini ciziyorum batio bana :))
tarafından
Hahah ;)) iyi yapıyorsun tak boşver.
-Reklam-
+2 oy
tarafından
Sevmemek ayrı cahilce görmek ayrı neden cahilce olsun ki biraz üslubuna dikkat etmelisin bence üslup ve konuşmayı bilmemek cahilcedir
(6,381 puan) tarafından
Napiyorsun bebiş nasil
(7,789 puan) tarafından
Vurdu ve gol oldu. Kesinlikle haklısın. Bir sevmiyorum demek var bir de iğnelercesine sevmiyorum demek var. Arkadaş biraz değişik bir üslup kullanıyor sanırım. Çok yanlış
(7,789 puan) tarafından
Kız Esma aynı anda yorum yapmışız aynı kişiye
(6,381 puan) tarafından
Aynen nur ❤️ sen napiyon kuzum
tarafından
Bebiş iyi çok şükür 8 gün sonunda kızıma kavuştum çok özlemişim bebişimi❤
Bende hayran kalıyorum takı takan kişilere nasıl rahat ediyorlar diye hele çocuklu olanlara ben yüzüğü bile çıkarttım keşke bende rahat edebilsem bende takardım
+1 oy
(48,761 puan) tarafından
hic takmadan satip araba aldik bizim burdada ust uste takıyorlar bende hos bulmuyorum 
+1 oy
(119,533 puan) tarafından
kendi dugunum harici takmadim hic 
+1 oy
(426 puan) tarafından
Takmayı sevmiyorum diyebilirsin cahilce geliyor ne demek ya altın takmak niye cahillik olsun iyice saçmalamasssın
+1 oy
(2,369 puan) tarafından
Peki bı cahiliz sen profesör sun. 
0 oy
(12,861 puan) tarafından
Takmıyorum zaten o zincirler altındaki kocaman altınlar çok çirkin görünüyor bana göre bende sade şık olmayı severim
0 oy
(7,342 puan) tarafından

Yooookkkiiiiiiii takayımm:D

(93 puan) tarafından
Olur inşallah:) birgün
(7,342 puan) tarafından
Ay inşallah ya
0 oy
(1,226 puan) tarafından
Ben bileziklerimi bozdurup pırlanta aldım kolye küpe değişik değişik künye onları takıyorum beni gören kız nerede bileziklerin sattılar mı diyor doldurmuş kendini de ben pırlanta seviyorum ve ona yatırım yaptım gerek de yok o kadar milletin gözüne sokmaya yatırım amaçlı onlar zaten ne gerek var düğünde takmaya 
(93 puan) tarafından
Aynen ben de saklamisim yatırım için millete hava atmak için takılmamali ayrıca çok günah Ziynet eşyalarını göstermek
(1,226 puan) tarafından
Olan var olmayan var ben kolye ve küpe aldım set olarak yüzük aldım onlar da yatırım onları takarım mesela kolye aldım tektaş ve bagetli hiç cikartmadim nazik ve kibar duruyor ne yapayım boynumda kocaman altını
0 oy
(1,994 puan) tarafından
Ev alırken verdim altınları ama vermeden öncede takmiyordum düğüne giderken. Herkes sen yeni gelinsin tak diyordu  
0 oy
(6,456 puan) tarafından
:) yani böyle bir post açsam tıpa tıp aynı cümleleri yazardım inanılmaz görgüsüzce geliyor banada. Hani bir iki bilezik takılırda ya eltim mesela kuzenin düğününde nesi varsa takmıştı bende sadece sade bir kolye ve bileklik takmıştım ( benimde altimalarım var ) Allah'ım herkes ona görgüsüz gözüyle baktı yemin ediyorum bir daha da hiçbir düğünde takmadı. 
(9,247 puan) tarafından
Bu ben:)
0 oy
(2,121 puan) tarafından
Hepsini bir takip göstermeye çalışmak gorgusuzluktur. Kibirliliktir. Kibir de şeytandandır bazen gubluk taktigim takılarımdan bile kibir mi oluşturuyor acaba diye huzursuz oluyorum. Boşverin takmayın gösteriş iyi bir şey değil 
0 oy
(3,457 puan) tarafından
Sadece  ablamın düğünde  takdim bide abimin düğünü olsa takarım onun dışında bankaya koymuşum 
0 oy
tarafından
Bazı çok akraba olan yerlerde takmak zorunda kalıyordum yoksa ayy hiç birşey yapamamislar ee tabi normal birşeyleri olmaz kimseleri yok diye o söylensin istemiyorum eşime taktiğim oldu ama onun dışında hiç sevmem kuyumcu dükkanı gibi 
0 oy
tarafından
Şuan yok olduğu zaman da takmadım çünkü kadının ziynet eşyalarını namahreme göstermesi HARAMDIR 
0 oy
(1,279 puan) tarafından
Dediğin tuğralılardan falan yok canım ama benim setim var, oldukça şık ve zarif. Özel günlerde yemeğe giderken dahi takabiliyorum. Çok düğüne giden biri değilim kardeşimin düğününde setimi ve iki tane enli modern desenli bileziğimi taktım. Bunlar gündelik kullanabileceklerim olduğundan kasaya koymuyorum... kimse ne takmış diye incelemem ama kendimi iyi hissettiklerimi de yerinde ve zamanında takmaya özen gösteririm.
0 oy
(7,993 puan) tarafından
Valla haklısın bendede hiç heves yok takmaya ne bileyim çok saçma geliyo millet dolduryor maşallah kollari ne gerek varsa anlamıyorum bizim gelin abimin eşi masallah bir resimde eski eşinden kalan altinlari koluna takmış öyle resim çekmiş onlar çok gösterisi seviyo kız kardeşide aynı kendi gelinleride aynı fotoda bakiyorm.hep bilezik kollarında hiç birinide sevmiyorum valla
0 oy
(11,416 puan) tarafından
Tugrali ve çerçeveli yarım üç var tugrayi hiç kullanmıyorum yarım olanı takıyorum bilezigim yok ama bizim burda takarlar düğünler öyle salon düğünü olmuyor 3 en az 2 gün oluyor sabahtan akşama kadar sürer 
0 oy
(1,022 puan) tarafından
Ne düğünü evlenmişsin Bi tanesi geçen 

Ta boynundan göbeğine kadar Bi tupramı neyse artık hiç sahip olmadığım için bilemicem onu takmış

Eline alyansın tektaşını yüzüğünü bileziklerini direklerin kadar doldurmuş göstere göstere geziyordu 

Ne kadar görgüsüzce 

Yoldan geçenlere gelin beni soyun der gibi hiçde hoş durmuyor 

Üstünde normal günlük kıyafet üstü altın dolu görmemiş,
0 oy
(712 puan) tarafından

Normal gezmelerde bayramlarda fln takmam ama bi düğün dernek olsun takarım onlar aksesuarım benim. Gösteriş veya gorgusuzlukten takmam hoşuma gider şıkır şıkır. Zaten yarın birgün ev arsa bisey alınırken bozilcak birdaha yerinede gelmicek  muhtemelen. Ondan bu günler de geçici 50 yaşına gelince zaten yakışmıyor :D

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 290 göst.
0 oy
6 cevap 342 göst.
28 Haziran 2019 Güzellik-Bakım kategorisinde Burçin1807 (32 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 132 göst.
9 Mart 2024 Aile kategorisinde hayallhanem (169 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 104 göst.
4 Ocak 2024 Diğer kategorisinde Ht (2,093 puan) tarafından soruldu

381,495 soru

11,421,737 cevap

34,978 kullanıcı

...