0 oy
169 göst.
Diğer kategorisinde (44 puan) tarafından
Kızlar tasarruf nasıl yapılır neyden kısılabilir sizler tasarruf nasıl sağlıyorsunuz ?

4 Cevaplar

0 oy
(3,836 puan) tarafından
doğalgaz elektrik su 

en net bunlardan kisarsin ben yapmayi deniyorum elimden geldiğince. 
(44 puan) tarafından
Doğalgaz gündüz 1 de yanıyor aç kapat dsha çok yakmasın diye bir tek geceleri 50 yapıyorum oğlum üstünü çok açıyor üşümesin diyorum ama elektrik ve su tasarrufu şart oldu
(3,836 puan) tarafından
bende 1 de yakıyorum. kızıma da tulum aldım sonbaharda Bayaa fayda ediyor tavsiye ederim. hem üstünü açtığı diye dert etmiyorum hem de dogalgazi açmama gerek kalmıyor. ben bi ara kapattım gündüzleri kaynanam da hep aç kapa yapar onların 250 geldi bu ay. suyu ve elektriği de yeterince kısarsam  iyi olacak. mutfaktan kısmak zor malesef
-Reklam-
0 oy
(2,257 puan) tarafından
Ben dogalgaz su elektrk ten hep kisiyorum elektrkten fazla fark atmıyor ama yinede tasarruf tasarruftur bide market pazardan ara ara
(44 puan) tarafından
Market pazardan nasıl tasarruf yapıyorsun ?
(2,257 puan) tarafından
Kisiyorum yani bazen 4 4 almiyorum kalan parayı biriktiriyorum
0 oy
tarafından

Tasarruf yapmak mümkün mu:angel:

(44 puan) tarafından
Mümkün olmasada şart 1700 kira veriyoruz borçlarımız var bebek yolda beşikti bir sürü masrafı var doğumu var para zar zor yetişiyor
0 oy
(65 puan) tarafından
Öncelikle yemek ziyan etmeyerek. Zamanla kalan yemeklerden ne yapılır vs öğrendim. Bunları bilmek israfı baya önlüyor. Örnegin kuruyan ekmeği robota çekip galeta unu yapmak, kötü olacak gibiyse peyniri iç hazırlayıp buzluğa atmak, kemik sularını plastik bardakta dondurup buzluğa atmak, dometes almak yerine konserve menemen gibi.. şimdi bir de virüs zamanı ben ekmeğimi evimde yapıyorum hep. Bebeğim içinse en masraflı şey çocuk bezi. Onu da yıkanabilir bez kullanıyorum. Hem çevre icin hem sağlik hem ekonomi. Ben çok memnunum ilgilenirseniz detaylı anlatırım. 
(44 puan) tarafından
Şimdi yıkanabilir bezi ilk elinde kabasını yıkamak suya tutmak zorunda sonra ön yıkmaya makineye atacak sonra tekrar yıkanacak bunun tasarrufu nerde ?
(65 puan) tarafından
Benim bezlerim little bloomz marka. Ali expressten aldım. Farklı markalardan var ben kendiminkinden çok memnunum. Youtubede bir sürü video var kullanımı ile ilgili. Yıkanabilir bez, little bloomz vs yazarak araştırabilirsiniz. İnstagramdan da mnelam sayfasını takip edebilirsiniz. Ybb diken bir hanım onun sayfası da gayet bilgilendirici
(65 puan) tarafından
Kaka yapmışsa klozette fırça yardımı ile akıtıyorum sadece. Arkadaşlar ön yargılı olmanızı anlıyorum ama önce bir araştırin lütfen. Bu benim tercihim. Kimseyi ikna etmek zorunda değilim.
(44 puan) tarafından
Yok asla ön yargı değil sadece daha fazla su gidiceğini düşündüm o kadar
(65 puan) tarafından
Ybb kullanalı su faturamda manidar bir değişim gözlemlemedim ben şahsen.

İlgili sorular

0 oy
18 cevap 951 göst.
1 Şubat 2019 Alışveriş-Hediye kategorisinde Buseğğ ❣️ (330 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 82 göst.
23 Eylül 2023 Diğer kategorisinde Yoruldum bu hayatan (446 puan) tarafından soruldu
0 oy
36 cevap 670 göst.
11 Kasım 2020 Diğer kategorisinde Ikiz anne adayi (1,113 puan) tarafından soruldu
0 oy
19 cevap 2,471 göst.

377,255 soru

11,289,783 cevap

34,701 kullanıcı

...