0 oy
722 göst.
Diğer kategorisinde (208 puan) tarafından
Kızlar yaa duyduğum şeyleri hemen birine anlatmak istiyorum kendimi tutamıyorum nasıl vazgeçerim bu huyumdan. Çok sinir oluyorum artık.. 

26 Cevaplar

+1 oy
(3,056 puan) tarafından
Sen bundan ne zaman vazgeçersin biliyon mu birinin de gelip senin en anlatılmayacak özel meseleni bilipte herkese anlattığında canın yandığın da vazgeçersin hani bir söz varya sütten ağzı yanan yoğurdu üfleyerek yer derler ya o misal
-Reklam-
+1 oy
(8,937 puan) tarafından
Sen düpedüz dedikodu seviyorsun o ona bunu demiş o ona bunu yapmış peki bunun sana ne faydası var maddi açıdan Bi getirisi mi var manevi açıdan götürüsu mu var böyle yaparsan etrafındaki herkesi kaybeder tek başına kalırsın çevrende ailenden dedikoducu güvensiz fitne fesat insan olarak bilinir ömrü billahi bu yaftadan kurtulamazsin en ufak biseyde herkes herseyi senden bilir çünkü güvensiz ve dedikoducu diye adın çıkmıştır yapma cnm ne duyarsan duy kimseyle paylaşma sır olmasa bile sanane ki bunlardan banane de geç bu durum ilerde çocuğunu bile etkiler dedikoducu kadının çocuğu yaftasiyla büyür 
(2,369 puan) tarafından
Hayatımda okadar çok sorun yaşıyorum ki içimde yaşıyorum herkes herşeyi bana anlatır ben içimde tutarim yılların sırrı var içimde benimle mezera
(8,937 puan) tarafından
Bende öyleyim Bi ifsaya kalksam bulunduğum yer fena karışır taş taş üstünde kalmaz dedikleri cinsten ama ağzım sıkıdir hersey benimle birlikte kalır ve öyle gider derdimi tasami dışarıya yansitsam Bi gün bana karşı kullanilmasin diye
(2,369 puan) tarafından
Ne güzel canım olması gereken bir özellik
+1 oy
(6,258 puan) tarafından
Ay bacım kusura bakma beni de yanlış anlama ama hiç sevmem senin gibi insanları yanımdan yöremden uzak etsin Allah :) sana sır da verilmez Allah etmesin bi yolunu bulda vazgeç bu huyundan hemn bence
0 oy
tarafından

Hahahaaahaa kız nasil güldüm Allah iyiliğini versin :D

(208 puan) tarafından
Kız gülme valla sinir oluyorum :))
0 oy
(1,686 puan) tarafından
Ayyy o çok kötü işte ablam öyle benım meselâ o yüzden çok bi şeyimizi anlatmıyoruz hemen herkese anlatır çünkü :((:
(208 puan) tarafından
Bende yakında öyle olacam diye korkuyorum
(1,686 puan) tarafından
Kuzu kendi iyiliğin için vazgeç bu huyundan başın çok ağrır çünkü inan ablam hep bu yüzden kaos yaşardı birinden bir dedikodu öğrendi mi illa birine hemen anlatır sonra yayılır tabi dedikodusu yapılan kişiyle problem yaşardı tek dedikodu değil tabi ne duysa görse der herkese o yüzden güven vermiyor insan'a
(208 puan) tarafından
Aynen bir daha sıkıcam kendimi burda tanımadıklarıma anlatıp rahatlayacam inşallah :))
0 oy
(3,745 puan) tarafından
Biri bana bir sır söylediği zaman kendimi özel hissederim herzaman. 

Zaten sır söylemek münafıklık alametidir ama işte hepimiz de yapabiliyoruz bazen.
(208 puan) tarafından
Birine söylemem için kimseye söyleme demesi lazım ki sır diye sakliyüm :)) onun dışında duramıyorum
(3,745 puan) tarafından
Ha o başka :) benim Bi arkadaşım var kim konuşursa eğer sakın ha benm yanımda sır söylemeyin gidip hemen herkese söylüyorum ona göre diyordu. Gerçekten de söylüyordu:D
(208 puan) tarafından
Haahahha iyiymiş :))
0 oy
(2,317 puan) tarafından

Ayy birde bunun niye anlattım diye pişman olması var:))))

(208 puan) tarafından
Evet evettt
0 oy
(7,993 puan) tarafından

Bu yüzden her sır herkese anlatilmamali çok iyi ornek oldun aşko :D

(208 puan) tarafından
Ayy deme öyle kimse bişeyini anlatmayacak diye korkuyorum :))))
0 oy
(7,334 puan) tarafından

Bende öyleydim evde kendi kendime konusuyirdum sanki biri varmış gibi konusuyirdum öyle öyle geçti :D

(208 puan) tarafından
Ahahahah denenmeli :))
(7,334 puan) tarafından
Dene kız ise yariyir :D
0 oy
(3,253 puan) tarafından
Burada yaz. O anlatma isteğini aşmış olursun.
(208 puan) tarafından
Aynen artık öyle yapacam :)
0 oy
tarafından
Nasıl aklında tutuyon peki ben 1 saat sonra unuturum cogu şeyi çok önemli birşey değilse 
0 oy
(6,441 puan) tarafından
Etrafındaki herkesi kaybedersin canım güvensizlik oluşturursun yani anlatmamayq özen göster yada çok güvendiğin sadece bir kişiye anlat rahatla 
0 oy
(1,798 puan) tarafından
Bir kişiye duyduğunu aktarması günah olarak yeter 

Hadisi şerif 

Kendini bu duygudan bir an önce kurtar
0 oy
(3,587 puan) tarafından
Konusma ihtiyacini dizginleyemedigin icin olabilir mi aklina gelen her seyi bir kagida yazsan sonra kagidi yirtip cope atsan dedikodular degil tabi gunluk gibi hissettiklsrin icinden gecenleri falan surekli yazarak birisiyle konusup icini dökmüş gibi olursun 
0 oy
(2,215 puan) tarafından
Aynııı kaynanam gibisin o da öyledir 
0 oy
(369 puan) tarafından

bence biri bisey anlattığında bana anlatma ben gidip söylerim de :D

Bende bu konuda çok takdir eğilirim yani kimse bana birine söyleme derse ölene kadar benimle kalır bunu tek ben değil herkes söyler bana hiçte iyi değil vallah herkes güvenip bana herseyini anlatıyor ama ben güvenip anlatamıyorum:):):):)

0 oy
(2,734 puan) tarafından

Yemin et bidaha anlatmiyacam diye:D

0 oy
(216 puan) tarafından
Snde eltım gbisin laf çok tasıyor mesafe koydum 
0 oy
(1,566 puan) tarafından
Kiz burcun ne senin
0 oy
(2,914 puan) tarafından
Valla aynı bende öyleyim elimde değil ☺️
(208 puan) tarafından
Neyse arada bemim gibilerin çıkması hoşuma gitmiyor değil herkee saydırmış :))

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 222 göst.
18 Haziran 2023 Diğer kategorisinde Fatmanurun Annesi (485 puan) tarafından soruldu
+1 oy
27 cevap 1,003 göst.
15 Aralık 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 400 göst.
4 Ekim 2020 Aile kategorisinde halide.111 (1,661 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 207 göst.
9 Mayıs 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Mirayin annesi (2,625 puan) tarafından soruldu

381,461 soru

11,420,525 cevap

34,975 kullanıcı

...