0 oy
1,546 göst.
Diğer kategorisinde (95 puan) tarafından
Oglm 1 yasinda dogdugnda halasi 5 tl takti görgusiz ya bide halacm hala kurban olsn vs . Sizce ben bu gorumceyi ne yapayim 

45 Cevaplar

+14 oy
tarafından
Kız herkes demiş kadının elinde o vardır falan 

Yapmayın Allah aşkına kim 5 TL yıl bı yere götürür yav bu kadar ince mi dusunuyorusnuz herkes bence ne dediğini bilmiyor belliki kadın bilerek takmış 

Resmen dalga geçmiş 
(7,036 puan) tarafından
İkbal inan ben bile bazen yolda görsem amcalarimi kuzenlerimi tanımıyorum o kadar çoklar ki
tarafından
Sizin aşiret kalabalık.kiz
(7,036 puan) tarafından
Evet cnm aşiretin en kalabalık sulasi biziz
(48,690 puan) tarafından
babannenin yerinde ben olsam asiret tukenirdi heralde ☺️ babannen masallah bin yillik cocuk yapmış ☺️
(7,036 puan) tarafından
Ahahahha  sağol canım ☺️☺️ öyle çok çocuk olmazsa nasıl aşiret oluruz kız
-Reklam-
+1 oy
tarafından
Benım kuzenımın ıstemesınde buyuk amcam 5 tl takmıstı hıc unutmam, ortalıkda olum sessızlıgı olmustu bır an, erkek tarafı bakıyor bu ne dıye, bana gore durumu cok kotu dahi olsa 5 tl takılacak sey degıl asla degıl, hıcbırsey takmazsın seversın opersın koklarsın ama 5 tl ınsanla dalga gecmektır 
(2,165 puan) tarafından
Sende 1 lira takaydin kolye yapıp sjsjsjs
tarafından
Kız aradan gectı 7 sene ama dusunun o zamanda 5 tlnın hıc degerı yok yani :D kuzenım gıttı mutfaga agladı baya rezıl oldum dıye bende hemen 5 ıle 50yı degıstırdım erkek tarafına 50 taktılar sız ynlıs gormussunuz falan dedık ama yemedıler
tarafından
Olsun iyi yaptın . Anlasin . Ama kuzenine yazık olmuş
(95 puan) tarafından
Cocugu oldu onunda ama ondan uzagm ne ariyorm ne soruyorum . Bana iftira attilar cok yalan soyluyorlat . Bende onlar hakknda bildgm herseyi herkese anlattm . Ve hic biriyle konsmuyorum . Iyi yaptm herkes yerini bilsn sustm sustm tepeme ciktilar yapmadgni birakmadilar
tarafından
Hak ediyolar o zaman :)
0 oy
(8,933 puan) tarafından
Kadının durumu yoktur belki hiç takmamaktansa 5 TL takmıştır neden hemen kötü düşünüyorsun ki
tarafından
Kız o ince düşündüğünden değil seytanligindan yapmıştır:)
(8,933 puan) tarafından
Fitnelik 2.asamadir her zaman :)))))
tarafından
Şimdi yerine konuşma tarzına yaptığına göre değişir fitnelik şimdi burda ben ilk aşama. gördüm:)
(8,933 puan) tarafından
Bakalım post sahibi daha iyi tanır o bilir doğrusunu:))))
(95 puan) tarafından
Aynn oyle
0 oy
(12,856 puan) tarafından
Yeğenine takmış sana takmamış ki her şey maddiyat değildir sevgisi yeter 
(95 puan) tarafından
Bilerek takti canm bilerek gormeye dahi gelmedi . Maddiyat onemli degl aynn oglm ameliyat oldu vs beni aramadi ustune iftira attilar bana
(95 puan) tarafından
Yigenine deger vermwmis basta canm zatem
tarafından
Ne kadar iyi niyetlisiniz ama malesef bunda art niyet var bariz belli bunu anlamayan saftır
0 oy
(1,538 puan) tarafından
50 lirayla karıştırmış olabilirmi bizim düğün zamanı komsumuzda 5 lira takmış 50 lira sanıp kayinvaldemle arası iyi kayinvalidem söylemişti ama ben 50 diye taktım onu demişti 
(95 puan) tarafından
Yok bilerek takti
0 oy
tarafından
Hiç birşey yapmazdım kimseye zorla para hediye taktıramam beklentiye girmemek en güzeli ama 5 TL yide kendine degil çocuğu vs varsa geri eline verirdim al harçlık yap diye 
(95 puan) tarafından
Helal olsn . Bende oyle yaptm baktm birgun eve geldi aldm 5 tl yi eline sıkıştrdm benim oglm 5 tl ye layk degl ha durumin takmasaydn
0 oy
(618 puan) tarafından
Sende ona tak 5 TL yi
(95 puan) tarafından
Utaniyorm ya 5 tl nedr . Bak durumim cokta iyi degl ama 5 tl yine takmam
0 oy
(6,191 puan) tarafından
5 TL yi de hiç takmasaymis keşke dalga geçer gibi olmuş. Ama sırf bu yüzden görümcene ne yapabilirsin ki boşuna sinirleniyosun :)
(95 puan) tarafından
Evet aynn dalga gecer gibi yapti bende sonradan aldm parayi skştirdm eline al oglm bu paraya layk degl dedm . Yani olsa olsa o layk olur
(2,165 puan) tarafından
Kız 5 TL nedir insan onun yerine bir çikolata gofret neyi alır yada bir meyve falan illa para takmak zorunda değilki ayıp etmiş
0 oy
tarafından
Kaynanam lar bır tl verınce günlerce söylüyorlar emeklı durumları var ama işte cimrilikten ölecekler eşim verır annesıne bol keseden asla karısmam versın ama kaynanam hıc vermez çocuğuma bır sey hasretım kı pır elbise alsın ya insan bekliyor
(95 puan) tarafından
Iste kaynanada oyle vermezler . Ee bende vermiyorm 1 kurus para
0 oy
(4,180 puan) tarafından
o 5 tl takinca  5 tl yi gördugum  an alip ben kahvenin yanina bi cikolata alim marketten  bes dk goz kulak olun cocuga deyip markete inerdim o takilan 5 tl yi alip
(95 puan) tarafından
Esime dedm verecem parayi diyecem ki al harclk yap git cikolata al . Esimin hatri icn oyle yapmadm  verdm eline al oglm buna layik degl dedm
0 oy
tarafından
Sen oğlunu halası para taksin diye mı doğurdun 
(4,180 puan) tarafından
Kendisi goturmusse taki girumcenin cocuguna insan bekler. Bizde mesela altin borctur altin takana altin giturulur. Samimi kuzenim dogum yapti 2016 da atiln taktim 2017 de o da bana altin getirdi takti. İkinci cocugu ben dusunmuyordum asla. O ikinci bebegiyapti yine altin taktim benim kizimin dugununde de o kizima altin takar maksatli .  Sonra ben kazayla hamile kaldim 2022 haziranda dogurdum. Benim ogluma altin takmasi lazim ben onun iki ccguna da altin taktim. Bi ara ben hamileyken konusu oldu neymis efendim o birc olayi eskidenmis altin takana altin goturulmezmis.  10 yil once altin 100 liraymis simdi 10 katiymis. Durum neye musaitse o takilirmis

. Altin ve doviz tl gibi olmaz bana gore.  Birinden 100 dolar borc aldiysan on sene sonra onu 100 dolar olarak geri verirsin mesela . On sene sonra yuz dolar artti diye tl karsiligini vermessin altin takilmissa sana. Sende bilac sene sonra altin giturursun yukseldi yada dustu  doviz ve altinda olay budur.
Neyse iste bana oyle deyince ben altin takmicagini anladim. Ben bebek kurani yaomadan once o ogluna sunnet yapti yani elinde ceyrek var o ay  butce ayirip da ceyrek almasina gerek yok bana getirmek icin  ama getirmeyecegi okadar net belliydi ki sirf benim ona taktigim ikinci altini esitlesin diye ogluna 200 tl taktim sunnette. Sonra o benim ogluma kurana  0.5 gram altin takti bir gram bile degil. Suan o 3. Ye hamile sadece kiyafet goturcem. 3. Su erkek onun sunnetine de. Sadece hediye bi oyuncak alirim. Ben ona 2 ceyrek bir 200 tl taktim. Suana kadar o bana bir ceyrek birde yarim gram altin takti  bunu esitlemesi lazimi. Bizim adetlere gore bu boyle
(95 puan) tarafından
Evet o  ne taksa bizde aynsni gotururdk . Ama onlr oyle degl diyelm ben altn taktm onlar getrmezler oyleler
tarafından
Benim gorumcem hiç bir şey takmadı umurumda bile olmadı herkes kendi değerini kendi belirler boşver
(95 puan) tarafından
Aynen takmiyorum zaten aramzdq hic iyo degll yalanci bir insan
(2,165 puan) tarafından
Vall benimkiler de bana 100 TL getirdi doğuma, bende onlara götürdüm doğum yapınca
0 oy
(400 puan) tarafından
5 tlsini sakla sende ona tak 
0 oy
(400 puan) tarafından

5 tlsini sakla sende ona tak :D

(95 puan) tarafından
Verdm bekleemiym ben
0 oy
(1,279 puan) tarafından
Amaç şaka mıydı acaba ? Ben bilerek taktığını düşünsem,  bozdurup bozdurup harcarsın oğlum derdim gülerek :)

Ayrıca doğum gününde para takmak ne, kutlarsın öpersin, hediye alamasan da orda bulunursun..  büyükler ilk torunsa altın takar ona da hayır denmez yani :))
(95 puan) tarafından
Ilk cocugm dogdugnda esimin ailesi 3 takm elbise onceden getirip birakmslardi eve para altn hic bisey takmadilar . Benim ailem altn vs taktilar ki her gidisimde altn veriyorlar ama esimin ailesi vermiyor
(1,279 puan) tarafından
Genlerinde pintilik varsa çözüm yok canım, benim bebeğim de benim ailemde ilk torun her ay ayın 5inde maaşları yatar hesabıma para gelir. Bez falan alımlarını istemesekte annem babam yapar, kıyafet alır. Biz bir şey alınca bize niye demediniz biz alırdık derler. Çok şükür iyi bir gelirimiz var, anneme alma- verme derim. Torunuma yapamıycam da kime yapıcam der.  
Eşimin ailesi ellerini 1 kere ceplerine atmadılar. Var biliyorum  ama yapmadılar, yapmıyorlar da. İlk torunlarına kurban kestirmişler, bize de kestireceklerinin sözünü verdiler 16 ay oldu. Bilezik sözü falan verildi.. foss.. aileme güveniyorlar, paramızın olduğunu biliyorlar yapmıyorlar boşver evlat kayırıyorsa kendi bilir. Daha elden ayaktan düşmediler.. 6 yıla gidiyoruz hala daha benim takımlarında aklı.. eşim ben alabiliyorum ya boşver takma diyor ama konu açılınca insan haksızlığa uğradığını düşünüyor.. Ama ben ne yapıyorum,  bunu annem aldı, bunu babam aldı,  bunu dedesi yaptırdı gözüne sokuyorum. Hatta Allah biliyor bazen kendi aldıkları mı da anneannesi aldı falan diyorum zaten her ay yüklü bir harçlık gönderiyorlar.. ötekiler anlık kızarıyor ama o kadar yani..
(95 puan) tarafından
Ben aynjsini yaptm ailemin aldklarni gozlerine soktm ama yine derler hereey biz yaptk falan . Bosverdm oylw insanlardan ne bekliyecegm kocam yetr
0 oy
(2,418 puan) tarafından
Yenimi aklına geldi 1 yıl önceki olay
(95 puan) tarafından
Yok sizinle paylastm sadece 1 yil once aldm parayi eline verdm
0 oy
(2,727 puan) tarafından
5 teleyi 12 sene önce kuzenimin çocuğuna taktığını hatırlarım 
(95 puan) tarafından
tam da ustune bastn onlar geriden geliyor
0 oy
(17,796 puan) tarafından
Ayyyyyy çok bonkör bee
(95 puan) tarafından
Nankör laaa nankör
0 oy
(2,651 puan) tarafından
Herşey maddiyat değil sen görümceni sevmiyosun kadın napsa suç gibi belki yanında o kadar vardı durumu musait değildi sadece sana değil lafım elti görümce kaynana bu sıfatlara kim sahip olsa insanlarda hep bi önyargı oluyo
(95 puan) tarafından
Yaninda vardi cuzdanda 5 tl aldi takti . Hatta kaynanasi dedi 50 tak biz gormeye gelecegz tekrar.
0 oy
(2,687 puan) tarafından

Bacisi sen naptin cercevelet as o parayi amannn haaa bi yere kaybolmasin gunu gelincede sen aynisini iade ettt eee atalar ne demis ne verirsen elinle o gelir seninleeeee :)) kiz ben derdim kii hee yavrum hee evladim 5 tl lik kurban olur halan sana diye ben laf sokmazsam catlarim o ne oyle hic verme daha iyi sanki ceyrek takti 5 tl ney 

(95 puan) tarafından
Al dedm parani oglm layik degl bu parayi .
0 oy
(2,555 puan) tarafından
Esin ne diyoe bu duruma hic takmazdm durumum yoksa o 5 tl yi kenara kor biriktirip ole verirdim
(95 puan) tarafından
Bosver falam dedi geri verme . Ben verdm geri parasni oglm layik degl buna

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 190 göst.
27 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Sebnem (141 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 521 göst.
17 Ekim 2023 Diğer kategorisinde Sebnem (141 puan) tarafından soruldu
+1 oy
8 cevap 261 göst.
8 Ekim 2023 Aile kategorisinde Bhrcan (435 puan) tarafından soruldu