0 oy
1,738 göst.
Diğer kategorisinde (10,948 puan) tarafından
Bu gün kızımı okuldan aldım eve dönünce okulda olan olayı anlattı.iki oğlan çocuğu tenefüste kollarından tutmuş biri de kızıma vurmuş.bir sırtına bir de bacak arasına.eve girdiğim gibi kontrol ettim şükür birşey yok.ama sinirim zipladi hemen okula gittim.biraz ortalığı karistirmis olabilirim.bagirmadim cagirmadim ama işi milli eğitime kadar goturecegimi gerekli cezaların verilmesini istediğimi söyledim.ogretmen müdür ve pervane oldular .konuşurken bana.cunki kızım öğretmene söylemek istemiş,öğretmeni daha tam dinlemeden konuşun barışın demiş.aranmamama ayrı sinirim zipladi .öğretmen asla böyle bir şiddet olduğunu duymadim diyor.vuran çocuğun annesi aradı hokur hokur ağlıyor.milli eğitime gotururseniz okuldan bile atabilirler mis diyor.diger çocuğun velisi aradı o da aynı şekilde milli eğitim çocuk şubeye bildiriyormus şiddeti diyor özür diliyor.o çocuklara da kıyamıyorum .kendimi annelerinin yerine koyabiliyorum.fakat çocukta olsalar bir yaptirim uygulansın ve ders olsun istiyorum ne yapacağımı şaşırdım yarın olayda geçen tüm çocuklar ve veliler çağırıldı müdür ,öğretmen veliler vs toplantı olacakmış.hem şiddet hem de böyle bir hassas yere vurulduğu için .ne yapacağımı nasıl tepki verecegimi sasirdim

48 Cevaplar

0 oy
(10,948 puan) tarafından

En İyi Cevap
Kızımla iyice detaylı konuştuk.onu sınıfından bir erkek çocuğu kurtarmis ve kurtarırken o çocukta darp görmüş.detayli sekilde kızım öğretmenine gittiğini ,çocuğum ismiyle birlikte vurduğunu söylediğini ve ogretmeninde çocuğuma o sizin tartışmamız ben uğraşamam gidin dışarıda halledin demiş.yani öğretmenin dediği gibi ben görmedim duymadım söylemedi diye birşey yok.yarin öğretmeni de şikayet edeceğim.
(9,604 puan) tarafından
Ayy okuyunca benim bile kan beynime sıcradı sen kadar sakin kalamazdım prtalığı yıkardım heralde. Bırak gerekli cezaları alsınlar annelerine de üzülmem asla bu resmen darp kaç yaşında bu çocuklar akran zprbalığı yapıyorlar
(48,690 puan) tarafından
eski postlarindada bariz ortada ogretmen öğretmen degil o ogretmen gorevinden alınmalı zorla yapmasin sevmiyorsa isini
(10,948 puan) tarafından
Canlar konu milli eğitime gitti.tanidiklar girdi işin içine.artik müdürün filan dilekçe yazmasına gerek kalmadı.
-Reklam-
+1 oy
(162 puan) tarafından
Bnce gereken neyse yapilsn suan bi ceza verilmese korkulari olmz yarin ayni seyi yaparlar cok hassas olan bolge allah gostermesn daha kotu olabilirdi sukredn yine ve kizinzla ne sorunlari varms ki o oglan cocuklarinin onu anlamadm sz anne olrk tepkinizde cok haklsnz bn szn yerinzde olsam gereken nyse onu yapardm hic aileleryle muhatap olmdn
(10,948 puan) tarafından
Benim kızım okulda çok sessiz pasif bir çocuk o yüzden dış gecirebileceklerini düşünüyorlar çünkü çok naif
tarafından
Kesinlikle acıma adam olsunlar bacak kadar boylarıyla serserilik neyin nesiymiş şikayet et gereken her yere şikayet et
(10,948 puan) tarafından
Edildi canım yapıldı
tarafından
Valla çocuk şubeymiş yok çocuklar atılmasınmış acıma onlar senin kızına acıdı mı akıllansınlar anası babası adam gibi eğitsin eşkiyalık ne ya benim de 2kızım var İnan saçlarının teline zarar veren olsa kendi akranı bile olsa gözünün yaşına bakmam sen de bakma
(10,948 puan) tarafından
Baklaim yarın ne olacak.disiplin kurulu toplaniyor
+1 oy
(234 puan) tarafından
Bence gereken yapilmali ne kadar şeyler ya biri tutuyo biri alt kismina vuruyor bugun affedersiniz yarin yine aynisi olabilir ailleri agliycagina duzgun yetistirseydi
(10,948 puan) tarafından
Atılma vs olsun istemiyorum.ama gene de bir akılda kalıcı ceza verilmeli
(234 puan) tarafından
Cnm kendin demissssin şiddet egilimli cocuk diye yarin bi gun yine yapar ama sen bilirsin
(10,948 puan) tarafından
Yani canım bende diyorum ki çocuk şube olmasn ama özel eğitime gitsin
(234 puan) tarafından
Evet haklısın
0 oy
(9,626 puan) tarafından
Zor bi durum fakat dediğin gibi bise uygulanmasa yarın öbürgün başkasına da zorbalık yapabilirler öyle çocuklar pek değişmez 
(10,948 puan) tarafından
Tabiki atilsinlar vs istemiyorum
0 oy
(612 puan) tarafından
Evet keşke kimse uzulmese ama bir öğretmen olarak diyorum ki yaptıklarının bedelini yasamazlarsa ilerde daha sıkıntılı durumlara sebep olabilirler. Çocuk diyoruz ama sebep sonuç ilişkisi kurabilirler, ben birine vuruyorsam canı acır gibi ve bu yapmaması için yeterli bir sebep 
(10,948 puan) tarafından
Peki denildiği gibi milli eğitim çocuk şubeye bildiriyor mu ?artık öyle birşey cikmis
(8,933 puan) tarafından
Benim o konuda tam Bi bilgim yok özel eğitimci olduğum için normal çocukların yeni çıkan sistemlerine tam yetişemiyorum benim branşta öyle şeyler olmadığı hatta olmayacağı için
(10,948 puan) tarafından
Bana da öğretmen arkadaşım söyledi de
(612 puan) tarafından
O konuda benim de fikrim yok, mille eğitimin kendi yaklaşımı bu şekilde olabilir. Egitmen evet onu unutmuşum, ozgecanin sanki ogretmenin tavrıyla ilgili eskiden de şikayeti olmuştu şikayet dinleme konusunda. Yani bazen arkadaşım bana baktı diye bile şikayetler geldiği için insan bunalabiliyor şikayetlerden ama dinleyip hadi aranızda halledin demek gerekiyor. Yoksa dinlemeyince arada böyle önemli şeyler de kaçıyor
(8,933 puan) tarafından
Dinledikten sonra küçük mesele olsa kendi aranızda halledin demesini anlarım ama daha anlamadan dinlemeden sürekli kendi aranızda halledin vs asla kabullenemem bu durumu süs bitkisi olsun diye devlet onu oraya koymadı ya daha kötü bisey olsaydı kendi başı belaya girecekti bu yüzden ki olduda simdi ozgecan şikayet etsin uğraşsın dursun
0 oy
tarafından
Bahsettiğin çocuklar kaç yaşında 

Milli eğitime bildirmesen dahi o çocuklara bir ceza verilmeli yaşlarına uygun ki zorbalık etmemeyi bilsin öğrensinler 
(10,948 puan) tarafından
Bende öyle diyorum hani direk bildirilmesin ama bir ceza verilsin
0 oy
(1,790 puan) tarafından
O yapan 2 çocuk sürekli şiddet eğilimli olan çocuklar mı peki. Yani biri tutup biri vurması çok tuhaf resmen bi yerden izleyip görüyor bu çocuklar.. diziler bu konuda bir numara zaten.. bikere daha yazmıştın sanki öğretmen ile ilgili şikayetini..bence fırsat bu fırsat o sınıftan al çocuğunu belliki öğretmen sorumsuz biri.. çocuklarada bişey diyemezsin ki çok küçükler daha .hani ortaokul lise olsa bir sürü ceza şekli var
(10,948 puan) tarafından
Evet vuran şiddet eğilimli bir cocukmus.yarin zaten müdüre ya değiştirin ya da bildireceğim diyecegim
0 oy
(915 puan) tarafından
Aslaaa ama asla dönme kararından anneleri şiddetin ne demek olduğunu daha iyi öğretirler en azindan başkalarının canı yanmaz eşkıya gibi kişiyi turul vurmak ne demekti 
(10,948 puan) tarafından
Vuran zaten şiddet eylemleri olan bir cocukmus.ogretmen bile yilmus
0 oy
(15,224 puan) tarafından
Öğretmen ve idare ailelerle gorussun. Aileler de çocuklar da ciddi olarak uyarılsin. Ama okuldan atmak küçük çocuklar için çok büyük birşey. Defaatle aşırı şiddet olayları oluyorsa o ayrı. 
(10,948 puan) tarafından
Zaten yarın bu konuda idare vs toplanacagiz
0 oy
tarafından
Kiy bence ben olsam acimam
(10,948 puan) tarafından
Kadın o kadar ağlıyor ki
(774 puan) tarafından
Allah korusun yarın daha kötüsü olabilir o zman sen daha fazla ağlarsın kimsenin gözyaşına bakma herkes güzel eğitim ahlak versin çocuklarına
(10,948 puan) tarafından
Yarın gereken yapilacak zaten.simdi bizim tanidiklar girdi devreye zaten konu milli eğitime gitti.yarin işlem baslatilacak
(774 puan) tarafından
Gereken neyse o yapılsın hiç.üzüldüm şöyle böyle  duyguları yaşama bu herkese de ders olmuş olur herkes çocuğuna çeki düzen versin bu nedir yahu okurken vallahi ben sinir oldum bende bir erkek evlat sahibiyim henüz 1 yaşında elimden geldiğince güzel ahlaklı olması olması için çabalayacağım
(10,948 puan) tarafından
Konuştum işte bakalım kınama verilecekms büyük ihtimal.
0 oy
(13,869 puan) tarafından
Evladim söz konusu olunca kimseye acimam. Böyle bir durumda seninde kimseye acımaman gerek bence. Böyle bir zorbalikla kalan bir çocuğun arkasinda durup sonuna kadar gitmelisin. Ister ceza alsinlar ister okuldan atilsinlar. 
(10,948 puan) tarafından
Olsalar lise orta okul dibine kadar giderim daha ikinci siniflar
(13,869 puan) tarafından
Belki çok ağir bir tabir olacak ama yılanın başını küçükken ezeceksin. Onlari düşünneyi boşver kizin ne durumda şuan onu düşün bence.
(10,948 puan) tarafından
Şükür zaten onda bir durum yok..yoksa şu an zaten karakoldaydik
(13,869 puan) tarafından
Fiziki bir problem olmasa bile psikolojik olarak çok etkilenmiştir mutlaka :(.
(10,948 puan) tarafından
Tabi ki etkilenmemek mkun mu
0 oy
(269 puan) tarafından
Canım her şey küçüklükten başlar. Sen şuan çocuk bu diyerek iyilik yaptığını sanırsın fakat ileride bu çocuklar başka şekilde gelir karşına. Çocukta olsa herkes yaptığının karşılığını bulmalı 
(10,948 puan) tarafından
Gerçekten çok üzüldüm
(269 puan) tarafından
Üzüldüğün farkındayım fakat bu çocukların bir şekilde ıslah edilmesi gerekli. Sonuçta çocukların vurduğu yer kan kaybının kontrolünün zor olduğu, ileride çocuk için sıkıntılı bir bölge. Allah korumuş evladınızı
(10,948 puan) tarafından
Bende ondan cinnet geçirdim o an.allah biliyor ya çocuğa nasıl baktım nasıl o bakana kadar ki yüreğimin çıkışını anlatamam
(269 puan) tarafından
O yüzden bence devamını getir. Sonuçta çocuk kısmı büyüklere göre daha acımasız. Rabbim yardımcınız olsun. Umarım güzel, hayırlı günleri olur evladınızın
(10,948 puan) tarafından
İnşallah çok teşekkür ederim
0 oy
(8,933 puan) tarafından
Burda cocuklar değil öğretmen hatalı ne demek dinlememiş aranızda halledin demiş sakın vazgeceyim deme öğretmen ciddi Bi ceza alır ki alsinda daha önce öğretmen postlarinda defalarca söyledim sana o öğretmenden Bi halt olmaz işin içinde şiddet zorbalık var ne demek aranızda halledin duymak istemiyorum senin işin ne devlet seni oraya süs diye mi koydu sen öğretmene böyle susarsan daha cook dayak yer cocugun bu ortbas edilecek Bi olay degil boyle meslektaslarim oldugunu gorunce utaniyorum !!!!!!!!
(8,933 puan) tarafından
Milli eğitime bildir ilçe milli eğitime ve cimere bildir o süs bitkisinin ciddi Bi cezaya ihtiyacı var senin cocugunun bozulan psikolojisi nolcak çocuk yarın öbür gün okuldan öğretmenlerden korkacak pasif ozguvensiz Bi birey olcak yazık değil mi evladına Bi süs bitkisinin abuk subuk egosu yüzünden
(10,948 puan) tarafından
Öğretmenimiz mina bana demedi diyor kızımda vurdu dedim diyor
(8,933 puan) tarafından
Daha öncede benzeri olmustu hep mi cocuk abartıyor derler adama
(10,948 puan) tarafından
Daha önce başka bir oğlan çocuğuna daha olmuş.o zaman bir ceza almamış cocuk
(8,933 puan) tarafından
Eğer daha önce olduysa bu iş artık okul idare kısmından çıkar milli eğitime gider gitmelide Bi keresi hata cocukluk 2.si hata cocukluk degildir
0 oy
(2,223 puan) tarafından
Vallahi canım şikayetini et ana baba olsunlar çocuklarını doğru düzgün yetiştirsinler bunlar ileride karılarını da döverler çoluk çocukları da döverler analarını babalarına da el kaldırırlar şimdiden bir caydırıcı ceza almaları lazım çekirdekten yetişmeleri lazım çok sinir oldum yani kendi çocuğumu birinin böyle davrandığını düşündüm ve ben emin ol yıkardım ortalığı o çocukları da gebertirdim anasına babasını da gebertirdim gerekirse bir tanecik evladım var kimseye zarar vermesine izin vermem
(10,948 puan) tarafından
Zaten ilk anda cinnet geçirip gittim okula tek bir ters birşey duysaydim kesinlikle karakolluk olurdum
0 oy
(726 puan) tarafından
Valla biz de cocuk olduk ama kimseye vurmadik merhametli cocuklardik.Bugun sizin kiziniza vuran yarin karisina döven adamlar oluyor hic de acimayin cocuk diyip gecmeyin.
(10,948 puan) tarafından
Bende annesine bu şekilde söyledim
0 oy
(580 puan) tarafından
Böyle bir şey affedilir değil.

Eşim ortaokulda idareci böyle sorunlu öğrencilerin ufak tefek taşkınliklarinda 1 uyari 2 uyarı olur ama devam edip iş daha da feci duruma gelirse disiplin+ karakolluk oluyor

En son Ocak ayında da bir sorunlu öğrenci vardı kızları rahatsız ediyormus galan en son karakolluk oldular.

Herkesin çocuğu kiymetliyse sizinki de kıymetli geri adım atmazdım ben.

Bacak arası ve sırtına vurmak nedir ya?

Şuan acayip sinirlendim
(10,948 puan) tarafından
Zaten çocuk şube ilgileniyormus hemen birde uzaklastirilip özel eğitime gonderiliyorlarmis
(580 puan) tarafından
Nereye gönderiliyorsa gonderilsin benim de 8 yaşında kızım var
Aynısı olsa dibine kadar giderim
Çocuklarımızı gözümüz gibi bakıp, iyi eğitim verelim evimizde , elin soytarısı gelsin zarar versin yok öyle bir şey
Tamam diğer veliler de çocuklarının hakkından gelmeyi bilecek(dayak,kötek demiyorum)

Şiddete karşıyım kesinlikle. Demek istediğim biz nasıl yavrularimizi iyi yetiştiriyorsak kendimizden ödün veriyorsak onlar da oyle yapacak.  

Sokağa salıp komşu gezmesi yapmayacak
Bu konuya acayip sinirlendim ya
(10,948 puan) tarafından
Kesinlikle bende öyle düşünüyorum.ben gözümden sakiniyorum .senelerdir dersi uyku saati derken insan içine girmiyorum.
0 oy
(1,949 puan) tarafından
Bacım bir şey sormak istiyorum daha önceki postundan da hareketle senin çocuğuna neden bu kadar bulaşıyorlar? Gerçekten öğretmen dinlemedi mi acaba yoksa kızın anlatmaya mı korktu? Ben de öğretmenim. Böyle bir şey öğrencilerim arasında yaşansa ben de tepkimi koyarım. Siz bizlere emanet ediyorsunuz o çocukları.
(1,949 puan) tarafından
Yani iyiyi kötüyü de bilir aslında
(10,948 puan) tarafından
Bir tanesi zaten şiddete meyilli bir cocukmus daha önce böyle bir çocuğa daha yapmış.aslinda daha o zaman önlem alınsaydı bir daha yapamayacakti
(1,949 puan) tarafından
O yaştaki çocuğun anne babasıyla iş birliği içinde olmak gerekir. Rehber öğretmeni bir şey yapmıyor mu?
(10,948 puan) tarafından
Bakalım ne olacak.bilmiyorum ki daha oncekinde ne yapıldı ben duymadım çünkü
(1,949 puan) tarafından
Ya ama çok üzüldüm işin peşini bırakma. Tekme lafını duyunca kendim orama tekme yemiş gibi hissettim. Bir de iki kişi kollarından tutmuş Allah korusun ya.
0 oy
(152 puan) tarafından
Kızının durumuna çok üzüldüm gerçekten bende hamileyim erkek çocuğum olacak allahim göstermesin böyle birsey yapsa o kadar utanırım ki resmen cinsel organına tepmisler sanki nasıl desem ilgiyi oraya vermişler gibi akılları erer mi ki simdikten öyle ilişkiye falan bu zamanlar dikkatlerini mi çekiyor acaba çok yanlış utanç verici bir durum yarın anneleri sizin yüzünüze nasıl bakacak acaba kendi çocuklarını okuldan uzaklastirma almamaları için yapvaracaklarina terbiye vermeleri daha iyi olacak cinsel organına vurmak ne demek resmen çocuklar birseyleri keşfediyor gibi sanki allahim kızlarımıza sahip çıkalım takip edelim devir çok kötü psikolojisini asla duzeltemeyiz
(10,948 puan) tarafından
Canım. Bundan bir hafta önce de bir erkeğin orasına tekme atmış.yani kız erkek ayırmadan çocuk onu gormus
(152 puan) tarafından
Allahim yumurtası patlar bunlar ne yapıyorlar böyle hayati kararır çocuğun çok önemli takip edilmeli bütün çocuklar
(10,948 puan) tarafından
Aynen öyle o veli peşine düşmemiş mesela
0 oy
(27,352 puan) tarafından

Ceza verilsin sorumluluk bilsinler öyle özürle olmaz

(10,948 puan) tarafından
O kadar canım sıkkın ki arkadaşım anlatamam
0 oy
(5,492 puan) tarafından
Bazen kıymak gerekiyor, bugün sana yarın başka çocuğa. Affedilince daha da ileri gidebilirler. Herkesin evladı biricik, kesinlikle şikayetinden vazgeçme
(10,948 puan) tarafından
Yok şikayetten vazgecmiyorum ama yani çocuk şube de çok abartı değil mi el kadar 8 yaşında bu çocuklar o karakolda polislerle neler yasarlar
(580 puan) tarafından
Siz kendi kızınızın yaşadıklarına değil de onlara aciyorsunuz.  Pess

İlgili sorular

0 oy
65 cevap 1,793 göst.
0 oy
19 cevap 342 göst.
29 Ağustos 2023 Aile kategorisinde Meleniko (696 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 134 göst.
0 oy
17 cevap 529 göst.