0 oy
198 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (37 puan) tarafından
Arkadaşlar benim devamlı basım donuyo içim sayfaliyo beynimde bı boşluk bı uyuşukluk var denge kaybı olmaya başladı daha önce norolojiye de gittim beyin emari çekildi ve bişey yok dendi gözüm bulaniyo ve göz doktoruna gitmeye karar vermişken bı yakinim bunun gözle alakalı değil kulak kristalleriyle alakalı olduğunu kendi basinada geldigini ve damla ve ilaç tedavisiyle geçtiğini söyledi Konya'da özel kizilay Hastanesi'ne giderek tedavi olmuş şuan bende tam anlamıyla ne olduğunu bilmediğim için devletten sıra aldım bilen biri varsa bilgi verebilirmi ve Konya'da bu alanda iyi bı doktor önerebilir misiniz yardımınıza ihtiyacım var

9 Cevaplar

0 oy
(1,248 puan) tarafından
Allah'ım şifa versin ben 1 ay boyunca sinirden deliye döndüm sürekli baş dönmesi göz kayması gibi anlık olarak basım dönüyordu bir ilaç kullandım geçti ama ara ara oluyor yine 
(37 puan) tarafından
Canım nasıl geçti yani doktora mi gittin ne dedi nasıl anladı teşhisi ne oldu
(1,248 puan) tarafından
Valla cnm ben gittim anlattım bir hap verdi öyle aman aman bir ilgisi yoktu açıkçası ama ben dahiliye mi ne gitmiştim tam hatırlamıyorum hamilelik öncesinde 1 sene olucak
(37 puan) tarafından
Dahiliye neden gidiliyo napiyo
(1,248 puan) tarafından
İç hastalıklarıya cnm ondan ben kan değerlerine baktırmak için gittim doktora anlattım işte hiç muayene bile etmedi ilaç verdi:))
(37 puan) tarafından
İlaç ne ilaciydi peki içeriği neydi
-Reklam-
0 oy
(2,211 puan) tarafından
Geçmiş olsun, annem de anlattığın gibiydi. Kbb ye gitti kulak taşı oynamış. İlaç tedavisine başlandı şuan iyi, ayrıca kolesterolü de çıktı. Önce dahiliye ye randevu al sonra kbb ye al. 
(37 puan) tarafından
Dahiliye neden peki
(2,211 puan) tarafından
Kan değerlerine baksınlar, onlar yönlendiriyor, kolesterol vs yoksa belirtilerin safra kesesi taşıda olabilir, kulak kristali de olabilir. Bunlarda mide bulantısı yapıyor.
(37 puan) tarafından
Canım ben bunu 2 senedir çekiyorum tansiyon şeker kolesterol hepsine baktırdım kız devamlı hastanedeyim artık bı baktirmadigim bu kaldı diyebilirim
(2,211 puan) tarafından
Safra kesesi yada kulak taşın oynamış o zaman. Çok kötü biliyorum annem baya çekti ilaç kullandı şimdi şükür iyi.
(37 puan) tarafından
Peki kulak taşı oynadigini nasıl bildiler canım emar falan mı istedi
0 oy
(2,297 puan) tarafından
Bende oyleyim malesef damla kulandim geçti 
(2,297 puan) tarafından
Git canm aksatma bende gittim iyi geldi ilaç
(37 puan) tarafından
İlaç hemen fayda ediyo mu peki nasıl bı yöntemle kulak kristallerinin oynadığını anliyo emar yada röntgen falan mı istiyo
(2,297 puan) tarafından
Valla canm aile hekimine gittim baktı oyle dedi  damla verdi kullandım geçti 2 haftada .. artk bayılma derecesine gelmiştim ailece korkuyorduk a şimdi bayilcak dediler hep cok kötüydü  :( cok şükür gecti
(37 puan) tarafından
Aile hekiminiz mi bildi yani ay bizim aile hekimine ben anlattım şikayetlerimi beyninde bişey olabilir dedi
(2,297 puan) tarafından
Evt  aile hekimi dedi canm acile gitim bisey demediler .
0 oy
(190 puan) tarafından
Merhabalar ben odyologum. Yatakta sağdan sola dönerken veya yataktan kalkarken, eğilip ayakkabı bağcığı bağlarken, bir yerden aniden kalkarken baş dönmesi yaşıyorsanız halk arasında söylenen vertigo denilebilir buna. Aslında manuel bir tedaviyle sağlığınıza kavuşabilirsiniz fakat bir odyologtan tedavi almanız gerekiyor. Konya şehir hastanesinde odyolog var ama vertigo için manevra uyguluyor mu bilmiyorum. Bir de oraya gidip odyologun yapıp yapmadığını sorabilirsiniz. Şimdiden geçmiş olsun
(37 puan) tarafından
Randevu bölümüne odyolog yazıyorum cikmiyo
(190 puan) tarafından
İşitme ve denge uzmanıyım. Aynı zamanda rehabilitasyonda çocuklara işitme eğitimi veriyorum.
Manevra dediğim de bir sedyeye yatıyorsun kulaktaki üç kanaldan hangisinde oynama varsa ona uygun şekilde başı çevirme, sağdan sola veya yukarıdan aşağıya gibi hareketler.
(190 puan) tarafından
Zaten kbb içerisinde. Siz kbb gideceksiniz doktor eğer kristallerle ilgili bir şey söylerse ya ilaç verir ya da odyolog manevra uyguluyorsa odyologa yönlendirir.
(37 puan) tarafından
Onerebileceginiz bı doktor var mı peki şuan gidicem ama doktorun bu dediklerinizi yapacağını hiç zannetmiyorum beni başından savacak çünkü devamlı bu şekilde oluyo ilgilenilmiyo
(190 puan) tarafından
Konya'da bilmiyorum ama siz derseniz odyologa yönlendirmenizi istiyorum diye belki olur
0 oy
(7,754 puan) tarafından
Benim kulaklarım hep kaşınıyor evlendiğimden beri 2 senede bir geçen sene Mart'ta temizlettim ama kaşıntısı hiç geçmedi bundan 3 4 ay önce yine gittim bu sefer özelde temizlettim doktor bana kronikleşmiş dedi o temizletme 1 ay götürdü beni yine kaşınmaya başladı off çok sinir bozucu bazen kasirken eşim kulak kristallerine zarar vereceksin diyor korkuyorum valla

Seninki nasıl oldu kaşıntı filan var mıydı 
(37 puan) tarafından
Yok canım benimki 2 sene öncesine kadar sadece yemek yerken yada yedikten sonra oluyordu ağiz kaslarım hateket ettiği için galiba daha sonra trafik kazası geçirdik ve başimdan ciddi şekilde yaralandım 27 dikiş vardı ondan sonra daha da şiddetlendi karşımdaki insanı anlamıyorum sessiz bı ortamda saatlerce günlerce kalmak istiyorum
(7,754 puan) tarafından
Allah şifa versin inşallah çok geçmiş olsun
(37 puan) tarafından
Allah razı olsun
0 oy
(48,731 puan) tarafından
Vertigo cok zor Allah kolaylik versin bende başlangıcı var esim halam kaynanamda var vertigo zorluyo cok
(48,731 puan) tarafından
hergun iste hapini ytuyo
(37 puan) tarafından
Kaç ay kullanması gerekiyo mus
(48,731 puan) tarafından
uc dort yildir kullaniyo
(37 puan) tarafından
Anladım canım bende çıktım ve Vertigo dedi ilaç verdi 3 ay kullanacağımı soyledi eşinizin kullandığı ilacın adı ne peki
(48,731 puan) tarafından
geçmiş olsun inşallah uc ayda gecer esiminki betaserc benimki tinserc
0 oy
(894 puan) tarafından
Baş dönmesi mide bulantısı ile acile gittiğimde bir takım tahliller sonucu kulak kristallerin yerinden oynamış vertigo dediler ilaç yazdı 3 ay boyunca kullanmami istedi kulağımın için hışir hışır ediyordu özellikle konuşurken sağa sola dönerken ilacı kullanınca duzeldi ara ara kendini gösteriyor maalesef 
(37 puan) tarafından
İlacı kullanmaya devam ediyomusun peki canım ilacın ismi ne banada dün aynı şeyi söyledi 3 ay kullanacaksın faydasını görmezden gel tekrar dedi
(894 puan) tarafından
Yok canim suan ilac kullanmiyorum. Vasoserc yanında da panik atak ilaci vermişti 1 ayda duzelmisti benim 2 ay falan kullanmıştım ara ara tekrarlayacak gibi oluyor o zamanlar da kullanıyorum geçmiş olsun
0 oy
(2,301 puan) tarafından
İki sene önce olmuştum çok kötüydü dünyam döndü diyebilirim mide bulantısı baş dönmesi bende de beyinden şüphelendiler şükür bir şey çıkmadı. Direk KBB a gittim özel hastaneye doktor odasında hareketler yaptırdı inanır mısın hastaneden çıkmadan iyi oldum Allah razı olsun o doktordan ilaç falan hiç bir şey kullanmadım 
(37 puan) tarafından
Peki nasıl bı tedavi uyguladı canim
(2,301 puan) tarafından
Normal hareket yaptırdı canım kafamı ani hareketler yaparak
0 oy
(330 puan) tarafından
Babamda da kristtalerdr oynama olmustu onda da agir bas donmesi vardı ilaclarla 2 haftaya toparlandi
(37 puan) tarafından
İlaçları ne kadar süre kullandı peki
(330 puan) tarafından
2 haftaya kulalndi

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 86 göst.
4 Mart 2023 Diğer kategorisinde Asel hira (860 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 68 göst.
0 oy
4 cevap 104 göst.