+1 oy
903 göst.
Aile kategorisinde (2,833 puan) tarafından
Öncelikle herkese hayırlı sabahlar.Dün halam aradı beni ev alacaklarmis borç olarak benden iki bilezigimi bir gremse altinimi iki de çeyrek altınım var onları istedi.bende eşime sor sonuçta ikimizin bunlar dedim . eşimi aramış eşim de bilezikleri değil ama gremse altını iki çeyreği veririz demiş . Sonra halam beni arıyor ısrar ediyor bana eşime lütfen bilezikleri de verin filan diye ama kesinlikle eşim vermek istemiyor.halam bana diyor ki hep sensin senin gönlün yok vermeye.yeminler ediyorum inanmıyor.verecegimiz altınlar da 25 bin lira ediyor.buna sukredecegine hâlâ beni arıyor trip atıyor ediyor.dun çok sinirlerim bozuldu eşim diyor ne diye bu kadar ısrar ediyor vermek zorunda değiliz diğerlerini veriyoruz yeter diyor.bileziklerim kolumda kullandığım bir şey sürekli bu arada .sizce ben napmalıyım iki arada bir derede kaldım.babaannemi diğer halamı araya koyuyor onlar arıyor istiyor yok diyorum anlamıyorlar iki gündür stres oldum iyice .

55 Cevaplar

+3 oy
(415 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Müge anlı nın dediği gibi geri alamadığınızda üzülmeyeceğiniz parayı borç verin. Bu devirde kimse kimseye 1 gram altın vermek istemez o yüzden vererek değil de vermeyerek kötü olun bence.. 
-Reklam-
+3 oy
(1,070 puan) tarafından
Sakın verme altınlarını sana güvenipte mi alacaklar evi ayrıca bu kadar ısrar etmenin anlamı ne ortak mı senin altınlarına
(2,833 puan) tarafından
Çok ısrar ediyor yemin ederim eşimle aramız kötü oldu .sana güvenerek alıyorum bu evi bak diyor bana bi de iyice sinir oldum .25 binlik altın zaten veriyoruz hâlâ o iki bilezigimi de istiyor ısrarla
(1,070 puan) tarafından
Kesinlikle verme akıllı davran engelle gerekirse veremem ben altın falan de sonradan kötü olacağına baştan tavrını koy
(2,833 puan) tarafından
Öyle yapicam valla haklısın
(809 puan) tarafından
Sana güvenerek mi o zaman hala tapuyu üzerime yap altınları vereyim de. Eğer bir daha sana güvenerek diye söylerse. Bırak halama anama babama bile borç vermem ben bu dünya da.
+1 oy
(13,808 puan) tarafından
Insanlar nasil başkasinin kolundaki bileziğe güvenerek ev aliyorlar hayret ediyorum. Altin sürekli yükseliyor sonra verirken zorlanacaklar bu sefer yine kötü olacaksiniz. En iyisi vermeyip kötü olmak. 
(2,833 puan) tarafından
Evet eşim de bu yüzden vermek istemiyor.25 binlik altın zaten borç veriyoruz o hâlâ iki bilezigimi de istiyor ısrarla eşimle aramız çok kötü oldu dünden beri
+1 oy
(253 puan) tarafından

İki arada bir derede olmanıza hiç gerek yok. Bir kere halaınızım eşinizden açıpta istemesi bile hata. Seni neden eşinin yanında mahcup ediyor. Yarın öbürgün aksi bir durum olsa eşin bunu sana koz olarak kullanmayacağı ne mağlum haklı olarak. Sakın verme küsecekse de kendisi bilir asıl halamın ayıbı seni ne diye sıkıştırıyor. Bir diğer hususta şu her geçen gün fiyatlar artıyor dur bakalım halan verdiklerini sana geri verebilecek mi. Sakın verme. Sadece halan değil kim olursa olsun verme. Bileziklerini de diğer altınlarını da eşimle aran bozulur doğal olarak 

0 oy
(6,441 puan) tarafından
Vermek zorunda değilsin özellikle böyle zor duruma koyması ne yani babannen yada diğer halaların aradığında eşin diğer altınlara razıyım ama bilezik veremem desin küsen de küssün ben k.pedere verdim 2 bilezik hâlâ gelecek 
(2,833 puan) tarafından
Bizde bu yüzden vermek istemiyoruz bilezikleri valla
0 oy
(2,915 puan) tarafından
Verseniz iyi olur borçlarına sadık insanlarsa akrabalar bu gunler için ama vermeme hakkınız da var tabi ısrar da etmemeli 
(2,833 puan) tarafından
25 binlik altın zaten veriyoruz hâlâ o iki bilezigimi de istiyor ısrarla eşimle aramız kötü oldu dünden beri artık
0 oy
(360 puan) tarafından
Borç isterken bu kadar ısrarcı olanı ilk kez duydum 
(2,833 puan) tarafından
Bende vallahi.bu görsen dünden beri eşimle aramız kötü oldu
0 oy
tarafından
Bu kadar isrardan sonra hiç vermem sizin maliniz ne demek habire böyle istemek sizemi güvenip ev alacakmış ben kendi ablamın annemin dahi istemem ver diye ki yaşadık zamanında illa vericez dediler almamak için bin takla artık 
(2,833 puan) tarafından
Sana güvenip bu evi alıyorum diyor bir de sanki ben sözünü verdim altınların.esimle aramız kötü oldu dünden beri ısrar ettikçe arsızliga vurdukça o
tarafından
Hiç duyma umrun bile olmasın bu kadar yokla ısrarla almaya çalışan birisi nasıl ödeyecek senin onca altınını kolay mı geçinmek bide sana ödeyecek yeni ev almışken ihtiyacın olur kendi malını zamanında alamaz isteyemezsin vermeden kötü ol hiçte eşinle kötü olacak bir durum yok vermiyorum bitti diyeceksin düşünecek bile birşey yok
(2,833 puan) tarafından
Doğru diyorsun canım haklısın öyle dicem valla
0 oy
(1,279 puan) tarafından
Kredi çeksin 2 bilezikle ev mi alınıyormuş? 

Boşver kırılan kırılsın. Bir de arsızlık bence yapılan.
(2,833 puan) tarafından
100 bin açıkları varmış onu kapatmaya çalışıyormus.bir görsen eşimle aramız çok kötü oldu dünden beri ısrar ettikçe arsızliga vurdukça o
(1,279 puan) tarafından
Yapacak bir şey yok, o zaman bütcesine göre ev alsalar imiş. Ne zaman ödeyecekleri belli değil, senin basın sıkıssa altınların yok.. bence uygun değil. Annen baban olsa tamam da hakan enişten yani..
(2,833 puan) tarafından
Doğru diyorsun canım bi de bana diyor ki sana güvendim sanki ben altınların sözünü verdim
(1,279 puan) tarafından
Yani belki sen arabaya peşinat vericeksin belki esyani degistireceksin kimse senin bileğindeki kere güvenip hayal kurmasin. Duyma görme boşver. Eşinle senin huzurundan kıymetli değil. İyice dikizlemisler he..
0 oy
(3,367 puan) tarafından
Senin birikimin sonucta vermek zorunda degilsin yeterince para veriyorsunuz zaten 
(2,833 puan) tarafından
Aynen öyle sanki vermek zorundaymisim gibi kırılıyor bir de
0 oy
(6,256 puan) tarafından
Yerinde olsam gram falan da vermem. Bu devirde kimseyle güvenip borç verilmez. Geri vereceği ne malum. Ayrıca arsizliga vuruyor resmen ben asla utanır ısrar edemezdim. 
(2,833 puan) tarafından
Bi görsen eşimle aramız nasıl kötü oldu çok mahcup oldum o ısrar ettikçe arsızliga vurdu kendini
0 oy
(774 puan) tarafından
Bu ne ya Allah aşkına rica edersin verirse verir vermezse de böyle üstelemenin ne anlamı var size mi güvenmiş hayırdır! Karar sizin ama bilmiyorum geri hemen ödeyeceğini eminsen ver değilsen öbür altınlarını da verme valla 
(2,833 puan) tarafından
Vallahi dedi ki sana güvendim ben dedi sanki ben altınların sözünü verdim
(774 puan) tarafından
Bana sordun da mı güvendim hala de ne kendi kendine emin oluyosun deseydin istemesini anlayışla karşılarım ama ısrarına sinir oldumm açıkçası vermek zorunda değilsin
0 oy
(915 puan) tarafından
Mecburmusun yaaa ne demek ısrar ediyo bir kere hayrsa hayrdir asla verme bence sana güvenip mi alcakmis evi salla kusersede kussun dahasida yuzsuzluk 
(2,833 puan) tarafından
Bir de diyor ki sana güvendim ben. Sanki ben sözünü verdim altınların
(915 puan) tarafından
Sakın o 25 bin olan altını da vermeyin valla bu devirde altın borcu çok zor parası olsaydı borç istemezdi zaten
(2,833 puan) tarafından
Doğru diyorsun canım haklısın valla
0 oy
(6,919 puan) tarafından
2ceyrek gram altın 25bın ediyor mu
(2,833 puan) tarafından
Gram değil canım gremse altın.gremse altın 10 çeyrek değerinde bir altın
(6,919 puan) tarafından
He tmm anladım  altın varsa saklıcsn yoksa çok bas agrisi oluyor
(2,833 puan) tarafından
Zaten saklicam valla kimseye var demicem
(6,919 puan) tarafından
Aynen benımde var  ama yok  zaman nında çok  göze battı şimdi yok  bılıyorlar sakla
0 oy
tarafından
Ben olsam hiç birini vermem
(2,833 puan) tarafından
Diğerlerinin sözünü verdik artık ya ama bilezikleri vermicez
0 oy
(978 puan) tarafından
Ben vermem allah muhtac etmesin kimseyede istemem.alabiliyosa alsin halsn saana guvenip mi aliyo evi.allah bilir kac senede öduycek.eşinle aran bozulur maddi seyler evin huzurunu cok kacirir.kuserse küssün.benim gorumcem istedi eşimden kredi cek biz odeyelim dediler eşim cekmedi kendi kardesine yapmayan adam halama mi yapicak.yapmasinda zaten.gucun yetiyosa al kardesim bizde tum akrabalari arayalim roplayip alalim biseyler olur mu oyle
(2,833 puan) tarafından
Aynen öyle canım halam da bir yıla yaparım diyor ya yapmazsa benim eşimle aram kötü olacak bu yüzden vermek istemiyoruz bi de diyo ki sana güvendim ben
(978 puan) tarafından
Duygu sömürüsüne kanma bosver senin huzurundan hicbisey onemli degil
(2,833 puan) tarafından
Aynen öyle valla doğru diyorsun canım
0 oy
(2,990 puan) tarafından
Tamam da onlar niye biliyorlar ki senin altınlarını kendi kızı gelini yok mu onlar dan istesinler aman bu zaman da kimseye güven olmaz sonra da sen istersin yok derler kalsın öbürlerini de verme 
(2,833 puan) tarafından
Haklısın canım valla arsızliga vurdu kendini anlamıyor
0 oy
(1,185 puan) tarafından
Ne bu ısrar ya vermek zorunda değilsin. benim bile sinirim bozuldu burda. Kimbilir nezaman geriye ödeyecekler. Sinir oluyorum kimin neyi var takip edip böyle istemelerine. Biz de ev aldık annemin gönüllü verdiği 6500 lira tapu masrafı dışında kimseden beş kuruş istemedik. İstemek de aklımıza gelmedi. Bir 10 binimiz daha olsaydı çok daha iyi bir ev alabilirdim ama almadim. Yaginizda kavrulduk halimize bin şükür dedik. Neye yetiyorsa paran git onu al. Hayret bişi ya. Diğerlerini bile verme. Eşinle sen kötü olursun sonra geçimine mal olur.
(2,833 puan) tarafından
Canım bana bir de diyor ki sana güvendim ben dedi sanki ben sözünü verdim altınların.bir görsen nasıl ısrar ediyor belki 50 kez aradı bizi
(1,185 puan) tarafından
Açma sen de boşver. Yüzsüz biraz anlaşılan
0 oy
(2,731 puan) tarafından
İnsanın merhametiyle bu kadar ugrasilmaz ama. Eşinin o kadar verdiğine sukretmiyorlar da. Dinimiz bu konu da ne düşünceli kadın altınlarını takılarını ziynet eşyalarını göstermemeli diyor. Sen bunlari  gostermesen nereden bileceklerdi olduğunu. Ne zaman ödeyecekleri de ayrı muamma. Verme kardeşim alan insan 3 4 sene içinde ödeyemez. Altın veriyorsunuz TL olarak ödemeye kalkarlar. Hep sıkıntı. 
(2,833 puan) tarafından
İki yıllık evliyim canım düğün takılarım bu yüzden biliyolar olduğunu ondan istiyorlar ama asla kinseye vermicem bu ne arsızliga vurdu kendini anlamıyor yoktan
0 oy
(2,224 puan) tarafından
Vallahi ben olsam değil bilezik 1 gram altın bile vermem bu kadar ısrar edilmez yani bana mı güvenmiş ne ayıp boş ver kırılırsa da kırılsın senin evinin huzurundan daha mı önemli kapıyı kapatırsın falan dışarıda kalır kocan evde kalır ona göre

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 259 göst.
4 Haziran 2021 Aile kategorisinde Ertugrul.bebekkk_ (164 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 537 göst.
13 Mart 2021 Aile kategorisinde Elifhanim0101 (83 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 269 göst.
0 oy
34 cevap 488 göst.
29 Mart 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

378,473 soru

11,328,549 cevap

34,785 kullanıcı

...