+1 oy
907 göst.
Aile kategorisinde (2,859 puan) tarafından
Öncelikle herkese hayırlı sabahlar.Dün halam aradı beni ev alacaklarmis borç olarak benden iki bilezigimi bir gremse altinimi iki de çeyrek altınım var onları istedi.bende eşime sor sonuçta ikimizin bunlar dedim . eşimi aramış eşim de bilezikleri değil ama gremse altını iki çeyreği veririz demiş . Sonra halam beni arıyor ısrar ediyor bana eşime lütfen bilezikleri de verin filan diye ama kesinlikle eşim vermek istemiyor.halam bana diyor ki hep sensin senin gönlün yok vermeye.yeminler ediyorum inanmıyor.verecegimiz altınlar da 25 bin lira ediyor.buna sukredecegine hâlâ beni arıyor trip atıyor ediyor.dun çok sinirlerim bozuldu eşim diyor ne diye bu kadar ısrar ediyor vermek zorunda değiliz diğerlerini veriyoruz yeter diyor.bileziklerim kolumda kullandığım bir şey sürekli bu arada .sizce ben napmalıyım iki arada bir derede kaldım.babaannemi diğer halamı araya koyuyor onlar arıyor istiyor yok diyorum anlamıyorlar iki gündür stres oldum iyice .

55 Cevaplar

0 oy
(2,485 puan) tarafından
Ben neden halama altinimi veriyim ki? Ben hic vermezdim. Ayrica vermiyorum diye halan sana cikisamaz. Sirf bunun icin bile hic vermezdim. Akrabalarla asla borc alisverisi yapmam, gerci ben kimseyle yapmam o ayri, cunku o para veya altin neyse hic olur. Bence hic kendinj kasma, sana ne derse desin verme. Senin derdin degil onun ev almasi.
-Reklam-
0 oy
(2,651 puan) tarafından
Bu kadar ısrar ediyosa geri vermez kesin verme boşuna
(2,859 puan) tarafından
Haklısın canım
0 oy
(2,687 puan) tarafından
Valla bacisi bu devirde aliyoda geri nasi odeyecekmiş gucu bi senin altinlarina mi yetmiş atalar ne demiş akrabayla ye ic ama alisveriş yapma benim cok agzim yandi o konuda altinlar heba oldu gitti kac kuruşlari varmiş altinlardada trip atiyolar vermiyo diye yerinde olsam onlari da vermem mecburmuyum 
(2,859 puan) tarafından
Çok ısrar ediyor arsızliga vurdu kendini iyice
0 oy
(273 puan) tarafından
Sakın saflık edip verme. Bu devirde babanın oğlu olsa güvenmeyeceksin. Sonuçta kimse sana güvenerek yola çıkmıyor. Bırak akrabalarınla aran bozulsun. Herkes yerini bilsin. Seni zorlayan insanı da engelle
(2,859 puan) tarafından
Doğru diyorsun valla kimseye bir şey verilmez bu devirde
(273 puan) tarafından
O yüzden engelle gitsin. Eşinle de konuş kimseye bir şey vermeyin. Kolay mı kazanılıyor
0 oy
(663 puan) tarafından
İyi de halan senin ne kadar altının olduğunu neden biliyor gram çeyrek fln ister verirsin ister vermezsiniz neden bu ısrar zaten verirken iyi olur alırken kötü eşin verme diyorsa hiç bulaşma sonra siz kötü olursunuz 
(2,859 puan) tarafından
Şimdi biz 2 yıllık evliyiz canım düğün takılarım olduğu için biliyolar benim neyimin olduğunu
0 oy
(8,330 puan) tarafından
Altın euro dolar ne borclanın ne borc verin canım kussun bosver odemesı hıc kolqy degıl
0 oy
(48,708 puan) tarafından
hic vermezdim almasinlar bana guvenip ev 
(2,859 puan) tarafından
Utanmadan bir de sana güvendim diyor sanki ben sana sözünü verdim altınların
(48,708 puan) tarafından
okudum alt yorumlarda gerçekten cok sinir bozucu insanin vereceği varsa da vermez siz böyle ısrarla isteyince esim vazgecti de at onun üstüne.
normal olarak es dosttan istenir halam istese ben veririm ama bu sekil yapsa orali bile olmam. hem kredi borcu hem etraftan toplanan yuz bin nasil odeyecekler. sizi en sona atarlar sizin verdiginizin degeri de duser hic vermeyin en iyisi kayinpederim aldi falan de salla yalani
0 oy
(1,375 puan) tarafından
Vermek istemiyor Esin sonuçta ısrarla niye istiyor yüzsüz gibi 
(2,859 puan) tarafından
Yüzsüz arsız valla işte
0 oy
tarafından
Bir tane çeyreğimi bile vermem. Gitsin kredi çeksin. 
(2,859 puan) tarafından
Doğru diyorsun valla kimseye bir şey verilmez bu devirde
0 oy
(2,892 puan) tarafından
Hadi oradan de hiç birini verme 

Seni resmen sal.ak yerine koyuyor kesinlikle hiç birini verme  bak bu lafımı unutma 

Sonra  o der bu der şu der sana hiç birini vermez 

Tecrübe sabit bacım

Engelle gitsin

Benim malıma mı ortaksın hiç birini vermiyorum de 

Kimi araya katıyorsa katsın dursun

Bence seni saf görüyor

Bana öyle geldi

Gram altın olsun çeyrek olsun verme 

Ne zaman para bulursa o zaman alsın evini
(48,708 puan) tarafından
aynen ne zaman parasi olursa o zaman alsin biz niye alamıyoruz. bide herkese oder bu arkadasi en sonanbirakir artik sene olur bilmem kac unutulur gider
0 oy
(5,054 puan) tarafından
Ben olsam vermezdim. Başka kimse kalmadı mı senden istiyor? Bu kadar ısrarın sonu hayra alamet değil
0 oy
(1,016 puan) tarafından
Vermek zorunda değilsiniz küsen küssün seninde acil ihtiyacın olabilir elinde bulunsun 
0 oy
(1,013 puan) tarafından
Bence hicbirini verme ben olsam hiçbirini vermem tamam hala digerlerini de vermiyorum de senin yüzünden eşimle aram bozuldu de geç 
0 oy
(4,686 puan) tarafından
ben vermezdim net 

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 261 göst.
4 Haziran 2021 Aile kategorisinde Ertugrul.bebekkk_ (164 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 541 göst.
13 Mart 2021 Aile kategorisinde Elifhanim0101 (83 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 273 göst.
0 oy
34 cevap 488 göst.
29 Mart 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

380,486 soru

11,392,237 cevap

34,900 kullanıcı

...