0 oy
958 göst.
Alışveriş-Hediye kategorisinde (330 puan) tarafından

Kızlar aylık faturalarınız mutfak masrafınız falan ne kadar tutuyor? Bizim bu ay su çok fazla geldi biraz tasarruf moduna geçtim. Siz neler yapıyosunuz mesela fikir olur bizlere? 

18 Cevaplar

0 oy
(172 puan) tarafından

Dogalgaz :300 tl

Su:10 tl

Elektrik:100tl

T.faturasi :90 tl

Mutfak masrafinada 1000 tl ayiriyoz toplam 1500 tl aylik harcamamiz oluyo cnm 2 kisi oldugumuz icin gul gibi gecinip gidiyoz:)

tarafından
Valla bizim hic calismasa arada şıp şıplasa o kadar gelir kesin :)
(2,351 puan) tarafından
Damlasa bile Daha fazla gelir 40 tl gbi makina calisio hergun dus alioruz esm yaz kis hergun dus alir dus almadan disari cikmaz huy edinmis
(1,397 puan) tarafından
10 lira iyiymiş valla 60dan aşağı gelmiyor
(172 puan) tarafından
Aynen canim o konuda sansliyiz allaha sükur kira derdimizde yok ev bizim aidatida genelde kayinbabam ödüyo aylik 2500 tl geciyo cok rahat geciniyoz:)
tarafından
Su belediyecilik işi bizim de artezyen suyu çekildiği için mahallemizde çok uygun. Annemlere 50 gelen fatura bize 12 13 gelir çok da mesafe yok hani. Elektrik 120 civarında ama :)
-Reklam-
0 oy
tarafından

Eskiden ck tasarrufluydm artk herseyi oluruna braktm borclarmz btnce canm elim cok acik herkse hediyelr alrm kizimin hcbiseyi eksk degldir kime gtsek esimi markte sokarm poset poset tasirm ck şkur rabbm daha ck weriyo

tarafından
Dogalgaz 200
Elektrk 70
Su 45-50
Internet 90
Apt. Aidat 30
Kzimin serwsi 150
Cep telfn fatramz 100
(330 puan) tarafından
Borçları bitirip birşkim yapmak istşyorum o yüzden israf yapmamaya çalışıyorum
tarafından
Ck mantkli canim hastalik durumuda olblr kötu gun icn hep kenara atmk lazm bi mktar
0 oy
tarafından

Hic beceremem öyle tasarruf işlerini. Para tutmayi da beceremem. Calisirken de maas kartimi esime verirdm o yüzden. Lambalari acik tutmamaya ozen gosteriyrm makinelerimi 10 bucuktan snra calistryrm. Sobam yaniyosa yemegimi onda yapyrm. Yemeklerimi ziyan etmiycek sekilde hep 2 kisilik az yapyrm. Süpürgeyi 2 günde bi calistrym gerek duymadkca. O kadar :)

tarafından
Bende asla yemek dökmem dunun yemegnide yerim makinelri acil olmadkça aksam 10 dan snra çalstriyorm:)
tarafından
Yaniii. Zaten faturalarda sen ne kadar kisarsan kıs o ay o kadar sayac okuma bedeli dagitim bedeli kdv derken yine ayni geliyo
tarafından
Aynen öyle canm
(330 puan) tarafından
Ben de bu ay başladım faturalardan sonra görücez yapabiliyo muyum :)
0 oy
tarafından

Bizim 200 doğalgaz geliyor 

Elektrik 50 yi geçmez 

Şu en son 12 TL geldi. Ama hep 20 gelir 

Mutfak masrafı aylık 400 500 

tarafından
Bn yemek dokmem tam yaparım. Her şeyi kıvamında kullanırım. Allah da bereketini veriyor blmiyorm yani. Sinekten yağ ederim. :))
(2,351 puan) tarafından
Bnde 1 bardak princten pilav yapiorm 2 kisiyz yetio zaten bnde az yapiom dokmuorm :/
tarafından
Bizde iki kişiyiz bn pirinci bir bardak koysam eşim doymaz. En az 3 4 bardak. :)) Hamur işi çok sever eşim. Her yemeğin yanında çayın yanında yaparm.
(2,351 puan) tarafından
1 bardak yapiorm 2 tabak cikio  bn yarim tabak yiormpilav pilavla cok aram yok anca sebzeli bulgur olursa  yerm 1 tabak. Esimede 1 bcuk tabak yetio
tarafından
Bn her sabah ezanı da kalkar apartmanın dış kapısını açarım. Melekler gelir o günün rızkını verir. Beklerim sonra kapatır çıkarım evime. Böyle şeylere çok dikkat ederim
0 oy
tarafından
Canim ben evde olunca cok dikkat ediyorum, lambalari acik birakmam, muslukları alttan kisiyorum cocuklar acinca cok akitiyorlar kısınca iyi oluyor, mutfak masrafina birsey yapamıyorum israf etmem ama kisamiyorum da 3 cocuk var gelişim çağındalar, bu ay su 80 tl, elektirik 140, dogalgaz 390, aylik market alisverisi 500 600 arasi, arada da ihtiyac oluyor pazar da dahil olunca bin tlyi geciyor Rabbim herkeisn yardimcisi olsun 
tarafından
Musluk kisilnca sanki o su hc akmio:) benm kaynwalidem öyle kisar ben hc yapamadm henuz bosa aktmamk lazm ama o su coss dye
ses ckartck alismşm sanrm:D
tarafından
Kısık bir dakika acik birak, tazikli bir dakika acik birak onune birsey birak dene bakalim hangisi bir dakikada ne kadar su harciyor, cocuklar tazikli acinca benim canim gidiyor cimri bir insan degilim ama olur da birgun olmaz kiymet bilmek gerek
(330 puan) tarafından
Benimde valla. Biz banyo yaparken kovayla yapıyoruz eşim duş başlığını kullanıyo. Sırf kova kullansın diye sökmeye çalıştım başlığı bu sefer tazikli çıkıyo su kovada durmuyo. Ama kullanmağı zamanlar kovaya akıtıyo yer silerken falan kullanıyorum mutfağa kimseyi sokmam suyu çok açıyonuz diye :D alttan kıstım çok açamıyolar ama gene de kendim yapıyorum işimi :D
tarafından
Oyle canim, Allah teala ne buyurmuş yiyin icin fakat israf etmeyin, Allah musrifleri sevmez
tarafından
Dogru söylüyosun canm ya keske yapabilsm bi deniym bnde kizm ck acinca uyariyorum ama iste heran basinda olamiyorum
0 oy
tarafından

Su 100

Elektrik 150

Doğalgaz 300 tl gelmişti ne kadar tasarrufta yapsam aynı elektriğin yarısı vergi zaten su 2 kişi 10 ton suyu napiyoruz ben de anlamadım tasarruf olmuyor yani ya da ben yapamıyorum

0 oy
(39 puan) tarafından

Doğalgaz 250

Su 50 

Elektirik 60

Mutfak masrafı 500 600

Kira 850

Telefon vs faturalar 250

0 oy
(2,351 puan) tarafından

Elektrik 100

Su 80 - 100

Dogalgaz 350 - 400

Sgra bnm 330 

Sgra esimin 660

Kira 1500

Mutfak 1500

Esimin faturasi 1000 tl  telefon almisti hat uzerinden 

Bnm faturam 40 tl

5500 tl civari tutuyor esimin maasi 3200 

Smdilik 3000 de arkadsina arabasini satmisti ondan gelio aylik 3000 olark oduyo bi 10 ay daha gelcek 3000 snra bitio arkdsinin borcu 

3200 le nasil gecincez bilmiorm bide taksitlerimz var yeni evli oldgumz icn aldgi para anca ucu ucuna denk gelio nasl yapilcak tasarrf bilmiom

(2,351 puan) tarafından
Ole olmuo iste esn icerse icsin sen birak felan olmuo.

Zaten canm istio kendimi tutmaya calisiorm o icince yanimda yada evde kokunca icemiorm die sinir yapio stres yapio. O yuzden onunda birkmasi gerkio. Ins birkmaya niyet ettik bakalim gerisi nefsimiz artk ne kade nefsimzle savasabilrz bilmiom denicez iste
tarafından
İnsallah canim birakrsnz tüm içenlere nefret getirsin rabbm herks hayatndan ckartsa o illeti
tarafından
bu sigara olayni doktorun biliyomu nasl tepki verdi
(2,351 puan) tarafından
Evt doktorum bilior  saglik ocagindaki hemsirem bilior. Icmesen biraksan daha iyi tabi ama birakamiosanda yapicak bisey yok sigara icen birsuru anne var diolar.
tarafından
hmm ins brakrsn canm ozaman
0 oy
(515 puan) tarafından

Herşey o kadar pahalı o kadar uçmuş ki ne yapacağımızı şaşırmış durumdayız         

Doğalgaz 350 ve 15 gün evde değildim 

Su 100

Elektrik 150

Telefon lar 100

Kira 650

Kredi kartı var minimum 1800 ikimizin 

Ve pazar o kadar pahalı patlıcan 15 biber 20  ne alıp yesek bilemiyoruz geçim çok zor bi de bebek masrafları hiç tasarruf yapamıyoruz bı kahve içelim dedik dışarda sonra vazgeçtim aşkım evde yapım içeriz dedim valla bıktım geçim düşünmekten 

(515 puan) tarafından
Selver benim de perde ve biraz nevresim falan almıştım.onlara 1000 TL borcum var aynen eşim asgari den biraz yüksek maaş alıyor ay sonuna annemlerden borç alıyorum yoksa adam ise gidemicek ben de çalışıyordum hamile kalınca çalışmadım çok bunalıyorum. Bebekte 40 haftalık doğdu doğacak yine de zorladim kendimi aldım ananesi aldı herseyini bahanesi alalım dedi biraz biseler aldı burnumdan getirdiler afra tafra eşimin ailesi üzdü beni baya bu arada nerede yaşıyorsun biz Ankara da yaşıyoruz
(337 puan) tarafından
Biz Kahramanmaraş ta yaşıyoruz eşim in ailesi ile görüşmüyoruz düğün evresi falan yalan dolan çok konuştular benim ailem in de pek durumu yok zaten bende bir işe başvuru yapmıştım üç ay sonra görüşmeye çağırdılar ise almışlar di tam o an hamile olduğumu sordular tabi söyleyince vazgeçtiler birde o nevresim borcu benim de vardı 2000 perdeci 2000 de nevresim kalan yüzüğüm ve kolyem küpem vardı satmak zorunda kaldım bütün altın bitti ayrıca düğün de de nişanda da çeyrek bile takan olmadı mal gibi ortada kaldik yani inşallah toparlariz ya ama ev kirası ve doğalgaz bitiriyo maaşı resmen
(515 puan) tarafından
Allah yardımcınız olsun canım hepimizin ins ben de evlendikten sonra aldığımız eşya parası vardı bileziklerle onu ödedim hiç biseyim kalmadı bı setim var çocuğa takılacak altınları hesaplıyor uz aynen kira doğalgaz Allah tan ailem yakın eşimin ailesi de ara sıra alır gelir bişe diemem ama çok konuşurlar laf ederler annemde çalışıyor babam emekli onlarda ev ödüyor ben öğretmenim çocuk doğsun da caliscam canım sen de biraz büyüsün çalışırsın
(337 puan) tarafından
İnşallah ya bende kimya teknikeriyim dört yıl çalıştım da çocuk büyüsün biraz çalışırım inşallah o zamana kadar eşim imam olursa çok iyi olur daha iki yıl var sınavına da o zamana kadar liseyi bitirir
(515 puan) tarafından
İnşallah canım herşeyin hayırlısı olur hakkımızda Rabbim tüm istediklerimizi versin inşallah çok iyi yerlere geliriz sagsalim bebeklerimiz de doğar Allah cümlemize yardım etsin
0 oy
(3,798 puan) tarafından

Doğalgaz 245

Su 53

Elektrik 92 

Cepler  100 

Tv internet 70

0 oy
(192 puan) tarafından

Canım bizim tfn faturaları kafanızı karistyr diğerleri yetmiyor gibi çıkalım desek cayma bedeli istyrlar

0 oy
(5,938 puan) tarafından

Doğalgaz:270

Elektrik:117

Su:49

Internet:64

Ev kredisi:2275

Iki kişicep tlf fsturasi:90 tl 

Site aidat:190 tl 

Mutfak masrafi pazar kahvaltilik ta dahil:1200

Banyo deterjan sampuan vs:200 tl

Ayda 3 kere disari çıkıyoruz 500 tl de öyle gidiyor.

Arabaya benzin 500 rahat gidiyor.

0 oy
tarafından

Biz şuan kirada oturuyoruz 850 kira ödüyoruz bide temelden müteahhit evine yazıldık 3 yıl sürecek yapımı ayda 4.750 de oraya ödüyoruz.

Elektrik 120. Doğalgaz 300. Telefonlar faturalar internet 350. Su 12 lira :)

2000 civarı da araba yakıtı ve mutfak masrafı. Tasarruf ettiğimi düşündüğüm tek şey israf etmemek. Onun dışında bişey yapamıyorum 

0 oy
tarafından

Ben doğdum doğalı tasarruf yapıyorum istemeyerek :D 

0 oy
(432 puan) tarafından

Doğalgaz:380

Elektrik: 150

Su:130 

Mutfağıma ortalama 1000 tl gidiyor misafir geldiği zamanlarda aşıyoruz bunu

0 oy
tarafından

valla cnm bizm cok ya doğalgaz 400 su 90 elektrik 85 mutfak masrafi 1000 e yakn oluyo esimin sigrasi 350 felan telefonlar 150 ev kredisi 1400 arabanin benzini 300 felan bu sekilde valla  

0 oy
tarafından

Doğalgaz 200 geldi su 45 elektrik 86  ne yapsam inmiyor 

0 oy
(1,379 puan) tarafından

Dogalgaz+aidat 350 

Elektrik 80 (haftada 3 kez C.makinası 3 kez bulasik 2 günde 1 elektrik süpürgesi 1 kez ütü her gün saç kurutma haftada 2 kez 40 dakika fırın ve günde 3 kez Kettle çalışio buzdolabı zaten söylemeye gerek yok ) 

Su 70 

Tel.fatura 100 

Kredi 1500

Kredi kartı 500 bazı aylar tabi  bebek alışverişi yaptığım zamanlar netten 

Araba yakıtı 300

Mutfak 1000

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 177 göst.
12 Ocak 2021 Diğer kategorisinde 28.11.2020ask (44 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 86 göst.
23 Eylül 2023 Diğer kategorisinde Yoruldum bu hayatan (446 puan) tarafından soruldu
0 oy
36 cevap 674 göst.
11 Kasım 2020 Diğer kategorisinde Ikiz anne adayi (1,113 puan) tarafından soruldu
0 oy
19 cevap 2,474 göst.

379,032 soru

11,345,190 cevap

34,809 kullanıcı

...