0 oy
1,549 göst.
Diğer kategorisinde (95 puan) tarafından
Oglm 1 yasinda dogdugnda halasi 5 tl takti görgusiz ya bide halacm hala kurban olsn vs . Sizce ben bu gorumceyi ne yapayim 

45 Cevaplar

0 oy
(1,986 puan) tarafından
O an geri iade ederdim. Yoksa ben halinden anlarım neden yapmadı demem zaten ama oda olmaz. 

Eşimin annesi kızım doğunca hiçbirşey yapmadı. 50 lira bile. Kızım 1 yasındayken ilk kez 100 lira verdi bayram harçlığı. Kafasına atasım geldi de sus dedim. Vermesin daha iyi. Eşim yırttı attı sinirinden. Bazı şeylerin yakışığı vardır. 
(95 puan) tarafından
Aynen oyle
(1,986 puan) tarafından
Bana göre terbiyesizlik.
(95 puan) tarafından
Bu ne daha neler yapmadiki cok yalanci biri ortaligo karstirir
-Reklam-
0 oy
(471 puan) tarafından
Kaynanam markete gitti biraz önce . Gitti kaç yüz milyon harcadı torununa hiç bişey almamış . Bı de seviyor . Öpüyor . Değişikler ya . Parayida ben verdim. 
(95 puan) tarafından
Kıskaniyorlar demekki
tarafından
Kız benim eşimin ailesi o yönden herşey feda olsun sanki kendi evlatları kız herşeyi alırlar dünyayı alırlar torunalrina
(95 puan) tarafından
Cok sanslisnn
0 oy
(2,223 puan) tarafından
Ay güldüm kusura bakma. Resmen dalga geçmiş. Elinde yok diyenler bir insan 5 lira takacağına hiç takmaz daha iyi bir tane gofret bile 10 lira olmuş
(95 puan) tarafından
Dusunce yokki
0 oy
(7,466 puan) tarafından
Benim eşimin babasıda düğünde 5 tl taktı o 5 tl büyük sanıyo aklı iyi diyil biraz
0 oy
(178 puan) tarafından
Keşke gözünün önünde alıp yırtıp çöpe atsaydin. Kimse de parası yoktur demesin şimdi bir dolmus parası bile 5lira değil. Parası yoksa kusura bakma yigenime bişey yapamadım desin kimse bişey demez. Alenen seni ***** yerine koymuş dalga geçmiş. Çok sinir oldum. Görümce lafı bile beni irrite etmeye yetiyor zaten.
(95 puan) tarafından
Aynn oyle ama iste ben insanlk yapdm kaynanasi yannda onu rezl etmedm
(178 puan) tarafından
Bundan sonra ona göre davranırsin canım
0 oy
(2,568 puan) tarafından
5 tl nedir ya cikolata alamazsin. Resmen dalga gecmis ben olsam aynen iade ederdim cok taktin zorda kalma canim diye, hemde herkesin icinde rezil olsun.
(95 puan) tarafından
Ben onu rezl etmedm herkesn icinde sonradan eve geldi kenara cektm parasni eline verdm oglm buna layk degl dedm benim oglm yarik damak dogdu zaten cok uzgunum bide oyle yapinca iyice kotu oldm aman bosverdm gecti . Insanlar cok kotu
0 oy
(48,809 puan) tarafından
kaynar kazana at parasi olmaz hediye alamaz anlarım da dilenciye sadaka veriyo sanki
(95 puan) tarafından
Cekemuyor ya
0 oy
(128 puan) tarafından
Valla kimseden bisey beklemiyoruz ama biraz da edep lazım. Hadi diyelim parası yoktu hiç takma o zaman tatlı bi dille sana söylesin şimdilik müsait değiliz hediyesini alcam filan diye. Bende çektiklerimi anlatsam kaynima düğün yapmayı bırak ev aldılar, araba aldılar, düğünü dört dörtlük borcsuz yaptılar biz kendi düğünümüze bile kredi çekip yaptık da sonra 2 sene borç ödedik. Onun çocuğunun bezlerine ıslak mendillerine kadar aldılar ben oğluma şimdiye kadar 2 takım gördüm borcumuz var borcumuz var diye yalan söyleyip duruyorlar şimdi de tadilata başladılar kaynanamlar kendi evlerini baştan aşağı yaptırıyorlar 120 bin para harcamışlar kayinbabam anlatiyo bide durumları da var yani. Başlarda çok takıyodum ama şimdi çok şükür eşim de gördü ne halt olduklarını Allah onları bana asla muhtaç etmesin diye dua ediyor hep 1 damla su veresim kalmadı içimde diyor. Hiç beklentimiz olmayınca öyle rahatiz ki kimseden bisey beklememek lazım kimseye de birsey yapmamak lazım 6 yılın sonunda bunu ogrendik 
(95 puan) tarafından
Walla oyle
0 oy
(4,061 puan) tarafından
Bizimde bayramda kızımı İlk görmüş eşimin amcası 5 TL takmıştı bir dünya malları mülkleri var şok olmustum bizimkiler 100 200 takınca 5 TL görünce ben tuhaf olmustum 
0 oy
(4,961 puan) tarafından
Hiç bişey yapmaman daha iyi olr aldığın değer kadar değer ver çok kafama takmak bile ona değer verdiğini gsterr
(95 puan) tarafından
Takmiyorm
0 oy
tarafından
Ben olsam görüşmem hatta onu takarken al kendine harçlık yaparsın derdim
(95 puan) tarafından
Gorusmuyorm
0 oy
(8,009 puan) tarafından
Kim ne derse desin 5 TL takmak dalga geçmek gibi yoksa takma daha iyi 
(95 puan) tarafından
Aynn oyle
0 oy
(1,230 puan) tarafından
Sey yap 50 kuruş deldir iğne tak al altın getirdim diye ona ver
(95 puan) tarafından
hic bisey goturmem bende
0 oy
(147 puan) tarafından
Kız yine sizinki birşey takmış ben hicbirsey görmedim ama sorsan en çok halası sever hediyeler alırmış bak bak yalanlara bak boşuna dememişler görümce görmeyeyim ömrümce 
(95 puan) tarafından
Aynen ne halayms ya
0 oy
(1,210 puan) tarafından
Benimki onu da takmadı :) lafa gelince halası ona kurban olur :)
(95 puan) tarafından
Inanma ya hep yalakalar
(1,210 puan) tarafından
Aynen :) teyzesinin aldıklarının haddi hesabı yok. Halası babannesi dedesi tek krs harcamış değiller. Yapacak bişey yok
0 oy
(7,285 puan) tarafından
Çok taktın diyip 2 buçuk lira para üstünü verseydin manyak la 
(95 puan) tarafından
Geri verdm ona zaten
0 oy
(27,453 puan) tarafından

Sizle iyi dalga geçmiş 

(95 puan) tarafından
Bende onla cok iyi dalga gectm ders olsn
0 oy
(2,165 puan) tarafından
Benim görümcem de 100 TL takmisti sjsjsj yaa şaka biyana da ayıp etmiş bence 5 TL nedir bu zamanda gerekki 100 TL vereymis ayıp be o kadar mı yok ellerinde
(95 puan) tarafından
Var da istemedi iste cekemiypr
0 oy
(7,376 puan) tarafından
Kız bizimkide şaka gibi bunlar bizimkide 10 TL taktı üstünü tamamlayıp kıyafet alın dedi bide dalga geçmek için yapıyorlar bilerek 
0 oy
(3,765 puan) tarafından
Benim kızıma da doğduğu zaman eski Bi aile dostumuz 5 TL takmıştı. Şaşırmıştık ama lafını bile etmemiştik.

Zaman sonra yengem çenesini tutamayıp söylemiş, ya niye 5 TL taktın, ayıp oldu diye. Kadın şok geçirmiş, ben 50 TL taktım vallahi billahi falan demiş. Aradı özür diledi. Kafası karışmış, 5 TL yi 50 TL sanmış meğer. 

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 195 göst.
27 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Sebnem (141 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 535 göst.
17 Ekim 2023 Diğer kategorisinde Sebnem (141 puan) tarafından soruldu
+1 oy
8 cevap 261 göst.
8 Ekim 2023 Aile kategorisinde Bhrcan (435 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 414 göst.