0 oy
599 göst.
Aile kategorisinde tarafından

image

Biz evlendik evleneli ailemin hem maddi hem manevi desteği çok evlendiğimiz zaman olsun, en kötü zamanınızda hep onlar vardı eşimin babası ortadan kayboluyor sonra işler.düzene girince hayatımıza giriyor sonradan para desteği yapmaya başladı tamam sağolsun ama eşime yazdığı mesajı gördüm gizli baktım sanki benim ailem vermiyormuş gibi ki mecbur değil kimse oda değil uyanık ol oğlum ne demek ya !! 

Benim aileme karşı uyanık olmasını istiyor çok sinirliyim sizce eşime bunu söylemeli miyim gördüm okudum diye resmen oğlum onları kullan der gibi yazmış zaten benim ailem 2 çocuğuma da ihtiyaçlarını alır alıyorda bu kayınpeder benim canımı sıkmaya başladı az kaldı patlıycam!!!! Siz olsanız ne yapardınız?

25 Cevaplar

0 oy
(441 puan) tarafından
seçilmiş

En İyi Cevap
Valla ben böyle mesajı görsem eşime direk derim kusura bakma okudum hiç hoşuma gitmedi eğer sorun oluyorsa babandan para alma. Uyanık ol ne demek bizimkilerin bize hiç mi faydası olmadı sen niye demedin zaten yardım ediyorlar ellerinden geldiğince derim. Ama uzatmam da konuyu daha sonra kayinpederime tavrımı net koyarim. Annemin babamın çocuğuma aldığı bir şey varsa gözlerine sokarım bunu da annem aldı babam aldı diye çaktırmadan.
tarafından
Bende aynen senin gibi yaptım
(441 puan) tarafından
Valla iyi yapmışsın bazı insanlar cidden bir lafı derken o evliliğe zarar verir mi diye düşünmeli alttan alttan fişfiklemek yaptığı
tarafından
Kesinlikle öyle
-Reklam-
+5 oy
(720 puan) tarafından
Böyle bir şey demesinin sebebi illlah gelmiş size bakmaktan eşiniz cok mu para istiyor.Artik buyuk insanalrsiniz annelik babalik da bir yere kadar hayat boyu size mi bakacaklar.İki aile icinde gecerli sizin aileniz de bakmasin onun ailesi de Ben bu mesaj da bikmis bir adam gördum 
tarafından
Biz hiç bir zaman kendisinden para istemiyoruz kendi isteği ile atıyor oğlum attım diyor halbuki biz at demiyoruz olanla yetiniyorz konu şu ki uyanık ol ne demek
(1,020 puan) tarafından
Belki senin haberin yoktur eşin babasından para istiyordur
(483 puan) tarafından
Kim kime istemeden para yolluyormuş şu devirde . Eğer öyle bi kayınbaban varsa öp tepene koy :)
+1 oy
(2,011 puan) tarafından
Esin niye karşılamıyor ki ihtiyacalrinizi
tarafından
Eşim karşılıyor biz kiradayız borçlarımız var bazen yetişmiyor kayınpeder kendi isteği ile para atıyor eksikleri alın diye ama daha yeni yeni bunu yapıyor benim ailemin desteği ondan çoktur en kötü zamanımızda onun babası manevi anlamda bile yoktu benim ailem vardı uyanık ol ne demek ya !!
(2,011 puan) tarafından
Valla bilemedim ama sonucta kimse size bakmak zorunda deil kayinbabanda dahil adam sikilmstr belkide
tarafından
Zorunda değil ama ailemin yaptıklarını biliyor çok nankörler ve eşimi dolduruyor bu mesajda uyanık ol ne demek ya ayıp
(2,011 puan) tarafından
Bilemiyom cnm uyanik ol demesi saçma ama ne psikolojikle.dems bilemedim
+1 oy
(1,408 puan) tarafından
Benim ailem bana ve çocuk larıma bakmak zorunda değil ne kadar terbiyesiz bu insanlar
tarafından
Terbiyesiz işte ailemin desteğini görmüyor eşimde dememiş baba onlarda yapıyor bu zoruma gitti
+1 oy
(8,925 puan) tarafından
Eşimle bunun için neden aramı bozayım sonuçta eşim mi bisey demiş kayinpederin terbiyesizliği hicbisey demem eşime ama kayinoederime tavrımı net koyarim
0 oy
(1,717 puan) tarafından
Eşin babasından para mı istiyorsa biraz da onlar versinler demiş yoksa torunlarına mi versinler diyo anlamadım 
tarafından
Eşimin babası kendi isteği ile atıyor lazım olursa söyle oğlum diyor ne demek istiyor biliyor musun oğlum uyanık ol onların parasını ye yani niyeti düşüncesi farklı
0 oy
(1,235 puan) tarafından
Babasindan para istemis babasida dogal olarak demis gayet normal kimseye belli etmeyeceksin ihtiyacini yoksa snra cani yanan sen olursun boyle
tarafından
Kızdığım nokta uyanık ol ne demek ? Sen benim yerime koy kendini ailen için uyanık ol diyor eşine ne hissedersin
0 oy
(1,618 puan) tarafından
Benzer bir mesajını gördüm ben de kayinbabamin. Oturduğumuz ev satilacakti ve biz de belki bir ihtimal alabiliriz dedik diye diğer oğluna mesaj atıp abin para isterse sakın verme,  sen kendine ayır daha hayata atilmadin yazmıştı. Ki biz ne kayinbabamdan ne kaynimdan 5 kuruş bile asla para istemedik. Ben de ekran görüntüsü alıp kendime attim sonra eşim benjm telefonumdan gördü ama babasının yazdığından o mahçup olup bana soramadi bile bu sende ne geziyor diye. Eşiniz ne cevap vermiş burda önemli olan o. Baba zaten yapıyorlar dememiş mi?
tarafından
Dememiş tamam yazmış !!@@@ çok sinirliyim m
0 oy
(2,148 puan) tarafından
Birincisi gizliden okudugunu eşin anlarsa güveni sarsılır iş sizin taraf bizim tarafa döner ki evliliklerin en baş sorunu. Ikincisi yok kayinbaba yok cici anne için evliligine golge düşürme eğer eşin adaletli biri ise salla. Üç o senin büyüğün yine yüz yüze bulacağınızı unutma bence patlama
tarafından
Eşimde nankörlük yapıyor aileme ailemin yaptığı destek hiç gözükmüyor kayınpeder dolduruyor işte böyle uyanık ol ne demek
(2,148 puan) tarafından
Sende ailenin her yardiminda reklam yap ballandira ballandira anlat canim. Allah beter dert vermesin şuda var illa o dünürler arasinda bir gerilim cekememezlik oluyor
tarafından
Benim ailem kayınpeder ile görüşmüyor pek denk gelirse merhaba o kadar ama benim kayınpederimi çözdüm ben amacı oğlunu dolduruyor kullan onları diyor
(2,148 puan) tarafından
Öyle bile olsa eşin ile konuş kayinpederin ile degil. Eşin ailesinin dolduruşuna geliyorsa kime ne anlatabilirsinki. Ya takmiycan geniş olacaksin yada herkesle kötü olcan yaşayacaksın
0 oy
(3,329 puan) tarafından
Aileme söylerdim ellerini ayaklarini bi keserdi uzerimizden o zman anlasilirdi verdikleri. Eşinin cevabi onemlj
tarafından
Eşim yazdıklarına sadece tamam yazmış dememiş ki baba onlarda torunlarına yapıyor
(3,329 puan) tarafından
Hah o yuzden ailene soyle elini ayagini bi ceksin esinle de dürüst bi sekilde konuş. Madem ailemin yaptığını görmüyorsun. Onlardan destek yok artik diye
tarafından
Çok kırıldım cidden ailemin emeği boşmuş baksana
(3,329 puan) tarafından
Ya babasina laf anlatmayla ugrasmak istememiste olabilir. O yüzden eşinle konus canim. Ben mesaji gordum ona kırıldım ama en cok senin cevabina üzüldüm neden böyle yazdin diye sor. Bi dinle bence kendini de doldurmus olmazsin
0 oy
(704 puan) tarafından
Bende çok sinir olurdum resmen dolduruyor ayıp
tarafından
Aynen öylee!
0 oy
(1,411 puan) tarafından
Sitem ediyor gibi sadece benim değil onlarında torun vs bu adam size para atmak istemiyor
(1,411 puan) tarafından
Atma demenizi bekliyor isteyrek göndermiyor sende yaz keske onlar kadar yapabilsen diye
tarafından
Vallahi mesaj atmamak için zor tutuyorum kendimi
Eşime çok kırıldım baba onlarda yapıyor yazmamış tamam yazmış
(1,411 puan) tarafından
Esin madem oyle diyor ailenden destek almayin artik baksana yaranmamış
tarafından
Sen olsan eşine söyler miydin gördüm kırıldım diye ?
(1,411 puan) tarafından
Simdi söylesen bidaha esini tembihlediginde goremessin siler esin
0 oy
(531 puan) tarafından
Bence eşine bunu söyleme baktığın için telefonuna sana kızar. Zaten eşin ailenin desteğini biliyorsa ona yapılan desteği nankörlük etmez. Yani babasının da sözüne gitmez zaten zor zamanında kimin yanında olduğunu bilir 
0 oy
(2,223 puan) tarafından
Bence ondan para almayin terbiyesiz herif kıyameti koparirdim ben olsam ki kayınvalidem zamanında buna benzer bir şey yazmıştı eşime konu para değil başka bir şeydi hemen ertesi gün arayıp hesap sordum kimse ailem hakkında atıp tutamaz hele ki eşimi dolduramaz sana da tavsiye ederim ondan sonra ağzını açamadı bı kere susarsan hep konusurlar
0 oy
(6,221 puan) tarafından
1..Eşin bu mesaja ne cevap vermiş o önemli 

2. Eşin anlarsa gizlice baktığını haksız olsa dahi sırf babasını savunmak için bunu sana koz olarak kullanacak 

3.bunu direkt demek yerine bir araya geldiğiniz vakit yalandan örnek ver biseylerden peki arkadaşım evde olmasına rağmen sürekli babasından para istiyor falan Sonuçta kız babası sürekli göndermek zorunda değil bakmak zorunda değil Bunu erkek ve erkeğin tarafının bunu yaptırmaması lazım kız tarafı evlendikten sonra da sürekli olarak ihtiyaçlarını kız tarafı karşılayacaksan ne demeye evlenmiş gibisinden sen laf sok Anlayan anlar zaten Sen merak etme

Elbette ki zora düşünceye aileler yardım etmek zorunda Ama kalkıp da babasından para isteyince Babası da aklını kullan uyanık ol diyorsa bu beni bir şekilde beni sinirlendirin O yüzden sen eşinin verdiği Cevaba bak ve onlara inceden laf sokmaya bak
0 oy
(12,856 puan) tarafından
Mesajın öncesini de atsaydınız keşke daha iyi yorum yapardık
0 oy
(1,279 puan) tarafından
Bence eşine hiç okudum deme. Sen suçlu olursun neden okudun neden telefonumu karıştırdın vs. Eşin para ile alakalı bir şey demiyorsa sen hiç açma konuyu.. benim bile canım sıkıldı. Dandik adam sen torunlarından önce evladını da düşünsen ya biraz. Bir erkeğin ailesinden para isteyecek durumda olması kolay değil, verdiğinin lafını yapiyorken insan ihtiyacı olsa da çekinir.. yazık böyle aileler de var ya şaşıyorum.. Allah sonumuzu hayr etsin.
0 oy
(7,949 puan) tarafından
Biliyorum bana kızacaksin ama bence kayınpederin çok iyi biri arada para vermesi bakmaya çalışması demek ki adam bıkmış belki eşin gizliden babasından para istiyo sen bilmiyorsun benim kayınpederim günahını bile bize vermiyor elinden gelse bizden alacak bizde 2 kiraciyiz 2 çocuğumuz var eşim asgari ücretli 2 yıl önce ayrı eve çıktım sadece bir yatak bir dolapla herşeyi benim ailem yaptı Beyaz esyayida eşim kredi çekti aldık halada borç ödüyoruz bir gün olsun oğlum al şu 10 lirayı demedi bence kayınpederinin kıymetini bil
0 oy
(4,961 puan) tarafından
Okuduğunu belli etme ailen de aleni yardım etmeson zorunda degl asla zten, eşin her türlü size bakmak zorunda yardım olursa da eşine soyleme
tarafından
Haklısın
0 oy
(5,033 puan) tarafından
Bence eşin babasını bıktırmış. Evet üslubu çok yanlış ama eğer adam 'oldumu atıyorum zaten' diyorsa eşin çok fazla destek istiyor demektir

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 313 göst.
0 oy
19 cevap 555 göst.
31 Ekim 2021 Aile kategorisinde Demir1819 (238 puan) tarafından soruldu
0 oy
23 cevap 456 göst.
13 Nisan 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
22 cevap 1,248 göst.
29 Ocak 2020 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu