0 oy
320 göst.
Diğer kategorisinde (916 puan) tarafından
2bck yasnda oglum asiri alişti asla onune gecemiyoruz yani illa buluyo biyerlerde smdi onume cikti yazi denk geldi seker bagisikligi dusururmuş cocuklar sık hastalanrmş 

16 Cevaplar

+2 oy
(12,486 puan) tarafından
Şeker başlı başına hastalık yapıyor zaten aslında tamamen bizim elimizde biz almazsak nerden bulacak çocuklar kendim de dahil dikkat etmek lazım 
-Reklam-
0 oy
tarafından
Yani bağışıklıktan ziyade dişleri çürür şeker sağlıklı birşey değil benim oğlumda 2 yaşında ama arada vermeye çalışırım hatta mümkün oldukça vermemeye çalışıyorum 
0 oy
tarafından
Kanserde yapıyormuş ama markete.ne zaman girsek hemen meyve suyuna sarılır almak istemiyorum artık başka biseylerde. Aldırmaya caliscam çilek muz falan alcam
0 oy
(7,687 puan) tarafından
Yazıyı burada paylaşma şansın var mı acaba?
(916 puan) tarafından
Paylasayim canim
0 oy
(5,321 puan) tarafından
Bnm kızda biz korkudan çay bırakmıyoruz yere alışmış şek şek alışmış bide bakkalın marketin önünde geçince agliyro kendini yere atyor illa loripop yada sekelrli cukulata bişey alacak çok alosti
0 oy
tarafından
Kendimle örnek vermemi ister misin belki ibret alan olur banada hep şeker çikolata vermişler çok sever yermişim bazen kütür kütür şeker ıssırdığımı da hatırlıyorum çocukluğumdan 18 yaşıma kadar bütün dişlerim çürüdü ve dolgu yapıldı çektiğim Acıların bende bıraktığı travmanın tarifi mümkün değil şuan yaşım 23 ağzımda sağlam diş kalmadı diş dolguları hep döküldü dolgu yaparken dişi incelttikleri için dişlerim çatır çatır kırıldı ağzımda dolu kök diş var daha 23 yaşındayım şimdi dişçinin kapısından bile ölsem geçmem o kadar çok yıprandım sezeryan gbı genel aneztezi verirler tüm diş köklerimi çekerlerse başka zamanda yine aneztezi altında implant yaparlarsa bi ihtimal yaptırabilirim yoksa hayatta yaptırmam 
0 oy
(2,751 puan) tarafından
Şeker kanserin bir numaralı nedeni. Gorumcemin çocuk şeker yediği için kucucukten apandisit ameliyatı oldu. Önüne gecemiyorum diye de bişey yok. Çocuk o. Ağlar sizlar oturur. Kendinizi çocuğa bu kadar ezdirmeyin. Anne baba olarak otoriteniz olsun lütfen.
(1,661 puan) tarafından
AA seker yemek apandist ameliyatına mi neden oluyor bundan haberim yoktu apandist hani kendiliğinden patlayıp ameliyat olunuyor diye biliyordum.
(2,751 puan) tarafından
İşte doktor şekerin çok tüketilmesinden dolayı patlama noktasına geldiğini söyledi.
(1,661 puan) tarafından
Bilmiyordum sizden öğrendim sağol bilginiz için.
0 oy
(255 puan) tarafından
Canım eve almayın asla marketede onla gitmeyin belli süre 
0 oy
(11,189 puan) tarafından
Benim eltimin 3 ogku var hep abur çubuk tatlı biri özel cocuk ve obez olmuş artık hep hasta biri oluyor hepsi oluyor
0 oy
(457 puan) tarafından
Eve almazsanız bulamaz ve kesinlikle net olun. Yemeyeceksin dediyseniz kendini yerlere de atsa vermeyin. Lap diye şekeri Keşan hiç vermeyin demiyorum oturun anlaşma yapın bundan sonra şu kadar günde 1 tane yiyebilirsin diye zamanla azaltabilirsiniz 
0 oy
(2,023 puan) tarafından
Doğru bir söz 
0 oy
(1,618 puan) tarafından
Evet doğru çünkü şeker bagirsaktaki faydalı bakterileri öldürüp zararlı bakterilerin üremesini sağlıyor. Bu da bağışıklığı düşürüyor. Kanser hastalarına mesela şeker yasak çünkü tümörlü hücrelerin üremesini artırıyor direkt olarak. 
0 oy
(4,209 puan) tarafından
Evet vucut sagligina ve beyin gelisimine zararli. 

Bi arkadasimin cocugu otizm. Tedavi goruyo. Daha iyi sonuc alabilmeleri icin doktor paketli gidalari ozellikle sekeri yasaklamis. Ayrica tv de yasak. 

Meyve verin ya da dogal sekersiz meyve ile tatlandirilmis urunler var onlardan verin. 
0 oy
(916 puan) tarafından

image

bvgjnhbbbbjhggnjffg
0 oy
(4,583 puan) tarafından
Evet doğru. Şeker faydaları bakterileri öldürüp zararlı bakterileri besliyor bu da bağışıklığın düşmesine sebep oluyor. Bende vermemeye çalışıyorum arada sırada oluyor tabii, misafire gittiğimizde anlamıyor daha vermesen olmuyor. Daha küçükken alternatif sunuyordum ama artık biliyor. Dün de doğum günüydü mesela izin verdim ama elimden geldiğince vermemeye çalışıyorum yine de. Aslında yanında yemememiz lazım ki o da istemesin. (:

İlgili sorular

0 oy
12 cevap 237 göst.
0 oy
7 cevap 123 göst.
14 Mart 2023 Diğer kategorisinde emyy (5,132 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 145 göst.
4 Temmuz 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 78 göst.
16 Mart 2024 Diğer kategorisinde Pamira (936 puan) tarafından soruldu