0 oy
378 göst.
Diğer kategorisinde (555 puan) tarafından
Mrb kızlar :) instgram sayfasından bazılarını takip ediyorum çocuklarına her oyuncaktan her kıyafetten herşeyden alıyorlar bugün birisinde çanta gördüm cocuguna almış fiyatına baktım 600 lira çocuk 2 yaşında gerek var mı bilemedim sizlerde alıyor musunuz böyle bir ayakkabı 500 lira çok değil mi ya 

31 Cevaplar

0 oy
(1,529 puan) tarafından
Almıyorum o alanlarda paraları nereye harciyçanı sapıtmış valla fenomenler alıyor milletin çocuklarna nispet yapıyorlar gereksiz insanlar 
(555 puan) tarafından
Gerçekten öyle ama onları gördükçe çocuğuma üzülüyorum:/
(1,529 puan) tarafından
Yanlış yolda para kazanıp çocuklarını da alıştırıyorlar gelecek yıllarda bu ülkeyi neler bekliyo Allah bilir karı koca özeli kalmadı herşey tiktokda YouTube de ya bizim çocuklarımızıda bozmasınlarda Allah islah etsin
-Reklam-
0 oy
(1,022 puan) tarafından
Yok kiz onlara beles geliyo link karsiligi. Uzerine bide para aliyolar inanma onlara o linkler olmasa ayaklarina don alamazlar :D
(555 puan) tarafından
Yaaa gerçekten miiii Allah'ım neleri var neleri evin neresine koyuyorlar bu kadar parayı nerden buluyorlar diye düşündüm bende:))
(1,022 puan) tarafından
Tabi canim hepsi kendini meshur edince mevcut olan islerini birakiyo. Kocalari da calismiyo. Bu islerde daha cok para var cunku
(555 puan) tarafından
Kız biz niye oturuyoruz ya :) :) :) çocuğa ne pisirirsek alırsak foto video çekip atalım:)))):p
(1,022 puan) tarafından
Biz ceksek tutulmaz :))
(4,162 puan) tarafından
Bende merak ediyorum takip etmm ama kocaları çalışmıyor hep evdeler bu gelir nerden geliyor diye:))
0 oy
(5,033 puan) tarafından
Ayakkabı konusunda biraz hassasım onda paraya bakmıyorum ama 10 tane ayakkabısı yok yani 2-3 tane yetiyor. Her gördüğü ya da istediği oyuncağı almıyorum. Kıyafetleri de dışarı için ayrı ev için ayrı alıyorum. Ev için pazardan bile alıyorum yani. Kreşe gittiği için 2 yıldır ilk defa bu kadar çok kıyafet aldım çünkü yetişmiyor. Ama her istediği kitabı alıyorum. O istemese bile alıyorum hatta :) kitap önemli :))
(5,033 puan) tarafından
Yok canım bi çantaya 600 lira vermem tabiki. Ama ayakkabısına 900 lira verdiğimi bilirim :D o da şeklinden deseninden falan değil rahatlığından aldım
(555 puan) tarafından
Yaaa kaç yaşında ki çocuğunuz güle güle giysin:)
(5,033 puan) tarafından
2,5 yaşında :)  aslında ayakkabı takıntısı benim kendi ayak ağrım yüzünden. Yani sanki iyi bişey almazsam onun ayağı da ağrır gibi hissediyorum. İyi bişeyden kastım marka olması değil rahat olması.
(712 puan) tarafından
Aynı ben :)))kitap ne kadar çok olursa olsun herzaman alınır.
(5,033 puan) tarafından
Öyle valla. Bende babası da çok okuruz. Kızım da alıştı zaten kitapsız uyumuyor şükür :)
0 oy
tarafından
Fuzuli masraf asla yapmam ama çocuklarımın istediği oyuncak varsa mümkün oldukça almaya özen gösteriyorum çok aşırı pahalı ise başka tercihlerde bulunuyorlar ayakkabıya önceden bir sürü para verirdim ama baktım ki hemen küçülüyor gidip 700-800 TL lik almam daha uyguna kaliteli olanı alırım 
(555 puan) tarafından
Bende gözünün gördüğü elinin uzandığını almaya çalışıyorum canım tabiki ama uygun fiyatli oluyor daha küçük birde tam olarak neyin ne olduğunu bilmiyor
0 oy
(10,036 puan) tarafından
Hicbirsey almiyorum :) oglum 3 yasinda olacak aldigim sey sayilidir. Kizim 3 aylik ilk defa bayramda 40 tlye bi elbise aldim ona oda gordum hosuma gitti diye yoksa almayacaktim. Cocugun yedigi helal giydigi haram
(555 puan) tarafından
Ne giydiriyorsunuz o zaman çocuklara çok çabuk büyüyorlar
(10,036 puan) tarafından
Kiziminkileri ablamin kizinin hep o verdi hicbirsey almadim. Oglumun kucukluklerindende giydiriyorum. Oglumada eltim oglaninkileri verdi bide esimin dayisi hep onlarla buyuttum
(555 puan) tarafından
En iyisi çok giyemiyorlar zaten hemen büyüyorlar benim öyle bı sansim yok maalesef
0 oy
tarafından

Kızım 10 aylık çok istiyorum böyle oyuncaklar filan ama henüz onun için benim istediğim tarzda oyuncaklar olmuyor. Çocukluğumdan kalan oyuncaklarla oynuyor genelde :) Büyüsün de kızıma diye kendime alırım büyük ihtimal :)

(555 puan) tarafından
Çok güzel oyuncaklar var ama bı o kadar pahalı ya
tarafından
Evet pahalı ürünler. Büyüdüğünde istediği oyuncağı alabilsin diye kumbara yaptık ona zaten 2 halası 1 teyzesi 1 Dayısı var:) bir şey istediğinde onlar alıyor dedeleri filan ilk ve tek torun olunca kimse kıyamıyor
(555 puan) tarafından
Oooo kumbaraya hiç gerek yok o zaman canım zaten 4 tane kumbara varmış :)))
tarafından
Hehehehe aynen canım :)
0 oy
tarafından

Almak istesen de butcem yetmez :D o yüzden bakmıyorum da almiyorumda

(555 puan) tarafından
Ben bakıyorum da gerçekten gördüklerime bütçem yetmiyor:)
0 oy
(5,240 puan) tarafından
Ayakkabıya veririm küçük tatlı ayaklarına kıyamam kendime vermem onlara veririm kıyafette alıyorum ama bir çantaya 600 vermem
(555 puan) tarafından
Kıyafet bende hoşuma ne giderse onu alırım ayakkabıda daha yeni yürümeye başladı 2 tane aldım 250 liraya öyle çok pahalı biseyde değil zaten
(5,240 puan) tarafından
Oyuncak kiyafet ne olursa giyerler sonra yeğenlerine veririm boşa gitmiyor yanj bazıları abartıyor boşuna
(555 puan) tarafından
Dönüşümlü kullanmakta mantıklı çünkü 2 3 defa giyip 4. Ye giyemiyorlar benim öyle bı sansimda yok maalesef
0 oy
(2,687 puan) tarafından
Param olsa alirdim :)) 
(555 puan) tarafından
Bende :))
0 oy
(3,830 puan) tarafından
Maalesef alıyorum ilk çocuk ne görsem ya da oğlumun dikkatini bir oyuncak çekse hemen sipariş ediyorum daha 6 aylık ve evimde eşyalardan yer kalmadı .3 yaşa kadar çorabına zıbınına ayakkabısına kadar sipariş verdim 3 beşik aldım biri annemlerde duruyor görümcemin hediye aldığı bebek arabasıyla birlikte 3 tanede bebek arabası oldu  bir otomatik bir normal sallanır ana kucağı var hoppala zıpzıp oturak yürüteç aktivite masası yürüme arkadaşı oyuncakları saymıyorum bile aklına ne gelirse durmadan internette ne görsem sipariş ediyorum ve benimki artık hastalık durumuna geldi evde yerim kalmadı 
(3,830 puan) tarafından
İhtiyacı olanı al canım benim aşırı abartı bir durum görmemişin çocuğu olmuş gibi dicem ama ilk çocuk valla görmemişim alıyorum :)
(555 puan) tarafından
Valla sizin saydiginiz malzemleri benim evim almaz birazda evi düşünerek hareket ediyorum ben :))
(3,830 puan) tarafından
2+1 evim var ve Amerikan mutfak sığmıyor zaten :))
(555 puan) tarafından
Nasıl cesaret edip alıyorsun bacım ben kalabaligida sevmiyorum 3+1 evim var bişey alırken evi de düşünüyorum nereye koycam diye:))
(3,830 puan) tarafından
Annem kaynanam sağolsun onların evini dolduruyorum :)
0 oy
(10,357 puan) tarafından
Ayakkabıya veriyorum yalana gerek yok. Kalite seviyorum ayakkabıda ayak sağlığı da mühim benim için. Kıyafet vs tabi ki önüme geleni almiyorum ama aldığım üründe biraz kalite peşindeyim. Çanta mont ayakkabı iyi olsun isterim
(555 puan) tarafından
Tercih meselesi canım tabi bende önüme geleni almam ama çokta abartmam
0 oy
(258 puan) tarafından
Canım fenomenler para vermiyor onlara bedava gönderiyor markalar. Onlarda paylaşarak reklam yapıyorlar. Gerek yok tabikide herşeyi almaya 
(555 puan) tarafından
Yaa bide yazıyor ki ben şu kadara almıştım fiyatı bu olmuş faln diyor kadın :/
(258 puan) tarafından
Işte yalan o kuzum bilerek yapıyorlar. Ya bi tanesi bebeğine bi oda dizdi bizim arabadan pahalı tutar hepsini de sponsor firmalar gönderdi. Onlarla yarışamayız yani ben önceden takip ediyordum baktımki canım sıkılıyor istemeden gözüm kayıyor çıktım takipten hepsini (:
(555 puan) tarafından
:) :) bende çıktım takipten ister istemez üzülüyorum çocuğuma elimden geleni herşeyi yapıyorum ama yinede tabiki daha iyisi olsun istiyor insan
(258 puan) tarafından
Biz zaten elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyoruz bu bile yeter emin ol :)
0 oy
tarafından
Instagram fenomenleri bedava yaşiyor
(555 puan) tarafından
Öyleymiş gerçekten bende şimdi öğrendim şaşırdım :))
0 oy
(767 puan) tarafından
İmkanım da var çok şükür ama almam boş israf 
(555 puan) tarafından
Gerçekten alincak var alınmayacak var
0 oy
(2,132 puan) tarafından
Her gördüğümü almam ama bazı konularda fiyata bakmam. Mesela ayakkabı çok önemli. Ayak sağlığına uygun olanı almaya çalışırım pahalı da olsa. Şampuan, güneş kremi, burun spreyi, balık yağı vs ürünlerde de pahalı dahi olsa kaliteli olanı seçerim. 

Çanta, kıyafet gibi konularda ucuz olanı tercih ederim. Oyuncakta ise gelişimini destekleyecek olanları alıyorum, az sayıda. Mesela sadece iki tane bebeği var. Biri yumuşak bez bebek biri normal plastik bebek. Biz daha çok etkinlikli kitaplara yatırıyoruz parayı. 
(555 puan) tarafından
Kaç yaşında çocuğunuz etkinlik kitapları nasıl dikkatini çekiyor mu
(2,132 puan) tarafından
Bir buçuk yaşında. Hareketli, cırt cırtlı kitaplar ilgisini çekiyor. Renkli sözlük gibi olan kitaplar da çok işimize yarıyor. Çok kelime öğrendi o şekilde
0 oy
(3,080 puan) tarafından
Kızım 19 aylik gelişimi için kitap vs sık alırım ama her gördüğümü de değil. Bir çantaya o kadar para da vermem ama ayakkabı önemli düzgün ayakkabilar da 300tlden aşağı değil 
0 oy
tarafından
Almıyorum herşeyi alirsam doyumsuz ve mitsuzbir bebek yetiştiririm
0 oy
(4,216 puan) tarafından
Almıyorum tabiki bana çok saçma geliyor bir çocuğun hiçbir ihtiyacı eksik olmamalı ama fuzuli ve gereksiz olan hicbirsey alınmamalı böyle yaparak doyumsuz sukursuz nesiller yetişiyor malesef memnuniyetsiz herşeye sahip ama mutsuz nesiller çok şükür çocuklarımın hicbiseyi eksik deil kocam çalışıyor çocuklarima harcıyor ama gereksiz gördüğüm veya özenti olarak almam asla madiyatla alakalı deil tamamen bakış açım böyle olduğu için
0 oy
(590 puan) tarafından
Bebeğim için herseykn kalitelisi ni alıyorum çok şükür çalıştığım için alabiliyorum. Oyuncaklarla daha çok gelişimsel ve biseyler katacak olanları alıyorum.cantaya 600 vermem ama dün ayakkabı ya 500 verdim
0 oy
(758 puan) tarafından
Pahalıysa almam ama genelde ne isterse alırız . Dünya malı kurban olsun çocuğuma simaracajsa simarsin doyumsuz mu olacak olsun.   ( Üzücü bı hastalik şüphesi yaşadık  o günden sonra fikrim tavrim değişti yeterli param olsun ne isterse alırım  ) 
(555 puan) tarafından
Çok geçmiş olsun canım suan iyidir inşallah
(758 puan) tarafından
Evet şükür suphenilen şey değil
(555 puan) tarafından
Çok şükür canım çok gecmis olsun

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 152 göst.
10 Eylül 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Melis Melisa (201 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 114 göst.
13 Ocak 2023 Aile kategorisinde Nisan KC (4,067 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 314 göst.
0 oy
5 cevap 230 göst.
4 Aralık 2021 Güzellik-Bakım kategorisinde Emel12 (1,584 puan) tarafından soruldu

379,749 soru

11,368,194 cevap

34,850 kullanıcı

...