0 oy
305 göst.
Diğer kategorisinde (353 puan) tarafından
Kızlar regl olduktan sonra bitince gusül aldım bugün oruç tuttum iftardan sonra lavaboya gittiğimde çok hafif kahve leke gördüm sipralden sonra bu lekelenmeler çok uzun sürmeye başladı şimdi gusül abdestim bozulmuş mudur tekrar almaya gerek var mı deprem bölgesindeyim duşa girmeye çok korkuyorum zaten :((

4 Cevaplar

0 oy
(544 puan) tarafından
Evet canım tekrar gsül alman gerekiyor ayrıca bugün tuttuğun oruçuda kaza etmen gerekiyor
(353 puan) tarafından
Ama iftardan sonra gördüm lekeyi
(36 puan) tarafından
İftardan sonra görmeniz bir seyi değiştirmiyor o aradaki zamanda adetten sayılıyor. Yani kaza etmeniz lazım o günün orucunu.
(544 puan) tarafından
Evet arada ki zaman adet gününden sayılıyor onuniçin kaza etmeniz gerekiyor
(353 puan) tarafından
Off ya çok üzüldüm
-Reklam-
0 oy
(1,151 puan) tarafından
Sonçta iftardan sonra görmşsn.  orucun kabuldür inşallah. Ve oruç zamanını bilmem ama normal zamanda spiralden dolayı kan gelirse güsul gerekiyor mu öyle düşünmek lazm. Sonçta adet kanı değil. Neydi o eskiden derlerdi eğer bir yerin kanarsa ve kan sınırn üstündeyse orucun bozulur derlwrdi. 
(1,151 puan) tarafından
Ayrıca adetin ilk gününden şimdiye 10 gün geçti mi
(353 puan) tarafından
Kan değil leke normal günde görülen lekenin hafif koyusu ve çok çok az o ki bulaşmış yani
(1,151 puan) tarafından
10 gün geçmiş ise bişy olmaz
0 oy
(413 puan) tarafından
Bende seninle aynı durumdayım 1 hafta adetli 2 gün temiz öyle öyle gidiyor 
(353 puan) tarafından
Spiral insanın dengesini bozuyor
(413 puan) tarafından
Aynn ya bide çok uzun sürüyor ilk iki gün leke sonra ki günler afedersin durmuyor busefer senin oylemi
0 oy
(150 puan) tarafından
Adetin 10 gün sürüp de bugün 11. Günü ise kaza olur orucu tekrar etmeb gerekmez fakat atıyorum 6 gün sürdü bugünde 7. Günü ise ve tekrar regl olduysa leke olması önemli değil hem gusül gerekir hemde orucunu kaza etmen gerekir canım 
(353 puan) tarafından
Aldım canım gusül içime sinmedi iftardan sonra lekeyi gördüm iftardan önce olmuş ama görmem iftardan sonra oldu orucum gitmiş mıdır
(150 puan) tarafından
Gördüğün saat önemli değil kuzum kabul olup olmadığını da rabbim bilir kabul etsin inşallah dediğim gibi 10 günden fazla sürdüyse kazaya kalmış olur orucun

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 372 göst.
0 oy
3 cevap 413 göst.
31 Aralık 2020 Diğer kategorisinde Elem (71 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 497 göst.
0 oy
2 cevap 207 göst.
17 Eylül 2023 Diğer kategorisinde Imagineperest (1,448 puan) tarafından soruldu

380,042 soru