0 oy
173 göst.
Aile kategorisinde (1,271 puan) tarafından
Kızlar kızım iki yaşında. İki yaş send dicem ama hep böyleydi hep kendi istediği olsun istiyor. Hiç laf dinlemiyor. Şimdiye kadar ne elbise giydi ne etek. 1 yaş doğum gününde özendim o kadar elbise aldım 5 dk bile tutmadı üstünde resim bile cekemedik. Çıkar diyo başka birşey demiyor. İki kış geçirdik. Basina bir defa bile şapka taktirmadi çeşit çeşit aldım belki takar diye kapson bile takniyor. Görüyorum başka çocukları gerçekten özeniyorum. 5 6 aylıkken ayakkabı da giydiremezdim o zaman da oyleydi. Bütün arkadaşlarimin çocukları ayakkabı giyerdi bnmki giymezdi. İnat etti hiç bebek arabasina binmedi. Belki kucuk sorunlar diceksiniz ama gerçekten özeniyorum bebek arabasına binmiş çocuk görünce. Bnmki hiç binmedi çünkü. Evimizn karşısında market var ne zaman dışarı çıksak markete gitmek ister. Parka cikarmak istiyorum dışarı çıkiyoruz hep markete gitmek istiyor götürüyorm abur cubur istiyor tuuturuyor süt burger süt falan aliyorum seviniyor bir kere ısırıp atıyor ama yerbgun her dışarı çıktığımda markete gidip almak istiyor. Babasıyla hiçbir yere gitmiyor babannesinin yanına gitmek istemiyor. Babanne lafını duyunca bile aglior istemiyo diyor. Artık eşimle de sürekli moralimiz bozuk oluyor. Şimdi iki yaş doğum günü için tulum aldım elbise giymiyor diye onu denedim çıkar diye tutturdu yine giymicek biliyorum. Ne yapsam nasıl davransam kızlar burda tecrübeli anneler var bir tek Bnm çocuğum mu böyle nasıl davranmaliyim kizima

8 Cevaplar

0 oy
(2,754 puan) tarafından
Bacım sen en başında simartmissin. Bildiğin bu çocuk sizi kullaniyor. Biseylere hayir de. Ağlasın kivransin. Kaç saat ağlayacak. Birşeylere ya da sana zarar verirse ceza ver. Ve asla bu tutumundan vazgeçme. Çocuğa kendini oyuncak etmişsin. Eminim bu çocuk önüne her konulani da yemiyordur. Oğlum 5 yaşında marketten çikolata reyonun önünden geçemez geçse bile kendi kendine burası benim için zararlı tehlikeli diyerek geçiyor. Yani bu sendrom falan değil. Çocuğu kendi ellerinle bu kadar simartmissin. Yazık etme kendine. Eğer bu çocuğa engel koymazsan basın daha çok ağrır. Ve disiplin her zaman guzeldir. Her zaman kitu davran da demiyorum. Çocuğu mutlu edin tabi. Ama kurallar olmalı 
tarafından
Cok haklısın++
(1,134 puan) tarafından
Kocaman bir +
(1,271 puan) tarafından
Evet iki yaş sendromu değil bunu biliyorum baştan beri böyleydi çünkü. Evet iyi davrandık çocuğumuza her şeyi de zararlı olanları da anlattım. Ama çocuğun huyu bu inat ediyor. Bnmki de biliyor çikolatanın zararlı olduğunu kaç defa anlattım kendi de çikolata görünce dişlerinin curucegini söylüyor. Sutburger alalim sadece bir tane diyorum biliyor bir tane alınacağını ama on tane diyo gülüyor dalga geçiyor kendi istediği kdr almak için tutturuyor. Aglatmayida çok denedim ama öyle susacak gibi değil ayrıca el kadar bebeği o kadar aglatmanin da ya da el kadar bebeğe ceza vermenin de çok doğru olduğunu düşünmüyorum herkes şanslı olamıyor çocuğunun huyu konusunda pedagojik kurallar çerçevesinde bir çözüm bulmaya çalışıyorum doğru olan nasıl davranmak onu çözmeye çalışıyorum bırak istediği kadar aglasinin da doğru olduğunu düşünmüyorum
-Reklam-
0 oy
(1,013 puan) tarafından
Bi an postu ben açtım sandım
(1,271 puan) tarafından
Ne yapcaz hiç bilmiyorum her yolu deniyorum inan mantık çerçevesinde çözüm bulmaya çalışıyorum ama yok yani
(1,013 puan) tarafından
Vlla bnde aynı durumdayım bide şuan çiş öğreteyim diyorum smdj iş daha çıkılmaz bi hal aldı
0 oy
(6,237 puan) tarafından
Bir kere ağlasın iki kere ağlasın her istediğini yapma sonra oda anlicak o şuan seni kullanıyor 
0 oy
(915 puan) tarafından
Geçen gün evde bu ilk adım arabaları var ya markete giderken tutturdu onla gidicek neyse apartmanı ayağa kaldırmamsk adına  okey dedim neyse zor  kıyamet  10 dakka yolu 40 dakkada gittik geldik tam eve giricez o dışarı çıkardığımız arabayla eve girmek istedi ama ne ağlama gör sanki gırtlakliyorum asla evet demedim aldım arabayı ebeveyn banyosusna attım yıkamadan onu evde suremezsin diye uyardım ama kusturarak agliyo ve geçtim koltuğa açtım TV o banyonun kapısında hala bekliyo ağlayarak istediğin kadar ağla ama o yıkanmadan ordan cikmicak dedim en az yarım saat ağladı sonunda sustu ve yanimangic bişi yokmuş gibi oyuncağını alıp oynadı bizi kullanıyorlar ağlayarak demek istediğim ama bu saatten sonra rezil olcam ay ağlamasın ay hasta olcak asla yok biz yüz verdikçe 2 yaşında onlar bizi ele geçiriyor 
0 oy
(1,618 puan) tarafından
Anlattığına göre 2 yaş sendromu ile pek alakalı değil. Doğduğundan beri böyleyse huyu bu şekildedir, torpulemeye çalışabilirsiniz ya da bı uzmana danışın.
0 oy
(390 puan) tarafından

Malesef bazilarinin kaderine huysuz cocuk düsüyor :)benimki degil sukur ama var cevremde sizinki gibiler Allah kolaylik versin duzelir insallah her istedkgini yapma

0 oy
(92 puan) tarafından
Bazen anneyle cocuk bi otorite savaşina girer. İlk pes eden kaybeder ustunlum digerine geçer. Suan aglayarak biseyleri yaptirmaya alışmis bu durumu sen bi anne olarak idare edebilirsin ama kisiliğine yerleşirse başka insanlar ayni sabrı gostermezler. Benimkide 2 yasinda savaştan çok anlaşmaya cevir işi ben oyle yaptim eger sen benim mantikli isteklerimi dinlersen bende senin mantikli isteklerini yerine getiririm havasindayim. Bunu inat gibi degil ama karsilikli bi anlayiş gibi goster. mesela bi yuruyuş yapalim donustude bakkala gidelim gibi. Eger dinlemiyor tutturuyorsa eve dön agliyorsa izin ver aglasin bu sekilde stresini atar cocuklarda. Sen yere otur bekle arada sakince sakinleşmeni bekliyorum sonra sarilalim isteklerini konusalim de ama bagirma ya da istediğini yapma. Ben hep bunu yapiyorum başlarda cok diretiyordu yarim saat agladiği oluyordu sakince bekledim istediginde sarildim bi yerden sonra vazgecti. Her markete gittiginde bisey alma mesela bisey alacagi zaman izin istemeyi ogrensin. Ben bugune kadar hasta olduğu zaman haricinde hiç aglayarak istedigi biseyi yapmadim. Ben sana kizmiyorum her zaman anlayis gosteriyorum senden de bunu istiyorum diyorum devamli.

İlgili sorular

0 oy
15 cevap 633 göst.
28 Aralık 2018 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 173 göst.
0 oy
11 cevap 202 göst.
0 oy
5 cevap 104 göst.
30 Haziran 2021 Aile kategorisinde Huzur içimde (458 puan) tarafından soruldu

379,093 soru