0 oy
1,740 göst.
Diğer kategorisinde (10,978 puan) tarafından
Bu gün kızımı okuldan aldım eve dönünce okulda olan olayı anlattı.iki oğlan çocuğu tenefüste kollarından tutmuş biri de kızıma vurmuş.bir sırtına bir de bacak arasına.eve girdiğim gibi kontrol ettim şükür birşey yok.ama sinirim zipladi hemen okula gittim.biraz ortalığı karistirmis olabilirim.bagirmadim cagirmadim ama işi milli eğitime kadar goturecegimi gerekli cezaların verilmesini istediğimi söyledim.ogretmen müdür ve pervane oldular .konuşurken bana.cunki kızım öğretmene söylemek istemiş,öğretmeni daha tam dinlemeden konuşun barışın demiş.aranmamama ayrı sinirim zipladi .öğretmen asla böyle bir şiddet olduğunu duymadim diyor.vuran çocuğun annesi aradı hokur hokur ağlıyor.milli eğitime gotururseniz okuldan bile atabilirler mis diyor.diger çocuğun velisi aradı o da aynı şekilde milli eğitim çocuk şubeye bildiriyormus şiddeti diyor özür diliyor.o çocuklara da kıyamıyorum .kendimi annelerinin yerine koyabiliyorum.fakat çocukta olsalar bir yaptirim uygulansın ve ders olsun istiyorum ne yapacağımı şaşırdım yarın olayda geçen tüm çocuklar ve veliler çağırıldı müdür ,öğretmen veliler vs toplantı olacakmış.hem şiddet hem de böyle bir hassas yere vurulduğu için .ne yapacağımı nasıl tepki verecegimi sasirdim

48 Cevaplar

0 oy
(3,660 puan) tarafından

Özge sende ne çektin bu okuldan sınıftan ya 

Vazgeçme muhatap olma velilerle 
(10,978 puan) tarafından
Öğlenden beridir tüm veliler arıyor telefonum susmadi
(580 puan) tarafından
Açmayın telefonlari
(3,102 puan) tarafından
Diğer veiller niye arıyor ki vazgeçirmek için mi
(10,978 puan) tarafından
Ozurdilemek için aramislar
(3,660 puan) tarafından
Açma bence yüz göz olma herkes bı çocuğuna baksın kendine çeki düzen versin
-Reklam-
0 oy
(131 puan) tarafından

:angry:Vallaha okurken benim sinirim zıpladı burda ne demek iki kişi tutmuş bir kişi vurmuş nasıl çocuk yetiştiriyorlar anlamış değilim ben olsam gereken herşeyi yaparım yanlarına bırakmam hiçbirinin

(131 puan) tarafından
Benim düşüncem bu ben üzüleceğime onlar üzülsün sonuçta yaptıkları hiç iyi birşey değil kız çocuğu sonuçta başka şeylerde olabilirdi ne bilim yaa valla okudum çok üzüldüm
(10,978 puan) tarafından
Bakalım yarın ne olacak.ainif değişimi istiyecegim
(131 puan) tarafından
İyi olur inşallah değiştir zaten ama bence şikayetini geri alma bir şekilde cezalandırılmalı bu çocuklar valla benim de kızım okula gidiyor benim içime bişey oturdu benim kızımda döverler mi acaba
(10,978 puan) tarafından
Büyük ihtimal uyarı alacaklardır.belki de uzaklastirma
(131 puan) tarafından
İnşallah gereken yapılır
0 oy
(36 puan) tarafından
Öyle çocuklara bu konuda acımıyorum ben şahsen bugün bu küçücük yaşta bu şiddeti gösteren çocuk yarın büyüyünce kim bilir neler yapar. Ben kendi çocukluğumu hatirliyorum karıncaya dâhi kiyamazdim. Herkes çocuğunu merhametli vicdanlı yetiştirsin Allah aşkına çocuğa ne verirsen o da onu gösterir merhametli yetisrltirmek ebeveynlerin elinde biz elimizden geleni yapalım gerisi Allah a emanet. Bugün bu cezasız kalirsa nasıl olsa birşey olmuyor diye çocuklar daha da azitiyor çevremde gördüklerim hep bu sekilde. Gözlerini korkutmaniz çok iyi olmuş. 
(10,978 puan) tarafından
Olsun canım demiyorum tabi ki bende.ama çocuk şubeye kadar gitmesini yarın bu çocukların önüne bir sicil olarak düşmesini istemem.yaslari olsa 12 13 düşsün derim acımam ama 8 yasindalar daha
(36 puan) tarafından
Ne sicili canım öyle bir şey olacağını zannetmiyorum böyle bir mesele için o kadar da değil. Sadece demek istediğim toplanti felan yapacaklarsa yapılsın madem geri adım atmayın o konuda konuşulsun birdaha böyle bişey tekrarlanırsa o zaman şikayetçi olurum gibisinden gözleri korksun
(10,978 puan) tarafından
Yarın toplantı yapılacak müdür öğretmen veliler filaln
0 oy
(6,445 puan) tarafından
Acıma acınacak duruma düşersin demişler. Yaptıklarının cezasını çeksinler. Bu uzaklaştırma olur ya da özür olur büyük küçük farketmez yani. Çocuklar senin kızından gelip özür dilesinler en başta. 
(10,978 puan) tarafından
Zaten yarın o fasıllar olacak o belli oldu.hatta bir veli özür dilemek için gelmek istiyor
0 oy
(2,692 puan) tarafından
Yorumlara şöyle bi baktım da karşı taraf çocuklara çok üzülmüşsün, ağlayan kadınlara çok üzülmüşsün tamam ama senin kızının psikolojisi ne durumda? Bu korkuyu atabilecek mi üzerinden? Yoğunlukla kızına üzgünlüğünden bahsedeceğini sanarken diğer çocuklar atılmasın da atılmasın... Çok şaşırdım. O kadar pisliğe akılları eriyorsa atılsın noluyorsa olsun, şefkatini yavrun için kullan biraz. İnşaallah o korku baki kalmaz yavrucakta. Çok etkilenilecek yaşta ve çok sinirbozucu can yakıcı bi olay yaşamış. Ne kadar korkmuştur kıyamam. 
(10,978 puan) tarafından
8 yasindalar.insanin da bir vicdani var .ki ben ceza almasınlar demiyorum .çocuk şubeye gitmesin durum diyorum.cocuk şubeye giderse benim kızımdan da vajinal muayene istenecek .çocuk bunu nasıl atlacak ?
(2,692 puan) tarafından
8 yaşındaki çocuktan vajinal muayene isteyeceklerini kesinlikle zannetmiyorum. Kaldı ki olay taciz falan değil darbe almış. Yetişkin bekar kızlara bile yapılmıyor çok mecbur kalınmadıkça.

Benim bahsettiğim, yorumlarda ya kızımdan bu muayene istenirse şeklinde bi endişe değil de onlar atılmasın yazık küçükler anneleri çok ağlıyor, gibi hep karşı tarafa üzüldüğünü belirtmen. Neyse bence sonuna kadar vazgeçme. Ama sen bilirsin tabi.
(10,978 puan) tarafından
Ben vazgecmiyorum üstünün kapanmasına izin vermeyeceğim.ozel eğitime gonderilsinler yada zorunlu pedegog cezası verilsin iatiyecegim
(580 puan) tarafından
Evet ben de buna şaşıyorum. Siz kendi kızınıza üzülmek yerine onlara aciyorsunuz.
Diğer bir mesajın altına da yazdım.
Ne ceza aliyorlarsa alsınlar.  Bunu biraz da kendi velileri düşünsün.
Siz sanki yarın vazgeçecek gibisiniz öyle hissettim majlarinizdan.
Vajinal muayene diyorsunuz böyle bir şey mümkün değil kişinin, ailesinin rızası olmadan
(10,978 puan) tarafından
Tabi ki değil .polis arakadasimi aradım hemen.illaki muayene isterler polise şikayet olursa çünkü o derece ceza verileceği için dedi.biraz önce de disiplin kurulunda olan bir akrabam ile görüştüm.kinama verilir dedi
0 oy
(7,772 puan) tarafından
Canım nedir senin bu kızının okulla imtihanı Allah kolaylık versin 
(10,978 puan) tarafından
Evet kesinlikle vallaha
0 oy
(1,373 puan) tarafından
Bence sessiz kalmamak lazım ama. Asıl suçlunun da ceza alması gerekiyor. Böyle şeyler sessiz kaldıkça artıyor ve daha çok taviz veriliyor. Herkes işini layıkıyla yapsa bu hale gelmicek hiçbir şey. Bende çok sinirlendim kızının yaşı kaç canım 
(10,978 puan) tarafından
8 yaşında canim
(1,373 puan) tarafından
Şimdi o da bazı şeyleri kavramaya çalışma aşamasında. Psikolojisi inşallah çok bozulmamıştır. Çocuklar Arasında oluyor kavga dövüş ama bu fazla ve müdahale edilmeyip çocuğun susturulması kabullenilemez.
(10,978 puan) tarafından
Şükür ki kizim öyle etkilenmiş gibi de değil.kosturuyor oynuyor gülüyor.yarin zaten müdüre de diyeceğim öyle aranızda halledinle olmaz bu yaşta çocuklar
(1,373 puan) tarafından
Bendede kesinlikle. Allah yardımcınız olsun. Doğru bi şekilde sonuçlanır inşallah
(10,978 puan) tarafından
İnşallah büyük ihtimal kınama verilirmis şu an öyle gözüküyor
0 oy
(9,247 puan) tarafından
Asla acımazdım  . Ceksinlerki adam olsunlar ilerde sabıkalı eşgaller olabilirler ailelerde aynı şekilde olayın ciddiyetinin farkında varırp daha dikkatli olabilirler
(10,978 puan) tarafından
Yarın baya farkına varacaklar
0 oy
(642 puan) tarafından
Benm oğlumu arkadasi basket sahasında itiyor ve kafası merdivenin sivri yerine geliyor kafası sisiyoe ve kanıyor öğretmeni aradı biz feln koymuş ben gidene kadar.hastaneye götürdüm darp raporu aldım.hastane polisi ile görüştüm.mudir ile de görüştüm hiç bsey olmayacağını olayın yine müdur un halletmesi bekleniyormus.sonrq düşündüm.ve raporu kullanmadım.
(10,978 puan) tarafından
İşte yarın o çocuk birini bu şekilde öldürecek
0 oy
(4,269 puan) tarafından
Siz dogru olani yapmissiniz. Cocuklar ,okul idaresi ve ogretmen hatali. Diger cocuklar hatali, onlara yaptirim uygulanmali. Muhtemel baska okula gonderilirler. Bugun siz sesinizi cikarmazsaniz daha fazla cocuk ayni muameleyi gorecek. Kac yaslarindalar bilmiyorum ama yaptiklari hatanin boyutunu bilmeleri gerek diye dusunuyorum. İsin ciddiyetini anlamalilar. Ya kiziniza bisey olsaydi,cok sukur olmamis. Kendinizi kotu hissetmeyin. O cocuklar bunlari yaparken nobetci ogretmen neredeymis ? Ogretmeni neden ilgilenmemis ? 

O cocuklara da kiyacaksiniz, lutfen affetmeyi ve sikayetinizi geri cekmeyin. Cocuklar okuldan atilmayacak baska okula gonderilecekler. 

Bazden ailelerin yetistirme tarzindan dolayi bazden de cocugun yapisi geregi boyle zorbaliklar olabiliyo. Lutfen herkes cezasini alsin. 

Benim bi ogrencim yanlis yetistirilme tarzindan dolayi ehliyetsiz araba kullanip (17yasinda) baska bi cocugun olumune sebep oldu. Olay okulda olmadi tabi ama ogrenciyi ve ailesini taniyorum.
(10,978 puan) tarafından
Zaten yapan çocuk şiddete meyilli bir cocukmus.onume gecilememis
(4,269 puan) tarafından
Olabilir canim. Bazden aileden kaynakli olabiliyo. Bazden cocugun yapisi geregi. Ama en azindan psikolojik destek alinabilirdi.
Bugun bunu yapar ilerleyen gunlerde daha buyuk seyler yapar.
(10,978 puan) tarafından
Bende onu diyorum ileride herşeyi yapar
0 oy
(3,274 puan) tarafından
Canım ara sıra bu okulla öğretmenle ilgili postlarini görüyorum inanılmaz sinir oluyorum bu nasıl bir öğretmen yaa. Bence sen ciddi anlamda öğretmenle de konuş çünkü çocuğunu asla dinlemeyen bir öğretmen anladığım kadarıyla. Hem dinlemeli hadi dinlemedi diyelim ne demek gidin dışarıda halledin bunu nasıl söyleyebilir. Müdürün yanında siz de böyle demişsiniz diye belirt bence bir kendine gelsin. İnan bende bir anne olarak burada sinir oldum. Benim oğlum 2. Sınıf öğrencisi içim titriyor zarar görürse diye ve her gün gittiği bir yer anne olarak sen guvenemedigin bir ortama kızını hergun tedirgin olmadan nasıl teslim ediceksin. Böyle olmamalı gerekirse öğretmen de kendine bir çeki düzen vermeli.
(10,978 puan) tarafından
Bir defasinda bu konuyu da konuştuk tutumundan rahatsız olduğumu belirttim fakat hiç bir şey olmadi
0 oy
(85 puan) tarafından
Senin yerine olsam şikayet ederdim o çocuklarida alir karsima iki tokat da onlara çakardim ne demek kiz cocuna şiddet ya ne bicim yetistiriyolar bu veliler cocuklarini savunmasiz diye boyle yapmalari gerekmez
(10,978 puan) tarafından
Vurursam onlardan bir farkım olmaz ama yarın gerekli tüm şeyler yapilacak
0 oy
(2,542 puan) tarafından
Oyle bir sac cekme mevzusu degil ki ona bile tahammul edilmez. Burda resmen facia bir durum var. Kendi cocugunu dusun ve sikayetini et. Elalemin yetistiremedi haydut cocuklarin kahrini sen mi cekiceksin. Ben olsam dakka dusunmez ogretmenden ogrencisine hepsini sikayet ederdim.
(10,978 puan) tarafından
Yarın gerekli şeyler yapilacak canım.
0 oy
(119,513 puan) tarafından
anneleri istedikleri kadar aglayip zirlasin sen sikaywt et etki bi baskasina da yapmasinlae
(10,978 puan) tarafından
Zaten daha önce yapmış birine de onu da ogrendim
0 oy
(1,321 puan) tarafından
Hiç çocukların gözünün yaşına bakmam evladına bunu yapanı şikayet ederim. Ben kiyamazken başkasından şiddet görsün istemem. Bugün benim çocuğuma yapan yarın başkasına yapar 
(10,978 puan) tarafından
Yarın gerekli şeyleri söyleyeceğim.
0 oy
(48,738 puan) tarafından
sizin öğretmende.konya.ovasi gibi genis okul yansa gormedim diyecek 

benimde ilkokulda bir firlama cocuk gelip tekme atmıştı özel bolgeme annem ertesi gün gelip onu korkutmustu bir daha yanima yaklasamadi 
(10,978 puan) tarafından
Zaten bu gün çok güzel bir giriş yaptım okula yüzümdeki alevi gorduler
0 oy
(2,013 puan) tarafından
İnan gereken neyse yapılsn ki baskalarinada ders olsn ne demek hassas yere vurmak ya ciddi bisey olsaydi bise olmamis diye cezasiz mi kalacak 
(10,978 puan) tarafından
Yok canım yarın gereken yapilacak
0 oy
tarafından
Böyle durumda kimsenin ağlaması umrum olmaz çocukları dovemeyecegime göre ailelerinde özür diliyor onlarla kavga etmem ama şikayetimden de vazgeçmem banane benim çocuğum söz konusu ise gerisi umrum olmaz öğretmen hele onun peşini bırakmam benim çocuğumu ne demek dinlemez beni aramaz her yere şikayet etmekle kalmam rezil rüsva ederim benim çocuğumun canı yandıktan gururu kirildiktan sonra istedikleri toplantıyı yapsınlar ben evladımin arkasında sonuna kadar yapabileceğimin de fazlasını zorlayarak durmzsam kimse durmaz değer vermez 
0 oy
tarafından
RABBİM korusun çok şükür kızınıza bişey olmamış ya rahmine bir yerine bişey olsaydı çocuğu olmamaya kadar gidebilirdide sağlık bu sonuçta bu asla affedilecek acınılacak bir durum değil. Lütfen kızınızın arkasında durun tüm sorumlular cezasını çeksin haydi sağlık problemi yok kızınızın ya psikolojisi ne olacak kesinlikle gereken neyse daha fazlası yapılmalı 
0 oy
(933 puan) tarafından
Merhaba, bende öğretmenin böyle durumlarda biz tutanak tutuyorduk.  Tutanak çok önemli o an yapılması gerekiyor. Okulda şiddetin hiçbir şekilde affı yok. Ben böyle bir olaya denk geldim sınıfta ders esnasında hemen tutanağını tuttum verdim idareye şiddet uygulayan çocuğuda bir güzel haşladım. En fazla uzaklaştırma ve ya okul değiştirme yapıyorlar. Çocuğunuz ortaokul mu acaba ?

İlgili sorular

0 oy
65 cevap 1,799 göst.
0 oy
19 cevap 342 göst.
29 Ağustos 2023 Aile kategorisinde Meleniko (698 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 138 göst.
0 oy
17 cevap 530 göst.
7 Mart 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

381,343 soru