0 oy
231 göst.
Diğer kategorisinde (15,269 puan) tarafından
İlk dogumum normaldi. 2. Yi bilmiyorum. Pijama takımı alayım diye düşünüyorum. Sezeryan olunca pijama acitiyo mu gecelik mi giyiliyor

23 Cevaplar

0 oy
(3,691 puan) tarafından
Bol pijama alabilirsin gayet rahat oluyor 
(15,269 puan) tarafından
Zaten dar giymem. Tsmm dostum sagol
-Reklam-
0 oy
(9,015 puan) tarafından
İkisde giyilir 2 sezeryan doğum yaptım. Gecelik de götürdüm alt üst pijama takımı da. Gecelikde.uzerini toparlamak yatağa inip çıkmak bir tik daha zor hatta 
(15,269 puan) tarafından
Ben de alayım o zaman pijama takımı. Sağolasın
0 oy
(228 puan) tarafından
Yoo giyiliyor canım gayet rahat
(15,269 puan) tarafından
Tsmm dostum sağol
0 oy
(5,712 puan) tarafından
Ben pijama giydim dar olmadığı sürece hiç acıtmaz zaten dikişler aşağıda oluyor 
(5,712 puan) tarafından
Ben bilerek dar giydim ***** gibi göbeğim kalmasın diye az daha dikişler patlatıyor dum :-):-)
(15,269 puan) tarafından
Oyy Allah korusun.
(5,712 puan) tarafından
İşte ilk doğum olunca tecrübesizim normal de hiç göbeğim yoktu doğumdan hemen sonra da gitmeyince kalacak böyle korkusu ile öyle bir hata yaptım ama şu an çok şükür bir sorun yok göbeğim de yok :-):-)
(15,269 puan) tarafından
Ben korse kullanmadım ilk doğumdan sonra kaldı göbeğim yumuşacık ☹️
(5,712 puan) tarafından
Haahahah öyle oluyor oyun hamuru gibi:-):-) benimde kızlık göbek gibi değil ama kalmadı şükür göbek falan gitti ama yinede yumuşacık dediğin gibi
0 oy
(2,223 puan) tarafından
Yüksek bel ailirsin dikiş yerine gelmez lastiği rahat oluyor ki zaten artık sezaryan yerini çok yukardan kesmiyolar 
(15,269 puan) tarafından
Tamamdır dostum sağol
0 oy
(10,069 puan) tarafından
Ben pijama giydim ikisindede gayet rahat oluyo valla dikise denk gelmezse sikinti yok
(15,269 puan) tarafından
Ben de alayım inşallah o zaman sagolasin
0 oy
(10,405 puan) tarafından
Ben giydim canım. 5 saat sonra direkt hem de üstü zaten giydik. Altını da 5 saatin sonunda giydim
(15,269 puan) tarafından
İlk zaman nasıl durdun kız. Ay doğum ne zor bişey ya korku başladı ☹️
(10,405 puan) tarafından
Balım zaten önlük ile çıkıon sedyede yukarı. Altıma hasta bezi koydular cırtı kapamadan üstüme pijama bacağıma ince örtü örttüler. Hemşire arada gelip kanama var mı diye baktı o süreçte. Sonra yürütmek için giydirdiler. Hiç korkma ilk yürüme olunca rahatlıyosun. Zaten sürekli serum veriliyor ağrı kesici içinde. Yürüme konusunda inatçı ol yeter. Yani ağrıyor der yatarsan iyileşmen çok geç olur. 3.gün tamamen ayağa kalktım ben bi de düşün ilk bebe benim yani tecrübe de yoktu bende.
(15,269 puan) tarafından
Zor bacım zor. Hayırlısı olsun inşallah kolay bı doğum olur bakalım. Dediklerini aklımda tutcam
(10,405 puan) tarafından
İnşallah bacım bir de kahve aldır çantana koy. Anesteziyi spinalse bir de sadece bu gold nescafe çözüyor. Yoksa baş ağrısı çok şiddetli oluyor. Sezeryanda tuvalete çıkmak mühim bol kayısı suyu
(15,269 puan) tarafından
Kayısı suyu ve Gold kahve . Tamamdır dostum. Sezeryan olursa içerim onları sağol ❤️
0 oy
tarafından
Sonda çıkana kadar genelikle durdum. Sonra da hep bol pijama giydim. 
(15,269 puan) tarafından
Sezeryanda herkese sonda takiliyo mu
tarafından
Evet canım
(15,269 puan) tarafından
Hiç bilmiyordum
0 oy
(2,359 puan) tarafından
Pijama giydim gayet rahattı.
(15,269 puan) tarafından
Ben de pijama giyeyim en iyisi
0 oy
(2,835 puan) tarafından
Ben pijama takımı almıştım çokta rahattı 
(15,269 puan) tarafından
Ben de öyle yapayım sagolasin
0 oy
(7,045 puan) tarafından
Ben gecelikle daha rahat ettim. 
(15,269 puan) tarafından
Ben de ilk dogumumda gecelik giydim. Ama hiç giyesim yok bu sefer. Ondan pijamayi araştırayım dedim
0 oy
(4,067 puan) tarafından
Ben ilk gecelik giydim snra pijama giydim acıtmadı 
(15,269 puan) tarafından
Tmm dostum sağol
0 oy
(915 puan) tarafından
Valla ben elbise pijamalar var ya onlardan daha rahat etmiştim
(15,269 puan) tarafından
Ben de ilkinde öyle giydim de şimdi pijama giyeyim dedim
0 oy
(1,170 puan) tarafından
hic pijama alma direk elbise gibi olanlar ver emzirme bolumu falan olanlardan o kadar rahatlik ki 2 pijama goturdu eve gelirken giydim sadece onun haricinde 2 gun hastanede o elbise olani giydim
(15,269 puan) tarafından
Ya benim de o dediğin tarzda elbise gibi olandan var. İlk dogumumda onu giydim. Ama şimdi dar gelir. Ondan onu giymek istemiyirum. Pijama alayım diyorum
(1,170 puan) tarafından
bana sezeryanda sonda takildi ve onla durdum 1 gun boyunca zaten zor yuruyordum bide pijama olsaydi o sondayla herhlde hic duramazdim o yuzden elbise rahat benim fikrim tabi
(15,269 puan) tarafından
Ben ikisini de alırım yanıma
0 oy
(3,738 puan) tarafından
Eşofman takımı kullandım ben. Cicili bicili pijama da aldım, sporda aldım, gecelik tarzı da aldım ama hiç biri eşofman takımının verdiği kolaylığı vermedi. 
(15,269 puan) tarafından
Yazın eşofman giyilmez ya. Haziranın ortasında hem de antalyada . Ondan pijama alayım en iyisi
(3,738 puan) tarafından
Ben de ağustosta giymiştim, burası da kavurucu sıcak. Giyebilmiştim yani.
0 oy
(5,953 puan) tarafından
M benden giydim sezeryenden snr dikis alta kalıyor zaten lasikle beliyle alakasi yok
(15,269 puan) tarafından
Tmm dostum sağol
0 oy
(1,881 puan) tarafından
benim yazdı canım elbise giymiştim ama çok bol pijama da giyiliyor öyle de giydiğim oldu
(15,269 puan) tarafından
Ben de ilkinde elbise giydim. Ama şimdi onu giyesim yok. Pijama alayım diyorum
0 oy
(4,700 puan) tarafından
İki sezeryan oldum ikisinde de pijama takımı kullandım 
(15,269 puan) tarafından
Tmm dostum sagolasin
0 oy
(809 puan) tarafından
Vallahi şimdi ki aklım olsa aktima bezden başka birşey giymezdim tuvalete girince zor oluyordu indir sonra bezi çıkart sonra giyin off ne canım acımıştı jskskaman bir daha doğurursam bez haricinde giyinmem altıma jsksksmsmsmsmnsns 
(809 puan) tarafından
Bide ben ertesi gün yuruyebildim o kadar canım acımıştı acı eşiğim çok düşüktü
(15,269 puan) tarafından
Benim de acı eşiğim düşük sanırım. Epidural aldığım halde sanciyi hissediyodum. Bakalım bunda ne olacak.
0 oy
(3,950 puan) tarafından
3 tane sezeryan oldum 3 ünde de giydim. Niye giyilmesin canim giyilir
(15,269 puan) tarafından
Belki tam göbek bölgesine gelirse acıtır mı acaba diye düşündüm.

İlgili sorular

0 oy
15 cevap 397 göst.
14 Aralık 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 334 göst.
15 Ağustos 2023 Moda kategorisinde Biriiste (412 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 309 göst.
10 Nisan 2023 Diğer kategorisinde SuDuru (321 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 82 göst.