0 oy
323 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Kizlar kaynanamlar berber yaşıyoruz .doğum yaptım bir ay annem bana baktı kendi evinde .şimdi kardeşim doğuracak annem diyor gel dört gün babana bak eşim yok diyor.siz olsanız ne yapardınız?

15 Cevaplar

+3 oy
(789 puan) tarafından
 Eşinizin yaptığı Çok bencilce...
-Reklam-
0 oy
(8,858 puan) tarafından
Baban yani tabi bakacaksın. Güzel dille konuş eşinle ikna et. 
0 oy
tarafından
Bunu eşime sormam. Zamanında bana yardım edilmiş şimdi de kardeşimin ihtiyacı var bu kadar. O kim ki buna izin vermiyor :D
0 oy
tarafından
Babanızin Bir rahatsızlığı mı var 
tarafından
İse gidiyor yemek yaomayu bilmiyor
tarafından
Açıkçası annen sana baktı sen doğum yapmıştın ama  baban sadece yemek yapmayı bilmiyor durumu bana ve yetiştiğim aileye göre çok saçma birşey insanya oda yapabilir yani yumurta kırar yer makarna yapar gitsin dışardan yesin durumu annem kesinlikle demez çocuğun var ordan oraya bi babanami yemek yapmaya gelecen diye daha der he gitmek istersen kayinvalidene çocuğu bırakırsın bı kaç saatline gider bir gün iki günlük yemek yapar koyar dolaba gelirisin iki kere gidersin olur biter illa gidip bakmak çok değişik birşey kocaman adam yani bu
tarafından
Bide kayinvalidenle bir yaşayıp bir ay doğumdan sonra annemde kalmama nasıl izin verdi eşin oradada gariplik var annene yolu değilmiş bile bakmak orda kalman benim eşim olsa kendine hakaret sayar kesinlik göndermezdi ve annem bı uere gittiğinde öyle babama bakmaya gidecek desem pardon bende kocanın madem öyle mantık bende yapamam yemek der çıkardı işin icinden bunu gittiğime karışmak değil normal zamanda umru olmaz ama başka yerde annemde olsa kolay kolay kalmamı istemiyor
(6,230 puan) tarafından
Banada saçma geldi kaynanası ile bir yaşarken annesi neden gelmiş bende kaynanamla altli ustluyuz eşim yotku kaynanamda kaldım ama annem gelip sadece görüp gidiyordu kalmadı çok saçma
0 oy
(12,904 puan) tarafından
Yani sizin ilişkinizde nasıldır bilmiyorum ama bizde mesela ben ne zaman aileme gidip geleceğim eşim karışmaz çalışıyorum tatil zamanlarım bellidir ve önceden plan yaparız anı gelişen durumlara da imkanımız yettiğince ayak uydururuz Senin baba evine gitmene eşin herhangi bir gerekçe ile karşı çıkamaz ki ne diyor yani. Ayrıca annen sana bebeğe bakarken iyiydi şimdi sana ihtiyacı olunca mı olmuyor 
0 oy
(1,918 puan) tarafından
Hayatta sormam saglik konusunda ve babam sonicta ah sağ olsaydida baksaydım
0 oy
(6,291 puan) tarafından
Babanın bedensel bir rahatsızlığı mı var? 
(6,291 puan) tarafından
Yorumda gördüm hiçbir rahatsızlığı yok sadece çalışıyor yemek için. Bu çok saçma seninde bebeğin var sonuçta yemek nedir ko bir makarna yapsa iki gün yer yani. İşte erkek çocukları her konuda bilgili ve bilinçli bir şekilde yetiştirmek lazım. Kadın olmasa aç mı kalacak yani?
0 oy
(3,578 puan) tarafından
İzin mi istiyorsun kardeşim doğum yapmış benim de babamın yanında kalmam gerekiyor diyeceksin çantani hazırlayacak son haber vereceksin sadece 
0 oy
(705 puan) tarafından
Tabi ki de bakarım eşinize de ne diyim yani...Zamninda anneniz size bakarken babaniz tek kalmis bir sey dememis o neden yok diyor.Allah rizasi icin sizi buyuten emek harcayan adamin önune 1 kap yemek yapmak icin hangi Allahin kulundan izi  alacak mışım.
0 oy
tarafından
Eşime sormam bile. Ilk evledigimizde annemde babamda korona oldu. Ben gittim 1 hafta onlarla karantinada kaldım baktım, eşim de ben sensiz evde durmam dedi oda geldi . Başka bakacak kimse yok yaşlı insanlar bırakamam yalnız. O kadar bakmış büyümüşler hiç mi emekleri yok üstünüzde. 
0 oy
(17,711 puan) tarafından
E sana bakmış kadın ama eşinin yollaması lazım
0 oy
(1,271 puan) tarafından
Kendi adıma konuşayım eşim aileme gitmeme hiçbir şekilde karışmaz. İstersem giderim. Ama böyle bir durumda ben gitmek istemem açıkçası sadece yemek için 4 gün Allah aşkına bir gün makarna bir gün yumurta yesin iki gün de dışardan yesin yani ev yemekleri yapan yerler var. Bunun için çocuklu kadın olarak düzenimden olmazdım bana fuzuli geldi. 
0 oy
(369 puan) tarafından
hiç bu konuyla alakalı eşimle Bi konuşmamız olmamıştır 

çünkü ne ben onun ailesiyle ilgili sınırlar koyuyorum nede o benin ailemle ilgili

konu ailese eğer benim sadece söylemem yetiyor ayni şekilde onunda ama senin eşinin neden hayır dediğini çok merak ettim ne sebepten dolayı hayır diyor yani 

gerçekten şu devirde aile sevgisi aileye destek diye bisey kalmamış yahu 

yani kocasına karısı diyor yok yapamazsın ailene Bi destek veya kocası karısına diyor bu devir böyle olmamalıydı gerçekten yani bazı şeyler var karşılıklı yapılan bazı şeyler vardır karşılık beklemeden yapilabilinen
0 oy
(2,398 puan) tarafından
Eşime uygun dille anlatırım gitme derse de giderim kimse karışamaz aileme gitmeme sanki çok mu kıymet biliyor kocalar? Baban yaşlı adam git bak 4 gün bişey değil 
0 oy
(2,160 puan) tarafından
Eşin çok nankör kadın evini bırakıp gelmiş size bakmaya o kadar 
(641 puan) tarafından
Yalnız annesi kendi evinde bakmış
(2,160 puan) tarafından
Fark etmez bakmış yine

İlgili sorular

0 oy
26 cevap 653 göst.
19 Nisan 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy