0 oy
388 göst.
Diğer kategorisinde (348 puan) tarafından
2 evladım var oğlum 2 buçuk yaşında ve 14 haftalık Hamileyim  mide bulantı ve kusmam var bide düşük tehlikem var. yemek falan yiyemiyorum biraz ilaçlarla hafifliyor midem sürekli halsiz yorgun ve bitkin uzanıyorum eşim oruç tutuyor. Ama ben tutamadığım için çok üzülüyorum. Eşimin ailesinde herkez bizi davet etti ben kimseyi edemedim  sadece kaynanamlaro davet ettim oda sürekli laf atıp duruyordu davet etmedim diye. Ama kayınlarımı falan etmedim her sene ederim bu sene de edemedim sizce ayıplarlar mı

16 Cevaplar

0 oy
(6,827 puan) tarafından
bizi kimse davet etmedi cok uzuldum 

ben biz bu sene annemlerle beraber orucumuzu tuttuk onlarda kaldik bu yuzden kimseyi davet edemedim ama kimse bizim oraya gittigimizi bilmiyordu

soyle bi baktim kimsenin aklina gelipte cagrılmadik
-Reklam-
0 oy
(2,065 puan) tarafından
Ya hasta bir insansın o bulantiyla bırak misafir ağırlamayı evde çocuğuna bile yemek yaparken zorlanir insan. Kayinvaliden de biraz insan olsaymış da çenesini tutsaymış. Sanki sadece kendi çocuğunu taşıyorsun karnında manyak manyak tavırlar ya. Boşver kardeşim kimseyi çağırma mis gibi yat evinde dinlen kalan gücünü evine ayır kendine ayır. 
0 oy
(4,700 puan) tarafından
Bende bu sene hastaydım bileğim sargida annemler harici kimseyi davet edemedim Ramazan'ın bir gün öncesi bizdeydiler zaten ayiplamazlar çünkü rahatsızligimi biliyolar ayiplayan da ayiplasin napalim rahatsızız sonuçta 
0 oy
tarafından
Ne bizi davet ettiler ne de ben birilerini davet ettim. Herkes kendi evinde mutlu mesut. Zaten eşim geçen PC almış geldi yemek masasına kurdu odaya taşıcam diye diye 1 ay geçti o da bahanem oldu açıkçası. Misafir veya misafirlik pek bana göre değil
(7,947 puan) tarafından
Sen benmisin yoksa? :D
tarafından
Yalnız olmadığımı bilmek güzel oldu şu an :)
(7,947 puan) tarafından
Yok değilsin bende aynı, kimseyi çağırmadim ailemde dahil. Kimseyede gitmedim.. su davet etme şeylerini bıraksalar da bı rahat etsek artık ya. İsteyen çağirir istemeyen çağırmaz hemen ayiplanirmi felan diye düşüncelere giriyoruz.
tarafından
İlk zamanlar o triplere giriyordum da artık umursamıyorum ayıplayan ayıplasın valla. Çocukla kendimize yemek zor hazırlıyorum sürekli eşortmanımdan çekiştirip duruyor yerden o yüzden bir de çeşit çeşit yemek hazırlamak zor geliyor açıkcası.
0 oy
(7,947 puan) tarafından
Bende kimseyi çağırmadim kimsede beni çağırmadi. Aman ya. Tabi ramazan sonucta misaifr ağırlamak güzel bişey bu ayda ama işte benimde içimden kimseyi almak gelmedi. Zaten aile bagimizda çok güçlü değil.
0 oy
(3,347 puan) tarafından
Maalesef bende konseyi davet edemedim 7 aylık oğlum var ama yemeği bile güç bela yapıyorum hiç durmuyor sürekli ağlıyor gerçi bizi de davet eden olmadı geçen senelerde davet eden olmazdı ama ben yine çağırırdim 
0 oy
(2,369 puan) tarafından
Ben bu rqmaznq sürekli davete gittim sürekli birlerini davet ettim 
0 oy
tarafından
Durumun belli bence üzme kendini 
(348 puan) tarafından
Sağol canım
0 oy
(5,631 puan) tarafından
İstedikleri kadar ayıplasınlar asıl ayıbı onlar yapar görmüyorlar mı halini hiç takma kafana seneye telafisini edersin 
0 oy
(2,804 puan) tarafından
Bende bu sene kimseyi çağırmazdım 25 haftalık hamileym 2 yaşında da oğlm var çağıran oldu onada gitmedim orucumuda tuttum zar zor evimde rahat edebiliyorum bid kendime ve çocuğa anca ettiğim için çağırmadm
(348 puan) tarafından
Ya bende gitmek istemiyorfum eşim zorla götürüyordu keşke dinlesemeymişim
(2,804 puan) tarafından
Sagolsun eşim tutmadığı için gelen davetlereede sen bilirsin dedi bn gitmek istemedim sadece kaynımla eşim  küsmesin diye ona gittik okadar
0 oy
(1,170 puan) tarafından
Sen zaten rahatsızsın senden beklenemez davet falan 
(348 puan) tarafından
Çağırdılar yaa ne bileyim gitmek istemedim eşim zorla götürüyordu
0 oy
(435 puan) tarafından
Niye ayplasınlar canım sonuçta keyfi çagırmamazlık yapmamışsın bende 32+4haftalıgım iki dk iş yapiyim agrıdan kalkamıyorum bende davet etmedim kimseyi 
(348 puan) tarafından
Evet canım zor geliyor bide oğlum küçük üstüne hamile kalınca baya zorlandım
0 oy
(1,763 puan) tarafından
E davet etmeyeceksin keşke rahatsızım gelemem deseydin de gitmeseydin sonuçta düşük riskin var yani gidip yiyip içip dönmüşsün  hiç mi etrafında yardım edenin yok olsa yemek mesele değil ki bir lahmacun yaptırsan bile yeter yanına salata
(348 puan) tarafından
5 elti ve eşleri var çocuklarıda hiç saymıyorum hangisini çağırsaydım ben gitmiyorum dedim ama eşim zorla götürüyordu
0 oy
(1,013 puan) tarafından
Rahatsizmissin zaten kaynanan bildiği halde beklemesi laf atmasi cok saçma insan biraz halden anlar diğerleri durumunu biliyorsa ayiplamazlar
(348 puan) tarafından
Evet sürekli laf atıp durdu
0 oy
(7,621 puan) tarafından
Bende hamileyim beni cagirdilar gene gitmedim:) 
0 oy
(6,859 puan) tarafından
Hamilesin doğal cnm bunu dert etme kafama da takma

İlgili sorular

0 oy
30 cevap 310 göst.
10 Mart 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 537 göst.
8 Ekim 2022 Diğer kategorisinde Serpil Kubis (274 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 401 göst.