+1 oy
1,012 göst.
Aile kategorisinde (315 puan) tarafından
Kayınvalidem bizi iftara davet etmişti bugün akşama doğru gittik iftara yarım saat kala %50 zihinsel engelli olan görümcem başladı o evden gidecek ben onun evine gittim beni evden kovdu benim boğazımı sıktı diye birsuru iftiralar attı bana. Geçen gün evime geldi ona sevdiği tatlıları yaptım bir gece bizde kaldı gece ona yatak kurdum koltukta uyumak istemedi yer yataginda uyumak istedi yer yatağım da bazanin altındaydı eşim uyuyordu o yüzden canım hadi koltukta uyu dedim diye gece bağırmaya başladı ağladı iftiralar atmaya başladı o gün bana kinlendi bugünde aynı şekilde baba ve eşime iftira attı birsuru küçük bebeğim korktu ağladı bende topladım eşyalarımı çıktım evden kayınvalidem çok üzüldü kimse orucunu açamadı kimse yemek yiyemedi şuan elim ayağım tutmuyor çok kötüyüm çok üzgünüm. Ben onunla çok ilgileniyordum okul mezuniyetinde yanındaydım onu psikiyatrilere götürdüm hep iyi şefkatli davrandım ama bugün o bana birsuru iftiralar attı hatta Kur'an'a el basıp kayınvalideme demiş ki o beni boğdu demiş. Kızlar nefes alamıyorum çok üzgünüm eşimde bende kayınvalidemde evdeki herkes çok üzgün asla bizi eve sokmuyor. Çok üzgünüm iftiraya uğradım:(((( 

25 Cevaplar

+2 oy
tarafından
Canım kendin diyorsun zihinsel engelli diye 

Zaten aileside biliyordur kızın neler yapabileceğini.

Bu kadar üzülme bence. Eşine anlat o arkandaysa sıkınti yok
(315 puan) tarafından
Herkes arkamda canım ama çok üzgünüm çok evi birbirine kattı :(
-Reklam-
+1 oy
(17,886 puan) tarafından
:(( üzülme zihinsel engelli o yapacak bişey yok :(
(315 puan) tarafından
Çok zor birşey Allahım kimsenin başına vermesin :(
+1 oy
(13,838 puan) tarafından
Durum belli buna neden uzuluyosun alttan al toparla herkes durumu biliyor sonucta kiz 
(315 puan) tarafından
Toparlayamam kız beni görünce saldırıyor ne yapacağımı şaşırdım
+1 oy
(11,086 puan) tarafından
Yaa bunu iftira olarak düşünme. Engelli diyosun algısı farklıdır onun, e ailenin geri kalanı da farkında her şeyin. Allah yardımcınız olsun, en çok da kaynananın. Onun imtihanı zor ama mükafatı büyük inşallah. Sen de üzülme daha fazla yapacak bişey yok zamanla düzelirsinizz
(315 puan) tarafından
Allah kaynanama sabır versin oda çok üzüldü bende eşimde çok üzüldük çıktık eve geldik iftar bile yapmadık iştahımiz kalmadı:(
(11,086 puan) tarafından
Tamam toparlanın artık. Hastalık bu da imtihan. Hadi siz evde yiyin bişeyler yazık eziyet etmeyin kendinize artık.
0 oy
(8,937 puan) tarafından
Cnm sen farkında mısın o engelli Bi insan aklı baliğ olmayan Bi insan için kendini yıpratma ona inanıp kimse sana bisey diyemez merak etme sen durduk yere neden trip atıp saçma sapan hallere giriyorsun
(8,937 puan) tarafından
Yazindan komple evi terkettin diye anladim... bak cnm hem Bi özel egitim öğretmeni hemde ağabeyi otizmli biri olarak sana şöyle söylim evet bu insanlarla uğraşmak zor gerçekten kolay değil ama onu yaptı bunu dedi diye kendini sakın doldurup gaza getirme o istediğini söylesin zaten aklı balig Bi insan değil yeminde etse kendinj paralasada polise şikayet etse bile bisey elde edemez seni kıskandığı yada başka biseye kızıp öfkesini senden almak istediği için öyle yaptı o durumda eşini alıp çıkmak yerine tam tersi kavga etmeden dik durup peki ben sana böyle yaptım özür dilerim diyip hiç huzurunu bozma bunda kötü olcak bisey yok Allahin öyle yaratıp ailelere emanet ettiği Bi melek o inatlaşma kendini üzüp parçalamak yerine onunla anlaşmaya çalış ne yaparsa yapsin sadece karşısında gülümse hicbisey demesen bile ve sakin ola bidaha evi terketmeye kalkma
(315 puan) tarafından
Elimden gelen herşeyi yaptım sakinlesmesi için ama bu evden gideceksin diye ağladı bana saldırdı orada dik durup gitmeyeceğim bir pozisyon yoktu eşim normalde hayatta gitmezdi ama oda gitmek o evden çıkmak istedi biz çıkmayana kadar durmadı susmadı gerçekten çok zor onu anlayamıyoruz sürekli hakaret ediyor beddua ediyor evinize polis gondericem diye kendini yerden yere vurdu sen beni boğdun 2 dakika boyunca dedi kafasında birsuru senaryolar kurdu bizde ne yapalım üzüldük iftarimizi bile yapmadık evimize geldik
(8,937 puan) tarafından
Canım buna senin ve esinin yapabilecegi bisey yok kaçmak çözüm değil kaçmak sadece onun işini kolaylastirir sürekli onun istediği onun dediği oldukça daha çok üstünüze gelecek fitratlari böyle
(315 puan) tarafından
Nasıl yapacağız peki canım gitmemek için elimizden geleni yaptık ama asla durmadı bana hakaret etmeye devam etti bana şeytan diyor eşim için de o beni tehtit ediyor diyor evdeki diğer bireyler içinde sizde onları koruyosunuz inşAllah çocuğunuz ölsün diye beddua ediyor ne yapmamız gerekiyor onu sakinleştirmek icin
(8,937 puan) tarafından
Korkma onların bedduaları tutmaz buna emin olabilirsin seni sevmemesinin sebebi agabeyisiyle evlendin bu yüzden sana düşman özel bireyler sevdikleri kişileri yada eşyaları başkasıyla paylasmazlar bencildirlerdir yani öncelikle asla kaçmak yada onunla mesafeli olmak çözüm değil sürekli gülümseyerek göz teması kur onunla istediği kadar küfür etsin istediğini desin hicbisey deme sadece ona gülümse ve gözlerini gözlerinden ayırma oldu ki krizi geldi evi yıktı evi terketme ona de ki gözlerinin içine bakarak kararlı ifadeyle sen sakinleşince konusalim ben şimdi burdan gidiyorum de evin içinde oda değiştir evden gitme ama esinde ayni şekilde Bi süre sonra bunun zamanını net veremem sana kabullenecek seni eskisi kadar düşman olmayacak diğer aile bireyleri onun krizi geldiği zaman sadece bırakacak onu kapıları kilitleyip ilgilenmeyecek sadece zarar vermesini engelleyecek o durumda inadına evet sen haklısın bosver vs gibi şeyler onu daha beter haklı çıkarır ilerde daha beter kendini haklı görür
0 oy
(3,597 puan) tarafından
Üzülme çünkü zihinsel engeli varmis beyni ona oyun oynuyor sen takma kafana üzücü anlıyorum seni ama mübarek günlerde sen kendini biliyorsun eşin seni biliyor en önemlisi Allah görüyor biliyor ya önemli olan bu 
0 oy
tarafından
Zaten zihinsel engelli olduğunu herkes biliyor bisey olmaz sana inanır herkes
0 oy
(7,281 puan) tarafından
Canım engelli diyorsun takılma Allah yardımcıları olsun zor 
(315 puan) tarafından
Amin canım evin içine huzursuzluk girdi kimse iftar yapmadı
(7,281 puan) tarafından
Yani biraz uzak kal unutur zaten kafa bı gidiyo bı geliyo belliki uzatma canım sende alınacak kirilicak biri değil özel sonuçta
0 oy
tarafından
Ağzınla diyorsun zihinsel engelli döner onun kafası bence. Bide şeye takıldım hem zihinsel engelli hem Kuranı Kerime el basmaya zihni yetiyor anlam veremedim. Allah sabır versin canım eşin kaynanan sana inanıyorsa üzülme onunda elinde değildir belkide 
(315 puan) tarafından
Canım zihinsel engelli %50 raporu var bana birsuru iftiralar attı kimse ona inanmadı ama ben daha önce böyle birşey yaşamadım çok etkilendim çok üzgünüm
tarafından
O iftira değil de kafasında kuruyordur belki canım öyle düşün üzme kendini özel bir insan o. Hediye al kendisine gönlünü al alttan al
(315 puan) tarafından
Zaten bugün ona hediye alacaktım ama fırsat vermedi ne yapacağını kestiremiyorum
0 oy
(3,259 puan) tarafından
İllaki üzüldünüz ama çok ciddiye almayın. Uzak durun 
(315 puan) tarafından
Zaten çıkıp eve geldik hemen canım
0 oy
tarafından
Rahatsızmş zaten çok takma kafana 
0 oy
(404 puan) tarafından
Ne yaptığını bilincinde olsa yapmazdı oda 
(315 puan) tarafından
Çok üzgünüm
(404 puan) tarafından
Üzülme sonuçta kimse seni suclamamis  oda ne yaptığının farkında değil çocuk gibi oluyurlar işte
0 oy
(3,253 puan) tarafından
Okuyunca üzüldüm. Sabırlı ol canım
(315 puan) tarafından
Hele ben çok çok üzgünüm:(
0 oy
(472 puan) tarafından
Ama ona nasıl inanıyorlar senin yapmayacağını bilmeleri lazım çok üzüldüm cnm :((
(315 puan) tarafından
İnanmadılar canım inanmadıklarıni söylediler ama yinede ben çok kötü oldum
0 oy
(15,311 puan) tarafından
Dostum olayi hatirliyorum. Onun günahi olmaz zaten engelli. Sen de uzulmussundur haliyle ama çok ciddiye almayın. Senin orda şahitlerin de vardı üstelik. Kendini kanıtlayamayacak durumda olsan neyse. Ama öyle bı durum da yok. Canınızı sıkip kinlenmeyin o kıza da. Çünkü akli dengesi yok ne yapsin
(315 puan) tarafından
Siz yokken boğazımi sıktı beni boğdu dedi inanmadılar ama ya inansalardi çok kötü bir durum çok çok üzgünüm
(15,311 puan) tarafından
Tabi insan üzülür haliyle ama ne yaparsın. Hastalık. Sen kafana takmamaya calis. Onlar onun doğru söyleyip söylemediğini az çok kestirirler onca yılın üstüne
0 oy
tarafından
Dünden beri aynı mevzuyu değiştirip değiştirip uzatıyorsun farkindamisin dün kaynana eşine kırgınım kayananm gönül almadi gorumcem engeli fln dedin Allah aşina sağlıklı düşüne bilen biri olsa böyle yapar yada söyler mi niye uzatıyorsun böyle çok değişiksin takmış gibi gorumcem gorumcem kızlarını biliyorlar herlade eşinin ailesi seni kimse tutup suçlamaz neyin uzatması bu çıktın evden git biti giti 
tarafından
Üzülmeye yer arıyor gibisin kusura bakma hiç sevmem öyle her şeye miy miylayan insanları
0 oy
tarafından
Boşver canım onun ki iftira değil ki. Aklı erse der mı hiç öyle şey. He diyip geçmek lazım. Gitme bir süre, sana da gelmesinler kafanı dinle. Belliki çok yorulmuşun. 
(315 puan) tarafından
Evet canım çok yoruldum eşim 10 kardeşler evde 6 tane bekar var hepsi bir sorun hergun ayrı bir sıkıntı ayrı bir sorun hepsi birbirinden değişik yoruldum
0 oy
(10,978 puan) tarafından
Canım kendin de diyorsun %50 özel birey.bence ailecek sende dahil sözlerine kulak asmamalisiniz.yani neredeyse iki yaşında bir çocuk gibi.simdi iki yaşındaki bana git dese nolur küfür etse nolur aynı o şekilde ki zaten kimse inanmamış.uzulme yarın unutur o bir bebek gibi
(315 puan) tarafından
Kuzum asla unutmaz çok kinci bana kafayı taktı yandım artık en iyisi gidip gelmemek bir süre bir zaman sonra kendi kendine geçer inşAllah
0 oy
tarafından
Birde iyi tarafından bak canım eğer sana inanmasalardi o daha kötü hissettirir di bir başkası olsa belki ona inanırlardı ama iyiki sana inanıyorlar birde bu yönden düşün 
0 oy
(2,560 puan) tarafından
Bunlari takmaniza gerek yok, kendiniz diyorsunuz %50 engelli diye. Saglikli dusunemiyor. He diyip gecin yoksa sizinde psikoloji gider. Zaten herkes neyin ne oldugunu biliyordur.

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 302 göst.
4 Şubat 2023 Diğer kategorisinde Eda34 (326 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 459 göst.
20 Temmuz 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
24 cevap 1,600 göst.
14 Ağustos 2020 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
25 cevap 782 göst.