0 oy
651 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Bugun eşim işe gıttı 10 gunlüğüne ewde yalnız kalmıyım dıye annmlere gıdecem dedım eşime önce tam dedı nasıl istersen oyle yap dedı bı sorun yoktu kaynanamı aradım haber verıyım ewde yalnız kaldı demesinler diye anneme gıdıyom dedım tavırlı bir şekilde nereye gıtmk istersen gıt dedı karışmıyoruz dedı bu kelimesine cok sinirlendım Tam deyıp telefonu kapattım arkamdan kocama nw dedıyse bılmıyorum kocam benı aradı annemden babamdan iziN aldın mj dedı gıdınce. Ewt dedım baktım dıyo sen annmlere gıtmemek için annenın ewıne koştun hemen sinir oldum ama bişe dıyemedm sız olsaydınız ne düşünürdünz.. 

26 Cevaplar

+2 oy
tarafından
Anneme gittikten sonra kimin ne dediği beni alaka etmez 
tarafından
Ya oylede bn cok takıyorm galıba onları
tarafından
İstediğin kadar tak seni anlayacaklar mi hayır o yüzden hiç umursama
tarafından
Aynen valla
-Reklam-
+1 oy
tarafından
Bn nereye gitmek istersem oraya giderim. Onlara da b.ok yemek düşer. Kim oluyo ki karışıyolar.
tarafından
İşte bn istedıgım yere cıkamazmışım cocuklu halimle
tarafından
Her yere de giderim. Kimseden izin almam haber veririm o kadar. Baştan net koyarsan tavrını bi daha da cesaret edemez öyle söylemeye. Kendi anam babam karışmıyosa onun anası babası kim oluyo?
tarafından
Bi keresinde kendımı savunayım derken kaynanamın dıger yüzüni gördüm o kadar korkutucuyduki bir daha asla onunla tartışmamam dedım
0 oy
(144 puan) tarafından
Annemle babamdan izin aldın mı mı?? Burda bi gariplik yokmu bana mı öyle geldi
tarafından
İzin almaktan ziyade haberlerı olsun dıyo kocam sürekli ewde olmadıgı için
tarafından
Ne zaman annneme gıdecm desem kocam ılk başta tam der sonra ne oluyorsa düşman kesılıyo bana
(2,165 puan) tarafından
Haber vermişsin işte daha neyin derdine düşmüşler onu anlamadım cidden ya ne tuhaf insanlar varya kaynananın arayıp kocani doldurması yaa ayrı bir sorun valla
(144 puan) tarafından
İşte ailesiyle aradaki dengeyi kuramıcak adam evlenmesin. Kimsenin günahına girmeye gerek yok.
tarafından
Ah defalarca dıyorm kocama sen neden ewlndın ananın dibinden ayrılmasaydn. Bazen cok olgun bazeb cocuksu oluyo hıc anlam veremıyorm hersyın başı annesı yaşlı biri olsa vallahı takmam 39 yaşında ümreye gıtmş kadın sozde ama cok gunaha gırıyo
0 oy
(9,247 puan) tarafından
Eşim asker benim ewde yok ne anneme giderim ne eşimin annesine.cok canım isterse anneme gider gelirim kimseden de izin almam hele kaynanadan oneymisnoyle
tarafından
Bana kalsa bnde ewımden cıkmam eşim yalnız kalmamı istemıyor. Ne yalan soylım annemin yanına gelmk istıyorm arada  babamı daha yenı kaybettik koronadan annem sürekli üzgün olduğu için yanında kalmk istiyorum. Kaynanam gilinde bahanesi olmş torunu özluyoruz dıyo
(9,247 puan) tarafından
A sabret de ona anamın acısı var
0 oy
tarafından
Evin barkın ayrı anladığım kadarıyla neden kendi anneme babama gidince senin annenden babandan izin alacakmışım ki derdim bnm kocam onlar mı sen misin derdim yani kocalık yapamıyrsn başta söyleyecktn derdim yani ne demek ya annemden babamdan izin aldın mı sen kim köpek derler adama 
tarafından
Ewım ayrı sozde ama yedıgımız yemege kadar karışırlar.. Wallahı bnde bıktım sürekli haber vermkten ararken girdiğim sitresin haddi hesabı yok ya
0 oy
(7,098 puan) tarafından
Annesinden babasından neden izin alacakmissin pardon?? 

Kocanla mi evlendin onlarla mi onlara ne 
tarafından
Bişe dıyım komik gelck bnm kocam annesınden cok korkar yetrkı annem kızmasın alınmasın üzülmesin annemın gönlü olsun babasını o kadar ciidiye bile almaz halbuki bn kayınbabamla daha samimiyim..
(7,098 puan) tarafından
Ben annenle degil şenle evlendim evimin içi seni ve beni ilgilendirir artik çocuk değilsin biraz büyü ve aramızdaki dengeyi kurmayı öğren de esine
0 oy
tarafından
Velisinden imzalı izin kağıdı cikarsinalr birde ana babana gitmen için  
tarafından
Hersy beklenır kı
tarafından
Hiç haz etmem böyle şeylerden ha kaynanam beni el üstünde tutar beni sever sayar kızım der rahat ettirir koşa koşa giderim ilk aklıma orası gelir u beş gün orada dururum üç beş gün de anneme giderim ama beni diken üstüne tutan huzur vermeyen birgören birinin evime niye gitmek isteyim ki
tarafından
İnan bugune kadar bı kere bıle bana kızım demedı oğluna verdıgı degerın zerresini bana vermedı eger benı sewdıgınj bılseydım ve rahat olsaydım bnde koşa koşa gıderdım inankı
0 oy
tarafından
Ay bu kaynanaları bir yere toplayıp aç susuz bırakmak lazımm 
tarafından
Yemın ederim oyle ya sürekli kaynanam ne der diye düşünüyorum kafayı yedim
0 oy
(4,859 puan) tarafından
Oldu birde kendi anneme giderken kocamın annesinden babasından izin Alaçam onlara ne be 
tarafından
1 hafta falan kalcam ya annemde.. İzin verırlerse gıt yok torunu özlicez derlerse gıdersem ayıp olckmş
(4,859 puan) tarafından
Ay ne alakası var kocan biraz anneci heralde  boşver takma kafaya annenin evinde keyfine bak
tarafından
Eşim tam Ana kuzusu. Bnle tavırlı konuşunca içim bır tuhaf oluyo kız elımde deıl
0 oy
(2,054 puan) tarafından
Annesinden babasından neden izin alacakmışsinki ben anlamadım canım sen zaten eşine söylemişsin ne bu çocukmusunki izin alacakmışsin
tarafından
Eşim bnden önce annemden izin al benim haberim olsun nerde oldugundan o kadar dıyor
(2,054 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun canım desene seninkide iplerini anasının eline vermiş yazıklar olsun böylelerine
tarafından
Aynın oyle
0 oy
(3,213 puan) tarafından
Kim oluyolar ki izin alacaksın ya hayret bir şey haber verirsen verirsin izin almak ne hangi devirdeyiz allah aşkına. 
tarafından
Bn kaynanama gıdeyım mı demedım salih izin verdı gıdıyom deıdm o yüzden de dokunmş ona  neden izin almamş gıbı kocama laf etmiş kocamda o yüzden tavır yaptı bana
0 oy
(2,493 puan) tarafından
Okurken ben sinir oldum. Eşime ağzının payını öyle bir verirdim ki... Onlar kim de ben onlardan anne babama gitmek için izin alacağım?
tarafından
Bn her annneme geldıgımde bu sitresi yaşıyorum. Bu tavırları yüzünden cok az gelırdm ama babamı kaybedınce daha çok gelmk istıyorm annm yalnız dıye ama onlar anlamıyor durumu
(2,493 puan) tarafından
Neden tavrını koymuyorsun ?
tarafından
Bı keresnde denedim pişman etti benı kaynanam  bır daha asla onun gazabına uğramk istemem
0 oy
tarafından
Umrumda olmazdi sonucda annemde rahat ediyorum. Şükür eşimde ailesinde kalmamı istemez rahat edemeyeceğimi biliyor.
tarafından
Ay kız bnm eşimde bılıyor orda rahat olmadıgımı 9 kişiler bazen yaptıkları yemek ywtmıyo o derece bıde gıdıp bn ac mı kalayım sırf kızımın dedesı torununu sevsin diye gıt orda da kal dıyo ama bn istemiyorum
tarafından
Eşinde tuhaf ailesi yüzünden zorluyor gitme canim sonra cok pisman olursun
tarafından
Keşke oyle bır şansım olsaydı bayramdan bayrama gıderdım cnm inankı
0 oy
tarafından
Bunlar malesef hep boyle olucak duzelmiyor cunku bizim annemizle gorusmemiz baba evine gitmemiz onlarin zoruna gidiyor alisicaz bi sekilde cunku yapmak istedikleri zaten tartisma cikarip oraya gitmeni engellemek. Esinle iyi ol bosver ayrica onun ailesinden izin almak zorunda bile degilsin esin tamam dedikten sonra. Ben bir yasiyordum esim izin veriyordu onlara da sadece haber veriyordum.
tarafından
Ewın içindeyken eşimden izin almazdum kı bn kaynanam izin verırse gıderdm yada o kendiliğinden gıt demeyene kadar cesaret edemezdım cok cektım ellerınden halada cekıyorm ne yapcm bılmıyorum eşimle arama gırmedıklerı sürece cok ıyız ama en ufak bişe dese kocama hemn bana karsı tavrı değişiyo
tarafından
Ah ah canim boyle kabulleniceksin ama tavrinda net olsun her zaman kayinvaliden bisey dediginde de esinin haberi oldugunu soyle esine de ayni sekilde guzel bi dille senin haberin oldugu icin rahatim de boyle seyleri sever erkekler bu sefer seni korur ailesine karsi karistirmaz biraz :D ben boyle kurtuldum napiyim tatli dille kandiricaz mecbur
tarafından
İnan sadece bı kere benı savunmaya kalktı kaynanam hemen yapıştı sen onun avukatımısn dedı o gun o gündr bana küfür de etseler kocamın cıtı cıkmaz
tarafından
Yazik ne diyeyim ki ailemiz bizim gozumuzun icine bakmaya kiyamazken elin insani neler yapiyor ne diyim arkadasim allah islah etsin kayinvalideni esinle sana huzur versin insallah
tarafından
Amin cnm Allah razı olsun inşallah
0 oy
tarafından
Rabbim , bizi evimizi , esimizi fesat ve fırsatcilarn şeytanlıklarindan korusun
tarafından
Aminnn inşallah
0 oy
(2,165 puan) tarafından

Ne demek izin aldın mı yaa :pouty: eşinden izin almışsın işte gerisine gerek var mı ayy ne değişik insanlar varya ancak arayı bozsunlar başka işe yaramıyorlar. Deseydin ya eşine ben seninle evliyim ananla değil, kaldiki böyle bir şeyden dolayı kocandan izin almanda çok saçma , evde tek başına kalacak değilsin ve öz annene gitmek varken niye kaynanangile gidesin ki bunun için eşinden bile izin almana lüzum yokmuş aslında böyle olunca işte şımarıyolar yok annemden babamdan izin al bilmen ne sen yetişkin birey değil misjn çocuk musun ya eşinin annesinin sözüyle hareket etmesi de ayrı bir sorun yalnız 

tarafından
Oyle cnm wallahı bnde bıktım yoruldum anneme ne zaman gelsem sitres sıkıntı bi kere de kafam rahat gelsem dıyorm annmın yanına:(
(2,165 puan) tarafından
Allah sabır versin valla canm çokta takma rahat ol keyfine bak
0 oy
tarafından
İzin almak zorunda degilsin . Haber verdim oraya git cem annenlerde kalmak zorunda degilim diyeceksin 
tarafından
Oryada gıtmk zorundaymışm torunlarıdır sevmek zorundalarmş:(
0 oy
tarafından
Ya benm uykum mu çok geldi ben tam anlayamadım kaynanam gilden sen niye izin alıyorsun kocanın haberi var zaten kafamda deli sorular
tarafından
Kocam ewde olmadıgı için onlardan izin almk zorundaymşm :(
tarafından
Ne münasebet ben 4 yıl kaynanm gille yaşadım eşim şehir dışına calsmaya gittignde bir yere gidecjsm ona söylerdm tamma derse hazırlanır ben gidiyorm der giderdim niye onlara hesap verm kocam duruken senin kocayı anası doldurmuş belli
tarafından
Bnde 2 yıl oturdum bnm ne haddime kaynanadan izin almadan cıkmk. Eşim ondan izin al bn karışmam derdı
0 oy
tarafından
Kaynana çok fena ben hasta olur yataklara düşerdim başıma geldi daha önce yapcak bisey yokki iki yıl ölü gibi gezdim ama 6yıl hergun bundan beter şeyler yaşadım 
tarafından
Boyle kaynanaları duvardan duvara vurmk lazım.
0 oy
(3 puan) tarafından
tarafından düzenlendi

Şu Türkiye'deki algı işte... Adamla değil ailesiyle evleniyorsun... 

Valla gına geldi artık. Sonra diyorlar ki bu gençler niye evlenmiyor, evlenir aa gecinemedi ondan boşandı dersiniz. Siz büyükler az uzak durun şu evlilerden ya. Siz artık ailesiniz ailede bir kurumdur. Kusura bakma da eşin dışarının lafıyla is yapmaması lazım. Bugun annen olur yarın başkasınin ağzıyla iş yapar. Ailesi konuşsa bile eşin sınırınızi koruması lazım.  Eşin ailesini korumalı...  Sen de eşinin gözüne girmek için her gittigin yeri hep esine haber ver ver ki... İyi niyetini bilsin. Gerek watsappdan yaz gerek mesajla... Ve ailesinin bu tavrından o da sıkılıp en sonunda o da anlayacak. 

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 168 göst.
0 oy
15 cevap 323 göst.
19 Nisan 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 197 göst.
23 Kasım 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 327 göst.
23 Ekim 2021 Aile kategorisinde Esmerqueen1 (64 puan) tarafından soruldu