0 oy
742 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Sen her hafta birisiyle tanışıyosun diye linçlemeyin soracak fikir alacak kimse yok sizin fikrinizi alacam gecen hafta samimi oldugumu Bi komşu geldi aynı köylüyüz kadınla bizim köyden biri beni görmeye gelecekmiş  kadına demiş sen de gelelim diye oglu kızlara güvenmiyorum anne bana sen bul kız demiş 30 yasında ögretmenmiş bekarmış komşu cocugu var kızın demiş annesi oglana demiş kendi akıllı olsun namusuna sahip olsun ben bakarım cocuguna da demiş kadında tamam demiş yani ailesi de cocugu kabul etmiş sizin fikirleriniz ne lütfen linçlemeyin ailem calısmama izin vermiyor ilk evliliğim kaçarak oldugu için ben 20 yasındayım lise sonda okulu bırakmıştım acıktan bitirecem az Bi kredim kaldı oglum da 2 yasında 

29 Cevaplar

+6 oy
(2,586 puan) tarafından
Olmaz canım olmaz. Davul bile dengi dengine. Bende 2.evliligimi yaptım.

1) neden olmaz

Çünkü çok küçüksün en az 10 sene beklemediğin

2) neden olmaz 

Çocuğun daha bebek en az 10 12 yaşına gelmesi lazım 

3) neden olmaz 

Bir ömür bu senin önüne gelir, çocuğunun önüne gelir hatta bundan sonra yapacağın çocukların da önüne gelir

Şimdi o ayila bayıla namuslu olsun yeter diyen kocan sana boynuzu takip zaten 2.kapin nereye gideceksin der 

O kaynanan gelmeseydin durumun belliydi zaten der 
tarafından
Der de der benim korkumdan en büyük bu cocuk var 2.evliğin ben bekarım memurum der hep ezmeye calısır bide annesinin sozunden cıkmaz diye korkuyorum bende senin gibi dedim anneme davul bile dengi dengine mesela dedim ben bekar olsam cocuklu ve ayrılmış biriyle evlenmezdim o da bekar olsun derdim dedim
(2,586 puan) tarafından
Cok küçüksün. Bunu seni küçümsemek için söylemiyorum senin yaşındayken suyumu bile kendim kalkıp icmezdim diyebilirim. Lütfen kendi ayaklarının üzerinde dur
Ben çocuksuz bosandim. Çocuksuz ve boşanmış biriyle evlendim yine de çok zor yani birde senin şartlarında imkansız bak bu kadar net söylüyorum
(1,043 puan) tarafından
Arkadaşa katılıyorum olmaz birazcık bebeginizi büyütün evlenmeyi aklınızdan cikarin çalışın ailenizi ikna edin çalışın kaçarken de izin almadınız bunda da biraz dik durun
-Reklam-
0 oy
(7,722 puan) tarafından
Ya kendi ayaklarının üstünde durmayı bir düşün. Ne demek ailem çalışmama izin vermiyor. Bir dahaki evliliğin de öyle olursa o zaman ne yapacaksın 
tarafından
Arkadasım ilk evliliğim kaçarak oldugu için ailem bana güvenmiyor ve üstelik onlar beni cocugumla kabul etti ayrıldım onların lafını arkama alıp Bi iş yapamam herşey onların onaylamasıyla olacak
0 oy
(84 puan) tarafından
Oglun cok kucukmus canim ya biraz daha mi beklesen acaba hem sende okulunu bitir daha once evlenmemis bir adamla evleneceksin 

Bir arkadasim o hatayi yapti kocasi hep kafasina kakiyormus

Bu arada bende evlenmis ayrilmis bir adamla evlendim cocugu yoktu ben bekardim ama kadinla erkek bir olmiyor 
tarafından
Cocugu kabul etmiş ama dısardan göründüğü gibi kolay degil cocuk bakmak hasta olur gece uyanır aglar kendi kalkar bagırır cagırır kavga eder ben ne zaman uyicem der falan diye güvenemiyorum bekar birine de
(84 puan) tarafından
Mrs. Hayir olmuyor zaten cok kisa bir evlilik gecirmis 1 ay bile degil bazen aklima gelmiyor degil ama kendimi esimin yerine koyuyorum ayni durumda bende olabilirdim
(84 puan) tarafından
Komikanne simdi cocugunu kabul etmis olabilir fakat senden de bir cocuk isteyecek ve kendi cocuguna davrandigi gibi davranabilecek mi senin cocuguna da esit sartlar olmasina dikkat et iyice tanimadan evlilik yapma ve cocugun biraz daha buyusun
tarafından
Ben cok 1 2 sene konuşup tanımak isterim zaten hemen asla evlenmem
(1,043 puan) tarafından
Komik anne malasef ki 1 2 sene konuşup tanısan bile aynı yastığa baş koymayınca tanınmıyor bidevbence net olun 2 3 sene kimseye evet demeyin kimse de sizin adınıza olabilir demesin
0 oy
(2,132 puan) tarafından
Canım daha çok gençsin, evlenmek istemeni çok iyi anlıyorum. Çocuk olmasa hiç sorun değil ama çocuk olduğu için çok iyi düşünmen lazım. Adam sapık mı veya çocuğuna zarar verir mi iyi araştırman lazım. Muhtemelen bu kişi de çocuk ister, hakkıdır. Kendi çocuğun üvey gibi olmamalı o dengeyi iyi kurmalısınız. Eğer iyi bir insansa bence gayet iyi olur. Zor bir karar. Evlenirsen bile yeni bir çocuk için kesinlikle 3-4 yıl bekleyip eşini tanımalısın. 
tarafından
Ben evlenmekten bile korkuyorum
0 oy
tarafından
Linclemek değilde canım daha 20 yasindasin bitir liseyi baba evindeyken en azından yavrucugunda büyümüş olur kendi ayaklarının üzerinde durmaya başlarsın ailen de senin bazı şeyleri başardığını okulu falan bitirdiğini görünce sana güvenmeye başlar Bi şekil de ayakta kalırsın 

Evlendin diyelim tanımadığın biriyle Bi eve girdin belki ilk eşinden daha beter durumda olacaksın bence otur iyi düşün 
tarafından
Ben de pek evlilik taraftarı degilim inşallah ailem bana güvenir cocuk okula başlayınca bende calısır cocuguma bakarım annem arkamda abimle kardesim asla işe gitmemi istemiyorlar yine başıma Bi iş getiririm diye cunku onları cok uzdum kacarak
tarafından
Tahmin edebiliyorum canım onlarda kendilerince önlem alıp seni korumaya çalışıyorlar haklılar öyle pislik Bi dönemdeyiz ki 20 yasindasin evlenip bosanmissin bunu bilen pis zihniyetli insanlar etrafına tebbeles olcak diye korkuyorlar
Evden online alabildiğin bütün eğitimleri al kendini geliştir bu dönem yasin ufak çok sıkılacaksın annenle hava almaya çık anneyle sarmassa çıkıp hava almak abinle kardeşine soyle ben çok darlandım evde hep beraber bireyler yapalım de güzel dille söyleyince inan geri cevirmezler onlarda senin bu çabani gördükçe Bi yerden sonra salacaklar seni sende kendini toparlamis olacaksın ömür boyu basinda durmazlar onların da Bi hayatı olcak illa
tarafından
Gezmek istediğimde babamda abimde kardesimde arabayla gezdirir abime ne desem alır ama bende fazla yük olmak istemiyorum sonuçta abimin birikim yapması lazım evlenecek çocukları olacak ben o çocukların rızkını yemek istemiyorum
0 oy
(1,037 puan) tarafından
Bir görüş tanış konuş neden olmasın ama hayata bakışınız aynı olmalı yoksa çatışırsınız evlilik zehir olur
0 oy
(880 puan) tarafından
Bence bnm fikrim olmz cunku o cocuk baskasına baba diyerek buyumemelı hem o adam hıc evlenmemiş senın cocugunu senjn gıbı sahiplenebılecekmı bır muddet evt ama ondn sonra senden bir cocuk oldugunda butun ilgi odak o cocuk ta olacak senjn cocugun dıslanacak blkı o adam artk istemeyecek babasına gondr diyecek ıyı dusun bacım bnm bosuna mafolma sırf kurtulmak ıcın kendinıde o o masum cocuguda mafetme ama sen bılırsn yıne 
tarafından
Ben evlenmekten cok korkuyorum cocugum acısından cunku onun hayatını maf etmek istemem
(880 puan) tarafından
Okul okumak ıstyrsn dısarıdan bıttır ailenin guvenını kazan hem cocuguna bakrkn okulunu kaznmana bak sonra kendine guzl yuva kurarsın ama senin dimdik ayakta saglam durman gerekkı o cocugunda sahip cıksn sonra evlilik
tarafından
Okumak istiyorum polis olmak vardı hayalimde hala da var inşallah çalısıp cabalayıp olacam
(880 puan) tarafından
Hıc bır anne baba kadr kımse evladını sevemez o adam senden cocuk isteyince o cocugu daha cok sahiplenecek cunku onun bır parcası ama o bnm degil der dıslanma olur o cocugun hayatı kararır donusude olmz o adamla evlensen o yuzdn ılk once evladın olsn sonra kendin saglam adımlar atkı ailen arkanda dursun bak sen acıktn oku kazan bak senin arkda nasıl duruyrlar
(880 puan) tarafından
Yapabilirsin basarabılırsn insan yeterkı istesin kendıne guvenın olsn cnm hayalini gerceklestr dunyada koca cok cnm bırı gider dıgerı gelır ama okumus bilgili adam alırsan okursan hayatın degısr
0 oy
tarafından
30 yasinda ogretmen ama anne sen kiz bul demis.. neden o ogretmrn haliyle bulamamis mi kimseyi.. gorusebilirsin tanimak icin ama seninn gibi bosanmis cocugu olan birisi olsa daha iyi olmaz mi.. sonucta oyle oldugunda cocuguna kotu davranma olasiligi daha az
(880 puan) tarafından
Ayn katılıyorum ogretmendır kendıne gore bır kız bulabılırdı cevredesındede es dost cok bulabılırdı buda ilgimi cektı ogretmenlik haliyle bulamadıysa huyu suyumu pis acaba bilemeyız ama ben oyle dusunyrm cnm
tarafından
Bide annesine bul demiş yarın birgün herşeyi der annesine
(880 puan) tarafından
Annesine cok guvnyrkı sen bul demş annecı olunca cok zor bnmkı hm annecı hm babacı herseyı danısmdn hareket etmz
(880 puan) tarafından
Ozel degılse eger neden esındn ayrıldın barısma gıbı bır durumunuz olmz mı blkı barssrsnz
tarafından
Barısmayız o zamanında ailesini secti Bn Bi kere kurtuldum Bi daha asla yaklasmam
0 oy
(202 puan) tarafından
Çocuğun olmasaydı ve ya onunda bir Çocuğu olsaydı belki ama ilerde Çocuğunu hep sorun yapacak örnek veriyorum birsey alacaksın bunun babası yokmu gibisinden başına kakar yani bilemedim ,hakkında hayırlısı 
tarafından
Hayırlısı inşallah
0 oy
(3,401 puan) tarafından
Sana fikrim ilerde  ezilirsin bir öğretmen  ile evlenecen  ve kendisi bekar senin de bir çocuğun  var  bence  olacağını sanmıyorum  sonra bu kişi demişti dersin 20 yaşındasın   öz babalar bile babalık yapmazken  yabanci  birimi yapacak  
tarafından
Çok zor cokk
0 oy
(334 puan) tarafından
burdakilerin lafına bakma annengille kalıyormuşsun konuscan annenle babanla oğlanla taniscan ailelerde Tamam derse olur burdakiler senin hayatini yaşamayacak
tarafından
Tabiki yaşamayacak ben sadece fikir almak istiyorum burda ne kadar saçma insan varsa bı o kadarda geniş düşünen akıllı düşünen anneler var
(334 puan) tarafından
Tabiki sen bilirsin fikir alabilirsin elbette ama tamamen buraya göre hareket etme canım ailenle oturup konuş onların onayı ile olursa bir sorun olsa bile arkanda dururlar diye düşünüyorum:)
0 oy
(360 puan) tarafından
Zor bir durum ben olsam ne yapardım bilmiyorum büyük konuşmak istemem ama çocuğu olan kadınların evlenmemesi taraftarıyım. İnsanlar çok pis ben güvenemem kimseye çocuğuma bir şey yapar diye sürekli korkuyla yaşarım 
tarafından
Bilemeyiz
0 oy
(2,706 puan) tarafından
Benimde ikinci evliliğim eşimin ilk evliliği. Yaşımız bizimde küçük. Cidden abi gibi iyi şekilde bakadabilir bakmayadabilir bunu bilemeyiz fakat ailen sahip çıktı ise bakıyorlarsa çocuğuna da sana da. Uzun yıllar boyunca evlilik düşünme derim. Eşim ile çok büyük sorunlarım yok bebeğime iyi bakıyor baktıda. Başıma kalktığı bir durum olmadı eskiye dair fakat ailem kabul etse idi beni sahip çıksalardı bu yaşlarda 2. Evliliği yapmazdım. 
tarafından
Kaç yasındasın ki benm ailemle anlasamadıgımız konular da olsa sahip cıkıyorlar hepsi arkamda
0 oy
(13,118 puan) tarafından
Oğlunda çok küçük sende çok küçüksün kendinde diyorsun senin yaşıtların hala bekar sen ikinci evlilik istiyorsun üstelik tavsiye ile bilmeze görmeze gideceksin cesaret mi delilik mi ben bilemedim 
tarafından
Senden linç yemekti amacım
(13,118 puan) tarafından
Bunun uyarı olduğunu anlamayıp linçlemek olarak değerlendirirsen daha çok hataya düşersin bu kadar insan toplanmışız burda mantıklı değil diyoruz niye acaba bir düşün senin ikinci veya üçüncüyü evlenmem kimsenin hayatında bir şey değiştirmez el birliği ile hata yapmana engel olmaya çalışıyoruz çünkü henüz doğru karar verecek olgunlukla değilsin
tarafından
Ben evlenmeye çok hevesli değilim pekte evlenme taraftarı değilim çünkü el oğlu elde çok önce kendim çalışmak istiyorum ama ailem asla izin vermiyor bende istiyorum calisim cocuguma bakım onu kimseye muhtaç etmim ama zaman lazım buna da ailem bna güvenmiyor
(13,118 puan) tarafından
Bizde zaman geçsin diyoruz canım başka bir derdimiz yok tekrar üzülmeni sanmıyorum burdan herhangi biri istesin
0 oy
(4,235 puan) tarafından
İkinci evlilik tabi ki olabilir. Bu cok normal bi durum. 

Ama yasin daha kucuk, ayrilali daha ne kadar oldu ki. Biraz kendine zaman tani. Ayrica cocugun var bunu da iyi dusun. 

Onun haricinde 30 yasinda bekar ogretmen ,evli cocuklu kadinla gorucu usulu neden evlenir ? Bunu hic sorguladin mi. Hani tabi ki evli cocuklu birisi bekarla evlenebilir ama asik olur cok sever normal karsilarim. Acaba bi sorun mu var ? Yasida daha cok degil. 
tarafından
2 sene oldu boşanalı
0 oy
(14,428 puan) tarafından
Bence sen şöyle yap kuzum,benim kızım senden üç yaş büyük annen sayılırım o yaştayım 

Şimdi kabul ederler yarın o bebeni itim itim iterler hiç belli olmaz 

Biraz sabırlı ol,evet aile yanı çok zor.Kimseyi kabul etme önce bi kendini toparla,daha ailene kendini savunamıyosun elin adamlarına nasıl savunacaksın 

İlk tartışmada onlarda zaten kaçarak evlenmişsin derlerse (Allah korun tani kuzum) yani ailene güvenmeyeceksen elin oğluna hiç güvenme,üstelik adam hiç evlenmemiş çocuk zahmetli iş,vücdan işi o bilmez daha çünkü evladı yok 

İyice düşün taşın 

Hakkında hayırlısı,ennn iyisi olsun
0 oy
(5,047 puan) tarafından
Güzelim gerçekten daha çok küçüksün. Bak ne güzel okuyorsun evladın da büyüyor anacığının babacığının yanındasın. Bir dur bir hayatına bak. Zaten bir hata yapıp aileni arkanda bırakmışsın. Evliliğin ne acelesi var şu an? Oku mesleğini al eline. Ailenin güvenini de kazanırsın işine girip çalışırsın kendi paranı kazanırsın. Şu anki kafa yapınla 1 sene sonraki aynı olmaz. Şimdi laf yapmayan insanlar o eşikten içeri girince laf ederler. Ben 25 yaşında evlendim bence erken bile evlendim. Biraz kendini ve evladını düşün
0 oy
(2,762 puan) tarafından
Çocuğuna yazık edersin. Evliliğin bir hataymis. Küçücük bebeginle tekrar evlenmeye çalışmak daaha büyük hata. Kimse çocuğuna kendi babası gibi bakmaz ki artık insanlar kendi çocuğuna bile bakmıyor. Değil ki elin oğlu senin çocuğuna bakacak. Hem yani çocuklu biriyle evlenmeyi göze almış biri olarak onunda sanki başka çaresi yokmuş gibi davranması bana normal gelmedi. Hem genç hem bekar hem öğretmen. Bence ondan uzak durmakta fayda var. Ailesi bile sorun cikarmadiysa oğlan da kesin sorun vardır gözüyle bakarım. Ailen de çalışmana izin vermiyorsa mis gibi bak hayatına. Kendini çocuğuna adayabilirsin. Ama çocuğunun başka adamla evlenerek asla rezil etme. 
(4,235 puan) tarafından
Bende sizin gibi dusundum. Genc ,bekar hem de ogretmen. Ailesi bile kabul etmis. Bi de gorucu usulu. Bende bi sorun var diye dusundum. Hani ask,sevgi olsa mantikli derim ama bu sekil bana da normal gelmedi.
0 oy
(2,945 puan) tarafından
Evlenme! Hem çocuğun varmis aranızda 10 yaş var ve ben cocuk varken ikinci evliliklerin sağlıklı olacağını düşünmüyorum.  Aileni ikna etmeye calis ayaklarının üzerinde dur çocuğunu büyüt. Daha yaşın kaç evlilik bir yere kaçmıyor. Ailenden kaçmak için bir hata daha yapma
0 oy
(2,393 puan) tarafından
Acele etmeeeee tanış görüş çocuğuna davranislarina bak sonra iş olacağına varır zaten davul bile dengi dengine diyenleri takma olacağı varsa olur kaderde neyse o

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 411 göst.
4 Ocak 2023 Aile kategorisinde Kbrtrk06 (15 puan) tarafından soruldu
0 oy
26 cevap 1,026 göst.
13 Ağustos 2021 Aile kategorisinde Uyusuk_Anne (108 puan) tarafından soruldu
0 oy
27 cevap 654 göst.
24 Şubat 2021 Aile kategorisinde Seda.26 (536 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 192 göst.